Jak rychle si prcek zvykl spát ve svém pokojíčku?

katuska85
19. dub 2009

ahoj holky.Jak rychle si vaše ratolest zvykla spinkat v novém pokojíčku?Chystáme se ted Elišku přesunout do svého nového pokoje ale mám obavu že tam budu muset spát s ní 😅 ....Vím že se to takhle říct nedá,že každé dítě je jiné ale budu ráda když mi napíšete svoje zkušenosti 😉

mkr
19. dub 2009

my se chystáme taky, nejlepší by bylo, kdybysme se z ložnice přestěhovali my 🙂, aby si nemusela zvykat na jiný prostředí z toho mám obavy

amina
19. dub 2009

My jsme prcka odstěhovali asi v roce a půl a spíše jsem to udělal kvůli sobě. V noci sebou mlel, vykřikoval a já mám fakt lehké spaní...
Změnu zvládnul v pohodě, prvních několik nocí jsem si s ním lehla, povídali jsme si, jakou mám krásnou novou postýlku atp. Občas se v noci budil, začal bulet, někdy jsem došla, někdy jsem ho uklidnila jen na dálku... Zvyknul si a chodí tam spinkat rád.

vrtule83
19. dub 2009

Tak nám to problémy nedělalo, udělali jsme nový pokojíček asi v roce, 2 týdny si na něj zvykala a pak tam šla i spát a bezproblému, hlavně že měla svojí postýlku a uspávala ji maminka a byla spokojená.

chechta
19. dub 2009

Ahojky holky tak nás to taky čeká a budu ráda za zkušenosti co tu napíšete. Já mám v plánu asi tak kolem června( to malýmu bude 20 - 21 měsíců) ho začit učit tam spát přes den a pak i v noci, ale.............. u nás to bude asi trošičku problém páč s náma Tedíček spí v posteli. V posteli s náma spinká v podtstě od narození - jako miminko postýlku bojkotoval úplně - pak asi v 15měsících když jsem ho přestala kojit jsem ho začala dávat - pak uspávat v postýlce a buď přespal celou noc nebo se vzbudil až kránu a pak šel teda do postele. jenže jsem teď bohužel kvůli dalšímu těhu byla krapet nepoužitelná a musela jsem spát v obýváku( taky jsem byla v nemocnici) a tatínek si ho naučil zase spát v posteli aco je nejhorší - vždycky když lumpačí a nechce usnout tak mu vyhrožuje že půjde do postýlky grrrrrrr - pak ho tam zpátky naučte. takže jsem si říkala, že to už ted hrotit nebudu a pak se ho prostě pokusím naučit na novou postel. Máte s tím někdo zkušenosti, že s Váma spali v posteli a pak šli do vlastní postele díky - jé omlouvám se za ten román

sabinecka
19. dub 2009

Tak mě by ty rady taky zajímaly.
Sabča má 21měsíců a zatím spí s námi v ložnici v postýlce jenže už v prosinci budeme mít miminko takže mě čeká celkem těžký úkol to všechno zkoridovat.

karotky
19. dub 2009

U nás z minuty na minutu.Když vešel poprvé do svého pokojíku,rázem začal odmítat spaní s námi v ložnici,protože se mu to tam líbilo víc. 😀

kebulka
19. dub 2009

Ahoj.

My jsme Marťu stěhovali asi 14 dnů před druhými narozeninami. Měla jsem z přesunu dost velkou obavu, je to závisláček 🙂 Nechávali jsme mu dělat nábytek do pokojíku včetně postele. vyšlo to tak, že matrace do postele přišla až asi 5 dnů poté, co byl celý pokojík postavený a postel připravená. Pořád si ji chodil prohlížet a všem se chlubil, že to je JEHO postel, ale samozřejmě v ní, vzhledem k tomu, že byla bez matrace, zatím nespal. Pak jsem přivezla matraci a když byl vedle v pokoji, povlíkla jsem mu nové velké peřiny do povlečení s krtečkem. Když to uviděl, byl paf. Když jsem pak po obědě řekla, že půjde spinkat, sám běžel do svého pokoje a tam si vlezl do postele a bylo po všem 🙂 Od té doby automaticky chdoil do svého pokoje a na naši ložnici úplně zapomněl. Když jsem pak složila postýlku a ptala se ho, co v ložnici chybí, ani nevěděl 🙂

