Jak si hrajete s miminkem?

7. črc 2021

Ahoj holky, předem se omlouvám za anonymitu, ale stydím se, že jsem matka a ptám se na takové banality.
Ale prosím dokáže mi někdo vysvětlit pojem “HRAJEME SI”
Malá má 8 měsíců, hraček má dost, ale nic ji nebaví, spíš takové věci co nemůže (krabice, boty, odpadkový kos, atd.) z hraček ji chvilku baví leda hrající klavír. Jen já nedokážu pochopit, jak si někdo hraje s tak malým miminkem.. no malým, ale chápete mě snad.. Ja ji ukazu třeba mluvícího pejska od FP a zajima ji to chvilku, Kouká smeje se a leze hned po mě a odhodí to, chrastitko, kousatko ji vůbec nezajímá. Ten hrající klavír, když na nej “hraju” tak kouká, otočí se a sápe se po mě. Tak já nevím co dělám špatně, pak se každý diví, že mě fakt nebaví sedět u ní a hrát si, když ji to ani nezajímá. Je to normální nebo jsem fakt pitomá máma? Ja prostě nevím.. proto nechápu, jak si někdo takhle hraje, každé dítě je prostě jiné, ale já si s malou hrát nemůžu, když po mě leze jak pijavice a nebaví ji to🙄😁

Mám to tak nechat být a pak na to prostě přijde sama? Nebo mám něco vylepšit? Děkuji za Vaše názory a odpovědi.😊

olga_
7. črc 2021

Můžeš jí bezpečnou formou poskytnout k dispozici i věci z běžného života (krabice, něco z kuchyně atd.). Zkus mrknout na nápady s Montessori aktivitami pro příslušný věk (má myslím nakl. Svojtka) a tam jsou fajn věci, na které potřebuješ věci běžné potřeby, a dítě se tím opravdu zabaví. Jako bonus třeba ušetříte v rozpočtu.

codal
7. črc 2021

Je to normlaní... Hra je spíš formou komunikace, že člověk prckovi něco ukazuje (obrázky, hračky), dítě s tím nějak manipuluje, háže s tím, všechno max pár minut, pozornost dětí v tomto věku je velmi omezená. Hodně jsem říkala říkanky, hrála si s nožičkami, ručičkami (paci, paci...; okovej mě kováříčku...) nebo ji jezdila po tváři (šel pan doktor po ulici...), ona se tomu smála a tak..

autor
7. črc 2021

@codal Moc děkuji, s těmi paci paci, atd děláme taky, tak alespoň něco..

autor
7. črc 2021

@olga_ děkuji moc 🙂

petulkadodo
7. črc 2021

Třeba náš malý si celkem vyhraje sám. Nejvíc ho baví Pejskův stoleček a pak přelézání polštářů na zemi, krabice od kapesníků a silikonové podtácky pod skleničky, které do těch krabic strká. Ze společných her ho baví, když po něm házím měkký míč nebo ho honím po bytě a on přede mnou po čtyřech utíká, případně bafání, když se schovám za plínu nebo za roh. Nebo když vezmu oblíbeného plyšáka a jako s maňáskem na něj mluvím, hýbu mu ručičkama a dorážím na něj.

pipi_puncocha
7. črc 2021

Jsi úplně normální, pozorná máma. To co píšeš je "hraní" s tak malým dítětem. A taky mě to moc nebaví.😁 já ještě přidám různé pohybové říkanky, najdi si na YouTube třeba "kutálí se brambora" - to syna bavilo a zvukové knížky od nakladatelství Axioma, to tak cca od tohoto věku a jedeme to furt, už má rok a kus.

autor
7. črc 2021

@pipi_puncocha moc dekujiii😅❤️❤️❤️

codal
7. črc 2021

U nás třeba frcely hrací piánka, co zmáčkneš klávesu a zahraje to celou písničku, malá to milovala a vydržela u toho na bříšku fakt dlouho..

