Je vážně tak trapné, když má 21měsíční dcera dudlík?

rajecka
7. led 2015

Už mě to fakt vytáčí do vrtule. Dceři je 21 měsíců, je úžasná, ale asi trochu náročnější, než standardní dítě 🙂 Má dost zpomalenou hrubou motoriku, takže začala chodit až v 19-ti měsících, nikdy nezačala ani lézt, takže jsme pořád lítali po doktorech, stejně nikdy nikdo na nic kloudného nepřišel. To samé s jídlem, strašně špatně jí, v roce neměla ani 7 kg. Je to takové to šílené dítě, které je fakt schopné sníst za den pribiňáka a je spokojené. Teď už se to o dost lepší, ale stejně pořád není schopná jíst jídlo jako my. A v neposlední řadě až teď se pomalu učí spát celou noc, jinak se budila i 4x za noc jak miminko. Ale proč to všechno píšu.... 😀 Tím, že jsme pořád řešili a řešíme jiné závažnější starosti, tak mě vůbec netrápí, že jsme ještě úplně na plínách a že na noc a na cestování chce dudlík. Prostě mi to připadá ještě v tuhle chvíli jako banalita. Byla bych ráda, kdyby už začala trochu používat nočník, ale ona o něm nechce ani slyšet, tak to neřeším a nechávám jí být. A že spí a jezdí v kočáru s dudlíkem, co je na tom tak strašného? Ale přísahám, že téměř každý den potkáme někoho venku, kdo začne vykládat: Taková velká holka, jaktože máš ještě dudlík? A dáš mi ho? No to je teda ostuda..... A úplně cizí lidi. Zrovna včera jdeme a úplně cizí baba na ní začne tohle houkat: To naše Jaruška, ta je určitě mladší a už dudlík nemá.... Měla jsem sto chutí jí i s Jaruškou poslat do prd....ale nejsem ten typ, který by to udělal. Dcera vždycky kouká jak zjara, protože mi jí dudlík nezakazujeme, ani jí ho nevyčítáme, tak nechápe, co po ní ty lidi chtějí. Vždycky jsem v šoku, co ty lidi pudí takhle reagovat? Jako by doba, kdy dá dítě pryč plíny a dudlík bylo měřítko mateřského úspěchu. Z rodiny nikdo nic takového neřeší a cizí lidi mají potřebu hned všechno komentovat. Fakt mi to vadí a asi budu muset být ostřejší. Co si o tom myslíte? To je to vážně tak trápné, když má v 21 měs dudlík?

kubaka
12. bře 2015

Obecně - co se komu "líbí" nebo přijde "divné" - je úplně irelevantní, není to hodnotící kritérium. Mně přijde divný účes "mikádo" - vzadu krátké a ve předu dlouhé. Tak ho nenosím. Co je komu do toho, že mně se to "nelíbí"? Takže obecně by měla vlastně otázka znít: Jsou nějaké důkazy na to, že dítěti toto škodí? Já bych se ptala dětské a zubařky. Na okolí kašlu - jako starší druho matka jsem byla už docela odolná a nad věcí. Když má člověk první dítě ve dvaceti něco, tak je ještě takový vylekaný. 😎

maudn
12. bře 2015

@terinda no ten nas kluk je hodně náročnej, nebudu to rozepisovat, protože by to bylo na dlouho,ale bude nas to stat minimalne tyden bez spanku, prorvanej a provztekanej,ale chystame se, za mesic ma narozky (je teda predcasne, takže defakto až za 3 měsíce 3 roky), a tema narozkama bych to chtela utnout, mam vymysene, ze dedovi da na navsteve vsechny dudliky a pak mu proste reknu,ze je ma deda, ale on je schopnej si do pusy nacpat cokoli jineho,aby mu to ten dudl pripominalo... jako nebude to sranda, celkem me mrzi,ze jsme mu ho nevzali v roce a půl,kdy mu to bylo jedno,jestli ho ma nebo ne a ted kdyz je to dost sveraz osobnost, tak si uzijem...