Držím vám všem, co to máte před sebou, palce, ale věřte, že my z toho opravdu mám asi větší hlavu než ti naši prckové 🙂!

krista
20. dub 2009

Ahojky,

my jsme Kristý přestěhovali do pokojíčku koncem ledna (cca v 10timěs.) hlavní důvod byl ten, že u nás v ložnici skoro celou noc prořvala, vždycky si stoupla, koukala na nás a ječela, nepomáhalo ani chování, zuby nerostly... už toho na nás bylo moc, takže jsme ji přestěhovali ze dne na den.

Nejdřív hodně plakala než usnula, protože na to prostředí nebyla zvyklá, pak jsme si tam párkrát šly přes den hrát, teď má svůj pokojíček ráda 🙂 Trvalo nám teda cca měsíc než si zvykla, ale už první noci začla spát převážnou část (což předtím bylo nemožné, budila se po 45ti min.) teď tam spinká ve dne i v noci a všichni jsme spokojení 🙂

Tak hodně štěstí všem!!!! 🙂

sarkabrezen
20. dub 2009

Ahojky holky, moje malá spí ve svém pokojíčku od prvního dne, co jsme přišly z porodnice. Neee neděste se, není tam sama 😉 🙂 Já tam jsem od začátku s ní. Říkala jsem si, že takhle aspoň nebudu muset jednou řešit její přesun z ložnice. Jenže mi nedošlo, že můj přesun bude stejně tak náročný 😅

Takže já budu brzo řešit, jak přesunout sebe z jejího pokojíčku 😨 No snad to brzo půjde.

romana.st
20. dub 2009

Ahoj holky,
my Aďulu přesunuli do svého pokojíčku v 6. měsíci. Důvodem přesunu bylo, že máme všichni lehké spaní a navzájem jsme se budili. Od toho přesunu je spaní o 100% lepší 🙂 Přesun zvládnu skvělé. Stačilo mu, že má svou postýlku a svého mazlíka medvídka.

Snad to vaše zlatíčka zvládnou bez problému.....Držíme palečky!

pebi
20. dub 2009

Anetka tam krásně spinkala hned první noc 😉 ...a dodnes 🙂
(dávali jsme ji tam v prosinci = rok a pět měs.)

lenkaha
20. dub 2009

Ahoj, Kubík spí sám v pokojíčku od konce 9. měsíce. Přesun zvládnul v pohodě. Zároveň jsem chtěla přestat kojit v noci a to nám taky krásně vyšlo. Teď už spinká krásně celou noc 🙂

katuska85
autor
20. dub 2009

hokly díky 🙂 uklidnily jste mě.Pokojíček už je téměř hotov a zhruba do 14.dnů se tam bude stěhovat i bublinka. ted už si myslím že to včichni zvládnem v k lidu 😉

radkar
20. dub 2009

Ahoj, mě se taky osvědčilo dát malou brzo do svého pokojíčku. Je tam cca od 10 měsíců, když jsme odnaučovali noční kojení. Zvykla si až nevěřícně rychle. Trošku poplakávala asi první tři noci, když jsem jí šla dát dudlíčka a odcházela spát jinam, tak to pro ní bylo nezvyklé. Ale fakt si zvykla strašně rychle. Teď už spí celou noc.