prejeta_zaba
7. črc 2021

To tak prostě je, soustředěně sedět a hrát si s jednou věcí ti nebude ani předškolák. Děti zkoumají, okoukané věci je tolik nebaví. Pak se nabízí otázka, jestli musí mít tolik věcí zakázaných? Že si pohraje s botami nebo s krabicí, tak ať. Když je vyloženě nebude strkat do pusy. 🤷‍♀️

aniea
7. črc 2021

Ono popravdě si s nima moc hrát nejde, je spíš zajímá co kde strci do pusy.. Takže jak tu byli psáno, hráli jsme paci paci, různé blbosti, líbilo se jim jakoby mlaskat pusou. Pouštěla jsem ji hračky co hrají, stavět komíny...ale většinu času se zabavili sami že lecos zkoumali, rabovali ve skřínkach.. Možná jsem nejhorší máma že jsem s nima nelezela celý den na zemi a blbla s hrackami ale nezdá se že by to na nich něco zanechalo.. 😀Teď si starší dcera hraje sama, mladší občas taky, nebo si hrají spolu a když je to nebaví tak si pro mě přijdou a jdu si hrát s nimi.

autor
7. črc 2021

@codal tohle jediné u nás prave též frčí 🙂

autor
7. črc 2021

@prejeta_zaba to se snažím, jakoby ty věci co jsou zadělané mi nevadí, ale ona vždy někde něco vyhrabe😁🙄 já mám krabici a mám to v takové komodě a kouše úplně vše, to mi vůbec nevadí, ale někdy když něco hledám, tak to většinou najdu u ni😅😅😅

rejalin
7. črc 2021

U nás měly v tomhle věku největší úspěch úplně náhodné věci - třeba různé krabice, plastová láhev od pití, igelitka (samozřejmě pod dozorem). Skvělé bylo trhání letáků a papírových kapesníčků, to ho zabavilo na dlouho, jen je z toho bordel 😁 trochu později pak kramaření šuplíku - hrnce, oblečení. Já se ho teda obecně snažím nechat zkoumat co chce, pokud to není nebezpečné nebo tak. Potom ho ještě hodně bavily různé říkanky, zvlášť pokud je při nich nějaká interakce (paci paci, kovej kovej kovaricku, leze leze po železe atd..)

Ale jinak je tohle normální, že ji nic dlouho nebaví. Tak kolem toho 10m to u nás přešlo, resp začal si víc "hrát" a je s ním větší sranda. A myslím si, že je úplně normální, že tě to pak už nebaví, neboj 🙂

autor
7. črc 2021

@aniea moc moc děkuji, též ji právě nechávám hrabat, ale nechápu právě když mi někdo řekl, že si s dítětem takto hraje, já proste nepochopila jak😏

autor
7. črc 2021

@rejalin jeee moc děkuji, tak to mám radost. 🙂
Mě to taky nevadí, je to jen bordel, když to není nebezpečné, tak ji nechám též ve všem hrabat a pak to v klidku uklidim.. ale přesně náhodné věci, třeba když jdu na wc- dam ji do ruky ovladac a říkám vydrz minutku(vyhodí ho a řve a běží za mnou) aaaaale když třeba uklizim tak si ovladac vezme a hraje si s nim 😅 když ji něco dam NECHCE a když to uklidim, tak ohromně to nutné potřebuje 😅😅😅

codal
7. črc 2021

A ještě u nás frcely kolíčky, jsem ji to napichala na oblečení a ona si to nadšeně sundavala🤣... Vlastně nejlepsi hračky byly nehračky 🤣

rejalin
7. črc 2021

Tak u nás chodíme na záchod společně, teď už dokonce vyžaduje jeden útržek papíru, který potom hází do záchodu a kouká jak se to splachuje 😂 není síly, která by ho udržela v obvyvaku, když já jdu na záchod 😁 a ovladač jsem mu vždycky dávala jeden nepoužívaný (ptz s ním dost často hází, tak aby ten druhý nezničil) a ta malá potvora už pozná, že tenhle nic nedělá (nepřepíná) a chce ten druhý (11m) 😁
Ale jasné, oni mají šestý smysl na to, co mít nemohou 😁

