Jak slavíte první narozeniny?

magdanaty
30. říj 2017

Téma diskuze je jasné. Jak slavíte první narozeniny svého dítka? Děláte oslavu pro šitší rodinu, nebo slavíte jen sami s dítětem? A kdy - v den narozenin, nebo o víkendu, kdy se může sejít celá rodina? A hlavně by mě zajímalo - pokud děláte oslavu pro širší rodinu a datum vychází na jiný den než den narozenin, jestli nějak řešíte i ten den narozenin nebo vůbec neřešíte? Jestli třeba předáte dítěti dárek a na oslavě dostane dárky od ostatních, nebo i vy jako rodiče dáte dítěti dárek až na oslavě?
My plánujeme oslavu pro rodinu (cca 16 lidí) na víkend, dárky pro dceru mi teprve dorazí, ale já začínám mít pocit, jestli nebude o něco ochuzená, když v den narozenin žádný dárek nedostane a nijak to slavit nebudem..sice z toho ještě nemá rozum...ale stejně mám takový divný pocit, jestli ji o něco neochuzuji. Tak yb mě zajímal váš názor🙂

danus89
30. říj 2017

Taky nás čekají první narozeniny.. a nevím 😂

zlutykonik
30. říj 2017

První narozeniny měla ve středu. Ten den jsme jeli všichni 3 (i s tatínkem) do ZOO, večer dostala dárečky od nás a malý dort, který si mohla rozpatlat, kde chtěla. O víkendu pak byla větší oslava i s babičkama, dědečkama, strejdama a tetou - 12 lidí. Podle mě ideální.

trdelnik234
30. říj 2017

@magdanaty
U nas v den prvych narodenin dostala dcerka jeden maly darcek od kazdeho z nas,torta,oslava s pribuznymi a dalsie darceky na oslave cez vikend.
Pamatam si,ako som si v ten den kupila knizku od oblubeneho autora Vase dieta od 1 do 3 rokov a ani sme sa nenazdali a odvadzali sme to nase batola prvykrat do skolky.

usvitka
30. říj 2017

My jsme slavili v jeden den s jednou stranou rodiny a jiný den s jinou strano rodiny. Každý směl přinést jen jeden dárek. Přišlo mi to ideální a dítě nebylo přehlcené. Nemyslím si, že roční dítě ocení 60 lidí a milion darů. Co si budeme nalhávat, nakonec mají stejně největší úspěch krabice a balící papír 😀

looolaaa
30. říj 2017

mám dětí více - a po zkušenostech dělám oslavu pro nás (táta máma dítě/děti) pidi dortík, dáreček - pohoda atmosféra. a pak velkou pro širší rodinu - to je vždy "haló" děti jsou z toho rozjetý a já vyřízená :D (mám radši tu naši soukromou ) ale i s rodinou je to hezký 🙂 jen je to prostě šrumec 🙂 - jo a na první rok je jim tak nějak vše fuk :D možná tak rozpatlat dort 🙂

janablizka
30. říj 2017

My jsme slavili letos v srpnu jedna vnučka je narozená 15.8 měla 1 rok a druhá 23.8. měla 6 roků tak že jsme to slavili 20.8. v neděli máma,táta a dvě babičky.Dětem jsme nechali udělat dortíky jedna má bezlepkovou dietu tak dortíky musely být dva.Dostaly holky dárečky malá hopací křesílko a hračky a ta starší dětské hodinky,panenku a bezlepkové mlsání.

swetlusska
31. říj 2017

My jsme udělali domácí dort jen pro něj a nakonec ho jedli všichni. Dárky postupně, dostával je několik dní, aby toho neměl hned moc. No a návštěvy taky postupně. Nemá cenu z toho dělat velkou akci, to je pak dítě akorát vyplašený...

makky1310
31. říj 2017

Delali jsme oslavu o vikendu pro sirsi rodinu(babicky/dedove, teticky/stryckove a sestrenky/bratranci, kolem 20lidi) , jindy bychom se nebyli schopni sejit. Darky dostal od nas jen na oslave, mne to teda nenapadlo, ze by o neco prisel kdyz mu nedam nic primo v den narozenin🙂. Ale az bude vetsi tak to budeme resit jinak aby mu to nebylo lito, treba mensim darkem primo v ten den. Dort byl spis pro ostatni protoze ja se synem jsme na bezmlecne diete🙂

prostejina
31. říj 2017

Naše mala ma první narozeniny zítra, pujdem jen my 3 na oběd (dělám k tomu zaverecky v autoskole), jedna oslava (manželova rodina) bude v sobotu, a ta velká party bude az 18. Původně měla byt jen ta 18., ale bohužel. Dárky dostane na velké oslavě 🙂 nějak to neresime, nemá z toho rozum, spíš jde o to, ze se sejde rodina, která se normálně nevida.

odula
31. říj 2017

No mam za to,ze ta oslava je spis pro tu rodinu,aby si to uzila 😉 malou urcite o nic neochudis. Jinak my slavime narozeniny v jejich den,uzsi rodina. Pak nekdy kdy se to hodi si starsi decka pozvou kamarady a jdou do herny (mame malej byt). Jsme v zahr takze jina moznost neni. Ale mam dojem ze i kdybychom byli v Cechach nebylo by to jiny. Nejsme moc slaviči. Delat oslavu pro decko o 16 lidech - ty jo to jsem nemela ani ja o dvacetinach. 😀

monulec
31. říj 2017

Našemu vycházely narozky ve středu a to dostal dárek jen ode me a přítele a v sobotu byla oslava s dortem, 16 lidma (rodina), tovsi ale moc neuzil, bylo toho na něj moc....ale oslavit se to musí 😊 Rozum z toho ještě nemá, ale taky mi přišlo v den narozenin to obejit, takové divné.....

