Jaké jsou vaše dětičky od 19 měsíců výš?

andreakrausova
16. led 2013

Zajímá mě jací jsou Vaše dětičky od 19měsíců, jestli povídají, už jsou bez plýn .... co rády dělají a tak dále ?🙂

jasekd
16. led 2013

1.dite, kluk, po tom roce a pul: jeste nechodil, zacal ve 20 mesicich, mel velkou slovni zasobu, ale do vet nespojoval, jen velmi vyjimecne treba "mama neni", spolecenske dite, na sebe trochu opatrne a nekdy ufnukane. Rad si hral na pisku, pak na vareni, s auticky, uz si nepamatuju presne, mel rad knizky a kreslici tabulku... Co se plinek tyka, chytali jsme kakani v ramci BKM a zacinal se odplinkovavat pres den. Na spani mel plinku az donedavna 🙂
2.dite, holcicka, rok a pul mela nedavno. Takze, chodi cca od 16,5 mesicu, mluvi ve vetach, zna spoustu slovicek, mluvi cca od roka, od 17 mesicu komplet bez plinek vcetne noci, jeste nedavno byla mamanek, ale co se tyka prubojnosti, motoriky apod, je daleko odvaznejsi. Rada vsude leze, vsechno zkousi, milovala panenky, miminka, kocarek, strasne rada uklizi, porad suruje hadrem, chce umyvat zachod atd. V podstate ve vsem je napred proti klukovi, akorat on byl uz jako malickej daleko vstricnejsi k cizim lidem, holka je daleko vzteklejsi a urvanejsi, ale zas statecnejsi.

romcovaklarka
16. led 2013

Syn chodí od 14 měsíců (na den - proto si to dobře pamatuju 🙂). Poslední tak dva měsíce strašně moc mluví, i když většině rozumím jen já a táta. Věty spojuje ze 2 slov (máma hačí, máma číst apod.) a o sobě mluví jako o "mimi". Začíná i dopovídat básničky z knížek, které často čteme 🙂 Rád si čte a prohlíží se mnou knížky a pak má rád hračky, co jsou jako nářadí (vrtačka apod.) a miluje pozorovat skutečná zvířátka, hlavně rybičky. Někdy mu na PC pouštím podmořská videa 😀 Zatím je naplno v plenkách a jelikož za pár týdnů čekáme mimi, tak jsem si řekla, že odplínkování nebudu řešit do doby, než si to s novým sourozencem aspoň malinko sedne. Je na mě hodně fixovanej, hodně mazlící, chovací. Ale na druhou stranu mi přijde, že je s ním v mnoha situacích "rozumná řeč", dost věcí si nechá vysvětlit...

orchidis
16. led 2013

1. dítě bez plen cca od roka s nehodami, od roku a půl už skutečně jen na spaní, nehody výjimečně, když je nějaká nemoc, apod.
První samostatné kroky v den prvních narozenin 🙂. Od 13m. samostatná chůze.
Mluvení: zatím jen samostatná slova (19m), ale chápe vše. Jinak všechna zvířátka, členové rodiny, atd. Komunikuje bez problémů.
Skládá jednoduché puzzle, obrázky zvířat ve třech dílech (v takové knize). Doplňuje říkadla (Ten náš PAJA, to je KO, ztratil BOTO, chodí BOOOOOOOOOOOOOOOOS).
Už po roce bez problémů víkend u babi. Dítě je společenské, hodné. Hodně mazlíme, když chce, může spát s námi, atd. Teď jsme nemocní, nepije a dala jsem volbu: jedem k paní Dr. nebo se napiješ a normálně se rozhodla a napila se.

Jo a umí si už otevřít dveře, dostat se z postýlky a přivést maminku na pokraj šílenství 🙂.
Ale jinak šikulka.

romcovaklarka
16. led 2013

@orchidis Jojo, taky máme tyhlety básničky, je to strašně vtipný 😵 Šel zajíček BÁDOU, měl kapsičku PÁNOU, potkala ho KÁKA, dala mu KOJÁJA 😀 Tadytu má nejradši, a ještě lepší bylo, když to ještě neuměl doplňovat - to aspoň u ní vždycky říkal HAM, přitom znakoval ručičkama jako že "není" a tvářil se u toho patřičně nešťastně 😀 😀

Vidíš a otevřít dveře taky poměrně čerstvě umí, to jsem zapomněla 😅 Puzzle u nás teda absolutně nehrozí, jsem ráda, že začal teďka tu a tam stavět komín 😝

Týjo, a dostat se z postýlky? To jako z té šprcličkové? To snad zhučí na hlavu, ne? Můj malej spí naštěstí v pytli, tak doufám, že to ještě dlouho nedokáže, odtamtud vylézt...

