Jak zabavit 4měsíční miminko?

evka_28
10. lis 2020

Prosím o radu, jak přes den zabavit 4 měsíční mimčo. Nechce se mu moc spát a já už nevím, co s ním. Na zádech se mu nelíbí,na břiše vydrží chvíli a taky fňuká. Nestíhám si téměř ani uvařit. V nositku být nechce.

mamikry
10. lis 2020

@evka_28 co Nejake kojenecke lehatko/houpatko, aby na vas videlo?

nita1984
10. lis 2020

@evka_28 vaření počká. Užívejte čas s miminkem ❤ lehatka, houpatka nejsou moc v hodná, u nosítka záleží, jestli sedí. Lepší v tomto věku bývá šátek

evka_28
autor
10. lis 2020

@mamikry máme, ale zase je to záležitost tak 10-15 minut

evka_28
autor
10. lis 2020

@nita1984 což to já si užívám, ale on fňuká, I když jsem u něho a hrají si s ním

nita1984
10. lis 2020

@evka_28 takhke male miminko moc věcí nevydrží dele nez 10-15 minut. Tak do kočárku a na procházku. Na vzduchu se jim obvykle nejlepe spi. V tomhle veku jsem byla se synem denne venku 3-4 hodiny

hermanka88
10. lis 2020

Doporučím hrací deku.Mám stejně starou dcerku a taky nespavec. Ale na dečce se přeci jen chvíli zabaví a já stihnu alespoň základní věci kolem domácnosti. Jinak bohužel, taky se jí musím hodně věnovat. Ono to bude za pár měsíců lepší,až začnou lozit a objevovat "po svých ".Ještě chvíli se musí vydržet 😉

evka_28
autor
10. lis 2020

@nita1984 tak to závidím, náš malý vydrží v kočárku max. 2 hodiny a pak začne příšerně řvát a nechce tam být

nita1984
10. lis 2020

@evka_28 vsak jo, dve hodky dopo, dve odpo a mate na půl dne program

evka_28
autor
10. lis 2020

@nita1984 akorát to ne vždy jde, hlavně to jídlo by to chtělo někdy uvařit 😊

nita1984
10. lis 2020

@evka_28 nojo, žádná rada se ti nelíbí 🤷‍♀️ tak pak nezbývá, než prostě přežít. Ale ono to nebude ještě par let lepší 😂😂😂

hermanka88
10. lis 2020

@evka_28 Moje ani to,spí 20 minut až půl hodiny a to je vše. Zbytek procházky buď s trochou štěstí kouká,případně se vzteká až brečí. Takže u nás tohle moc význam nemá.

evka_28
autor
10. lis 2020

@nita1984 tak to se mám na co těšit 😁😁 ale děkuji 😉 Doufám, že si za pár měsíců vydrží hrát i chvíli sám

evka_28
autor
10. lis 2020

@hermanka88 přesně, jakmile nespí, tak řičí na sto honů, nechápe, že se může jen dívat 😊

mamikry
10. lis 2020

@evka_28 Nas prvni tvor byl uplne stejny. Nechtel spat, nesmel se polozit, chtel byt porad na prsu nebo se nosit na ruce. Deky a lehatka 0 bodu. Do roka ze me byla prebornice ve vykonavani veci jednou rukou 😆.

evka_28
autor
10. lis 2020

@mamikry a sakra 🤔 zlepšilo se to alespoň potom?

mamikry
10. lis 2020

@evka_28 No, uprimne, hraci miminko ani batole nikdy moc nebyl, vetsinou se kolibal nekde kolem me. Ale lepsilo se to postupne. Malinkou utechou vam budiz, ze druhe byvaji za odmenu, to bylo zase vsude spokojene, spinkaci a hraci. 🙂

roxolanka
10. lis 2020

U nás to bylo podobný do roka a půl 🙊 pokud jsem nebyla přímo s ním a nedělala s ním blbinky a tak, tak taky dýl jak dvě minuty nevydržel 🤣 ani v nosítku se mu moc dlouho nelíbilo, je to holt naše náročná povaha 😃 takže jsme k sobě byli skoro ten rok a půl přilepený. Pak začal sám pobíhat okolo a už to bylo o dost lepší. Nechci strašit 🤣 třeba to u vás bude o dost lepší ✊ každopádně i takhle to může být, ale neboj bude líp, teď už je to ten nejlepší a nejzábavnější parťák ❤️

ekou
10. lis 2020

V ramci vareni doporucuji varit min na dva dny, at se nestresujes jeste se svym jidlem.
A co treba nejake leporela, aby prcek mel na co koukat? Nejake chrastitko a pak max chodit po byte a ukazovat mu veci...

