Jak se u vás píše Ježíškovi?

klara_kik
30. lis 2015

Milé maminky a budoucí maminky, začal nám první adventní týden a u řady z vás už určitě voní cukroví, ve skrýších se schovávají dárky a dopisy Ježíškovi jsou poslány. Jak se dopis píše u vás? U nás se vždycky kreslil, a to i hodně dlouho potom, co jsem už nebyla dítě. Jen pak se neposílal Ježíškovi, ale dávali jsme ho na lednici 🙂 Budu ráda, když mi napíšete, jak to u vás chodí. Navíc tři diskutující z našich diskusí na konci týdne odměním vánočním balíčkem z KiKu plným krásných dekorací a doplňků.

achjonetusim
30. lis 2015

My si společně sedneme ke stolu, děcko diktuje co mám psát do dopisu (Milý Ježíšku...) a když dojde na to co by si přálo, "seznam" (tři přání) namaluje. To pak dáme do obálky s adresou:

Ježíšek
Obláčková 1
Nebíčko
10000

A pověsíme společně ven pomocí kolíčku na šňůru na prádlo. No a čekáme kdy si pro něj Ježíšek přijde, většinou ho tam nechám den dva, ratolest neustále očkem přes okno šňůru kontroluje 🙂

tajemna30
30. lis 2015

Krásný den Klárko, u nás Natálka kreslí ježíškovi co by chtěla, vyrobíme na to "schránku" a do té večer dopis dáme na okno do dětského pokoje. Necháme pootevřeno okno v kuchyni, aby ježíšek měl kudy přijít (to byl Natálčin nápad - jak říkala, jak by se k nám jinak dostal). Nachystáme mu k dopisu i malé pohoštění. No a ráno už tam dopis není, pohoštění snězeno .... a ježíšek po sobě na zemi i zanechal ťapky ...

lusyy
30. lis 2015

Dobry den,my posilame do nebicka lampion stesti,napiseme mu tam seznam darku a pustime ho. Lampion krasne leti az doleti k Jeziskovi 🙂

avera
30. lis 2015

Krasny den,dcerka dokud byla mala tak do dopisu Jeziskovi namalovala co si preje a co chodi do skoly tak pise. Nikdy nezapomene na konec dopisu napsa " a hlavne at jsme vsichni zdravi Jezisku " . Dopis dava na okno a vzdy ho tam par dni necham aby byla napnuta...vsak toho ma Jezisek hodne 🙂 A i ja pisi Jeziskovi. Dopis vzdy necham u manzela ve skriny a kazdy rok pod stromeckem najdu nejake prekvapeni i neco z dopisu co si moc preji. Letos uz nase dopisy Jezisek ma

andrisek123
30. lis 2015

Když jsme byly se sestrou malé, tak jsme do dopisů kreslily co si přejeme (postupem věku jsme už začali psávat dopisy) které jsme pak dávaly v ložnici za okno a čekaly až si je Ježíšek odnese 🙂

klara_kik
autor
30. lis 2015

@lusyy To je opravdu krásný nápad! 🙂

abcd987
30. lis 2015

My dopis Ježíškovi malujeme, vždycky pod obrázky napíšu co to je, aby věděl. Pak večer dáme za okno a čekáme, kdy si ten dopis Ježíšek odnese. Většinou za 2 dny sám zmizí.

klara_kik
autor
30. lis 2015

@avera Je pěkné, že i vy píšete Ježíškovi a že vám přání plní 🙂 A váš manžel nepíše? 🙂 Ale hlavně ať jste opravdu všichni zdraví!

klara_kik
autor
30. lis 2015

@tajemna30 Umím si představit, jakou radost musí Natálka mít, když vidí ty ťapky! Ty by potěšily i mě 🙂 Ale náš Ježíšek býval spíš nenápadný 🙂

victress
30. lis 2015

dcera letos napsala Ježíškovi tím stylem, že vystřihla všechny hračky, které by si přála pod stromek, z katalogů nejmenovaných hračkářství a nalepila je na veliký papír, který jsme dali do okna a čekali, až si ho Ježíšek vezme 😀

hnandezz
30. lis 2015

u nas se psalo s velkym nadsenim.🙂 dcera ma 2,5roku, a syn ma 4mesice.🙂 tak.karolinka.psala bylone.to co.ji.chybi.:-) veelky kocarek, a kolobezku.🙂 jen tohle.ona chce, a kdyz sem se zeptala.proc.jen too. tak rekla ze ma.vsechno.:-) hrozne to potesulo. jsem rada kdyz jsou.moje.deti spokojene.🙂 ja.je.proste zeru. a vojtiskovi teda napsala auto, prej at si nehraje s jejima.vecma.:-)

tajemna30
30. lis 2015

@klara_kik Klárko u nás také býval nenápadný ježíšek, stejně jak u Vás. Ale Natálka vyloženě "miluje" postavu ježíška .... takže jsme to pojali takto ... a já jsem za to ráda, v době Santů, přemodernizovaných pohádek apod. 😉

luckamb
30. lis 2015

U nás se vystřihují hračky z vánočních katalogů, nalepí se to na papír, dá do barevné obálky a pak se čeká, zda to za tím oknem zmizí nebo zůstane. Teď naposledy to zmizelo, že jsem to ani já nemohla najít (foukal hrozný vítr) 😀 Ale nakonec jsem to našla a teď už jen ta jejich přáníčká splnit.

