Je nám rok a ještě nechodíme. Jsem hrozná matka?

wensdy
9. čer 2009

Vím, že se nemají děti srovnávat, ale nějak jsem z toho špatná, že Hanička ještě nechodí. Od 10měs. stojí a udělá jen 2 kroky u gauče. Báby venku melou - já bych jí nechala tlačit kočár. Jiný zas, Vy ještě nechodíte? Jsem z toho na švestku 😎

dokca
16. čer 2009

Ahojky,
vůbec hození neřeš, až začne tak začne.¨My tedy chodíme taky sami od 10 měsíců, ale zásluhy přičítám chodítku.Ale né tomu klasickému , ale jak si jej vede před sebou.Sama se na něj stále sápala a pokoušela.
Kamarádka má malou 15 měsíců a sama taky nejde.

wensdy
autor
17. čer 2009

moc mi to pomohlo,asi jsem měla nějakou depku.Všem moc děkuju 😉

aknely
17. čer 2009

ahojki,
tak ja pry chodila az v 16. mesicich a muj bratranec ma ted 15 mesicniho klucinu a taky jeste nechodi, takze zadna krec. Nektere deti proste chodi drive jine pozdeji. A to nejenom k tomu chozeni...ja zase resim, ze nase 7.mesicni prcina se jeste neplazi a kamosky mala uz touhle dobou surovala koberce po celem byte 😀 Tak jsme taky pozadu, no. Ale to prijde 😉

tvarohacek
17. čer 2009

tak malej začal chodit ve 13 měsících a já byla pyšná, jak je šikovnej. 🙂

kokaka
17. čer 2009

tak dcerka má dneska rok, zatím ani neleze, jen plazí a pohupuje se na kolínkách a začíná si u všeho stoupat, ale je ještě slabá, cvičíme Vojovku kvůli hypotonii

beruberu
18. čer 2009

ahoj,

moje Lucinka začala chodit, když jí byly 2roky a 2měsíce. Na roce ještě ani neseděla. nikdy jsem ji teda sama neposazovala a tím, že neuměla lézt, neuměla si ani sednout. Pořád se jen plazila. Dle doktorky bylo vše v pořádku, jen lehká hypotonie. Kolem roka jsme cvičili i Vojtovku, ale moc nám to myslím, neprospělo. Na roce a půl začala chodit za dvě ruce, asi na 22m za 1 ruku a ve 26m sama. ona je teda na všechno hodně opatrná, tak se pustila, až když si byla 100% jistá. Doktorka nám taky, říkala, že do 16m máme začít chodit. No nechodili jsme a hlavu nám neutrhla. Moc nechápu smysl takových "termínů".
Taky by mě zajímalo, kolik procent dětí opravdu chodí na roce a vůbec tak nějak "vyhovuje" tabulkám. Přijde mi to jen jako stresovač pro matky.

wensdy
autor
18. čer 2009

beruberu ahoj to si lucinka dala pěkně na čas 🙂 Co je prosím tě ta hypotomie.Jsem zvědavá jestli se ti podaří to druhý mimčo na vánoce 🙂

slluci
19. čer 2009

Ahojky, taky se přidávám. Nám je skoro 15 měsíců a taky ještě nechodíme. Ale stojíme od 12 a kolem nábytku umíme ale bez opory ani náhodou.

beruberu
20. čer 2009

hypotonie je myslím ochablé svalstvo. No prostě nemá ty svaly tak silný, jak by mělo mít.
no to jsem sama zvědavá, kdy budu rodit. 🙂

sisi.v
20. čer 2009

mně malá taky chodila až ve 14 měsících, teda chodila, krok - bum - dva kroky - bum ... 🙂. stála u všeho možnýho od 10 měsíců, ale chodit se jí nechtělo. nakonec k čemu měla mámu 😀

jaannaa
20. čer 2009

ahoj, naše malá si umí krásne stoupnout už více jak mesíc, tekod obejde ... "obručkuje" postýlku, .. a dnes si udelal z koše na prádlo aktivní chodítko, že si ho hrnula před sebou.... použival jste nekdo aktivní chodítko? (ne ale to ve kterém se chodixsedí!) Chtela bych radu zda ho pořídit či nikoliv

jaannaa
20. čer 2009

btw. na nožičky si sice krásne stoupne, ale kdyz ji položim na nožky já, tak je uděla gumový a hned si sedne 🙂 vypadá to ze ani neví na co nožky ma 🙂

wensdy
autor
20. čer 2009

jaannaa takhle je to i u nás 😅 a do sedu jde tím stylem že dělá provaz 🙂

kubaka
21. čer 2009

wnsdy - klídek, proč bys měla být hrozná ty? Nijak to neuspíšíš a ani bys neměla 🙂 Nech to na jejím tempu, chodit bude, až na to bude mít dost pevné svaly. Je to na ní. Vůbec se netrap. Tyhle základní věci ani nejde nijak učit - jíst, čurat na nočník, spát, nejíst v noci - prostě ty děti k tomu dozrají a pak jde všechno samo 😵

dokca
22. čer 2009

jaannaa:
Ahojky, já to aktivní chodítko doporučuju, my jej pořídili malé a ona začla ke konci 10 měsíců sama chodit. Jinak si chodítko dělala ze všeho, o co se dalo opřít a šoupat před sebou.