lolam10
10. lis 2020

@evka_28 varte vecer na druhy den...

jana_zofie
10. lis 2020

My si tusim v tom veku hodne povidaly, zpivaly, prohlizely leporela a cvicily a rikaly basnicky. Fakt mezi kazdym spanim pulhodina takovych tech rikanek, kdy dite hladis po ruckach a tak. Je na to takova ruzova knizka z Grady a pak mam jeste neco na ty hry. Ted uz nejdu hledat, jak se to jmenuje, ale kdybys chtela, muzu mrknout zitra. Nekam jsem je zalozila kdyz mala zacala likvidovat dostupne casopisy...

Jinak jidlo pocka. Ono se to furt meni. Nekdy kolem tech 3 mesicu jsem varila kdyz mala spala, na etapy, treba natrikrat. Vzdycky jsem vybrala neco, co jde zastavit a pokračovat potom. Pravda, pomohlo i to, ze mam indukcku s casovacim vypinanim. Pak jsem delala teple obedy na jeden zatah s malou v kuchyni, asi tak v pul roce mela obdobi kdy se to dalo. No a ted delam teple vecere az kdyz mala spi.

rejalin
11. lis 2020

Mám doma to samé, poradit úplně nemám co, mohu max vyjádřit soustrast. Na decce vydrží max 10 min a jenom hned ráno po probuzení, zbytek dne ne. Sám ležet také nevydrží, nechce ani chovat od tatínka ( do minuty jekot), kočárek ne, nosítko ne... 🙄 No já už se s tím smířila a toužebně očekávám den, kdy bude větší a já si budu moct dojít alespoň na záchod bez breku 😁 varim a uklízím (a chodím na ten záchod 😂) večer mezi 21-23h, ideálně jídlo na dva dny, večeře teď nevedeme - buď si manžel něco uloví a nebo zbytek od oběda. Také pomáhá nenosit brýle, ten bordel doma pak není tak strašný 😁

ekou
11. lis 2020

@rejalin pak budes chodit na wcko s prckem :D a tam ti vesele bude trhat papir

jakreb
11. lis 2020

@nita1984 Co nie je vhodne napr.na vajíčku ak je tam dieťa spokojné a ja si spravím to čo potrebujem? Ci len tvoj pocit, ze musís mat dieťa nonstop "nalepené" na sebe, ci na rukách ci neviem ako?

jakreb
11. lis 2020

@evka_28 Cim skor naucis tym lepsie. A nie hned bežať ked zamrnci. Neboj si zvykne ze sa zahra aj samo. Ja som mala obe deti od malička ked bolo treba bud v postieľke, vo vajicku v kuchyni, v kupelni, inde so mnou alebo na deke pri mne..

nita1984
11. lis 2020

@jakreb ne, vajíčko, lehatka atd by se mely používat minimálně, ovlivňují PM vývoj, stejně jako choditka atd. https://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-su...
Článek to neni ideální, ale je to prvni, co mi vyplivlo, da se toho vygooglit mnohem více.
PS: ja na sebe rozhodně nemela syna nalepeneho nonstop, od jeho čtyř týdnů pracuji, takže by to ani nešlo

jakreb
11. lis 2020

@nita1984 Tak lehátka ano...

nita1984
11. lis 2020

@jakreb lehatko a vajicko je z principu stejné. Stejná poloha miminka. Nicméně je to jen info, at si s ni naloží kazdy, jak potřebuje

jakreb
11. lis 2020

@nita1984 Podla toho ake lehátko...Nikdy som ho nemala.
Btw.info nicim nepodložena ako to ze len satka je to najvhodnejšie. Proste tvoj názor. Nic viac.

evka_28
autor
11. lis 2020

@jana_zofie to by bylo super, jestli můžeš kouknout na ten název 😉

jana_zofie
12. lis 2020

@evka_28 pohyb s rikadly pro nejmensi, grada. A 160 her a cviceni pro prvni 3 roky zivota ditete, ale ty se musi brat s rezervou, casto je tam pro ten vek neco, co neni vhodne protoze dite treba jeste nesedi a tak. Ale jsou i jine. Obcas se podobne knizky vyskytnou i tady na bazarku. A na youtube by mela byt videa na cviceni s detmi. I na balonu a tak. Ale nikdy jsem je nehledala, jen mi je nekdo doporucoval. Pravda je, ze na balonu se male taky hrozne libilo.