mkrelo
30. lis 2015

Když sem byla menší, tak jsme dárky psali,kreslili,připadne lepili z časopisu nebo letáků. Nyní, napíši seznam a dávám ho za okno. Ale čím je člověk starší, uvědomí si,ze to o darkach není, ale více si přeji,abychom se jako rodina sešli a byli zdraví. . 🙂

drex951
30. lis 2015

My jsme jako malí napsali dopis, zalepili a dali za okno. Vím, že jsem vždy začínala: "Milý Ježíšku" a také jsem pokaždé psala, že jsem byla moc moc hodná 😀

avera
30. lis 2015

@klara_kik ano i manzel pise. Teda loni psal poprve a i letos to dodrzel. Jinak vsechny dopisy dcerky od doby co namalovala svuj prvni obrazek Jeziskovi mam schovane a jednou az bude velka si u nich doufam spolu zavzpominame u caje a cukrovi.

alisek
30. lis 2015

U nás se píše dopis, tak že děti diktují a já píši a pak tam něco "namaluji". Na obálku napíšeme jen Ježíškovi a v předvečer svátku Sv. Barbory dáváme za okno, že si ho Barborka vyzvedne. Ráno za oknem děti najdou nějakou drobnost od Barborky a vědí že dopis odnesla Ježíškovi.

kspp1
30. lis 2015

U nás si dárky na Vánoce s manželem nedáváme. Ale máme teď malého drobka a zatím dopisy nepíše. Těším se ale, až si bude něco přát. Zatím to je tak, že každý týden a to je jí rok a půl, přijde s nějakým nápadem : boty - staré - špinavé, nové koupit. Je pravda, že oblečení a boty od malička miluje, takže věřím tomu, že bude jednou jedna z mála dětí, kterému nebude oblečení pod stromečkem vadit 🙂

klara_kik
autor
30. lis 2015

@kspp1 Tak jestli má ráda oblečení, tak by si určitě nějaký vánoční dáreček vybrala i u nás 😉 Máme teď spoustu nových teplých věciček pro nejmenší. Malá ukázka na www.oblekamesechytre.cz

nataly007
30. lis 2015

Když jsem byla malá, tak jsem malovala, později psala, co si přeji, papír srolovala, převázala krásnou mašlí a dala za páčku okna - to byla ta stará dřevěná okna, kde byly kličky dole a dopis tedy stál na parapetu. Přes noc si pro něj Ježíšek vždycky přišel a ráno byl dopis pryč. Od doby, co s rodiči nebydlím, trvá maminka na poslání dopisu jinou cestou. Vánoční svátky stále trávím s ní a dáváme si dárky. Takže posledních 5 let posílám Ježíškovi e-mail a zvláááštní shodou okolností má stejnou e-mailovou adresu, jako maminka. 😀

partyzanka91
30. lis 2015

U nás? No zatím tak že co vidím a myslím že by Míše udělalo radost tak to koupím, je ještě maličká. Ale až povyroste asi to budeme dělat stejně jako my, když jsme byly malí. Vždycky jsem si vzala papír na který jsem nakreslila (později napsala) věci které jsem si přála, potom jsem ho složila, podepsala a dala na parapet okna, zrovna tak bratr. Pak jsme většinou odešli pryč (na procházku třeba) protože jsme věděli že ježíšek příjde jen když nebudeme v pokoji. Hned po návratu jsme se samozřejmě běželi podívat zda psaníčka nezmizela. Zároveň to mamka dělala tak že když jsme zlobili, dala dopisy zpátky jako že je Ježíšek vrátil protože zlobivým dětem nic nepřinese. Takže to pro nás byla taková motivace, abychom alespoň v prosinci nezlobili a myslím že to fungovalo. Kromě vrácených dopisů pak ještě Ježíšek v případě zlobení odnášel čokoládovou kolekci (ležívala na obývákové stěně nahoře, tak abychom nedosáhle ale abychom viděli že tam leží). Jednou zmizela a já nevěděla proč (mamka asi ulízela a zapomněla jí vrátit) a pořád jsem přemýšlela co jsem provedla. Docela ráda na ty časy vzpomínám

vercula7
30. lis 2015

My dopis od malička malovali a pak když jsme byly starší tak jsme psali a pokaždé jsme ho s maminkou dali za okno a do rána tam nebyl a my jsme byli nadšení že Ježíšek ho přijal 🙂 Byla to vždy krásná tradice a tak jsme to i letos udělali s dcerou.Sice neumí pořádně kreslit jen čmárá ale i tak je to pro nás tradiční zážitek už od dětství a tak chceme s malou rozhodně pokračovat.

