Jaký byl u vás první den ve školce?

jasminy
22. srp 2013

Malá se do školky těší, jen zatím nechce pochopit, že tam s ní nebudu. Prý v některých školkách nechávají první dny rodiče chvíli s dětmi. U nás ne. Ředitelka říkala, že s tím nemají dobré zkušenosti. Jak jste prožívali první dny a jak je snášely děti?

hojda
22. srp 2013

První den byl s rodiči a pak, kdo jak chtěl. Zkus se poptat na Bachovy esence,dají se namýchat i na nástup dítěte do školky 😉 .

kosac
22. srp 2013

Kdyz to napisu ve zkratce, ja tehotna brecela doma a syn ve skolce, prvni dny mi volali treba po hodine po dvou, at si pro nej prijdu (mel to stesti, ze jsem byla doma a mohla pro nej kdykoliv jit ) Parkrat se rano v satne pozvracel... no hruza hruz ☹ V nasi skolce jsme taky nemohli zustat s nim a asi to tak bylo lepsi, proste jsme ho predali a rychle odesli. Asi po ctyrech mesicich se to zlomilo a chodi tam uz celkem rad, jen spat po obede tam zatim nebude 😎 Ale musim poznamenat, ze syn na me byl hodne fixovanej. Tak drzim pesti, at skolku zvladnete lip, nez my 😉

iluss
22. srp 2013

U nás ve školce rodiče s dětmi nejsou, ani první den. Dcerka to ale zvládla bez problémů a první dny spíš brečela, když jsem pro ní odpoledne chodila, že ještě nechce domů, že si tam chce ještě hrát 😅

petrajurinova
22. srp 2013

U nás rodiče s dětma nezůstávají. Je výhodou, že jsou věkově smíšené třídy, takže ti malí vidí, že starší jdou do třídy v klidu a v pohodě a taky jsou ve většině případů v klidu a pokud už někdo z "mrňousků" začne fňukat a smutnit po mamince, ti starší se ho rychle snaží (na popud učitelky) zabavit a přibrat do hry, aby na slzičky nebyl čas ani nálada.

boobinka
22. srp 2013

U nás je možné být s dítětem ve školce a zapojovat se do aktivit, ale nemůžou tam být v době odpočinku, tj. poledního spánku.

lv
22. srp 2013

Dcera se tesila, ale pri louceni v satne rve, a to jiz 2 roky, ted bude predskolak, rika, ze se tesi na deti,ale stejne bude plakat. Od ucitelek vim, ze neplace pres den, jen fnuka u odchodu. Ma to tak i kdyz jde k babi na 2 dny a pak je tam nadsena. Nam to trha srdce, ale deti potrebuje a cely den se tam bezvadne bavi. Je jedina, kdo buli v 5 letech.

editah222
23. srp 2013

U nás taky rodiče ve školce být nemůžou a jak znám moji holčičku tak je to jen dobře.
První den, dokonce týden to bylo super - chodila tam s radostí a těšila se, nechtěla mi odpoledne chodit domů. Ale pak nastal blok, nejspíš pochopila, že už je to na furt a vyváděla tam jak čert. Ráno jsem ji do třídy tahala a pár dní ji brávala po obědě, protože tam vydržela celou dobu plakat. Pak se to trošku uklidnilo, ale KAŽDÉ ráno tam jdeme s brekem, ale domů taky, protože chce být ve školce 😀 😀 Nevím, asi je komediantka.

aja123
23. srp 2013

První den super, ještě nevěděla do čeho jde. 😎 Ale ten druhý už byl hororový 😀 😀

kubulapreschool
23. srp 2013

Dobrý den, každé dítě reaguje jinak. U nás ve školce jsme se setkali s pohodovým vstupem i tím poněkud složitějším. Nicméně je dobré dítě na školku připravovat, pozitivně ho motivovat, aby se těšilo. A možná snad jen rada pro maminky. I když může vaše dítě váš odchod ze školky nést těžce, třeba i plakat, věřte, že většinou je vše do 10 minut v pořádku. Učitelé umí děti do hry zapojit, odvést jejich pozornost.
Platí také pravidelnost, jakmile žáček ve školce pár dní není, může mu opětovně pár dní trvat, než si zvykne.

sonik05
23. srp 2013

Naše dcera byla v pohodě. První dva dny šla po obědě a pak už tam spinkala...musela jsem do práce, neměla na výběr. Začala stávkovat asi po měsíci, když onemocněla učitelka a na záskok tam byla paní učitelka (zřejmě ukrajinka), které jsem nerozuměla ani já, co říká. Jakmile se vrátila její paní učitelka, bylo vše zase v pohodě. Teď se po prázdninách zase těší na děti, které zná. Při mém odchodu za ty dva roky plakala maximálně 5x. V tomhle mám zlaté dítě 😉

dilemma
30. srp 2013

my jsme nastoupily minuly rok o mesic později az se pro nas uvolnilo misti deti se uz znaly Martinka mezi sebou privitaly i kdzy on se spise stranil po case si nasel kamaráda a dy když uz mel jit domu tak brecel ze jit nechce ze si chce ještě hrat a tak nam utekl cely skolni rok jako první den všechny byly stejny...🙂 ja sem nazormu my rocice hlavne mamy mame věci obavy nez nase deti🙂