Jaké hračky v jakém věku?

agnes_123
17. lis 2020

Ahoj, prosím o radu, jaké hračky jsou podle Vás nejlepší v 8 měsících. Ale hlavně - máte nějaký přehled, do jakých hraček mimčo "doroste" a kdy?
Ptám se, protože mě zaráží, jak se ty informace různí. A výrobci hraček taky pěkně matou - např. Kroužky na tyč jsou 6m+, ale na obrázku je tam vkládá evidentně dítě 9 měsíců minimálně.
Jak se v tom zorientovat? Chtěla bych hračky nabízet v pravou dobu. (Ano, je to individuální, ale mít prostě přehled). Máte nějaký tahák?
Děkuji

areh
18. lis 2020

https://www.mamaaja.cz/prvni-rok-miminka/#osmi-...

Třeba tady je popsané, co by mělo mimčo v jednotlivých měsících v prvním roce umět. Tak podle toho volit hračky

me_druhe_ja
18. lis 2020

Na tohle ti asi někdo dá univerzální radu. Stejně tak, jako si některý dítko samo sedne v půl roce a druhé v roce, tak i tak některé umí navlékat kroužky v 10m a jiné až po roce a půl. 🙂

jane46
18. lis 2020

Vyrobci si jen hlidaji zada... Kdyz napisou +3 a mimco tu hracku rozbije, bude cucat ci si ublizi... nemuzes je zazalovat. Kazde dite je jine a ja treba prvni roky nekoukala kdy jsou treba Vanoce, narozeniny (stejne tomu nerozumi) a kupovala co je zrovna potreba. Jen loni nam vyslo, ze mel treba starsi kolo pod stromkem, jinak by ho stejne na jare dostal "jen tak". Holt clovek i neco koupi, zkusi a dite to zatim nezaujme a chvili to lezi.
U starsiho jsem to taky resila a planovala a mladsi uz si vesele hrala s cim chtela, protoze to bylo doma a necekalo se az na to bude mit vek 😅

dard
18. lis 2020

Já jsem to dělala vždy tak, že vybírám hračky pro o něco starší, než děti aktuálně jsou, a takové, aby si s nimi mohli hrát třeba i několik let. A pak nabízím. Každé dítě je jiné a co jednoho baví a nedá z ruky, druhé dítě nemusí vůbec zajímat.
Přesně jak píše @jane46 . Mladší to mají v tomto ohledu jednodušší, protože si hrají s tím, co se jim právě líbí a nikdo neřeší, že je to třeba pro děti od 2 roky starší 🙂

levandule_k
18. lis 2020

Mám pocit, že se dětem nejvíce líbí mobil, klíče od auta a notebook v každém věku, protože nějak ví, že jsou to důležité hračky rodičů a chtějí je taky :D

Mně se líbí kromě různých kousátek, kostek, kroužků, když je rodič tolerantní vůči tomu, že dítě objevuje svět. Třeba v kuchyni vytáhne ze šuplíku plastovou misku a vařečku a tak si hraje s tím. Samozřejmě nesmí to být nůž.

jana_zofie
21. lis 2020

Je to dost individualni, ale u nas v 9. mesicich cokoli co ma kolecka. Auticka, vlacky. Kdyz se jim da zmacknout komin s piskatkem, tim lip. Provlikacky, sice neprotahne cele, ale za prvni sesup koralek dostane. Interaktivni kostka, leporela, plysaky, varecky, michacky, misticky, maslovacky, poklicky, vicka od zavarovacek, kelimky.

patypresdevaty
21. lis 2020

To je strašně individuální - mám dvě děti a každé z nich zajimaly jiné věci a v jiném věku. Něco zvládali mnohem dřív než je "doporučené", něco třeba až později nebo je to nezajímalo vůbec...