Jak staré dítě zvládne vymalovat omalovánku?

kozlenka
7. čer 2012

Holky, jak staré dítě zvládlo u vás vymalovat omalovánku? Koupila jsem jednu jednoduchou, je na ní uvedeno 2-3 roky, našemu Adámkovi je 2 a 9 měsíců a teda vůbec nic mu to neříká, zvládne jen pár čar a to ani nepozná jaká barva tam má být, v září nastupuje do školky tak mě zachvátila panika 😒 Každý den tak hodinku to zkoušíme, ale víc času bohužel nezbývá s druhým uplakaným mrnětem ☹ Barvičky nacvičujeme pořád, když jsme na procházce, tak mu to ukazuju na autech, ale na všechno říká jen "bílá" 😖

mirunda
7. čer 2012

vůbec bych to neřešila.. každé dítě je prostě na něco jiného.. naše Lili maluje omalovánky tak od dvou let, uměla už tehdy všechny základní i pár "nezákladních" barev.. i moc hezky kreslí.. ale zase není typ, co by jezdila hodiny na kole, byla hodiny na hřišti..apod.. v úterý jsme měli schůzku kvůli školce a několikrát nám tam opakovali, že jediný, co nechtějí, tak je plínka.. ale jinak ať se nestresujeme, co dítě umí, či ne.. že oni tam jsou od toho, aby se je to pokusili naučit.. takže ho do toho nenuť, třeba ho to nebaví a právě radši bude třeba jezdit na kole 😵

luciebx
7. čer 2012

taky bych to moc neresila.. nas malej taky na to cmarani moc neni.. a to mu budou za mesic dva roky.. spis to jen tak chytne cmara par car.. dlouho u toho nevydrzi.. kazdy ditko je jiny.. fakt to nehrot.. urcite je sikovny v necem jiny v cem jine ditko zase zaostava.. nas kluk taky neumi rict barvu.. sotva neco placne.. ale co.. uvidis ze az bude v kolektivu ve skolce a budou to delat vsichni dohromady tak to okouka a bude chtit taky a kazdy tyden ti donese domu neco novyho co umi a budes jen koukat.. taky se tesim az malej pujde do skolky a bude umet vic.. pac ja si pripadnu ze ho snad nic neumim naucit.. takze hlavu vzhuru.. uzivej si miminka doma.. a malej si na to prijde sam.. 😵 😵

ia.
7. čer 2012

@kozlenka hele buď v klidu. Můj syn taky nemaluje, a to mu budou v září 4 roky. Vloni než začal chodit do školky, tak jsem měla snahu si s ním malovat, ho to prostě nebaví, vždycky jen něco počmáral a hotovo. Omalovánky ho taky nebaví. Než nastoupil do školky, tak jsme ho naučili základní barvy, ale i teď po roce ve školce ho prostě kreslení nebaví. Když tam mají vystavené obrázky, tak ty jeho jsou jen čmáranice. Omalovánky nevezme do ruky. Neřeším to, baví ho spousta jiných věcí, jezdí na kole, skáče na trampolíně, hraje si s autama, hezky zpívá....já taky malovat neumím a manžel je na tom stejně, takže to ani nemá mít po kom....neřeš to, možná že ve školce, až uvidí, že ostatní děti taky malují, tak ho to začne bavit 😉

reruna
7. čer 2012

to je individuální, zkoušej to, ale nenuť, hodinu zkoušíte každý den - tak to tě obdivuju, moji kluci ani jeden tak dlouho sedět nevydrží, maximálně 10 minut a v tomto věku to i stačí.....Barvičky děti mají umět kolem 3 let, ale když to nebude umět přesně na narozeniny, tak se svět nezboří. Vybarvování omalovánek není zas tak jednoduché, myslím, že by to děti měly zvládnout do nástupu do školy, takže je spousta času to procvičit. Náš mladší je stejně starý, jako tvůj a ten jen tak čárá, jakou barvou chce, nějaký pokus ho usměrnit, jakou barvou má být to a ono je předem marný, on bude malovat fialovou a hotovo..... 😀 a starší bude mít v zář 5 a teprve teď začíná vymalovávat tak, že se snaží, aby moc nepřetahoval a aby bylo vybarvené všechno, ale podle předlohy se neřídí ani náhodou 😀 barvy ten starší uměl už před 3 rokem, ten mladší je ještě neumí pojmenovat, ale umí třeba přiřadit stejné barvy k sobě. Ve školce jsou mezi dětma dost rozdíly, podle obrázků na nástěnce...

