Jak vychovávat batole? Máte dobrou knížku?

famfulik
2. zář 2007

Jak vychovávat batole?Jak se SPRÁVNĚ zachovat v situacích jako když batole bere druhému dětsku hračku a on ho na oplátku začne kousat,štípat..?Děti si spolu umí hrát až od 3 roku.Tak má cenu to nějak řešit?!Asi ho spíš zabavit něčím jiným.A tak kdyby jste někdo znal dobrou knížku,jak řešit podobné situace a jak v té dané chvíly přemýšlý,napište prosím.Dík F.

musko
3. zář 2007

Ahoj!
Dobrá je Nejšťastnejší batole v okolí od Dr. Karpa a potom - čo doporučovala gedren - Respaktovat a být respektován - dobrý typ!

mamkule
24. zář 2007

Ahojik,ja resim stejny problem, nechce pujcovat hracky, malti deti, vzteka se, pak probreci pul dopoledne ,jak je rozhozeny, nevim, ale musi se to naucit, je tedy pravda, ze se deti skadli navzajem, ale nak olektiv si museji zvykat, i kdyz si rikam, ze s nim nikam nebudu pro tu sotudu chodit, ale sand nemamae ty nejhorsi deti na svete,maji i sve prednosti, co nemaji zase ti druzi a tak.Asi to chce pevne nervy a doufat, jinak nevim.Je zajimave ,ze si muj synek totto k holcicckam nedovoli, ke strsim klukum tez, zajimave ,ze?

jita2
27. zář 2007

No my to probírali s holkama jinde a docela jsme se shodly, že na všechny problémy je vždycky nejlepší důslednost. Mít tu trpělivost a už zhruba od roku dětem říkat, co se má a co ne, i když to bude třeba 100 krát, nedá se to do dvou tří let přejít, tím hůř pak dítě poslechne. V roce a půl je už rozhodně třeba dávat na jevo, co je správné a co ne a i v tomto věku jsou už ty děti vychované, že ví, co smí a co ne. Takže si myslím, že tohle je ta nejlepší cesta, pokaždé, např. když dítě sebere z ruk druhého hračku, zakročit a jasně dát na jevo, že tohle se nedělá a pokud člověk bude důsledný a trpělivý, tak si ho prostě vychová k obrazu svému.... 😉