Jaké máte zkušenosti s jeslemi?

alt
22. bře 2008

Maminky uvažuji o vrácení do práce a zajímalo by mě jaké jsou vaše skušenosti s dětmi co navštěvují jesle. Přístup k dětem, jak se tam dětem líbí, zda jsou více nemocny, protože jsou v kolektivu a hlavně zda se dítě vodí do školky hned ráno a nebo se může i na odpoledne, pokud máte v práci odpolední. a jak dopředu se musí dítě do jeslí k vůli kapacitě přihlásit. u nás v Prostějově jsou jesle od1 do 3let a jsou od 6h do 16,30h

natal
8. dub 2008

tak to by zaujimalo aj mna.
A hlavne vase skusenosti s tym, ze od kedy do jasli, ako to dietatko znasalo. Uvazujem dat malu do jasli na rok a pol.

alt
autor
8. dub 2008

Natal, my máme 18M a teď od května tam začnem chodit na 5 dní v měsíci.. sehnala jsem si pár info jak to tam chodí a že děti jsou tam moc spokojené.. ale to jsem teda zatím slyšela jen samé chvály.. ale ještě jsem neslyšela někoho kdo by si na jesličky ztěžoval, takže že by to tam bylo opravdu super..? 🙂 🙂 my se tam teda už byli podívat i osobně a byli jsme tam dvě hodiny a malému se tam tak líbilo, že plakal když jsme měli jít domů.. 😅

monas
8. dub 2008

Jak píše Alt (poskytla jsem jí i své zkušenosti)- náš syn tam chodí od 11 měsíců 1x týdně (těch pět dnů v měsíci kvůli rodičáku) a je moc a moc spokojený a já samozřejmě taky 🙂

aadula
9. dub 2008

ahojte 🙂 mne dcéra chodila do jasiel, síce má už 11 rokov, ale ja si ich neviem vynachváli, podľa môjho názoru pokiaľ si máte zháňať opatrovateľku "ktorú nepoznáte" , to by som v žiadnom prípade nespravila, tuto presne viem čo od nich môžem čakať, chodili tam aj deti viacerých známych čo poznám, tak som si dopredu zistila čo a ako. Malá si tam veľmi rýchlo zvykla, mala rok a pol keď som ju tam začala nosiť. Najskôr sme sa zaúčali a keď som ju noniesla na zaučenie neskôr sa mi naskytol pohľad detičiek ako všetky sedia na nočníčku a spievajú si pesničky 🙂 to bolo niečo kráásne a úžasné. Teraz mi začal chodiť synovček 15 mesačný do jasiel v inom meste a švagriná je tiež spokojná, dokonca aj stravu veľmi chválila, totiž keď chodili na zacvičovanie a malý nechcel prvé dni papať so sestričkami tak ho ona krmila takže vedela čo varili. Ja sa teraz tiež za nejaký rok chystám do práce, takže aj mojho synčeka asi jasličky neminú, ale po mojej dobre skúsenosti vôbec nemám obavy, akurát len tie, že je väčší maznáčik a od maminky sa asi ťažšie odlúči ako dcéra.
Tak sa jasličiek vôbec nebojte a kľudne si tam detičky dajte, iste bude o ne dobre postarané. 🙂

aadula
9. dub 2008

a ešte ma napadlo, k tým chorobám, dcéra bývala chorá len sem tam, nebolo to až také hrozné, jedine raz chytila nejakú ústnu infekciu, to bolo najhošršie, ale o to odolnejšia voči chorobám bola v škôlke, takže všetko má svoje výhody i nevýhody. A v škôlke si ju nevedeli vynachváliť aká je šikulka, nemala ešte 3 roky keď som ju dala do škôlky potom /kvôli tomu, že to bolo potom už bližšie pre mňa/ a fakt bola šikulka a hroooozne ukecaná, ale to od mala...a vedela neskutočne veľa básničiek a pesničiek.

