Jak vám jde mluvení? Čím napomáháte novým slůvkům?

sabinakrausova
29. dub 2013

Ahoj,
jak vám jde mluveníčko ?
čím napomáhate novým slůvkum ?
Nám je 22 měsíců a řekne dost slůvek ale mluvení jako takový to není :(
Trénujem jak se dá, ale nutit ji nemůžem .

Co vy ?

alpakovo
29. dub 2013

ahoj, vůbec bych se netrápila a neřešila, každé dítko je jiné. Synovi puse jede jako kafemlýnek, mluví, zpívá si, recituje, ale má ve školce spolužáka (mimochodem úplně stejně starého, rozdíl je dva týdny) a ten neřekne větu v kuse, pořád používá jen slova a nikdo to neřeší 😉

evcounek
29. dub 2013

@sabinakrausova Já bych to ještě neřešila, každé děťátko je jiné a jestli tvoje zlatíčko umí dost slůvek první věty na sebe nedají dlouho čekat. Ten náš šmudlík nezavře pusu jak je den dlouhý (kromě toho když spinká po o). Hlava mi od toho jeho drmolení bolí už od rána 😀 . Budou nám 3 (5.5.)

paja.83
30. dub 2013

To by mě taky zajímalo, malá měla teď 21 měsíců a napovídá toho hodně, ale nikdo tomu nerozumí. Jediné co řekne, tak je dík. Neřekne ani máma, přitom ji odmalinka zpívám, prohlížíme knížky a všechno ji pojmenovávám, ale ona si furt jede po svým🙂

ratatooy
14. kvě 2013

malymu je 2,5roku do tech skoro 2let řekl jen tak dve až tři spojena slova,ale pak jak jsme se přestehovaly k babičce a babičku vidí každej den ta sním furt povídá,čte,ja na to nemam tolik času za celej den,tak se behem 14dnů tak zdokonalil že ted mele a mele,až je z toho moc vychytralej,na všechno má odpoved,třeba kamardk syn bude má 3 a nemluvi skoro vubec

werunka21
14. kvě 2013

U nás taky jen semtam slovo a kolem 28měsíce ze dne na den začal opakovat všechno, co jsem řekla. Prostě zlom. Nevím jak jinak bych to popsala 😅 . Takže nezoufej. Ve 22měsíci řekl teprve poprvé máma 😀 😅.

monikabie
14. kvě 2013

Nenapomáhm nijak. Starší začal ve 2 letech mluvit a mluvil hned tak srozumitelně že se ss každým domluvil, mladší má 22 měsíců a mluví od 18 měsíců, postupně čím dál líp, normálně mu rozumí i cizí lidé🙂

kopacka01
28. črc 2020

Nám je 25 měsíců, malá sice umí nějaká slova jako máma táta, babí, mnou atd. Ale žádné věty. Ráda bych si s ní třeba četla nebo prohlížela knížku ale nevydrží u toho. Dost jí sleduji protože starší syn má dyagnostikovanou vývojovou dysfazii a mladší syn nerozumí textu, trpí dyslexie a dysortografií. Myslíte že ji mám dát ještě čas?

te_reza
28. črc 2020

V první řadě bych se vyhnula "mluveníčku" atp a mluvila na dítě normálně. Promiň, ale dotaz podaný takhle mě dorazil. Jinak každé dítě má své tempo. Holka měla slušnou slovní zásobu už na roce a půl, jenže ona se zajímala sama a mluvit chtěla, všechny děti to asi tak nemaj

makovice88
28. črc 2020

@te_reza Diteti uz je nejakych 9 let, tak snad uz mluvit umi 🤣🤣

te_reza
28. črc 2020

@makovice88 jj pak jsem koukala že to je stará diskuze.