Jak rychle si prcek zvykl spát ve svém pokojíčku?

katuska85
19. dub 2009

ahoj holky.Jak rychle si vaše ratolest zvykla spinkat v novém pokojíčku?Chystáme se ted Elišku přesunout do svého nového pokoje ale mám obavu že tam budu muset spát s ní 😅 ....Vím že se to takhle říct nedá,že každé dítě je jiné ale budu ráda když mi napíšete svoje zkušenosti 😉

lienka55
1. pro 2009

U nas to prebehlo ukazkovo hned od prvej noci ako sme poskladali postel.Ale pred vecernym zaspavanim musim s nim byt pokym nezaspi,a co sa tyka poobednajsieho spanku tak uz zaspava sam.

jaaty
1. pro 2009

Ahoj, naša Hanka prespala celú noc v 6,5 mesiacoch (podľa knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať to zvládla za tri noci) a hneď po týždni sme ju presťahovali do jej izbičky, kde od prvej noci spí aj zaspáva sama.
Ak zaspáva tvoj syn sám u Vás, zaspí sám aj v izbičke, ak nie bude možno problém. Začni s tým však čo najskôr, nech to nevníma "v tej svojej makovičke" ako vyhodenie, kvôli ďalšiemu bábätku 🙂

lotris
1. pro 2009

Nase slniecko ma len 8 mesiacov a uz asi mesiac a pol spava sama v deckej. My sme to urobili tak ze ked sme sa vratili zo Slovenska, kde spala vzdy niekde inde, tak sme ju rovno supli do deckej. Mame otvorene oboje dvere je to hned vedla a zo zaciatku som si nechala aj odposluch. vzdy zaspavala sama takze problem to nebol. A myslim ze je dobre ked uz dietatko prespi celu noc tak aby spinkalo vo svojej izbicke. My nerusime ju a ona nerusi nas ... 😅 😵

misi78
1. pro 2009

U nas doslo ke stehovani jak sem prestala kojit asi tak v peti mesicich a zvykl si v pohode 🙂

dai
2. pro 2009

no,
myslim ze to zvykanie je rozne podla veku a u vacsiny deti sa vyvija...
moja neter sama spala v izbe od 6-tich mesiacov, ale okolo 1,5 roka sa zacala dozadovat pritomnosti rodicov...
nasa mala zase do 2-och rokov spavala s nami a akonahle sme jej kupili do izby velku postel, sama sa do nej vypytala. Malu postielku sme odstranili a ju uz ani nenapadne prist za nami - na vlastnu postel si zvykla vlastne v prvy den ako prisla 🙂 ked chce byt s nami tak skor nas vola do izby ako naopak...
vecer ale pri malej som pokial zaspi - ona si je vedoma ze bude v izbicke sama, vzdy mi pripomenie aby som jej nechala otvorene dvere a ze ma rano zavola ked vstane... ale pri zaspavani sme spolu - mame odmalicka svoj ritual a ja ho chcem dodrziavat pokial to bude mozne co najdlhsie- vecer sa rozpravame , potom si spievame a potom uz len spinkame...ju to velmi ukludni a mna tiez 🙂 nevidim zatial dovod preco by mala zaspavat sama.

kubaka
2. pro 2009

Když ho přesunete v době, kdy je dost velký a zralý, tak to ani nepozná. Prvního jsem přesunuli ve dvou letech a byl spokoíjený s novou postýlkou, moc se mu líbila, druhého malého až nyní a taky to ani nezaregistroval. usne tam sám, nad ránem přijde ke mě a dopeče se v mámině náručí. 😵 Žádný problém, když se to nedělá brzo a dítě nemá pocit, že je opuštěno, vyhoštěno. Musí tu separaci zvládnout psychicky. Naučit se to nedá. K přesunu musí dozrát.

dai
2. pro 2009

suhlas kubaka 😉

evitkamalicka
2. pro 2009

ahojky....nas maly spinka vo svojej izbicke od 4 mesiacov a teraz ho planujeme uz prelozit na valendu, cez obed tam uz pekne spinka tak zacneme pomaly skusat aj vecer

kaleilah
2. pro 2009

Synátor spal s náma v posteli do 8 mi měsíců, postýlku jsme předtím ani nekupovali. Pak jsme si začali překážet v posteli navzájem, měla jsem už i velký bříško, tak se koupili rovnou postýlky do dětskýho pokoje a hned od první noci spal sám v pokojíku, usnul úplně bez problémů, po ránu šel k nám a dospali jsme se 🙂 a takhle je to doteď

pavlina05
2. pro 2009

Náš malý byl kojený 17 měsíců. Od 11 m. spával u nás v posteli. O víkendu jsme jej přestěhovali do pokojíčku a hned první noc pohoda.Spal 12,5 hodiny vkuse! Poprvé v jeho životě!!!!!