terinda
12. bře 2015

@maudn držím pěsti. Byla jsem přesvědčená, že dcera bude taky vyvádět. Byla dost závislá, ale vlastně se to úplně utlo ve 3,5 letech a zuby má ok a je v pohodě 😉

maudn
12. bře 2015

@terinda muj tatulda dudlíkoval do 6 let a bez následků, myslím,že jsou horší věci, pokud je dítě zdravé, tak řešení dudlíku je takov malá srandička🙂), problem bude i s prarodici, oni mu dudlik daji i pres nas zakaz, no ale to budu resit az za mesic🙂)))

mpavlinka
12. bře 2015

@tarra27 souhlasím. V rodině nikdo v podstatě nekritizoval, ale pořád lidi na zastávce, v obchodě apod. Jednou dokonce nějaká důchodkyně v KIKu vzala beze slova dudlíka dceři mojí kamarádky (byly jí taky tři). Stály jsme jak opařené a kámoška jí po chvilce šoku říkala, ať jí ho vrátí... drzost té paní mi hlava nebrala 😠

ellawas
13. bře 2015

@kubaka Nesouhlasím. Ve čtyřiadvacetiletech jsem byla méně vyhukaná než s odstupem deseti let od dalšího porodu

kubaka
16. bře 2015

@ellawas tak tys to měla jinak,no.

mecoun
19. bře 2015

@rajecka Díky za tuhle diskusi! Malé je 20 měsíců a řeším to samé. Jakmile jsme doma, pořád chce dudlík a nejradši dva, které pořád střídá, jakmile jsme venku, tak na dudlík zapomene a naštěstí ho nevyžaduje, ale doma bez něj nedá ani ránu a to se jí ho neustále snažíme brát. Ale když byla menší, také jsme se setkaly s reakcemi od cizích lidí, které mne pak mrzely...znám případ, kdy batoleti vzali dudlík a začal si cucat prst a to dělal až do 6 let když šel do školy a to byl pak problém. Takže to raději ten dudlík.
Je to tvoje dítě a nikomu do toho nic není, takže žádný stres, já myslim, že dřív nebo později to ty naše děti samo přejde 🙂.

evelena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mecoun
23. dub 2015

Maminky, mala rozkousla dudlik a doma nebyl po ruce jiny nez ktery mela jako uplne malicka - myslite, ze je problem, kdyz 21 mesicni dite ma na spani dudlik urceny pro 0-6 mesicu?

werka9
23. dub 2015

Je to individuální...co bych já dala za dudlík, který jednou společně "vyhodíme". Dcera 27 měsíců používá k uspávání paleček, má už na něm mozol...myslím, že se jí to bude držet ještě hooodně dlouho ☹

klea81
4. říj 2018

Znám dítě co mělo dudlík ve 4 letech a pětileté co chodilo na nočník, takže asi tak. Každý dle svých možností 😉

staruska
4. říj 2018

Obě mé dcery měly dudlík do tří let. Teď, když je jim 24 a 21, už ho nemají 🙂 Z mých dosavadních osmi pěstouňat měla některá dudlík, některá paleček, některá nic. Všechny děti jednou z dudlíku i plenek vyrostou. Hoďte se do klidu a na všechny rady a hloupé řeči se s úsměvem vybodněte. Hlavně že se máte rádi! <3

jenni4
4. říj 2018

Já jsem si nosila dudlík natajno i do školky v kapsičce u zástěrky. Akorát bylo blbý, když mě s ním chytla učitelka. Vyhodila jsem ho sama do koše asi ve 4 letech a žádné následky na mě nezanechal. Mám syna 2,5 roku a taky má ještě dudlík, no a co? Násilím mu ho brát nebudu a už vůbec ne kvůli názorům cizích lidí. Myslím, že je to každého věc a vůbec by mě nenapadlo to u někoho komentovat. Takže za mě - trapní jsou ti lidi venku, kteří to řeší 😉

asvobodova
4. říj 2018

Když měl někdo takové připomínky a poznámky k Fanynce, vždycky jsem se na ní podívala, řekla to je cizí pán / cizí paní a s cizíma lidma se co? S cizíma lidma se nebavíme. Nikdy nikdo ani nepípl.

babanci
7. pro 2018

Buď v klidu, naše vnučka, už je jí 2,5 roku, ho má na noc taky. Sice občas prudím, že už je velká a takové ty bláboly, co se říkají, ale vzhledem k tomu, že neznám nikoho dospělého, co by dudlík měl, tak to asi nebude věčný problém. 😀