Jedálniček batoliat. Ako to máte vy?

bertica.h
2. dub 2007

Mám pocit,že naša Viktorka je málo.Má 18mesiacov,preto by ma zaujímalo,ako ste na tom vy a vaše deti..
u nás je to asi takto:sú lepšie dni a horšie dni,ale približne:

ráno jej dávam vianočku a maslo.Niekedy zje 2krajce,niekedy jeden.
Kým ide spať zje ešte jogurt,niekedy celý,niekedy polovičku.
Ked sa zobudí má obed,s ním problémy nemáme
na svačinku má bud výživu,ovocie,alebo Brumíka,Kadiboo..
Večera je chlieb so syrom,detským salámom,Lučinou,alebo tak..ak zje málo,alebo nechce,zje vždy ešte celú výživu ovocnú.

Medzitým samozrejme"vyžobráva"křupky,kekse,rohlík,ovocko...
Kojím ju asi za 24hod.6x,niekedy menej ,niekedy viac.

Máme problémy s váhou a rastom.. meria asi 74cm..a váži necelých 10kg..

matar
2. dub 2007

bertica, moja malá bude mať tri roky a keby pojedla tolko, čo tvoj drobec, tancovala by som od radosti 😒 ja ak do malej natlačím ráno jeden krajíčerk vianočky, tak den začína krásne a o celom chlebe ani nesnívame. a ak ju medzi týmto papaním aj kojíš, tak myslím, že to má jedla dosť,nie?

ukana
2. dub 2007

bertica, náš malý má skoro štyri, aked ma lepší deň, tak zje tolko co tvoja malá. Podla popisu zje toho až dosť, prečo máš pocit, že je málo? Ty zješ viac? Ja dávam malému tolko, kolko si pýta, mozno nasilu len jednu lyzicku, núkam mu pomedzi jedlo ovocie. Ved nechceme mať obezne deti, no nie 😉 ? Ak menej je hlavné jedlá, skus obmedzit sladkosti a chrumky, čo jej davaš len tak pomedzi, daj len ovocie a pit. Nas malý ked sa napráska hlupostami pred vecerou, tiez nechce jest 😠

ukana
2. dub 2007

a k tej výške, ty si aká vysoká? Nie je to geneticky dané? Prepáč, tú poslednú poznámku som si nevšimla, ale podla mna je to stale v norme, čo vraví detská doktorka?

bibinka
2. dub 2007

bertica-súhlasím s ostatnými, malá si vezme len toľko čo spotrebuje a nemusí si vyrábať zásoby. Buď v kľude, veď keď nemá žiadnu chorobu, nemusí ti spapať toľko čo dospelý. Len sa vyvaruj akéhokoľvek nútenia. Ja som pred chvíľkou prispela do témy strava po 1.roku, tam píšem celodený jedálniček nášho Fifa. My s jedlom našťastie problém nemáme.Od zavedenia stravy má vydelený detský tanierik(cca 250ml) a ten vždy zje keď je naložený doplna-obed a večeru.A to minule ešte pýtal po večeri ďalšiu porciu.Meria 91cm a váži 14kg a to má 18 mesiacov. Všetko ale vzápätí vybehá, pretože je to víchor, ani za ním nestačím. 😀

tilly
2. dub 2007

môj tiež toľko nezje...

jess
2. dub 2007

bertica,já myslím,že můžeš být nadmíru spokojená s tím co ti sapká.Vůbec nejí málo 😉 moje malá v jejím věku taky papala tak jako ta tvoje a přišlo mi to dost 😉 .Měřila 79cm a vážila taky +-10kg

bertica.h
autor
2. dub 2007

ach baby..tak díky!!!!čakajú nás odbery krvi na endokrinologiu atd..fakt rastie málo,ale je veľmi šikovná,zatiaľ nebola chorá,tak asi je to tým,že ani ja niesom nejako vysoká,mám 160cm a manžel 178cm...
je to moj jediný problém s malou..som hrozne nervozna ked náhodou zje málo,alebo tak..snád je v poriadku.dakujem vám 😅

lidka619
2. dub 2007

bertica, moja malá ide mať v máji 2 roky a nezje ani polovicu toho, čo si ty popísala. Má biednych 10,5 kg 😅 , ale doktorka povedala, že ked pospieva,je spokojná, vysmiata, aktívna, nie je ospalá, malátna, bez chuti do života, tak nie je o čom sa baviť. Jednoducho má taký apetít aký má, a nasilu do nej nič nedostanem. Takže beriem to trochu z nadhľadu, a dúfam,že jej táto modelovská postava vydrží až do dospelosti 😅 😉 😅 .