mmonika
2. pro 2009

Ahoj ,
mne obe deti spia sami v izbe asi od cca 3 mesiacov...dcerka si zvykala tazsie ,ale prisla na to ze ked je sama v izbicke lepsie sa jej spinka ,bo tatik chrape 😀 😀 😀 😀 a synator ,ked sme ho dali dcerke do izby zacal hned spavat celu noc ,dovtedy bol aj pol noci hore a jednoducho spat odmietal ....ale ako zacal spavat s dcerkou spi kludne a pokojne celu noc ... 😉
a teraz je to uplne super ,dam im obom pusu na licka ,poprajem dobru noc a zavriem dvere ....sice viem ,ze nezaspia hned ,ale cca do pol hodinky ,bo si obaja rozpravaju este zazitky co zazili v skole,alebo skolke 😀 😀 😀

jaaty
3. pro 2009

Pavlina, to je presne to -synček sa vyspal lepšie, pretože ho nikto nerušil - nechrápal, neprehadzoval sa.....
Ja som to skúsila v 6,5 mesiacoch a tiež to vyšlo 😉 My sme síce prvú noc takmer nespali, pretože sme čakali čo bude nasledovať a bolo to tak ako u Vás. Takže mamičky nebojte sa a do toho 😀

pavlina05
4. pro 2009

aaty 😵
Jo, kdyby jsme to s MM tušili, tak jej dáme do pokojíčku daleko dříve a ne až teď v 17 m.
Vážně, ty děti potřebují na spánek klid!!!

zuzula20
4. pro 2009

Ahojte kocky,
tak ja by som potrebovala poradit. Prestahovali sme dcerku do detskej izby ked mala rok, vobec nemala problem, spala tam rovnako ako ked spala v spalni s nami. 1-2x v noci som za nou prisla nakojit ju a spala krasne dalej. Pred mesiacom jej ale zacali liezt stolicky a to bola katastrofa, tak ju manzel vzdy zobral k nam do postele. A teraz vzdy po prvom zobudeni nemoze zaspat, stoji, place alebo vykrikuje mama mama, zaspi az ked ju vezmem k nam do postele. Som z toho zufala ☹ , manzel ju chce prestahovat naspat do spalne, ja moc nechcem, poradte mi. Skusala som ju aj nechat vyplakat s tym ze som tam za nou chodila, ale na druhy den som mala z toho vycitky.

erika222
4. pro 2009

Ahoj zuzula20 ja si myslím,že nie je dobrý nápad presťahovať naspäť do spálne.a skušala si si ľahnúť k nej?my to tak niekedy robíme a malá je v pohode. 🙂

zuzula20
5. pro 2009

Ahoj erika222, tiez si myslim ze to nie je moc dobry napad, ale ja uz fakt neviem co s nou. Myslis nechat ju spat v postielke a ja budem na valende? To by sa dalo, ale ona bude vrieskat aj tak, skusala som tam chvilu ostat lezat ked zaspala a ked vstala, chvilu kukala na mna a potom spustila rev.

digysa
7. pro 2009

zuzula20: velmi zly napad prestahovat ju spat do spalne. Prestahuj sa radsej ty k nej. No a co ked spusti rev? Zostan tam s nou a utesuj.....do nemoty. Ale neber ju prec z izby.

digysa
7. pro 2009

Ja som moju dcerku dala do postielky po pol roku. Monitor mi posluzil a taktiez mame vsetky dvere v izbach otvorene, tak ju bolo dobre pocut, ked plakala...Monitor bol skor na dychanie a knucanie a jemne zvuky. Moja dcera ma problem zaspat s nami v posteli.
Raz ked som bola unavena a uz sa mi nechcelo ju stale chodit utisovat, tak som ju chcela zobrat k nam do postele....no ta vyvadzala, ako "nepricetna"....Sama liezla prec s postele a utekala do svojej izby 😅

zuzula20
8. pro 2009

A myslite baby, ze teda ked tam s nou ostanem spat, ze je dobry napad zobrat si ju k sebe na postel? alebo radsej nie?
Ella nikdy nemala problem spat v postielke, nechapem co sa to stalo... 😕

