Je nám rok a ještě nechodíme. Jsem hrozná matka?

wensdy
9. čer 2009

Vím, že se nemají děti srovnávat, ale nějak jsem z toho špatná, že Hanička ještě nechodí. Od 10měs. stojí a udělá jen 2 kroky u gauče. Báby venku melou - já bych jí nechala tlačit kočár. Jiný zas, Vy ještě nechodíte? Jsem z toho na švestku 😎

wensdy
autor
10. čer 2009

úžasný-to má z toho že u toho koukám na telku 😎

jakoubka
10. čer 2009

Nám se zas ,každý diví ,proč máme ještě plenky ☹ 😒

blandik
10. čer 2009

Holky, jestli můžu vstoupit - když jsme u těch obav, jestli dítě něco dělá pozde: pamatuje si, kdy se vaše děti začaly plazit a jak dlouho nato začaly lozit, eventuelně si samy sedly (bez předchozího posazování?) - taky chodíme na RHB a vidím, že děti kolem dělají věci dříve než Miška. Plazit se začal 7M a 3týdnech, te'd má 8M a RHB po nás chce, aby začal do měsíce (tedy do 9M) balancovat na kolínkách a rukou - přímo lezt nemusí, ale měl by být na všch 4 zvedlý - mám z toho stres, protože cvičit opět Vojtu nehci. Díky.

wensdy
autor
10. čer 2009

jakoubko ráda bych tě taky potěšila 😵 Barunka měla plínky v 1,5r a když jsem jí je přetala dávat tak se mi z tý moči osypala ,kožařka řekla ať jí je vrátim než si kůže zvykne.Kámoška mě strašila že když jí je vrátim, tak se prodlužuje odnaučování.Naštěstí Baru byla šikulka a nezanechloto na ní náslédky 🙂

shaula
10. čer 2009

Naši kluci mají 10,5 měsíce a sami sedí cca necelý měsíc, ale jen na patičkách, případně v překážkovém sedu. "Normálně" ještě nesedí. Nikdy jsem je neposazovala, i teď je v kočáru vozím převážně ležmo, a když jsou vzhůru (což není tak často🙂, tak vleže na bříškách. Seděli minulý týden poprvé cca hodinu, pak jsem je zase položila.
Jeden začal víceméně najednou (je to cca měsíc a půl) lézt po čtyřech (předtím celkem dlouho "péroval" na kolínkách) a chvíli na to se stavět kolem nábytku.
Druhý vše asi o 3 týdny později.
Jo a plazení - cca v 8 měsících? Tuším...

mousunek
10. čer 2009

blandik - malej se zacal plazit kolem pul roka sedat si zacal sam v 7mesicich a kratce na to zacal lezt dopredu. tak zkus malyho dat na kolinka a rucicky pridrz ho chvilicku bud se zacne houpat a zacne to pak zouset sam a nebo ma jeste cas, ale vsechno se drive nebo pozdeji nauci neboj 🙂 😉

fim
10. čer 2009

Nám je 7M a 3t a zatím válíme sudy o 106 a trochu se plazí. Zato vrstevníci, max o 3t starší už stojí!!!!! Taky jsem z toho špatná, ale zas se dozvídám, že oni sudy neznají. 😉 Tak jsem v klidu, že jedeme "podle tabulek" a nakonec sedět umíme všichni, tak ono to nějak dopadne. Ten strašák Vojta je ale blbej, to bez diskuze. Ale myslím, že měsíc je na zvednutí na 4 dost dlouhá doba. 😵

andulka4
10. čer 2009

Můj syn se narodil ve 30tt a začal chodit den před svým 15m 🙂 pro všechny to bylo překvááápko 🙂 ale od RHB vím že borec není ten co začne chodit v 10měsících ale ten co NEJDÉÉÉÉLE LEZE 🙂

Takže radím vyprdnout se na sousedky a kamarádky nekamarádky 🙂 a podporovat dítě v lezení 😀 v životě se nachodí ještě dost

wensdy
autor
10. čer 2009

DÍK 😎 😎 😎 😎 😎

byyz
10. čer 2009

jabber když se nerozchodí, tak asi nějaký cvičení....
andulko tak to je naše malá fakt borec 😀

anta
10. čer 2009

Líbí se mi to rčení, že v životě se nachodí dost a dost 🙂 . Není to v originálu, že až mu na to přijdou, že se nasedí dost a dost? 😀 😀 😀
Každé dítě je prostě jiné, ten náš si mi stoupá, chytne se mě za tepláky a už jdeme, chce sám chodit, takže občas ho za ty ručičky prostě vezmu, abych si trošku ulevila, tak snad to není takový hřích 😅

mousunek
10. čer 2009

fim - nebud spatna, sestrenka ma kluka o mesic mladsiho a stoji taky, si rikam az se bude chtit postavit postavi se

anta
10. čer 2009

Fim, to je dost zvláštní, že takto malá mimi už stojí a nenutí je náhodou tak trošku? Nebuď fakt špatná, hlavně nic neuspěchat, na nožičky máte ještě času dost 😉

keba
10. čer 2009

Holky my máme rok a taky nechodíme!!ne že bych z toho nebyla ve stresu ale pomalu si zvykám že to prostě bude později!!!teprve asi 14dní začínáme pérovat na kolínkách takže dle mého je u nás chůze v nedohlednu...aspon prozatím 😉
Ale máme hipotonii tak vím že nic jiného než cvičení nám nezbývá a taky trpělivost...

