Jaká výživa v 5-ti měsících?

jitullka
5. dub 2009

Ahoj ráda bych se zeptala kolik mám ještě dávát dokrmu 5-ti měsíčnímu mimču když nakojím a on má pak ještě hlad. Nevím jestli mám dát třeba 100ml nebo mín nebo víc. Máte někdo nějakou zkušenost?

mousunek
5. dub 2009

v 5mesicich kdyz mu udelas tech 100ml vypije co bude potrebovat a zbytek necha... tak to zkus a uvidis kolik bude potreba. Ja teda nekojim ale delala jsem malymu 180ml a vypije vzdy jen co sam chce kolikrat celou flasku a stava se ze treba 50ml necha...

jitullka
autor
5. dub 2009

no on vyžahne vždycky všechno. I jsem mu dělala 125ml a ty taky vypil.ˇPotřebovala bych aby ty prsa byly průsvitný a bylo vidět kolik toho vypil🙂 A dáváš nějaké přesnídávky nebo kaše?

mousunek
5. dub 2009

ja nekojim, tak ano davame presnidavky ted pred tremi dny jsme zacali davat jogurt a kase davam na noc, ale pokud kojis, mela bys jeste pockat a nebo se poradit s dr v poradne....Ale vsechny kojici maminy doporucuji kojit dokud to jde a prikrmy kojenym detem az v pul roce... Pokud chces prehled kolik mlicka mas je dobre mit odsavacku ja ji mela abych mela prehled protoze mi doktorka porad nadavala ze malej moc pribira, nakonec jsem zjistila ze odeme mel max 50ml

eimiky
6. dub 2009

Mousunek a na jogurt nie je nejak skoro? Ja by som ho teda nedávala ešte.

martao
6. dub 2009

v 5 mesiacoch po porade s lekárkou možeš začať dokrmovať tuhou stravou. Začala by som zeleninou-zemiak, mrkva, brokolica.....

eimiky,
máš úplnú pravdu. Jogurty sa dávajú neskor. Kvoli alergii na kravské mlieko.

Odsávačka mlieka nie je 100% vodítkom množstva vypitého mlieka. Technika kojenia a odsávania je iná.

vejinka
6. dub 2009

tiez si myslim ze na jogurt je velmi skoro..a vyziva v 5 mesiacoch sa mi zda tiez skoro no ale kazda mamka je ina

a teda ak tolko spapa a ty mu budes davat zakazdym viac a viac tak mu roztiahnes zaludok a on bude jest obrovske mnozstva a dost mozne ze bude uz v detskom veku obezny...tak to by som teda neradila mu davat viac..a ak je este stale hladny tak ho zabavit nejakou hrackou alebo vecou..nemal by v tomto veku papavat tak strasne vela...tot moj nazor 😉

jurocko
6. dub 2009

aj ja si myslim ze jes koro jogurt ja som svojej prvej dcerky davala od 10 mes.a vyzivy tiez skoro....ved pve sa zacina mrkva,zemiak ale to je kazdego vec 😉

candy9
6. dub 2009

aj ja si myslim ze na jogurty je este skoro a najlepsi sposob ako zistit kolko si dietatko vytiahne je vaha pre mrnusov, odvazit pred papanim a po papani, podla toho presne viem kolko spapa 😉

vejinka
6. dub 2009

ozaj to co som pisala vyssie o tych mozstvach plati pre ine jedlo...materske mliecko mozes davat aj kazdu hodinu ak to babo vyzaduje ale z prikrmami opatrne a najlepsie vobec..davaj mu cicku casto ak je taky hladny..ale jogusrt kravske mlieko alebo vyzivy by som nedavala

mikulka
6. dub 2009

HOlky, ale pokud se dává flaška, dítě ji většinou yvpije, nebo více, než potřebuje, to není jako s prsem, kdy se pustí, jakmile má dost.
V 5 měs. je lepší už začít s příkrmy.
A jinak by mělo dítě vypít 130-150 ml na 1 kg váhy.
Možná by sis mohla půjčit váhu a pár dní vážit, abys viděla, kolik vypije. Zbytek bys dokrmila umělým mlékem. Ale poraď se s dr.