lena27
29. dub 2009

Pavlík spí ve svém pokojíčku a ve velké posteli 14 dní, vůbec mu to nevadilo, hrozně se mu líbila veliká postel

kacka79
29. dub 2009

Ahojky, Filípek spí ve svém pokojíčku od 1O měsíců, první týden jsem tam byla s ním, pak jen u usínání, pak vůbec a v pohodě.. do té doby spal s námi v posteli. Myslela jsem že to bude horší. Te´d už jen řeknu jdeme do pelíšku, vezme si lahvičku a letí k postýlce 🙂

jaannaa
29. dub 2009

ahoj, taképlánuji naší 8 měsícní Lucku dát do svého pokoje a začít se "samouspáváním" v noci se mi tedko dost budí vylezl ji pred 14 dny zoubek a vypada to zže hned za ním se klube další.... jinak se mi v noci vůbec nebudila... tak uvidime jak dopadneme my... mame vymalováno, tak jen prestehovat postylku 😵

leonik
29. dub 2009

ahoj, tak my zkusili dát dceru v 10. měsících do pokojíčku, ale za pár dní putovala zpátky do ložnice 😅 Celou noc jsem k ní běhala, pořád se budila a plakala. Podruhé jsme ji tam učili od dvou let spávat, protože jsme čekali druhé mimi. Jsou jí tři roky a spává tam s ní tatínek, protože se v noci budí a bojí se tam sama 🙄

wsmoulinkaa
22. zář 2009

ahoj moje nelča tam spinká už od 2měsíců s dcerkou 😉

berenika39
22. zář 2009

v 10 měsících jsme zařídili pokojík - hernu. zvykal si na něj,hráli jsme si tam s ním celé večery,v roce jsme tam dali postýlku a spal tam od první noci rád a dobře. je spáč, usne, kdekoliv, a jako dudek. Od osmi do osmi a dvakrát denně 1,5 hodiny. Pohůdka.

gabinaf
22. zář 2009

Tak náš prcek šel do svého pokoje v den, kdy jsme přišli z porodnice. Jsem za to ráda, nikdy jsem nemusela řešit zvykání si na nové a sám 🙂 Je to jeho vlastní prostor, chodí si tam hrát, když chce, abysme tam šli s ním, tak si řekne. Na noc má rozsvícené malé světlo, aby neměl úplnou tmu. Pár nocí, které jsem tam s ním strávila (např. když měl střevní chřipku) bylo evidentní, že ho ruším 😅 tak jsem zase rychle šla 🙂

evik3
23. zář 2009

Ahojte, my jsme prestehovali prcka do pokojicku pred 3 dny. V loznici se v noci strasne budil, teda prvni pulka noci dobry, tak 3-5 hodin spal v kuse, ale pak se tak po hodine az do rana budil, tak jsme se rozhodli ho prestehovat. Poridili jsme si videochuvicku, at ho mame pod kontrolou, tak jen vzdy mrknu, jestli je prikritej a neni nejak zkroucenej a zatim se vzbudil 1-2x za noc, tak jsem tam prisla a dala mu mlicko, ale i to chci postupne odbourat. Takze celkove je to zatim urcite lepsi a snad brzo zacne spat celou noc v kuse 🙂

lenkazdenek
24. zář 2009

Ahoj tak naši sme daly do vlastnío pokojíčku asi ve 20 měscích,usíná tam v pohodě a večer když se vzbudí tak buď zavolá nebo si dojde normálně zas k nám do postele(á už velkou) nechcem to nják lámat přes koleno ,takže ví že může kdykoliv přijít k nám,je to jak kdy,někdy k nám příjde,jindy chcrní až do rána v pokojíčku 🙂

luucia
24. zář 2009

Ahojky,
tak my jsme dali malou do pokojíčku, když se přestala budit v noci na mlíko, kolem 4. měsíce a spí tam pořád 😉 od malinka byla zvyklá usínat sama a ted si sama řekne, at jí zavřem dveře a křičí na nás "dobrou" 😀 jsem za to ráda 😵 Ted si sama řekla, že chce spát ve velký posteli, tak tam už 3 noci v pohodě spí 😵 😵 😵 a zatím za náma nechodí, ale i to přijde 😅

gandy
29. zář 2009

Ahojky holky, my dali Natálku spát do pokojíčku v 22 měsících. Čekáme mimčo, tak aby si zvykla. Měsíc spala v poho, usínala hned po pohádce, ale teď začala dělat problém, pořád abych tam s ní byla. Chce jen mě a nikoho jiného. Nikdy problém se spaním neměla, naopak, vždy spala uplně super. nevím zda je to obodobí vzdoru, nebo co to je. Mám jí nechat vyřvat, nebo být u ní, opravdu nevím...Ale je to dost náročné. Na dnešek, dokonce sama vstala a pařišla k nám, bylo to u kvůli čůrání, tak jsem jí nic neříkala, a pak vzala do postele, aby ještě usnula, bylo asi 4 hodiny... Fakt nevím co s tím?????