bibinka
6. dub 2007

bertica-veľmi ti držím palce, aby vám výsledky dopadli dobre a aby ti odpadol kameň zo srdca. Určite je malá v poriadku, neboj sa. 🙂

maca793
24. pro 2007

náš jedálniček:
7.00 - fľaša mlieka 160ml
9.00-9.30 - chlebík s maslom a šunka, vianočka alebo sladké pečivo, pletenka
10.30 - jogurt od chuti
11.40-12.00 - obed len polievočka
14.30 - druhé jedlo z obeda
16.30 - ovocie
18.00 - chlebík alebo rožtek
19.20 - mlieko pred spaním
19.30 - už spíme
Samozrejme pijeme ovocný čaj s citrónom po celý deň+ nejaké tie kukuričné nesolené chrupky alebo keksíky, piškoty

julia225
24. pro 2007

desi 26mes: rano vlocky alebo celozrnne cornflakes so soya mliekom 8,00
10,00 jogurt
12 polievka dakedy aj druhe
ked vstane cca 14,30 danette
18,00 vecera... co dum daaaaaaaa 😉

mlieko niekedy cez den ak vyda... ked nie tak miesto ranajok a potom ranajky sa presunu o hodinu a nepapa prvy jogurtik...
+1,5litra cistej alebo dojceneckej vody... 🙂 a hrozienka, sus.ovocie, cornflakes hrubozrnne, fit tycinky, oriesky... atd vsetko bez cukru!!! 😀

maca793
24. pro 2007

julia
tvoja vypije každý deň 1,5litra vody ? mne ak vypije len vodu v objeme 6-7dcl. + voda z polievky.ale to sa neráta.

geegee
28. pro 2007

Julia, zabudla si na Desine hranolky bez cukru 😉 😀

nasa strava:
7:30 250ml Sunaru
8:30 roztek,/ s maslom, alebo kidiboo, paradajka, lekvar,/ vianocka a pod.ranajkovite veci
10:00 jogurt
12:00 obed - obycajne polievka, nieco cez 200ml
15:00 ovocie, piskotky, alebo roztek s niecim
18:00 jogurt spolu so mnou
19:00 kasa
Vypije podla nalady od 500ml caju bez cukru

wladka
28. pro 2007

aj moja malinko papa.. 😒 tiez jej nenutim, ale aj tak, chleby mi odmieta, vacsinou celozrnne kaiserky, ale zato vypije liter caju, nieco pod zub medzitym..inak to u nas vypada asi tak:

8h-260ml francuzkeho mliecka
9,30-obcas sa mi podari jogurt,ovocie, inak nic.. niekedy chrumky, prazenicka s chlebikom - rano mi moc nechce jedavat - niekedy to preskocime, a mame obed o 11h
11,30- polievocka, plny tanier- s tym problemy nemame
14h-druhe
17h-zemiakova kasa, spenatova omacka, rizoto, ryza so syrom, pyre so sunkou, atd.. proste v kombinacii s ryzou alebo so zemiakmi..
18,30-krupica, rozky v mliecku, piskoty v mliecku
20h-260ml mliecka..

nikdy sme nemali problemy s jedenim, vsetko mi jedla..ale poslednu dobu vymysla, ranajky nechce vobec 😠 , pluje 😕 😅 ..mam take dni, ze mi stoja vlasy dupkom, inokedy na to kaslem.. 😉 .. inak by som sa zblaznila.. a u nas nepomoze, ze ked niekto je, a robi chute.. ona sa bude kukat, ale okostovat ani nie "nesceeeeem"..povie.. 😅

simone
29. pro 2007

Bertica,ja kdyz jsem mluvila s pediatrem a kamaradka mela problem,ze ji maly nejed,tak vzycky rikaji,ze se ma kojit jen 3x denne a dite pak ma vetsi chut k jidlu.Melo by vypit pul litra mlika a to staci v tech trech kojenich.Dite by se uz pry melo od mlika odstavovat a mit mliko rano,odpoledne kdyz je svacina a pak vecer pred spanim.My to tak delame a mala basti pekne,ale ona byla zrout od malicka.Kamaradka to tak taky udelala a uz ji syn ji taky lepe.Takhle byl napity mlekem.ALe ja si mylsim,ze ti ji dobre.
Nase mala a ma rano mliko,kousek ovoce a chleba se syrem,na svacinu ovoce a piskot,pak obed je polivka,maso brambor a zelenina,svacina je mliko,ovoce a kousek chleba nebo tak neco,vecer mliko a chleba nebo testoviny se zeleninou. K tomu pije behem dne caj.