garfie
6. dub 2009

mikulka: Já nevím, moje malá skoro nikdy nevypije celé mlíčko z lahve, většinou nechá tak třicítku, takže myslím, že si vezme kolik potřebuje. Kojím a UM jí dávám na noc, občas v noci a občas přes den-když mám pocit, že moje nestačí. Váží v 7 měsící sedm kilo, takže myslím že nepřibírá přes míru.

mousunek
6. dub 2009

eimiky - jogurt nekojene deti muzou od pul roku a davame ho kvuli upraveni stolice nic jineho nepomaha ani svestkova stava... Radeji budu davat jogurt o par dni drive nez aby mi tu trpel prcek bolesti ze se nemuze vykadit

mousunek
6. dub 2009

vejinka - ono anio nejde o to jestli je kazda mamka jina nebo ne, ale o to ze kdyz se podivbas tak nam je za 6dni pul roku a sama doktorka mi rekla ze od pul roku nekojene deti muzou....

vejinka
6. dub 2009

mou..ak ti tak povedala doktorka tak ma neber vazne...ale ja si za tym co napisem stojim 😉
a ano ste uz velki... 😉

eimiky
6. dub 2009

No neviem môjho tiež nekojím, ale jogurt sa neodporúča dávať a ani žiadne mliečne výrobky určite od pol roka, ale urob ako chceš, ja by som sa bála alergie, lebo tie potom môžu vzniknúť.To ti poradila pediatrička, lebo s takým názorom som sa ešte nestretla? 😕

kralsar
15. led 2019

Ahojky chci se zeptat, mám 5 měsíčního chlapečka, plně kojím a lékařka mi řekla, že od 4 měsíce mám dávat v poledne příkrmy, tak jsme začali dávat, mrkvičku, pak brambory, brokolice, pak maso a uvařený žloutek, malému to chutná a vždy vše sní, ted chci začít dávat dopoledne ovocné přesnídavky,ale zajímalo by mě od kdy mu mám začít dávat třeba krupičku, nechci aby mu to ubližilo kvůli tomu mléku.Jak jste na tom vy? Děkuji za radu.

alcar
15. led 2019

@kralsar no u plne kojeneho ditete se rozhodne nemusi zacinat s prikrmy od 4 mesicu. U plne kojenych deti by se melo zacit idealne od 6 mesicu. Ale kdyz uz jsi teda zacala, tak bych klidne jeste ten mesic u toho jednoho prikrmu zustala a s ovocem nebo kasi bych zacla az v tech 6 mesicich.

barchen
15. led 2019

@kralsar Take bych pockala pokud plne kojis. Pokud ji jak pises, tak je to hezke. Ale krupickou bych nepospichala, stejne tak s ovocem bych chvili pockala.

kralsar
15. led 2019

No malý měl v těch 4 měsících nižší váhu,tak mi to doporučila lékařka, v poledne sní malou misku a pak se ještě dopíjí mlékem,tak nevím, pak jsem zase četla, že kvůli alergiím by se mělo začít dávat mezi 4-6 měsícem, malý má navíc atopický ekzém,ale zatím mu žádné jídlo nevadilo, a navíc se mě už hodně lidí ptalo, jestli už papá krupičku 🙂
tak já jsem z toho už úplně blbá.

bayt
15. led 2019

Nedávala bych UM, ale zkusila bych začít s příkrmy.

bayt
15. led 2019

@kralsar - To, že se musí s věcmi začít co nejdříve, kvůli alergiím, na to jsou názory pro i proti mezi lékaři i co se týče výzkumů. Spíš to vypadá tak, že to není pravda, já se k tomu teda taky přikláním.

Kravské mléko do vaření se dětem dává cca až od roka. UM bych dítěti nedala vůbec, pokud je kojené. Na co dávat nějakou umělotinu, když máš svoje vlastní. Krupici jako samotnou bych dala až cca od osmi měsíců, záleží, jaký bude dítě jedlík. Já jsem dávala obiloviny až od 8,5 měsíců. Do cca 8-9 měsíců se dětem obiloviny hůř tráví.

Ve 4 měsících bych druhý příkrm nezaváděla, počkala bych aspoň ty dva měsíce, aby vám to nenarušilo kojení.

kralsar
15. led 2019

Umělou mléko mu vůbec nedávám,hlavně jsem chtěla vědět to kravské mléko, moc děkuji za rady 🙂 každý to má jinak, když jsem byla já malá,tak moje maminka neměla vůbec mléko,takže jsem vyrostla na sunaru a jak jsem pěkně narostla 🙂