Je nám 16,5 měsíce a stále sami nechodíme

esuska
27. únor 2011

Zdravím všechny a prosím o radu nebo o sdělení zkušenosti s Vašimi ratolestmi. Naší malé bude v púlce března 17 měsícú a stále sama nechodí. Pouze okolo nábytku nebo vodí chodítko. Už mě to fakt štve, ale jak jí vezmu za ruce, že jdeme, tak udělá pár krokú a jde na kolena - už ani moc neleze po 4, ale " chodí " po kolenou. Dle mudr je vše ok, když chodí kolem nábytku atd, ale mě už přijde, že má víc jak na čase.......
Máte nekdo podobnou zkušenost s " lenochem" ?
Kašlu na otázky typu - ona stále nechodí?????, ale samotnou mě to už štve. Přijde mi, že to už není normální!!! 🙂
Díky za příspěvky.

crawler
8. srp 2011

jééé holky...nehroťte to :-/ můj malej začal chodit kolem nábytku v 9.měsíci a sám začal chodit v 11 měsících a od té doby je to šííílenýýý - dá to hrozně zabrat. máte prostě o to jednodušší hlídání, tak si to užívejte, protože prostě jednou chodit začnou a pak vám začne mazec 😀

jinak můj malej pohybově ok, ale zase například vůbec nemluví - už celé měsíce říká jen ham ham, takže se asi radostí rozbrečím až řekne máma nebo táta 🙂

jancule79
8. srp 2011

Ahojky, nic si z toho nedělejte, lidi jsou fakt hloupý, jak se neustále vyptávají, zda dítě chodí. Moji kluci začali chodit (myslím opravdu sami, bez jakékoliv podpory) jeden ve 13ti a druhý ve 14ti měsících. Klukům nebyl ani rok a otázka "Už chodí?" nebyla výjimkou. A odpověď "To náš XY začal chodit v 10ti měsísích". 🙂) Jenže spousta lidí považuje za "chození" to, že dítě udělá pár kroků u šprušlí u postýlky. 🙂 Hlavně taky spousta lidí si ty chodící začátky svých dětí vůbec nepamatuje nebo někteří nechtějí pamatovat. Pokud je dítě zdravé, tak samozřejmě chodit začne, jestli ve 13ti nebo 17ti měsících, to je fuk. Každý dítě něco umí dřív, něco později. Já to vidím u kluků, každý umí něco dříve, něco lépe než ten druhý v jeho věku.

barun
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jaru30
8. srp 2011

Ahoj holky,
jak to čtu, tak musim taky napsat 🙂
Asi udělám hitparádu nejblbějších otázek od okolí:
1) kojíš??
2) už se přetáčí, leze, stojí, chodí?? nééé?? tak to náš začal už v tolika měsících.
3) kolik vážíte a měříte?...následuje reakce...téééda, to je ale cvalík x vyžlátko! to ten náš měl tolik a tolik 😅
Tyhle otázky těžce nebavily mě 😀 Časem už jsem na ně přestala odpovídat. A byla jsem konečně v klidu.

A k tomu chození. Dr. říkala, že děti jsou buď fyzicky šikovné, jako že brzy sedí, chodí...nebo jsou lenivější, ale zase brzy a dobře mluví 😵
A já říkám, KAŽDEJ se naučí chodit 😵

boruuvka
8. srp 2011

Naprosto souhlasím s jaru30. Moje cácorka chodí od 11 měsíců a zase neřekne ani slovo, které by měco znamenalo 😀 takže klííííd 😀

jasekd
8. srp 2011

@crawler To nekdy nejde nehrotit , nerikej, ze bys nemela pochybnosti, kdyz ostatni decka litaji a tvoje se plazi po brise a nevi, na co ma nohy 😅 Mne by napriklad jeho chozeni usetrilo dost starosti, ja jsem na ne sama a vsude chodej se mnou a kamkoli jdu k doktorovi, i ke svymu doktorovi, nesu oba na ruce, kdyz ho potrebuju odlozit, musim ho posadit na zem, ted uz by teda mohl stat u nejaky zidle apod. Kdyz bude chodit, popadnu ho za ruku a do te ordinace u doktora si dojde, ja mam nekdy pocit, ze potrebuju dalsi ruce nebo nosit dite asi v zubech 😅 No tobe uz jsem si stezovala dost, netreba se opakovat 😉
@jaru30 Jaru, nejdebilnejsi otazku, co jsem zazila, neni chodi, kojite atd, ale jestli je postizenej 😔 Mame i jinej zdravotni problem a ten mi paradoxne tolik trapeni nezpusobil, nebot za ten "nemuzeme". Docetla jsem se totiz na podobne diskusi, ze je to chyba rodicu tohleto, ze jsme deti zanedbali 😠 😅 Jako vime, ze je to debilita na kvadrat, ale nastve to 😝
Martinek rika mama, tata, deda, obcas baba, jede, auto, dira, tiktak, ham a obcas neco zopakuje, ale vetsinu tech slov spis pozname jen my a nektery znamenaji i vic vyznamu. Nic genialniho nam nepredvadi 😀