moudivlacek
7. čer 2012

me to neprijde nic divneho, na spouste veci je vek a vubec to neodpovida, nehlede na to,ze kazde ditko je jine, malymu budou tri a neudela ani rovnou caru a kolecku,natoz nejaky vymalovani 😉

rioko
7. čer 2012

Jako učitelka ve školce říkám neřeš to, jako 3 leté dítě nemusí umět malovat, ani jako 5 leté, někteří jsou na to šikovní a už ve 3 letech malují obrázky které jdou poznat a vybarví omalovánky bez přetahování, někteří předškoláci dělají čmáranice, vidím to i u syna, který ma 3 roky a 3 měsíce a nenamaluje kromě pár čar raky nic, rozhodně mě to nijak nerozhází, prostě bude šikovný na jiné věci a prosím Tě netrap ho hodinu denně kreslením pokud on sám nechce, děti ve školce v jeho věku vydrží tak 5-10 minut, dej mu čas ať si na to přijde sám 🙂 jinak Vojtíška baví třeba omalovánky vodové 🙂

denousek
7. čer 2012

muj syn ma 4,5 let ale malovani ho teda vubec nebere takže nevěš hlavu... a neboj barvičky se naučí kdyžtak až ve školce to nemusí umět když tam pujde od toho tam chodí aby se něco naučil 🙂

odetka
7. čer 2012

Ja bych to take neresila. Kazde dite je jine. Nekdo hezky kresli, nekdo je nadanej hudebne, nekdo ma rad spis pohybove veci nekdo dobre mluvi, jiny musi chodit na logopedii. Proste je to jako u dospelejch nekdo umi tohle a na neco zas neni. Nas malej omalovavat umel tak od 3 let a pak se casem zdokonalil.

jmisa
8. čer 2012

Tak to mě ani nenapadlo, že bych měla řešit. Syn tedy barvy umí už hodně dlouho, ale vymalovávat omalovánky ho nebaví. Maluje si svoje čáry a kruhy a pokusy o sluníčka, baví ho třeba vodovkama dělat razítka nebo otisky třeba do kytky nebo srdíčka, co mu vystřihnu, ale vybarvit omalovánky končí nakreslením několika čar napříč obrázkem.

Ale zase si pamatuje spoustu písniček a básniček a krásně kope do míče, hází, chytá ho - je šikovný na sport.
Každé dítě je jiné.

Jo a hodinu na místě by mi tedy nevydržel ani náhodou maximálně 10-15 minut, když ho to fakt baví. Pak se začne vrtět a pozornost je ta tam.

berenika39
8. čer 2012

Petr nejdřív nic, pastelka bylo sprosté slovo, asi do tří a půl, ve školce s dětmi "tvořilů, ale doma se k tomu neměl. Jen jsem mu to občas nabídla, nic. Pak najednou to na něj přišlo 😀 , a cca dva měsíce nedělal nic jiného než maloval. včetně omalovánek - nedržel barvy podle předlohy, ale i drobné obrázky vymalovával úplně super, nepřetahoval, pečlivě si s tím vyhrál, vydržel u toho, doku to nedodělal. A pak to azse přešlo, ted jsme pořád po venku, tak na to není ani moc čas, krelí ve školce. Všehcno přijde samo🙂

sarihy
8. čer 2012

Moje dcera do září nic "pořádného" nevytvořila - nakreslila maximálně sluníčko, jinak čmárala a čmárala, omalovánky totál bojkot, barvy tam sekala, jak jí to napadlo, přetahovala...no a ve školce zlom, tolik výtvorů, co mám doma..nikdy bych nevěřila, že je něčeho podobného moje dítě schopné...kor když já jsem na to patlámo matláno taky levá, dám tak maximálně domeček jedním tahem a z modelíny vytvořím maximálně sněhuláka...Nechala bych to, určitě ho nějak netrápila a zbytečně nestresovala, ve školce se toho naučí spoustu; a i kdyby mu to kreslení nešlo, tak to přece vůbec neva - každý nemůže kreslit jako Kupka

asaka
8. čer 2012

tohle je ruzne, syn byl v tomhle treba extremne sikovny a uz ve 2 letech kreslil konktretni obrazky a ne cmaranice, vybarvoval taky hezky, ale nekdo na to proste neni.
Zkuste dite spis nechat at si s barvama experimentuje- oblibene jsou prstove barvy (my pouzivame od kohinooru), muze malovat prstem, obtiskavat briska prstu, cele ruce, nebo malovat kouskem houbicky skripnute do kolicku a "ťupkat", Pokud omalovanky tak spis vetsi obrazky ne ty titerne, lip nez pastelkama se vymalovava malym detem voskovkama. Tak nebojte, zkousejte ruzne typy barev a ruzne techniky malovani a nenutte k nicemu konkretnimu, kdyz si chce "jen" cmarat, at si cmara 🙂 ono to prijde casem samo