valuvka
30. lis 2015

mé dětičky neumějí ještě psát, takže vystříhávají obrázky z katalogů 🙂 letos měl dopis Ježíškovi od našeho syna Mikuláška (4,5 let) snad 100 stran 🙂, takže to musel zredukovat na 5 dárečků - to byl pánečkuuuu boj 🙂 ale jeho poslední věta mě dostala - "MAMINKO, TO NEVADÍ, TAK SI O TO NAPÍŠU ZASE PŘÍŠTĚ 🙂" Dopisy pak vážeme na nafukovací balónek a hromadně posíláme se všemi dětmi z obce Ježíškovi do nebíčka 🙂 je to vždy moc pěkná akce a je krásné pozorovat ty rozzářené očička plné naděje a víry!

mrazulkav
30. lis 2015

My když jsme byly malé, psaly jsme dopisy a ty pak házely do ohně do krbu... Doletěly k němu komínem a šikovný ježíšek je uměl přečíst i tak 🙂
S dcerkou budeme letos "psát" poprvé. Pravděpodobně necháme za oknem, protože krb nemáme 😒

mimar
1. pro 2015

Jako malé se segrou jsme vždy malovali a psali ježíškovi a předháněli jsme se která budeme mít delší seznam. Poté nám ho mamka dala za okno pod kamen aby neuletěl a čekali jsme až si ho ježíšek odnese. Pořád jsme chodili kontrolovat jestli už tam byl a dopis si odnesl. S dětma to budu dělat zřejmě stejně protože už se těším jak budou chodit k oknu a koukat zdali už si dopis odnesl a nebo ne 🙂

pavlak5
1. pro 2015

Kdyz jsme byly se sestrou male dopis se maloval ,nebo psal na list papiru a pak jsme ho strcili ven za okno naseho pokoje a do rana si ho Jezisek odnesl.
Syn kdyz byl mensi tak jsme delali kolaz z obrazku katagogu hrackarstvi ...ted uz doplnujeme i psanim a opet strkame za okno ;)

markytka_1
1. pro 2015

U nás se každoročně dopis Ježíškovi píše, píšeme ho vždy pohromadě i přesto, že už bydlíme dávno pryč od rodičů, ale dopis prostě musí být 🙂 Pokáždé ho píše jiný člen rodiny a ostatní říkají co by si přáli 🙂 Teď když už máme dcerku, tak budeme dávat dopis i doma a nejen u babičky 🙂 Vždy jsme ho dávali do obýváku za okno, vyjímečně za okno v kuchyni. Ježíšek si tedy dopis nikdy nevzal hned, vždy nás nechal čekat, abychom si užili každé ráno běhat do obýváku za okno jestli si už ho vzal 🙂 Jednou na něj Ježíšek zapomněl a vzal si ho až 2 dny před štědrým večerem 🙂

juliemichal
1. pro 2015

s mým starším synem,každý rok chodíme psát dopis ježíškovi tady do Ježíškové pošty.Davídek mi vždy řekne co mám napsat a potom hodíme dopis do schránky 🙂
s Michálkem do dopisu kreslíme věcičky,které by chtěl pod stromeček a dáme babičce 🙂

mon_88017
1. pro 2015

U nás Ježíškovi píšu tak akorát já, neb Zelená eště písmem nevládne 😅 Docela se mi to osvědčilo, manžel se jakožto Ježíškovo zástupce zrovna nevyznamenal, pokud zůstala nadílka v jeho kompetencích. Přikládám vzorový dopis z roku tuším že 2012 a 2013 😀

olinka_03
1. pro 2015

U nás syn kreslí, je mu 6 a už to tak nějak zvládne a s menší holčičkou kreslím já. Oba pak dopisy zabalí do obálky, převážeme stuhou, nadepíšeme je Ježíškovi a dáváme je za okno do speciální schránky, kterou máme už dlouho vyrobenou a je průsvitná, aby děti viděly, že dopisy jsou již odnesené. Většinou je neodnáším hned, ale nejdřív druhý den a pak nechám svoji sestru napsat odpověď a vložím je do schránky. Oběma dětem je pak přečtu a schovávají si je 🙂