jaannaa
24. čer 2009

dokca...a nenabila si malá, obávám se že to naše trdlo se do toho opře a ono ji to ujede 😀

jaannaa
24. čer 2009

nikde se nemohu dočíst, zda ty aktivní chodítka mají možnou blokaci koleček nebo neco v tom smyslu...aby to proste nejelo moc rychle

dokca
25. čer 2009

jaannaa:
Blokaci koleček to nemá. A než přišla na ten fígl, jak to tlačit, tak jsme ji to nohou z druhé strany přibržďovala.Protože to fakt bylo rychlý a bylo jedno jestli jede po koberci nebo plovoučce-
Za chvilku to ale vychytala a bylo legrační ji sledovat, jelikož teprve začínala za tím capkat a vždy to tak rozfrčela a nožky ji za tím jen běhaly🙂. Ale moc se jí to líbilo a sama se u toho nasmála.
A to trvalo tak necelý týden, protože pak už to šlo fakt rychle, vychytala stabilitu a během měsíce, co jej používala začla capkat.

jaannaa
25. čer 2009

dokca...díky moc za info, určo nějaký vyberu a objednám

cernucha
3. srp 2009

Ahoj holky, jsem stastna za tuto diskusi 🙂 Emmce bude za 11 dni 15 mesicu a taky jeste sama nechodi. Stoji od 10m, za mesic zacla tapat kolem nabytku a ted udela mezi nami tak ctyri kroky a jde zpet na kolinka. Za jednu rucicku a kdyz muze neco tlacit ji to jde bajecne, ale sama proste jeste nic, nekdy mi prijde, ze potencial uz by na to byl, ale boji se. A navic se neumi sama postavit v prostoru, ale snazi se snazi kocicka nase 🙂
Nechci srovnavat, nechci se bat, ale kdyz jste na plavcu ve skupince nejstarsi a jedini nechodite, uz to cloveka trosku zamrzi. Na druhou starnu zacla mala se vsim okolo pohybu o neco pozdeji.
Snad uz tedy taky brzo zacneme a ja se tesim jak budu rikat, ze to bylo bajecne, kdyz sama nechodila 😀

wensdy
autor
3. srp 2009

cernucha tak mi už uděláme 3 kroky bez držení a to 4 dny před 14tým měsícem-hurá 😀 Chce to jen vydržet až to ty naše zlatíčka zvládnou 🙂

andy80
3. srp 2009

kamarádky malej má 15 měsíců a ještě nechodí, tak buď v klidu

aja123
4. srp 2009

Tak mi jsme včera oslavili 15 měsíců a taky pořád nic 😅 Říkáme jí PANÍ OPATRNÁ 🙂 Než by měla udělat sama jeden krok, tak to radši šup na čtyři 🙄 Ale za rude už chodí jako profík 😵 A nejradši před sebou tlačí sekačku 😉

samik2008
4. srp 2009

wensdy tak malý má 10 měsíců a od minulého pondělí začal chodit opatrně a ted už chodí čím dál líp,ale opravdu to neřeš,až se Haničce bude chtít tak to bude.Mi zase neděláme vůbec pápá,paci paci atd.prostě se mu nechce.Včera mi dr.v poradně řekla že s tím nic neudělám,prostě až bude chtít tak to udělá.Prostě až se naším zlatíčkám bude chtít!!!
dcerka začala chodit v 11 měsících,ale už dávno uměla pápá atd.
to víš že mě to i zamrzí když vidím že ostatní děti to dělají a mi nic,ale co NESMÍME SROVNÁVAT!!!

malovani
4. srp 2009

Hrozná rozhodně nejsi, klid... dle knížky "Buď fit od narození po školu" má dítě prý začít chodit do 18 měsíců, později se to má řešit s lékařem, ale žádná věda se z toho nedělá...

cernucha
4. srp 2009

Emmca taky uz udela treba 6 kroku sama, bud se nekde postavi a ja k ni natahnu ruce a jde, nebo ji odnekud nesu, postavim ji na zem, ona sama stoji, reknu ji at jde ke mne a jde, to jo. Ale porad je to takovy nas malicky opatrnacek a radsi kolinka. Kdyz muze pred sebou tlacit choditko, tak meteli kolem dokola po celem prizemi a sama vybira zatacky, posouva si to kdyz nekde narazi, no sranda.
Jinak dela spoustu veci, opakuje slova, rika ze ma "ee", zna jak dela asi 8 zviratek....v tom je kotatko moc sikovna.

katuska09
4. srp 2009

Jak už tady několikrát padlo, každé děcko je jiné, náš malý taky zatím ťapká jen okolo nábytku ale muj maličkatý bráška 8,5m už chodí skoro sám-tak pět krůčků a pak si celkem vyděšeně sedne=) je to roztomilé =)

sisstin
4. srp 2009

tak to já jsem byla asi mega hrozná, páč Tygr začal chodit v 16m 😝

cernucha
5. srp 2009

Sisstin ja to u nasi male taky tak predpokladam.....pristi tyden ji bude 15 mesicu a nevim nevim, porad to neni na samostatnou chuzi. Ale musime porad chodit za jednu ruku, vcera jsem s ni takhle musela chodit po celem obchode....

sisstin
5. srp 2009

cernucha: syn nechtěl chodit vůbec, za ruce ani omylem..on je na sebe dost opatrnej, takže až když si byl fakt jistej, že nespadne..tak začal dělat sám pár kroků...začal chodit sice pozdě, ale zas bez jakýkoliv vedlejších nežádoucích efektů- chození po špičkách, vytáčení nohy do strany atd. 😉