petit_grisu
8. čer 2012

Tohle bych vůbec neřešila. 🙂 Vidím to u dětí ve školce, kde pracuji, že se děti vývojem od sebe strašně moc liší. 🙂 V oddělení kde máme 4 leté děti, některé dítko zvládne omalovánku vymalovat dle barev, snaží se aby nepřetahovalo a jiné udělá obrázek celý zelený stylem "čmáry čmáry" a je jedno jestli tam jsou nějaká místečka na vymalování a podobně. Nechala bych tomu volný průběh, hlavně do ničeho nenutit. 🙂 Každý se holt naučí všechno postupně sám. 😀

brisalek
11. čer 2012

já se musím pochubit,že dcera v tomhle patří k těm šikovným. barvy zná už tak od 2 aněco od bílé, zelené, modré, červené až po šedou, fialovou,oranžovou. Ve 2,5 letech už nakreslila sluníčko s očima nosem a pusou a samozřejmě paprskama, asi před 3 měsícema sebe (hlavu, šišaté tělo a nohy a ruce dokonce s prstama), umí napsat A-jako svoje jméno, T, M a občas Ba D. Omálovánky, když chce tak už taky dávno nepřetahuje a poslední asi 3 měsíce se i sama pořád ptá jakou co má mít barvu, takže sama třeba nakreslí vodovkama kytičče žlutý prostředek a červené lupínky a tak. Je natohle hrozně šikovná.
Na internetu jsou omalovánky,kde se dají vytiskou jednoduché, velké obrázky, aby se jim to dobře malovalo.

Ale jinak souhlasím s tím co tady zaznělo. Každé dítě je úplně jiné. Starší synovec byl hodně šikovný na vše (chodil v 8 měsích, mluvil v roce už tak 50-100 slov, 18m už uměl básničky...) ale malovat taky moc neuměl a byl v tom spíš slabší průměr🙂. Mladšímu synovcovi budou 4 a maluje hůř než dcera. Když nastoupil do školky malovat vůbec nechtěl a učitelky ho jemně lákali, ale nijak nenutili, teď už ho to i trochu baví.

zdezli
11. čer 2012

Dcera zna vsechny barvy - umi je nejen rozlisit, ale i pojmenovat, ale vymalovavat neumi. Cmara si a ja ji nechavam. Casem na to prijde 😉

kristi
14. čer 2012

treba ho to proste nebavi 🙂 neres to, nauci se to...

mates22
14. čer 2012

jé, neřeš to, dcera má skoro šest a vymalovává s přetahováním (ne že by to nedokázala bez, ale neba jí to) a nesnáší předlohy, takže má neustále pruhované slony, mnohobarevné kočky apod..........Byli jsme i v PPP kvůli odkladu a prý si nemám dělat starosti, Picasso z ní holt nebude. A ve třech jí to neříkalo absolutně nic. A to by měla po kom dědit talent, ale evidentně nezdědila, je zas ale šikulka na sport 🙂

petule246
14. čer 2012

přijde mi, že ve 3 málokteré dítě vymaluje pěkně omalovánky ... alfíno maluje rád a sám od sebe se dožaduje kreslení vodovkama - těmi právě vymalováváme omalovánky, aby to pořádně odsejpalo. Vždycky se ho ptám, jakou barvu má předloha a díky tomu maluje správnými barvami (barvy zná, ale sám od sebe by omalovánky správně nevymaloval). Obyč. pastelkou (fixou) namaluje plus mínus rozeznatelné auto, sněhuláka, sluníčko, obličej ... V žádném případě u toho nevydržíme hodinu, i na mne by byla hodina dlouho.
Já bych vůbec nehrotila kvalitu kreslení, spíš moje mamina (učitelka na ZŠ) mi říká, ať ho učím soustředit se. A pokud tvůj prcek vydrží hodinu kreslit, tak je to podle mne borec a omalovánky bych v tuto chvíli hodila s klidným svědomím za hlavu.

spaghetka
14. čer 2012

Náš malý měl v březnu 3 roky a vymalovávání mu celkem jde, ale to bude asi tím, že ho to i baví. Třeba puzzle ho tak bavilo, že už v roce a půl sám poskládal 24dílků. Ale zas třeba ho nebaví učit se písničky nebo básničky, takže mi akorát zazpívá Travička zelená a tím jsme skončili ☹

susik77
17. únor 2013

Moje mladsi dcera - 3,5 roku omalovava lip nez starsi. Omalovava podle predlohy a pretahuje malinko, fakt dava pozor. 5,5 leta pretahue dost, i kdyz hezky kresli.