Je tu ještě někdo, kdo ve 12 měsících neleze a nesedí?

snufi
30. črc 2012

Ahoj maminky, už začínám být pomalu zoufalá. Malá je podle všech doktorů zdravé dítě. Ale stále se jen plazíme. Minulý týden měla jeden rok a stále neleze, sama si nesedne, nestoupá... Připadá mi to nějaké divné... Je na tom někdo podobně?

snufi
autor
13. srp 2012

ahoj holky, po dlouhé době jsem se dostala na MK a pořádně si přečetla vaše příspěvky. Jsem ráda, že v tom s malou nejsem sama!!!!!!!!!!!!!! Už mi připadlo, že svad všichni kolem lezou, chodí, stojí... Stále nelezeme a nesedíme. Když chce - tak na kolínka vyleze, jenže ona spíš nechce 😀 Jak píše peta79 - malá je hodně šikovná v jemné motorice..... ale tak hrubá pokulhává. Někdy to možná řeším až moc ☹

paja.83
16. srp 2012

Tak jsem se dočkala, Natálka pár dní před prvníma narozeninama začala lézt, sice to stále kombinuje s plazením , ale lezeme. Mám obrovskou radost. 🙂 .

snufi
autor
17. srp 2012

@paja.83 maličká závist :o)) ale jinak gratulujeme!!!!!!!!!! A předcházelo tomu něco nebo prostě jednou z ničeho nic lezla. díky

paja.83
17. srp 2012

Je to asi tři týdny co začala jít na kolínka, napřed jen v postýlce, pak začala i na koberci, ale to třeba jen 2x, 3x za den a ze začátku měla vystrčenou prcku a hlavou ryla v zemi, asi za dva týdny si začala ke všem hračkám sedat na paty, ke všemu se přitahovat a až teď poslední asi tři dny jsem si všimla, že se snaží posunovat, ze začátku jen o malinkej kousek a včera už lezla celkem pěkně, ale když se potřebuje někam rychle dostat, lehne na břicho a plazí se, ještě to bude asi chvíli trvat, než se pořádně rozleze. Nám všechno trvá dlouho, když se začala plazit, tak taky ze začátku jen o kousek a ještě u toho řvala, trvalo asi tři týdny, než začala pořádně. Všichni mi říkali, že když se dlouho nic neděje, tak to pak přijde všechno třeba během dvou třech týdnů, ale to se u nás nekoná, ještě si sama ani nesedne a na kolínkách už je celkem dlouho. 🙂

lenicka25nicol
12. črc 2016

Ahojky tak já se přidávám...malé je dnes rok,malá jen sedí a vubec neleze neplazí se nic,tak nás mudr.poslala na Neurologii a tam po domluvě rehabilitace. Prý muže mít vadu. Tak mám z toho strach 😢

puby
13. črc 2016

Ahojky, budeme mít rok a neplazí se, neleze.Snazi se sedat, ale přes břicho. Chodíme na rehabilitace a moc to pomáhá.Dělá pokroky a snad to dožene, jsem u toho nervózní.Po neurologických stránce je o.k.

lutrest
30. srp 2016

@lenicka25nicol jak to dopadlo?

jituleformule
30. lis 2017

Zdravím maminky, ráda bych obnovila tuto diskusi. Musím říct, že je pro mě hodně povzbudivá. Mám holčičku, 11 měsíců, je to taková vychechtaná pohodářka, jemnou motoriku má skvělou, ale v hrubé motorice zaostává. Asi v sedmi měsících se naučila převracet na bříško, v osmi na záda, doposud ale neleze, neplazí se, nesedí. Chodíme na fyzioterapii, cvičíme, od pátého měsíce je sledována na neurologii. Je hodně veliká (cca jako 1,5 roku staré dítě), a nedávno zjistili vadu zraku, má 5 dioptrií. 14 dní už nosí brýle. Mám strach, aby byla v pořádku. Budu vděčná, když mě uklidníte, že v tom nejsme samy a že u vás to dobře dopadlo. Nebo případně na jakou příčinu zaostávání psychomotorického vývoje u vás přišli.

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
absintka19
30. lis 2017

Mozna se nekomu bude hodin, neustale vidim kolem sebe tyto vadnw vzory ktere blokuji psychomotoricky vyvoj. Stoji to za precteni. Ja se toho drzim a vse jde tak jak ma, lezeni, plazeni, kolinka....
http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

jituleformule
30. lis 2017

@jahodi A jak jste na tom teď? Jinak malá má taky 10kg, má ale hlavně velkou hlavu a je dlouhá.