natal
10. dub 2008

dakujem velmi pekne za odpovede. Zajtra ideme pozriet jasle a vyplnit prihlasku 🙂

aadula
11. dub 2008

natal: neboj budeš isto spokojná a Tánička sa tam mnoho naučí a bude ešte väčšia šikulka ako isto už je teraz 🙂

alt
autor
14. dub 2008

tak holky nás teda Toma zítra čeká velká premiéra.. jdeme poprvé do jesliček!!! nevím co Tom, ale já už se nemůžu dočkat, a malej se myslím taky u těší.. já jsem opravdu zvědavá, zda se mu tam bude líbit a jak bude nadšený..

alt
autor
15. dub 2008

Tak to máme za sebou bylo to super,pro mě i pro Toma, akorát se tomovi nechtělo domů. jak mě viděl ve dveřích, rozplakal se a utekl mi, nemohla jsem ho odtama dostat. ptala jsem se jak reagoval bez mami a tety říkali, že si na mamu ani nevzpoměl byl hodnej s dětmi lítam velku na zahradě.. jen prý se umí pěkně stěkat a povšem hned leze. ale takový hyper.on prostě je.. takže ve čtvrtek jdeme už na celé odpoledne od10,30 do... než si přijde proněj táta. já budu ve čtvrtek v práci odpoledne. myslím že dnes mu ty dvě hodiny nestačily.. škoda že tom 18M ještě nemluví.. nedokáže mi říct jak se mu tak dnes líbilo.. co děti.. a tety.. jaký tam mají hračky atak.. on jen pořád teď říká deti,deti a stojí u dveří v bytě chce jít za nimi.. tak taková je naše dnešní zkušenost s jeslemi

monas
15. dub 2008

Tak to je supéééér🙂!!!!

alt
autor
17. dub 2008

dnes jsme byli podruhé v jesličkách.. reakce stejná, jako munule, dnes vyzvedával Toma tatínek. opět si na mámu nevpomněl. jen se mu tam nechtělo s ostatními dětmi spinkat, dělal to co doma, vyhazoval věci s postýlky a prostě řádil,takho prý uvozli v kočárku. tetky říkali že jsou na to zvyklé takže v poho, ptala jsem se jestli by tam mohl ii tak chodit když tam tak řádí.. říkali že jo.. dnes říkala tetka , že je opravdu moc aktivní.. je strašně hrrr... ale už vidím první úspěch co odkoukal od dětí. byli jsme tam jen dvakrát, atom ož umí dělat, to co doma neuměl. obuje si boty, papučky skoro sám, a taky ví jak se nasazují ponožky ,pěkně si ji chytne a dá k noze, ještě nemá ten cit ale náznak super, to před tím neuměl. a taky si už umí nasadit kalhoty. já jsem byla fakt překvapená.. že ví jak nato..

luciferek
22. dub 2008

tak já vás holky obdivuji 😉 , tak nějak si nedovedu ještě představit, že bych měla už dát naší berušku do jeslí apod. ☹ , ale kdybych nějak moc chtěla do práce nebo musela, tak bych asi změnila názor 🙂. Mě to zatím takhle vyhovuje, chodíme do dětských klubů na plavání, cvičení s dětma a vůbec se nenudíme 🙂 , ale tobě ALT gratuluji k novým pokrokům tvého broučka 😉

monas
22. dub 2008

Hodně maminek tam dává děti na ten jeden den v týdnu i třeba jen z důvodu, že si za ten den zařídí spoustu věcí, uklidí apod....A dětem to opravdu hodně dá, je to na nich opravdu znát, jsem moc ráda za to, že u nás jesličky ještě existují (včera o tom mluvili v TV, prý je jich už jen 50 v celé republice!!! a říkali tam, že by se to mělo začít řešit, protože všude v cizině, zejm. ve Skandinávii je to úplně normální věc), malému to prospívá, moc se mu tam líbí... 😉

aadula
23. dub 2008

inak ja si myslím, že deti možno to odlúčenie od maminky a ocina znášajú lepšie ako my... Ja keď som malú po prvý krát brala do jasiel...revala som ako malé dieťa, krokodílie slzy mi tiekli 🙂 a malá bola myslím celkom v pohode...

