Jak si hrají vaše 14ti měsíční děti?

dasafles
25. říj 2011

Dobrý den,
jen tak pro zajímavost mě napadlo poptat se, jak je to s hraním jinde. U nás totiž nějaká hra neexistuje. Připadá mi, že to není tím, že by to nezvládal, ale prostě ho to nebaví. Navlékání kroužků, dá jeden max dva a už je hned sundává a rozhazuje po pokoji, o komín z kostek se pokouší, ale nejde mu to, tak to vzdává, knížky si moc prohlížet nechce, vydrží tak 2 minuty, vkládačku vloží párkrát za sebou, pokud mu ukážu správný otvor a už zase maže dál. Autíčkem si přejede tam a zpět, pak ho otočí, párkrát si zatočí kolečky a tím to též skončí. Mám pocit, že hračky mu slouží jen k rozhazování po pokoji. Všude "kramaří", vyhazuje knihy z knihovny, hrnce ze skříňky, oblečky ze zásuvek, boty z botníku, než uklidím jednu spoušť, je někde jinde druhá. Pokud si sním sednu a chci si hrát, vydrží nám to tak 5 minut a už si opět zdrhá po svém. Někdy ho zabavit je pořádná fuška. Tak si tak říkám, kdy se to zlomí. Díky za názory.

jasekd
25. říj 2011

@dasafles U nas to bylo to same a vetsinou stale je 😀 Psotupne se to zlepsuje, ale zadnej hit, bavi ho knizky, to jo, obcas se u neceho zasekne, ale na chvili. Me otravuje porad, kdyz neco delam, ale jak si jdem hrat, zas mi zdrha a tak furt dokola, a taky vsude kramari, je to normalni 🙂

zuzi82
25. říj 2011

U nás to bylo taky tak, však počkej, ono se to zlepší. Matěj teď už kroužky navlíká a vydrží i čtvrt hodinky, to samé s autama. Poslední měsíc bych řekla, že už si fakt začíná hrát. 😉

vafle
25. říj 2011

jo u nás je to taky tak :D taky jen za ním chodím a uklízím :D malý má 13 měsíců a zrovna se trénuje v chození a mluvení.....ani se ho nesnažím do nějaké hry vmanipulovat stejně si dělá co chce a nejlepší hračka je tatínek...akorát toho vidí málokdy...

weri1
25. říj 2011

taky to máme tak, ale myslím, že je to úplně normální 🙂

palma111
26. říj 2011

u nás vedou knížky, hrozně rád si prohlíží a povídáme si u toho, co kde je... pak třeba hledá, co říkám. jinak vedou otočený autíčka a točení vším, co jde. taky ho baví video - teda asi to není moc výchovný, ale u toho jíme, jinak by asi byl pořád o hladu 🙂 - kouká na videa s ním, to se mu hrozně líbí, že vidí sebe, tátu a mě 🙂 hodně taky šmajdáme po venku - odpoledne třeba i 2 - 3 hodiny. chodíme krmit ovečky, koukat na krávy, venčíme psa... bereme kočár, protože i když toho ujde hodně, potřebujeme pojistku na chvíle, kdy ho bolí nožičky. a venku vede ani ne tak pískoviště, na tom ho bavilo akorát rozhazování kamínků a písku okolo, ale spíš takový ty větrníky. máme je zapíchnutý u nízký zídky, dokáže stát opřený u tý zídky třeba i půl hodiny, přecházet od vrtule k vrtuli (máme tam 3) a se všema točit. pak ho taky baví míč, kopeme, házíme psovi a tak, ale to vydrží tak 3x a konec 🙂. ale jak se tady píše, většina hraček je tak na minutku, dvě a pak změna 🙂

marton
26. říj 2011

@dasafles Ahojky,tak přesně probíhá den u nás.Včetně kroužků,házení kostiček do otvorů,knížek...Dnes mi Matyášek přinesl knížku,tak jsem zajásala,že konečně...chvíli jsme se o ni přetahovali a to bylo vše.U čeho nejdéle vydrží,a to také zmiňuješ,je vyhazování věcí ze šuplíků a mlácení s nádobím.Kdy se to zlomí ale nevím.Nějak si to od starších dětí nepamatuji 😉 .