Je nám rok a ještě nechodíme. Jsem hrozná matka?

wensdy
9. čer 2009

Vím, že se nemají děti srovnávat, ale nějak jsem z toho špatná, že Hanička ještě nechodí. Od 10měs. stojí a udělá jen 2 kroky u gauče. Báby venku melou - já bych jí nechala tlačit kočár. Jiný zas, Vy ještě nechodíte? Jsem z toho na švestku 😎

dvojka
9. čer 2009

klíííííd 😉 my tapali kolem nábytku od devátého měsíce a sama začla až ve14,5...Báby at se staraj o výprodejích v obchodech a Tebe nechaj žít.

jannanatys
9. čer 2009

klidek některe deti chodi pozdě no!!naše natalka chodi od 9 měsice a kamaradce začala dcera až v 14 měsicich každy je jiny někdo do předu a někdo po zadu 😵

berenika39
9. čer 2009

...at si baba, co ti radí, najde zaparkovanou tatrovku s pískem a jde ji tlačit....asi tak by dopadla tvoje malá 😀 😀 😀 .
Neřeš, úplně v pohodě je malá i ty 😀 😀 , rozpětí,kdy začnou chodit je obrovský. Budeš litovat, až ji budeš nahánět.....a tím stáním a krokováním získává pevnost nohou, stabilitu a jistotu, takže když to bude dělat tři měsíce, jen dobře. Pak to půjde samo. Hlavně si fakt nepřidělávej starost, nemáš důvod 😀 😀
At jste zdravý....

ambret
9. čer 2009

Ahojky mamči 🙂

Wensdy, nedej na rady nějakých babek. každí dítko je jiné, mě například Nikolka začala sama chodit až v 16 měsících, tak klid 😉

kristi
9. čer 2009

nešil, naše sama šla až po prvních narozkách

miaa19
9. čer 2009

tak náš malinký ešte nechodi,ani ešte sám nestojí,len štvornožkuje a je na kolenách a včera sme mali rôčik :( ale zas náš malinký je dosť malinký,má len 71cm a 8,8kg ☹

wensdy
autor
9. čer 2009

Holky DÍK 🙂 🙂 🙂

wensdy
autor
9. čer 2009

miaa19 Hanička má 72cm a 9220g tak nejste tak malinký 😵

kristi
9. čer 2009

a kdy ti zacla chodit Barunka?

vojtisek2007
9. čer 2009

wensdy - tak ještě nechodíme, Eli stojí u nábytku,i kolem něj ťape, dva tři kroky ale víc ani ťuk, a prostřední Vojta - ten začal chodit když mu bylo 16měsíců - není kam spěchat 😀 😀 😀 - jo a první kluk chodil v 10ti měsících, každý dítě je prostě jiný 😉

beruthiel
9. čer 2009

NE!! Čím déle se dítě pohybuje čtvernožky tím líp! na chození má čas klidně až do 18měsíců.

jabber
9. čer 2009

Ona chodit začne, neboj 🙂 Bábám bych řekla: a vy ještě chodíte? 😀

wensdy
autor
9. čer 2009

jabber 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mousunek
9. čer 2009

wensdy - vyprdni se na lidi kolem kolikras se snazi delat chytry a neuvedomi si ze tim muzou ublizit, to ze si mala stoupa delsi dobu pred tim nez bude tapkat je dobre alespon v tom stani ziska vetsi jistotu. a cas tech 3-6mesicu opravdu jeste klidne ma. Ja jsem zacala chodit az v 15mesici.

wensdy
autor
9. čer 2009

kristi Barunka začla chodit 14 dní před prvním rokem

reruna
9. čer 2009

wensdy z lidí a jejich řečí si nic nedělej, je normální pokud začne chodit třeba až kolem 15 měsíce, až prostě bude chtít, tak bude chodit, nechej to na ní.

leonik
9. čer 2009

ahojky, mně začala dcera chodit skoro v 15 měs 🙂 Jsem zvědavá jednou na toho našeho druhého, kdy začne 😅

wensdy
autor
9. čer 2009

Holky jste zlatý,měla jsem nulovou náladu.Mužskej je na noční,Baru je na školandě-tak se mi stejská ☹ A jak chodíme do baby klubu nebo na plavčo, tak to tam všechno capká.A to jsem si říkala nesrovnávej,chytrý knížky to všude píšou, ale znáte ty červíčky 😉

mousunek
9. čer 2009

wensdy - vyhub cerviky myslenkama na to ze mas dve krasne zdrave deti a nech se mile prekvapit az se mala postavi a pritapka k Tobe 🙂

soanpe
9. čer 2009

wensdy
neteř začala chodit v 15měs 😀

nebud na švestku a dej si raděj ze švestky slivovici 😅 😉

co je komu do toho, jestli chodí nebo ne.v životě se ještě nachodí 🙂

byyz
9. čer 2009

wensdy naše malá udělá max 4 samostatný kroky 😀 dle dětský dr. má čas na rozchození do konce prázdnin

jabber
9. čer 2009

byyz - a když se nerozchodí, tak jako co? 😕 😀

ladunka
9. čer 2009

Wensdy, použij protiútok. Rýpalům oznam, jak jsi na svou dceru hrdá, že se zbytečně nežene do něčeho co by jí mohlo ublížit. Že čím déle leze, tím pravděpodobněji bude mít silné svaly okolo páteře, zdravější držení těla až bude starší a obecně méně potíží s bolavými zády.

anta
10. čer 2009

Wensdy, tohle vůbec neřeš, nejsi rozhodně hrozná, nech to na Haničce, však ono to přijde. Hlavně to nesrovnávej s ostatními dětmi, každé děťátko je jiné a Hanička k tomu také dospěje. Hlavní je, že je zdravoučká a dobře se vyvíjí. Ostatní nech přírodě. Lidi jsou děsně zvědaví, hlavně jim to dělá dobře, když řekneš, že ještě nechodí, hned mají pocit, že oni mají ty nejlepší děti na světě, to znám, prď na ně 😀 a buď ráda, že je Hanička spokojená 🙂

shaula
10. čer 2009

Ladunka, to je super rada, to si musím zapamatovat 🙂

jeudi
10. čer 2009

wen:vubec nejsi spatna matka kde je psano ze ma v roce uz chodit??bud rada ze ti jeste neutika 😉 nas filipek take zacal chodit az po roce a jak na to prisel tak sem se nezastavila 🙂

blandik
10. čer 2009

dle naší RHB je obvyklý věk pro chození 14-16 měsíc, nemá se vodit za obě ručičky.

mikulka
10. čer 2009

Holky, mně dneska uzemnil táta. Malý mu předváděl, jak dělá pápá a ještě to u toho říká, jak umí spouštět hudební harčky a tak. A táta na to jen: Hm, ale neleze a neleze. Co na to můžu říct, že jo. 😒

ladunka, super rada!!!! 🙂 😉

wensdy
autor
10. čer 2009

Dík je úžaný jak každá rada pomáhá 🙂

jakoubka
10. čer 2009

wensdy-Kubík taky začal chodit v 15.měsících 🙂