kaleilah
29. zář 2009

gandy, možná se jen bojí že až bude mimčo tak už vás nebude mít pro sebe(jestli jí teda ukazuješ bříško a povídáš o tm že bude mít sourozence atd) v tomhle věku už děti vnímají opravdu hodně. Nebo můžemít třeba strach z "bubáků", nikdy nevíš co v tý hlavičce probleskne, je to ze dne na den. vyřvat bych jínenechávala, sice nejsem zastánce toho, že semá dítě pořád nosit, nebo držet máminy sukně, ale tohle by mohla brát jako že je tam prostě za trest. Spíš třeba pořídit novýho plyšáka, panenku a vysvětlit že to je usínací plyšák, že s ní ude spinkat, tak mumto musí ukázat, jak se to dělá. A maminka to zase ukáže tatínkovi 😉 je to ujetý, ale mám doma stejně starou holčičku, kterou hlídám, v říjnu jí budou dva roky a na ní tohle funguje spolehlivě u všech věcí.když něco nechce neo tak, tak dostane plyšáka a musí mu to ukázat a naučit ho to, pak se cítí důležitě 😉 A ještě mě napadlo nějaký světýlko do pokojíku, jestli používáte, malej spí za tmy, ale "vytapetovali" jsme strop fosforovýma hvězdama

majka07
30. zář 2009

ahoj, u nás to bylo bez problémů, vymalovali jsme pokojíček, udělali první dekorace a už nikde jinde spát nechtěla.

Gandy, možná to bude jen takové období, naše malá usínala sama furt jen po roce měla měsíční období, kdy vyžadovala tatínka u postýlky.

danu
30. lis 2009

lucinecka.cz • 1d • Dnes o 15:22
Zdarek radilky,
potrebuji poradit, jak jste resili prvni noce potomka samotneho v pokojiku?
Dali jste jej rovnou do pokojiku a pak pockali az usne a odesli? nebo jste tam par noci travili s nim?
poradte prosim. Malemu bude 2,5, dodelali jsme pomalu pokojik a do mesice musi pryc z loznice, postylku obsadi dalsi skvrne. Premyslim, jestli uz pujde spat dnes, nebo az o vikendu. V pokojicku se mu ale moc libi, sam si to tam s tatinkem zvelebil :o))))))))))

dadulik • 1d • Dnes o 15:23
ahoj, moja dcerka spava v svojej izbicke sama od 18 mesiacov 🙂 prve dni som pri nej sedela, nez zaspala, a potom uz jej stacilo zapnut premietacku (ma to od miminka ako uspavanku) a zaspava nam krasne sama 😉

bublinkajasminka • 1d • Dnes o 15:45
my sme malu naucili zaspavat samu - v dvoch mesiacoch uz zaspavala sama a postupne ako prespala noc sme ju budili - teda manzelov budik ked vstaval do prace tak sme sa odstahovali ked mala 10 mesiacov a odvtedy spinka pekne sama a bezproblemov 🙂

rehos
30. lis 2009

Ahoj,tak naše malá spala v pokojíčku hned jak jsme přišly z porodnice takže nebyl žádný problém 😉

sakura77
1. pro 2009

nas krpec zaspaval krasne kazdy vecer sam-pokial bol v spalni v postielke,potom v 2,5 rokoch sme ho prestahovali do detskej na velku postel a odvtedy kazdy vecer musi byt rozpravka,potom 5 minut drzat za rucicku,potom vybehne ze chce papat,potom napit,potom vycikat-no lozi a lozi,hruuuuzaa to uz je tam pomaly pol roka!!takze podla mna cim skor tym lepsie...