Mno a jinak koukám, že jsme ostudy největší zaplínkovaný 😅 Tak snad v létě, no 🙂

kolhermanecka
16. led 2013

Eliška..začala jakš takš chodut v 18.měsících ,momentálně má 23 měsíců..chodí ,ale s nehodami,schody nedá ani dolů ,ani nahoru..Ale rozumově je bystřejší..pořád si sundává ponožky,chce chodit bosá a celkově,jak je možnost být bosá udělá cokoliv,aby toho dosáhla a je spokojená..Hraje si s rubik kostkou diví se ,když je víc barviček u sebe,..povaha v pohodě,když jí něco vytknu je uražená a trucuje u zdi..nebo říká ne,ne a skoro až co nejhlasitěji a špulí u toho pusu..stříhá si nehty u rukou,opatrně..musím být s ní,samozřejmě,drží třemi prsty pastelku,fixu atd...,obuje si boty..jinak klidná a vysmátá a pohodová.o))

kolhermanecka
16. led 2013

únorovky jsou super pohodové:o))) 😀

aneta0707
16. led 2013

@kolhermanecka jo, unor je super (a duben bude urco taky 😉 ) 😀
me mala zacala chodit v 8 mesicich a je super pohybove nadana. chodi, schody nahoru i dolu bez pomoci, kresli i kolecka, chtela by montovat sroubky, pomahat varit, ji lzici i vidlickou, sama se svlika i oblika, boty nejsou zadny problem... jen ji zatim nejde moc (spis vubec) mluvit, ale vsechno si ukaze nebo poda 🙂
na nocnik sem ji zacala davat v 18-ti mesicich a v 19 uz byla bez plin. ted ve 23 mesicich uz je i bez pliny na noc (nesmim ji teda zapomenout dat v noci vycurat) a nepotrebuje plinu ani pri odpolednim spanku (to se dokonce sama vzbudi na curani)...
a nejradsi si hraje s panenkama (cese, koupe, svlika, krmi...) a s autama (dela bouracky a vozi panenky). kostky a skladacky ji teda nezajimaj vubec, ale rada prohlizi knizky, maluje na papir i natabulku...
taky treba rada vari, ale to zas nema rada maminka, protoze do detsky kuchynky leje caj i mliko a do trouby dava pict svoje svaciny 😀
tak asi tak 🙂 kazdy dite je jiny a neda se srovnavat podle veku. jedno chodi, druhy mluvi... 🙂

kolhermanecka
17. led 2013

aneta0707 To je šikulka malá:o)Duben je taky fajn a přidala bych prosincovky:o)To jsou takové pohodové znamení,nejsou moc komplikované..No moje starší dcera byla na tom podobně,jak píšeš o své,kromě plín..to bylo blbé na zimu učení,takže efekt to nemělo:o)))nedá se to srovnávat,každé mrně má jiný potenciál,prostředí atd..hodně aspektů v tom je:o)),ale radosti to jsou krásné...teď máme trošku problémy se starší žárlivkou a občas to je teda mazec a nevím si pak rady...

tina1506
17. led 2013

tak my taky duben 😉 prcek chodí od 14.měsíců, teď spíše lítá jako čert, nechce se vozit v kočáře, chvilku neposedí, ani na nočníku, ani na WC... vyhýbá se jim jako čert kříži 😒 když ho nechám bez plíny,v klidu vydrží počůraný i 2 hodiny, hraje si jakoby nic... jinak je moc chytrý, šikovný, umí poprosit,když něco chce, otevře dveře, sundá si ponožky, štramplíky, umí ukázat všechny části těla, pozná zvířátka, pořád si chce malovat, tužku drží od začátku v prstech, jí sám lžičkou i vidličkou, pije z lahve od Kubíka a umí i z hrnečku. S mluvením je to horší, rozumím mu asi jenom já 😒 víc mě nenapadá...