@absintka19 Díky, i když tam problém nevidím, malou dávám na zem (tedy puzzle) odmalička, nebo cvičíme na žíněnce.

absintka19
30. lis 2017

@jahodi 10m a 10kg nevidim problem. Nase Adeli ma ted v 6m 7kg/65cm (4,3kg/50cm) a je pruzna a pohybliva az moc. A papa vse vo muze ve svem veku a rada. Porad musi byt v pohybu od 5m se plazi, od 6m houpe v kleku a jinak nezavre pusu 🙂 takze nenechte se zdeptat 🙂 bude z ni sikovna holka, nebojte.

jituleformule
30. lis 2017

@absintka19 Naše malá měla 9,5kg už v šesti měsících 🙂 Děkuju, snad to bude v pořádku, jen vždy po návštěvách doktorů propadám panice. Naštěstí malá je sluníčko usměvavé, tak mi náladu vždy zase zlepší 🙂 Syn byl taky kus chlapa a ten se do všeho hrnul až moc brzy,

absintka19
30. lis 2017

@jituleformule vsechno chce svuj cas 🙂 nekdo zacne driv, nekdo pozdeji, dulezite je ze zacne sama az bude pripravena :*

shine2015
30. lis 2017

@jituleformule Heled já to řeknu ze naše dcera nedělala nic dlouho.... na 11mesicih ani nelezla ani se neplazila... když jsem viděla kamosky 8mi měsíční ze chodí myslela jsem ze bude po mě nicméně jsem zachovala klidnou hlavu a udělala jsem dobre ... pak to vzalo rychlý spad - lezla cca na 13 a první kroky na 15ti....ale to padala..... proste některé deti to tak mají... doktorka dokonce zkoušela ji dát na břicho ať se pretoci a ona jen otočila hlavou proste se ji nechtělo..... neboj bude to dobre.... a vůbec když chodíte cvičit.... mě přijde ze se dnes vše strašne řeší a je spousta tabulek a všichni skatulkuji....a je strašná móda cvičit vojtovku atd proste trochu nadhledu......
Heled a tohle porovnání kdo co umí a neumí a má a nemá je pořad.... teď má jít dcera do školy... a fakt mazec - logopedie atd kdo co říká umí a neumí... kdo už zna písmena umí se podepsat atd atd joooo Proste masaz kdo má nejlepší deti a hlavně deti podle tabulek.... někdo se děsí někdo se vychlouba co vše už dítě svede na svůj vek a někdo zase naopak tragedi ze jeho dítě tohle vůbec nedělá neumí atd atd....
Za mě obrnit se trpělivosti a vyslechnout a trochu z nadhledu si udělat střízlivý názor, žádný extrém není dobrý 😉

jituleformule
30. lis 2017

@shine2015 To je super, přesně to potřebuji slyšet. Já jsem normálně v klidu, ona vypadá zdravě, jen se prostě do nějakých větších akcí nehrne. S tím cvičením jsem taky trochu na rozpacích, tedy nenutí nás naštěstí do Vojtovky, ale i tak, mám pocit, že čím víc ji nutím na bříško a do cvičení, tím méně se pohybuje sama, je pak ráda, že je ráda a vydrží hodiny jen tak na zádech.

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
shine2015
30. lis 2017

@jituleformule my jsme necvicili ani s jedním dítětem - máme tři... první to měla tak jak jsem napsala druhá trosku lip a třetí -syn chodil už na 10ti měsících.... podmínky měly stejne... podle mě je to i tím ze ji třeba hodne nosíte na rukou - my jsme taky nosili a je to tak spravne....a pak proste ty deti jen daji ruce nahoru ty je vezmes a nemusí nic.. všude vidí ukážou si... ale ony to doženou.....
podle mě to bude dobre.... jo a já jsem zdr. Sestra a manžel lekar - nevím teda ti to pomůže - vždy záleží na konkrétním dítěti, ale my měli i máme přístup takový.....
a to samy se spaním - s nami spaly deti v posteli a často spí i teď.... pro někoho divne pro nás normální - chtějí chtějí když by nechtěly spát budou samy... a ta doba přichází - dcera občas už chce být sama atd 😉 A spaly s nami od narození...postýlky jsme měly dvě.... proste každý to má jinak.
A to porovnávání na to se příprav - je to i s plenkama - cože ještě nechodí na nocnik???!!! Nebo dudlík - ty prvně dvě nechtěly tak ho neměly - syn ano ale Jen chvíli, pak naprosto v klidu si ho sám prestaval mít tam jsem mu ho vzala a už nebyl a proběhlo to naprosto v klidu..... pak našel nějaký starý někde a na chvíli si ho dal a řekli jsme mu ze už ne ze už není miminko a tak pochopil a neměl.... a proste fakt ho nemá.....