sarihy
10. pro 2009

Ahojky, možná budem vypadat jako krkavčí rodiče, ale my naší berundu dali do pokojíku hned po příchodu z porodnice 😕 🙂 ...a teda jako musi říct, že nic lepšího nás nemohlo napadnout...Ellinka si od začátku zvykla na samostatné usínání, uspávala jsem jí jen na úplném začátku, v noci jsem k ní vstávala jen na kojení po 3 hodinách, my nerušili jí, ona nás, místnosti jsou hned vedle sebe, takže přes otevřené dveře bylo slyšet každý breknutí...no a teď se to všechno vyplácí - dám jí do postele, vezme si dudlík, miminko a já odcházím...no a je klid 😉 😎

lotris
11. pro 2009

Ako som tu uz davnejsie pisala dali sme malu do deckej asi ked mala nieco cez 6 mesiacov. Krasne spinkavala sama zaspavala no pohodicka. Poslednych asi 6 dni kazdy vecer hotovy boj nechcela tam byt sama. Ked je tam niekto s nou hoci aj po tme tam len sedi tak je kludna ale sama nie. Trva aj hodinu a pol kym zaspi. Ani cez den uz tam moc nechcela byt. Vcera manzel prevaril nad nou vodu vraj ze moze byt zlaknuta. A ludia ja teda neviem ale ona sa na neho usmievala ked prelieval vodu nad nou a potom zaspala bez problemov. Aj dnes na obed uplna pohodicka. No uvidime co bude dalej. 😉 🙂 🙂

crca
12. pro 2009

Sarihy-je nám sice 7,5 měsíce,ale udělala jsem skoro to samé co ty 😉 Mrňata spinkají sama v postýlce a v pokojíku od 2 měsíců.Máme monitory dechu(a že už se to hodněkrát spustilo 😅 )a chůvičku a můžu říct,že je to v pohodě.Zatím nebyl problém 😉

mona01
3. led 2010

Miki spává ve svém pokojíčku od 7 měsíců. Máme malou ložnici a klasická postýlka se nám tam nevejde (máme přes jednu stěnu skříň na míru), půjčili jsme si malou postýlku, ale pak už mu byla malá, tak musel do svého pokojíčku. Také jsme měli monitor dechu a chůvičku. A je to super. Naši postel nebere jako něco na spaní, a my máme v ložnici veget. Malá nevýhoda: když mu rostou zoubky a v noci se budí, tak se naběhám, ale i tak to za to stojí.

dominka11
4. led 2010

nas si zvykol hned, pretože aj ked spaval s nami v spalni, ku konci sme my chodili už spat do detskej, lebo ja som nemohla zaspat, ked sa stale odkopaval 😠 teraz už 2 týždne ho večer uložime a zachvilku spi.

cerkris
12. led 2010

my sme staršíeho preložili do jeho izby ked mal 10 mesiacov a spí tak doteraz druhý je zatiaľ so mnou v spálni má 7 mesiacov, nechcem aby rušil staršieho , netuším kedy ich dáme spolu do jednej izby

malby_dekorace
6. črc 2012

Dobrý večer dámy a rodiče,

Přečetl jsem si pár příspěvků a musím říci, že vaše dotazy,obavy jsou na místě. Chápu, že každé dítě je jiné, nicméně bych vás rád pozval na svůj profil, aby jste se i vy dozvěděly více o tom co dělám ,ale hlavně jak pomáhám vám rodičům v mnoha směrech. Sám jsem už také tatka a tak se nebojte, vyzkoušeno mám osobně.
Račte vstoupit na můj profil a kdykoliv si budete přát, ptejte se na cokoliv.
Hezký večer
Martin

petra49
7. črc 2012

ahojky tak náš syn tam spí od 4m a stále v pohodě

lolelole
11. črc 2012

My jsme prcka přesunuli do pokojíčku kousek po 1 narozkách, cca týden měl horší spaní ale srovnalo se to rychle. Rozhodně když si zvyknul tak spíme oba mnohem kvalitnějším spánekm, přestal se i budit na noční jídlo...takže za nás dobrý. Večer z postýlky udělá papá a zachumlá se s hrošíkem a pěkně sám zaspí 😵

zazulka
11. črc 2012

Já jsem dala syna do pokojíčku v 5ti měsících a vůbec to neřešil 🙂

meduza
12. črc 2012

My jsme malou přesunuli do vlastního pokoje v necelých 9 měsících a usnula tam úplně v pohodě jako vždycky. Má tam větší klid a lépe se jí spí. A máme teď naopak problém, když přijede tchýně a spí u ní v pokojíčku (máme malý byt), tak spí s námi a je to někdy boj. Budí se mnohem dřív, chechtá se na nás a tahá nás z postele dost brzo 😀