betelgeuzz
31. říj 2017

My slavíme vždy o víkendu s babičkama a dědečkama, strýčky, tetičky atd. nezvem, je nás maximálně 10. Žádný balonky, girlandy nevedeme, posedí se s dortem, sfoukne svíčka. POkud výjdou narozeniny v týdnu, jen holkám řeknem, že dnes už mají x let a berou do školky/školy bonbony. V roce jim to bylo úplně ukradený, co je za den 🙂

jbzirafa
31. říj 2017

Rocnimu diteti jsou nejaké narozeniny, vánoce úplně fuk.to je paráda pro rodiče. Tak si to udělejte jak chcete vy.dejte dáreček dřív. Aspoň si ho dcera uzije . U nas je dortík třeba z jablek a piškotů na rozpatlani, ostatní na počest sni jiny dort. Jeden dva darky.Datum neresime, slavíme o víkendu když jsme doma. Ten den vnima starší syn 3 roky, tak mu řeknu o co jdea je to spíš pro něj informace . .oslavy Velké neporadame. Babičky popřeji když mají čas. (Jsou z daleka )děti to vic resi a vnímají až ve školce (jsou starší ).

iva27
31. říj 2017

@magdanaty ahoj,my budeme slavit 1narozeniny v sobotu😍i když je ma už ted v patek.Každopádně je mu to ještě vcelku jedno,takže bude jen jedna oslava v tu sob a s rodinou- babičky,dedove atd.cca 12lidi+ deticky a slavit budeme doma.Dárky mu také dáme v den oslavy.Dort máme1 pro všechny,nevím já jsem děti nikdy nenechávala,aby se v něm pleskaly a rozpatlaly ho.Ale to je asi v každé rodině jinak..

terka_85
31. říj 2017

Pozveme celou rodinu (manželovo rodiče, moji rodiče + sestra). Připravím nějaké občerstvení, dáme dárky, dort (máme jeden), k prvním narozeninám jsem vždy dělala takový ten nepečený - piškoty, zakys. smetana + bílý jogurt, ovoce. Malej sfouknul svíčku (s naší pomocí) a pak se rozdělil ostatním. Synové se v něm nikdy nechtěli nějak patlat a snědli si svůj dílek. Povídáme si, babičky si hrajou s dětma. Nakonec přípitek dětským šampaňským 🙂

magdanaty
autor
31. říj 2017

@odula jsme Velká rodina,takže když se oslavy účastníme my, naši sourozenci s partnery a naši rodice a prarodiče, tak to tak vychazi;) na další narozky okruh zužiMé a Budem slavit už asi jen s rodiči a prarodiči. .ale na ty první jsme chtěli pozvat vsechny;)

drzticka81
31. říj 2017

mame tri deti-duben,kveten a cerven-slavime tak,ze v den narozenin si delame nasi malou rodinou oslavu-upecu obyc dort,sampano a jednohubky-dame darky. velka oslava jen babicky a deda a muj bracha(neni nas moc,muj tatka uz nevyjde schody,ten tu nechodi-za nim pak jdeme a oslavime dodatecne) je vzdy osmeho.kvetna na svatek-je pro deti spolecna-takze bud dva male dorty,nebo jeden na pulky,ted uz na tretiny 🙂)) a darky od nich-aspon toho nemaji najednou moc ?-))) az budou chtit oslavy s kamarady-budiz 🙂))i ty bzdou...

mysicka_lb
31. říj 2017

My s manželem vždy přejeme synovi na den narozenin (nebo svátku) a k tomu podnikneme nějaký výlet. O víkendu potom uděláme velkou oslavu s babičkami a my s manželem už dárky nedáváme. Je to tak schválně, protože
1. Syn není zavalen dárky najednou
2. Žádná část dne, kdy je oslavencem, neprobíhá v duchu úklidu, přípravy občerstvení a "neotravuj, teď nemám čas si s tebou hrát".

betelgeuzz
31. říj 2017

@mysicka_lb to si berete kvůli narozeninám dovolenou? Nebo jak stíháte dělat výlet ve všední den?

westie
31. říj 2017

@magdanaty Cekaji nas prvni narozeniny v prosinci a mame to naplanovane tak, ze v den narozenin dostane syn darky od nas s manzelem a udelam mu dort specialne pro nej a oslavime to ve trech. Nejblizsi sobotu pak mame oslavu pro sirsi rodinu (15 lidi) v detskem centru, aby si to uzily i pritomne deti a ja se z oslavy doma nezblaznila🙂

mysicka_lb
31. říj 2017

@betelgeuzz Zatím jsem byla na RD, ale do budoucna si určitě plánuju brát na narozeniny dovolenou. Svátek má na Václava, takže tam netřeba řešit🙂

konidana
31. říj 2017

neřeším🙂 zvlášť u 1. narozenin, bych se tím fakt netrápila a narozeniny by se oslavily jednou na oslavě i kdyby to mělo být o měsíc jindy 😉 přiznám se že u druhorozeného jsem jeho 1. narozeniny úplně zazdila 😔 Nyní , když už děti mají pojem, tak třeba dcera chce popřát a něco dostat i v den narozenin (má je o prázdninách, tak oslavu mívá se spolužáky 2 až 3 týdny po)

lucasice
2. lis 2021
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

my teda taky první narozeniny vůbec neřešili ale u druhých už jsme malou oslavu udělali, tam jsme koupili malé sadu zvířátek. Od té doby už jsme slavili každé