aadula
23. dub 2008

najlepšie bolo, keď malá začala básničky hovoriť čo sa tam naučila, ... a my sme jej nerozumeli, taká bola zlatá vysvetľovala a my sme sa snažili za ňou opakovať a ona dupala nôžkou nieee, lebo sme to zle hovorili 🙂

balvik
13. kvě 2008

Ahoj, nase Anezka by mela do jeslicek nastoupit pristi rok po lete, tak procitam, jak ten nastup vubec probiha..no shanim presne ty informace, kvuli kterym Alt tuhle diskuzi zalozila. A tak jsem za ni rada, ze to u nich takhle pekne vyslo. Doufam, ze se tu objevi vice prispevku z "terenu".

mapris
2. zář 2008

ahojte maminky,
obnovuji tuto diskuzi.
Dcera uz jednou v jeslickach byla, sice jen na dve hodiny, pred dovolenou. Z dovolene jsme se vratili v sobotu a tenhle tyden ji chci nechat na rekonvalescenci. Pristi tyden bych chtela opet zacit s jeslickami. Samozrejmne na tech 5 dni v mesici. Byla tam poprve na 2 hodiny, a docela mam obavy, jak to zvladne ted. Beze mne ani krok. Poprve pry plakala a pak si zacala hrat. Davali jsme tam dite s jednou maminkou, ale ted tam bude chodit sama. Mam docela obavy. "Nerozhodilo" se vase ditko pri chozeni do jesli? Diky.

zuzana2706
3. zář 2008

ahojte, aj my mame jaslickara. ma 2 roky a 2 mesiace a bol tam zatial na 2 hodinu ale zajtra ide az o 12.00 domov a v piatok tam bude asi spat. ze sa rychlo adaptoval a nepyta sa ani na rodicov. prvy den sme sa snim nestihli ani rozlucit lebo akonahle sa otvorili dvere, maly tam vhupol a uz ho nebolo. takze rakuto radost mame z jasiel. Asi pomohlo ze sme chodievali v zime do MC medzi deti.

kejka
3. zář 2008

Ahoj holky
S jeslemi jsme začali po druhým roce,před tím jsme chodili rok mezi děcka na kroužek hraní do DDM,takže tam si zvyknul na děti.V jeslích bez problémů.Dal mi pusu a mastil.Takže u nás bez problémů,ale zažila jsem šílený hysteráky,jak prckové buleli až mi jich bylo líto.To bych asi nerozchodila. 😢

zuzana2706
4. zář 2008

maminky, potrebujem poradit, maly mi zacal chodit do sukr. jasli a vraj potrebujem nejake tlacivo aby mi ostala materska. neviete co je to za tlacivo a kde ho dostanem? jasle tvrdia ze uz tlacivo nemaju, kde ho mam hladat a ako sa vola? ostava aj vam materska pri nastupe do jasli?

mapris
4. zář 2008

zuzana2706,
no, my davame sice deti do jasiel, ale ja budem davat dieta len 5 dni do mesiaca. Inac co sa tyce toho tlaciva, tak by nebolo spatne sa mozno spytat na prislusnom socialnom urade.

martina.d.
4. zář 2008

mne keď chodila dcérka do jaslí, nepotrebovala som nijaké tlačivá na to, aby mi ostala materská. Jediné čo sme doniesli bol príjem manžela a potvrdenie o tom, že nastupujem do práce. Dcérka nastúpila do jaslí keď mala 1 rok a 8 mesiacov. Rýchlo si zvykla, plačlivé dni sme mali 1-2 razy. Takže v pohode. My sme boli s jaslami veľmi spokojní a ak budem musieť nastúpiť do práce opäť, budeme to riešiť rovnako.
Ešte dodávam, že to neboli súkromné jasle, ale mestské.

mapris
5. zář 2008

ja jsem nemela ale na mysli jesle jako kazdodenni, ale jesle obcasne, muzu davat Terku jen 5x do mesice.