andreakrausova
autor
17. led 2013

A jak jste naučili s nočníčkem ?
Moje malá na něm strašně vyvádí ☹

andreakrausova
autor
17. led 2013

Jinak čučím, jak jsou některé děti odlišné 😎
Moje malá začala chodit ve 12 měs. ale schodů se ještě bojí, takže za ručičku 😀
Maluje , říká pár slůvek který zkombinuje a vznikne nepochopitelná věta 😀
Jediné co nám dělá problém, pít ve stoje, lehne si s flaškou a jede 😝
.........a teda nočníček :(

slundo
17. led 2013

Tak nám je 19 měsíců, chodíme od roka, mluví neustále, ale není mu rozumět 🙂 Pije z hrnečku, čmárá tužkama,umí ukázat na některý části těla, zvířátka apod. Je šikovnej na různý skládací hračky . Rozumí všemu co se mu řekne,umí si uklidit hračky a věci, které roztahal po bytě. Ale jsme stále na plínkách. Upřímně čekám na jaro, chystám se udělat zásobu oblečení a prostě plínku sundat a učit ho, že si musí říkat. Myslím, že do 2 let se nic nezamešká.

andreakrausova
autor
17. led 2013

Jak jste dokázali naučit pít z hrnečku, Malá mi to všude leje , cca týden ji ho nechávám na stole .

speedygon
17. led 2013

andreakrausová:nejlepší jsou ty s pítkem, pokud možno netekoucí...jsou sice o něco dražší, ale ušetří Tě starostí...

romcovaklarka
17. led 2013

@andreakrausova Tak malej flašku nepoznal, takže pije z hrnečku s pítkem nebo z hrnečku s brčkem. Docela brzo se i naučil, že ten s pítkem musí naklánět (ten je opravdu netekoucí a má ho do postýlky, tak aby se neprobudil s promáčenou matrací, tak mu dávám ten) a ten s brčkem naopak držet svisle. Z hrnečku bez pítka ho teprve tak občas pokouším naučit, ale většinou se poleje, když to dává od pusy pryč.

aneta0707
18. led 2013

@andreakrausova
@tina1506
ze nema mala pliny mi nezavidte. od pul roka sme bojovaly s alergii, kterou ji zpusobovaly... takze ona nakonec rada pochopila, ze kdyz bude curat do nocniku, tak to nebude palit. je to nekdy i neprijemny - kdyz zacne rvat na dalnici EE, tak nemam kde zastavit a mala rve dokud ji nedam vycurat 😒 snih, nesnih, mraz... pak ji to nejde a cekame pul hodiny 😀 ale vysperkovaly sme to k dokonalosti - v kufru vozime nocnik, abych ji nemusela drzet ve vzduchu 🙂

verunkak
1. únor 2013

Naše malá chodí od 8 měsíců,nemáme problém sejít a vyjít schody bez držení, rozumí všemu,co se jí řekne, co po ní chceme,to udělá. Nemluvíme ve větách. Umíme říct,jak dělají všechny zvířátka,umí nazvat všechny členy rodiny, skloňuje táta-tati-táto,máma-mami-mámo. Někdy mě říká Veru :D a moji sestře říká jménem-Luci, kočičce říkáme čiči,pejsek haf,umíme říct koně :D do její slovní zásoby patří ještě mnam,pití,hají,hačí,ne,ptáčci,tři,dva,teď,paráda,čepice,boty,pá,ahoj,čau,kolo,mimi,co to je,kdo je,pálí,fůj,halo,tam,kuji-děkuji a na další slova si asi nevzpomenu. Když něco chce,tak ručičkama poprosí. Umí ukázat a říct : oko,nos.
Jinak se docela dost vzteká,uráží a lehá si na zem:/ nechce,abych si s ní hrála,vlastně si hraje málokdy. Spíš dělá bordel a uklidí si ho,jen když se jí chce. Jediný u čeho mi vydrží jsou kostky a knížky a když si maluje,taky ráda skládá dětské puzzle.
A pleny ještě máme,dávám ji sem tam posadit na nočník,vydrží cca půl hodiny na něm sedět,ale musí mít před sebou stoleček a kreslit si,ale stejně se ještě nevyčůrala,ale jakmile dám plenu,tak začne hlásit jako pokaždé : aa nebo kakám

Malá je dost průbojná,ničeho a nikoho se nebojí,za všemi jde,všechno musí prolézt ,zkusit, ochutnat. Někdy je to dost náročné. A nejvíc ze všeho se těším,až začne mluvit ve větách🙂