marketa137
8. srp 2011

Tak tomíkovi je 18m, teda odečítají mu 1m a sám ještě nechodí 😒 . Jsem zvědavá co mu řekne doktorka na 18m kontrol. první syn začal kolem 10m 😉

crawler
8. srp 2011

@jasekd tak to věřím, že zrovna Tobě by se ulevilo, kdybys ho mohla vodit za ruku a jen Vendy nosit v náručí, ale když si vezmu jak ten náš malej umí rychle utíkat - v životě bych si to nemyslela a fakt někdy mám co dělat, abych ho dohnala :-/ a utíká mi často a rád, takže já vzpomínám na ty časy, kdy se jen kutálel kolem mě 😵 ...jinak máš pravdu - já občas hrotím to mluvení - resp. když vidím, že stejně staré dítě může umět 50 slov a ten můj umí 1, tak si říkám, zda to není úplná guma to naše dítě 😀 , ale uklidňuje mě to, že rozumí všemu, co mu říkám...

jasekd
8. srp 2011

@crawler Jak rikam, M. neni ani pohybove, ani pres mluveni... Teda v mluveni asi prumer. Doufam... Jinak mi pripada, ze moc nerozumi, nebo spis nechce?! Asi jak kdy...
@marketa137 Tak to jste na tom stejne jako nas M., tomu bude 17.m. a nic se mu neodecita. My chodime na neurologii, kam nas nase Dr. poslala, rehabilitaci nemusime, prej je OK, jen pomalej.

marketa137
8. srp 2011

@jasekd my chodili na RHC, byl hypotonickej ☹ ale zase prý ne tak moc a že ho ejn budou sledovat a vždycky říkali že je akční a pak sami viděli jak s eplazí a i leze ale kdy on chce 😀 . ted už tam nechodíme, až v říjnu na kontrolu a mame ho enchat bez cvičení at ke všemu dojde sám. kolem nábytku chodí docela dlouho, někdy i sám stojí bez držení v prostoru a občas udělá 2 kroky a hned padá k zemí tak jsme zvědavá kdy začne. Mluvit taky skoro nic, jen táta, máma a tytyty 😀 . On si nejraději hraje sám a i knížky si prohlíží ale jakmile si k němu sednu že si budeme prohlížet spolu tak si odleze pryč 😝

jasekd
8. srp 2011

@marketa137 Tak to mame podobne deti, taky dlouho nevydrzi si hrat se mnou, v podstate spis bori a rozbiji a nici a rabuje, nez ze by treba postavil kostky apod. Knizky prohlizi, se mnou chvilku vydrzi, ale treba ukazovat zviratka, ani nahodou... Podle toho, co pises, tak je v poradku, jen pomalej, ne? Neco jako nas Martin, a vsechno, co se uci, tak dela za uplatek, lezl za dudlikem, za krupkou apod.

marketa137
8. srp 2011

@jasekd to samé 😀 , nejvíc ho baví vyhazovat ěvci v kuchyni a balonky z bazenu ale učit se- těžký nezájem ale první taky se nechtěl učit a jediný co se naučil že na psa volá bee 😀 . Doktoři říkají že na to jaký měl začátek je na tom dobře a vše zmákne sám ale kdy 😒 ,a le je fakt že ted už je to otázka kdy se sám pustí a všude máme plovoučku takže mu to i víc klouže 😒

jaru30
9. srp 2011

Ahoj všem,
@jasekd tak to je fakt šílená otázka 🙄 Na otázku "on je postiženej??" bych jim hned vpálila "a vy??" já bych tipla, že spíš vy to nemáte v hlavě v pořádku, kdyýž se tak hloupě ptáte"....já nevim, prostě něco. Tak přeju, co nejmíň takových blbců!
Jinak ten náš ani tolik slov co Martínek neříká ( a to je jenom o 2 měsíce mladší). Takže i když se ti to nezdá, je to šikula!!! 😵

Holky nebojte, všichni budou chodit. Jen má každej svoje tempo. Ale chápu, že je z toho člověk ve stresu ☹
Hele říkejte si, každej den jsem zase o kus blíž k cíli - ke dni, když se i ten můj rozeběhne 😵

jasekd
9. srp 2011

@jaru30 Tak to je super odpoved, myslim, ze to "a vy?" by uplne stacilo 😀 Priste pouziju 😉