me_druhe_ja
7. črc 2021

Já myslím, že jsi normální. 😀 ono totiž strašně málo matek přizná, že malý mimina jsou nuda. 😀 jasně, je určitý procento, který baví hodiny sterchat s chrastítkem a do nekonečna dělat opičky, ale moc jich zas není. 😀 já pořád tvrdím, že by se děti měli rodit tak dvouletý. 😀 já se těším, až ty moje budou mít tak 3-4 roky, to už bude konečně větší sranda, budou to větší parťáci, dá se už různě tvořit, stavět lega, puzzle, číst knížky atp. Teď u druhýho dítěte je teda výhoda, že se hodně zabaví koukáním na bráchu. 😀

biciklissie
7. črc 2021

Tam u nas byl cca ten třičtvrtě rok až rok a čtvrt (nebo možná půl rok až rok) úplně nejhorší. Kromě malého miminka, než jsme se szily. Pohybove byla pozadu, takže vlastně hlavně ležela a nudila se. Porad jen nespokojené kvílení, nemohla jsem se od ní hnout. Večer už jsem byla úplně vyřízena. Nejlepší bylo všechno pořád střídat. Jak místa, tak činnosti. Takže chvíli na zemi, chvíli na křesle, chvíli na pohovce, chvíli v kuchyni. A činnosti chvíli číst, chvíli stavět, chvíli zpívat, chvíli sterchat, chvíli recitovat, chvíli kramarit, chvíli plyšáky, atd. Chvíli zkoušet se vytratit, ale to u nás šlo málo. Pak pěkně pomalu procházky, všechny jídla a tak, ať ten čas utíká. Musím přiznat, že mě to nebavilo pekelně, ale hold se muselo. Mě celkově až tak to hraní nebaví, ale čím je větší, tím je to lepší. Vše se zlepšilo, vydrží si sama hrát i být sama.

autor
8. črc 2021

HOLKY MOC VÁM VŠEM DĚKUJI, jste úžasné ❤️
Jinak souhlas, cim větší tím lepší😁 a nejlepší hračky jsou vlastně nehracky😃😃

kafr
8. črc 2021

Není to společné hraní, ale zabavilo ji to:do spodního šuplíku v kuchyni (protože jsme se tam pohybovaly hodně) jsem dala všechny ty kuchyňské krámy, které se použijí 1x ročně a jsou bezpečné. To byl její šuplík! Formičky na cukroví, vykrajovátka, sítka, malý váleček, silikonové tvořítka... Byla spokojená, že je se mnou a já mohla v klidu vařit. U toho vydržela sama a dlouho.
Jen zkontrolovat, že se ty věci opravdu nedají rozebrat na části, které by se vešly do pusinky 🙈.
Jinak ukazovací říkadla jsou nejlepší (ukazování jsem si i vymýšlela, ale musí být u dané říkanky vždy stejné).

michaela666
8. črc 2021

Synovci se na dlouho zabavili u velkých magnetů. Z ledničky je dávali na radiátor a zase zpátky. Zjistili, že tím přidělají natrhané letáky na ledničku 😃 to byla největší zábava snad 3 měsíce.

holkaokomodra
9. črc 2021

ahojky 😊 ja myslim, ze muzes byt uplne v klidu a vic neresit, mám doma syna, dneska uz v pubertě a taky jsme si hrali podobne, ono je to prave strasne vtipny, myslet si ze vsechny ty hracky jsou nejak potřeba, vetsinou se bez nich mimco v pohodě obejde, protoze proste neni zraly. teď cekam druhe a krome minima podedenych hracek, ktere jsem jeste hodne hodne protridila jsem koupila jednou chladici kousatko😂 chudak malej co? 😂 nejsem zadna extremni prirodnacka ani ezo clovek, ale pred dvemi lety nam kocka porodila dve kotatka, koukala jsem na ni jak to dela a ona flegmaticky lezela a sledovala zda jsou v pohode, hodne málokdy si s nimi jakoze fakt pohrala, jen je nechala objevovat... pro me vlastne hrozne inspirativni zjisteni 😉 budu to delat jako kočka 😉 😂