shine2015
30. lis 2017

A taky kdo kdy mluví....to je taky .... a pak ty plenky/nocnik, pak počítání, abeceda, jezdí na kole!!!! To je taky kapitola.... 😄😄😄😄 Do školy ano ne - proč odklad... a pak to začne ve škole kdo má jaký známky 😄😄😄😄😄

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
jituleformule
30. lis 2017

Holky, díky moc, strašně mi pomáháte. 🙂 Ona není naše první, mám syna a nevlastní dceru (vlastně dvě, ale jedna už je dospělá a nežije s námi), a příští rok přibude ještě jeden cvrček. Já bych to brala s přehledem a myslím, že ji ani nijak nerozmazluji, musí se přizpůsobit, ale ti doktoři mě vždycky rozhodí... Tak doufám, že jim během pár měsíců vytřeme zrak. 🙂

shine2015
30. lis 2017

@jituleformule doktoři jsou tabulkovi a v dnešní době kdy si každý stěžuje o zanedbávání... a ono se i podívej na diskuze. Mámy si stěžují ze s jejich dětmi se nic neděje ze ani na rehabilitaci ji neposlou zda něco nezanedbavaji....atd
A ten tlak na mámy co nejsou takhle promiň za to slovo "jeble"... co svoje dítě nezahájí všude možné.... tak ten tlak je proste velký.
Moje spoluzacka se nechala tak zblbnout ze cvičila vojtovku snad od narození nebo od 2mesice.... a ještě ro vyprávěla jaký dítě je chudák...
Dřív se deti narodily a tak moc se to nehrotilo....

jituleformule
30. lis 2017

@shine2015 Máš pravdu, doktoři to také nemají jednoduché. Já věřím své doktorce i té neuroložce, jsou to zkušené starší dámy, chápu, že nic nechtějí zanedbat. Jen mě teď docela rozhodily, příští týden jdu s malou na EEG, doufám, že ani tam nic nebude (už jsme byly na sonu hlavičky) a zase na chvíli dají pokoj. Jo a dneska se (s menší pomocí) udržela chvilku na čtyřech a smála se u toho, tak mám velkou radost, zase malý pokrok 🙂

shine2015
30. lis 2017

@jituleformule Heled pokud se směje je spokojena.... tak co.... a na druhou stranu eeg není žádný vyšetření které by ji způsobilo bolest....tak pokud vám dá zase na chvíli pokoj... tak co...

Počkej za půl roku budeš odpovídat maminkam které taky budou na nervy a ve stresu 😉 Ze to zvládnou a jak jste to v pohodě zvládli i vy.....

jituleformule
30. lis 2017

@shine2015 V to doufám 😀

astyna
30. lis 2017

Holky, zažila jste některá, že se děti neotáčely? Mám syna (4,5m), když mu dám ruku za patičky, tak se na břiše plazí dopředu (ruce pod tělem), dělá píďalku. Ale otáčet se nechce. Starší syn taky nebyl nějaký rotovadlo, plazil se od cca 5.m, v 7.m lezel, v roce už běhal...ale i tak mi to vrtá hlavou :D

bbubble
30. lis 2017

@astyna vsak ma cas.. moj bude mat buduci tyzden 6m a este len vcera sa prvy krat sam otocil..

slimacikmia
30. lis 2017

@absintka19 tiež nevidím problém vo váhe, syn v 6m mal cez 9kg... No a pohybovo - od 4m plazenie, 6m lozenie, koniec 7m sed, 8m chodil okolo nábytku, 10m chodil sám... Ale on je taký rýchly aj mentálne. Dával mi zabrať od narodenia, veľa plaču, málo, veľmi málo spánku... Proste to tak má no.

slimacikmia
30. lis 2017

@absintka19 inak super článok, veľa mamičiek dodnes bohužiaľ "pomáha" s vývojom 😕

shine2015
30. lis 2017

@astyna zažila.... doktorka když na cca 10ti Mes ji položila na bříško a chtěla aby se otočila tak ona jen otočila hlavu a smála se na ni... 3x - tak to doktorka vzdala 😂