Jak to máte s prostorem v obyváku pro malé mimi přes den?

bajjunka
19. srp 2016

Holky, jak to máte s prostorem pro malé mimi přes den? Teda jako v obyváku. Košík nebo něco takového malého nechci, máte tam zvlášť další vybavenou postýlku (peřinka, mantinel,....). Nebo ukládáte už tak malé mimi do cestovní postýlky? Přijde mi na hlavu se k němu pořád dokola tak ohýbat, ale utrácet peníze kvůli pár měsíců za další vybavenou postýlku se mi taky moc nelibí. Máme pak i něco na způsob vibračního lehátka, to je myslím od 3 měsíců. Ložnic máme od kuchyně a obyváku daleko a přes úzkou chodbu, přesouvat postýlku se a tam by bylo o nervy.... Jak to máte vy?? 😉

tifanyt
19. srp 2016

Na první jsem měla takovou malou dřevěnou postýlku - něco, jako je asi košík - ale tohle byla stará minipostýlka poděděná ještě po babičce...
Na druhé jsem měla cestovní postýlku se zvýšeným lůžkem.

sonja01
19. srp 2016

@bajjunka Měla jsem od přátel půjčený koš na kolečkách, bylo tu super, mohla jsem mít syna v obýváku, v kuchyni, kde jsem potřebovala, v prvních týdnech tam i spal v noci, mohla jsem ho mít blízko u postele. Později lehátko a deka na zemi.

monie2
19. srp 2016

máme tohle a jsme spokojení https://www.slune-cz.cz/tiny-love-lehatko-3v1-r...
první slouží jako postýlky, pak jako sedátko i na krmení a je to až do 18kg

kaja2016
19. srp 2016

@bajjunka No ja mam malou pojizdnou postylku, co se da pripevnit k posteli. Ze zacatku jsem s ni proste prez den jezdila po byte, aby na me mala mohla koukat (a ja na ni) a v noci v ni spinkala v loznici. Pak cca ve dvou mesicich jsem ji dala na zem takova ty molitanova pismenka a na to hraci deku s hrazdickou. Musim rict, ze jsem fakt spokojena, zadna dalsi investice do kosicku, lehatka atd. Dcera je pod hrazdickou a kdyz klimbne, tak ji prehodim do postylky.

kaja2016
19. srp 2016

@monie2 To je fakt sikovny!

lustr88
19. srp 2016

v ložnici postýlku a v obýváku hnízdečko/pelíšek pro mimi na gauči

kacikaci
19. srp 2016

Všechny moje děti jako mimi ležely v obýváku na gauči, tam, kde nespadly. Když se začaly více hýbat, vytvořili jsme jim místo na zemi (pěnové puzzle, na to deka, na to hrací deka a tam ležely..) no a pak už si děti najdou své místo samy, při objevování světa v rámic plazení, lezení, apod.

tery_s
19. srp 2016

@bajjunka Podle mě další postýlka není nutná, případně tedy ten pojízdný košík nebo lehátko, ale tam bych nenechávala dlouho spát, kvůli poloze. Pokud je to jen krátký spánek přes den, určitě lze vytvořit bezpečné místo v obýváku na gauči. Pokud je to delší spánek je super dát spát do postýlky do ložnice zapnout chůvičku (můžete v klidu pracovat v kuchyni) nebo když mi usne v kočárku, taky nechám s chůvičkou ve stínu na klidném tichém místě (máme zahradu, v případě paneláku to asi možné není...)

veraga
19. srp 2016

Kromě postýlky a hrací deky nemáme nic dalšího. Nechtělo se mi nic pořizovat, protože tyhle věci se mi zdají neúměrně drahé k tomu, že je to vlastně jen na chvilku. 4 měsíce jsme to zvládli na zemi na dece, na gauči, na posteli. Nejvíc na té zemi. Mám za to, že je to tak pro dítě nejzdravější. 😉