adetka
7. zář 2008

zuzana... mne take tlacivo dali na UPSVaR... vyplnila mi ho majitelka jasli... a na zaklade toho mi ostalo rodicovske... musi sa tam zaskrtnut, ze jasle nepatria do siete statnych zariadeni a nie su financovane zo statneho rozpoctu... nic viac...

my mame zatial iba tyzden v jaslickach za sebou... a zatial som spokojna... ale plac bol zo dva razy... ale vraj sa pekne slecna hra, poslucha na prechadzkach a pekne spinka... chytili sme tam vsak nejaky virus... a trosku horuckujeme a soplikujeme... takze mame tyzden prestavku... a potom opat od zaciatku 😅 😉

zuzana2706
7. zář 2008

adetka, velmi pekne dakujem, tlacivo mam len riaditelka sa tvari ze ju my mamicky tym obtazujeme. jaslicky su ok, maly sa rano strasne tesi, potom pocuje deti ako placu tak place aj on a ked ma ist domov tak zase nechce lebo tam este ostavaju deticky, ktore uz spia. moj drobec este nie vraj to potrebuje cas ale ja musim ist do prace, tak dufam ze sa rozhodnu skor ako z prace vyhodia a to som este nanstupila.

zuzana2706
10. zář 2008

maminky, potrebujem poradit, moj syn chodi do jasiel druhy tyzden a pani riaditelka vravela ze sa hadze na zem dozadu na hlavu. myslite ze ho mozu vylucit z jasli? vraj tam mamu vela deti a ze ho nedokazu ustrazit aby si neublizil, stava sa to ked mu nejake dieta zoberie hracku alebo tak. myslite ze sa mam toho obavat?

adetka
11. zář 2008

Zuzi, mylim si, ze je to iba prejav vzdoru. Mirka vraj hazde hracky o zem, pripadne sa rozculuje, ked jej nechce nejake dieta dat hracku. Nastastie sa mi zatial na zem nehadze. Z jasli by ho podla mna nemali vylucit, najma ak su sukromne. A ked uz vedia, ze to robi, tak by si ho mali vsimat viac, ako deti, ktore to nerobia. A vysvetlovat mu, zapajat sa medzi ne,...

adetka
12. zář 2008

Mirka dnes rano i popoludni plackala iba par sekund ... ale uz si s pani majitelkou v jaslickach nasla spolocnu rec... vraj im dnes popoludni veeela rozpravala, pekne spinkala, malo papala (ale zato tam vypije pol litra mlieka, co mi doma nechce)... a dopoludnia sa trosku rozculovala... ale konecne pani majitelka pochopila... ze jej treba dat decku a flasku... a ona sa pokojne zasije do kutika (vraj na nejake hojdacie kresielko)... a tam sa mazne a oddychuje...

dia2006
20. říj 2008

Ahoj Adetka, tak ja som Ti pisala pred nastupom nasej malej do jasliciek. Tak sme to zvladli dobre, aj ked pocity som mala rozne, hlavne tie prve dni som stale cakala, ze bude plackat, ale nic sa nekonalo. Bolo fajn, ani raz nic, jediny krat - aj to len maminka som pocula za dverami a potom sa zapajala do hry. Ale - uz sme chytili virus a sme doma - nastastie do konca roka mozem ostavat, tak som si to vybavila. Co bude od jan, neviem si predstavit. Inac, mala predtym nebola takmer nikdy chora, teraz sme mali ako vy - aj teploty aj sopliky. Dufam, ze sa z toho dostane. Inac, kazdy den spomina jaslicky aj tety. Deticky pozna po mene, ja to vobec nechapem. Rano, ked sa obliekame, len zrazu: Maminka, aha, aha Marek alebo pozri, Kiko /a naozaj - aj ked mne su Ti chlapcekovia rovnaki/.

wodana
21. říj 2008

Vo Zvolene tiez 1-3 roky a prevadzkova doba je rovnaka. Chodime od oktobra a zatial je to vseliake. Aj plac aj smiech. Napisem ked tam budeme aspon dva mesiace.