miaa19
10. čer 2009

wensdy : noo,zas taký maličký nie sme" som si myslela",ale sme boli pred mesiacom na genetike a že to vyzerá,že náš malinký bude " trpaslíček",ako tí malí ľudkovia ☹ ☹ sme z toho zúfalí,pretože my sme veľkí ☹
Pred mesiacom sme mali 70cm rovných a teraz skoro 72cm..A ešte sa sám ani nepostaví...

wensdy
autor
10. čer 2009

miaa a to už máte potvrzenou diagnozu? exestují přece růstové hormony.řekla bych ti že to bude dobrý,ale těžko říct. 😉 😉 😉 😉

mircka
10. čer 2009

Wensdy: hrozný jsou báby a né ty. 😀
Malej už cca od 8. měsíce začal chodit kolem nábytku. Sám udělal první krůčky až v roce. Nesnažila jsem se to nijak uspěchat (odolala jsem nejrůznějším radám) a nijak ho do chození netlačila. Jen dostal k prvním narozeninám chodítko chicco activity. Což nebylo klasické chodítko (se nedoporučuje), ale takový vozík. To už se teda snažil sám chodit. Trochu mu to pomohlo. Drandí s ním ještě teď a to lítá jak šus. Kočárek občas tlačí od jara, ale víc než tlačení ho zajímá nákup, kterej vezeme. 😀 😎

mikulka
10. čer 2009

Holky, ale lezené je normální v 8., 9. měs i později a chození kolem 15 měs, tak v poho. 😉

miaa19
10. čer 2009

wensdy : už máme za sebou kopu vyšetrení,teraz sme mali znova rengen a máme kratučké ručičky a nožičky a že sa ešte uvidí,že ako to bude ďalej,ale dávajú tomu 50 na 50 ☹ ☹ nevyzerá to dobre,dúfajme,že to bude aspoň trošičku lepšie.Je veľmi kratučký na svoj vek.....

jannanatys
11. čer 2009

andulka4 je tak to jsem nevěděla že když ditě vtřeba v 16 měsicich leze je jako borec ja myslela že ma spiše chodit ne jen lozit a ještě tak dlouho 😕

aja123
11. čer 2009

Tak malá má 13 měsíců a teprve se začala stavět k nábytku, vůbec to neřeším 😉 Až to příjde, tak to příjde.
Stejnak každý ortoped vám řekne, že s chozením není kam spěchat, důležité je lezení a čím dýl tím líp 😉

tereziep
11. čer 2009

Ahoj, tak nám bude 11 měsíců. Malá se staví u nábytku a už obchází postel. Chce chodit, ale sama to ještě nezvládá. Takže ji občas pomůžu a přidržím ji. Strašně ráda tlačí dětský kočárk nebo takový to odrážedlo. Jenže se neudží. Tak než aby upadla, tak ji pomůžu a přidržím ji. Ale nechci to dělat moc často. Jinak když se chce někam dostat tak se stále plazí. Po čtyřech to umí, ale jde jí to pomalu, tak skrátka spusí břicho na zem a jede. Nic si z toho nedělám. Nejdřív jsem malou srovnávala s kamarádky holčičkou. Ta byla vždy napřed - dřív seděla, lezla atd. Byla jsem z toho tak trochu nešťasntá. Pak jsem mluvila s rehabilitačkou a ta mi říkala, že děti, která začínají brzo stát a choti a nelezou moc dlouhu budou mít později problémy se zády. Mo a že malá se vyvíjí výborně a pokud by nám do roka nezačala chodit tak se nic neděje. Je prý daleko lepší, když bude delší dobu lést a připraví si tak páteř na pozdější chození.
Takže nelam si hlavu, že nechodí. Oni až budou chtít tak začnou. No a babi nech kecat. Oni už jiné nebudou.

anta
11. čer 2009

No nám malej taky sám nechodí, ale chce chodit s námi a to je legrace, hlavně ho baví odstrkávání různých předmětů jako například vlastní postýlky 😀 😀 a včera mi zcela odstěhoval konferenční stolek, který není zrovna dvakrát lehký 😀 😀

sarinkam
11. čer 2009

Myslím, že jsi uplne strašná 😀 😀 . Jak jí to můžeš dovolit?? 😅 . Dcera nyní 8 let, chodila az v roce a půl. A o minulym vikendu za jeden den ujela 42 km na kole, rodice mladsich deti z ni byli uplne paf, jak ji to pekne jede, bez žadnych znamek unavy.

Takže klíídek, to samy s nacvikem na nočník. Me se děsne libí ta hlaska- vy jeste chodite??

kalo
11. čer 2009

No tak na mě nikdo nemáte... JÁ jsem tady nejhroznější!!!!!! 😀 😀 😀 Naší malé je 23 měsíců a dělá teprve první krůčky 😉

wensdy
autor
12. čer 2009

kalo jakto že ve 2letech děláte teprve krůčky? 😉

fim
12. čer 2009

Já to napsala blbě - s chozením nespěchám, ale to lezení by už bylo fajn. Resp. to sezení, co z toho vyplývá. Bych ho konečně mohla posadit a už to má zas jiné rozměry.... 😉 Ale jak říkám, všichni sedíme - dříve nebo později, tak on bude taky. 🙂

wensdy
autor
12. čer 2009

fim hanička seděla sama až 9,5 měs.

sisi.v
12. čer 2009

neboj, čím déle dítě leze, tím líp 🙂, přesně jak píše ladunka. bude mít velmi dobře vyvinutý svalový korzet a lezení podporuje koordinaci a motoriku v prostoru.