marorlinko
4. led 2008

bertica.h, myslim si,ze tvoja mala papa velmi pekne a to,ze je ma iba 74 cm a malo vazi, tak to moze byt aj v genoch, kolko mas ty cm a tvoj manzel?
nic si z toho nerob, dolezite je,ze je zdrava a chuti jej jest.

zoya1
4. led 2008

wladka mám pocit, že naše dietky sú si veeeeeľmi podobné. Moja malá takisto začína deň SUNAROM, potom odmieta raňajky takže niekedy ich preskočíme, na obed zje plný tanier polievky (je jej úplne jedno akej). Keď vstane tak jej väčšinou dávam to čo som varila, ale len málo kedy zje viac než 5 - 6 lyžičiek. Poobede jej nejak nechutí. Večer zje buď nejaký párok, alebo krupicu a v tom najhoršom prípade, keď už fakt neviem čo s ňou tak jej dám znovu plnú fľašu SUNARU a ide sa spať. Ale ako vidím, je to asi normálne, takže od dnes prestávam hysterčiť. 😀

elliana
6. led 2008

tak, ja som si do teraz myslela, ze musim Zoju obmedzovat a ze jedava straaasne vela
8.00 300 ml nutracu
10.30 ovocko, zhryzie jabko, alebo banan,
13.00 polievku - tu miluje a zje plnu misku
a druhe, zemiaky, ryza s maskom, spenat... tiez zje, kolko jej dam
17.00 jogurt biely obden, striedam s chlebikom
a pred spanim, okolo 20.30 cca 300 ml nutracu

A v podstate jej davam porcie, lebo mala este nikdy nepovedala, ze nechce

other_side
7. led 2008

keby moj maly zjedol aspon tolko kolko pises o svojej dcerke, som stastny clovek. porovnaj:

8.00 300 ml mlieka
9.30 jogurt alebo ovocie
12.00 polievka - druhe u nas nehrozi, ked mu dam na tanier nieco ine ako polievku tak to jednoducho nezje
15.00 roztek ale len suchy, inac nechce, alebo ovocie
17,30 to iste co na obed
19,30 300 ml mlieka

takto mi papa uz rok, niake parky, sunka, syry, natrety chlebik s masielkom alebo nedaj boze paradajka a koooopec inych dobrot - taketo nieco vobec nepapa pritom mu to necham na tanieriku aby si vzal ak by nahodou dostal chut odvazit sa dat si nieco z toho do ust. a to mi este pred nieco vyse rokom zjedol vsetko, masko velmi lubil, ryzu zemiaky, privarky atdatd... potom akoby utalo a sme iba na tom co vidis. uz som sa dostala do stadia ze niekedy denne!! navarim aj dva - tri druhy jedla ale zatial marne... 😝 kafre mi na to 😎 a mi s tatinom rastieme a rastieme 😀

elliana
8. led 2008

Ahoj, myslim, ze keby bol hladny, asi by zjedol aj ine. Mozno to Ivankovi staci. Mlieka pije dost, polievky su fajn a ze nezje ine nezdrave veci ta trapit nemusi. Ja mam zase pocit, ze to uz Zoji musi liezt krkom, stale dookola to iste....ale zatial je to ok.
Inac, maly ma krasne meno.

other_side
8. led 2008

ved prave... ja sa tiez cudujem Ivusovi ze mu stale chuti jedno a to iste a ze mu z toho este neprislo zle 🙂 ale pokial to jemu nevadi tak uz to asi nebudem riesit, aj ked mi je hrozne luto ze neskusi nic nove. a pritom ani neje sladkosti, fakt len sem tam. inac este ked pekne papaval tak som bola rada ze ako sa dobre naje a neprebera, a ze niektore tie deticky nechcu papat a bum - mam to teraz doma 🙂

kukona1
8. led 2008

ahojte aj ja sa pripájam,malá ked mala rok,papala úplne všetko,potom začala štrajkovat a jedla iba keksíky,pila mliečko a acidko.Tak som jej v lekárni kúpila vitamín B týžden ho užívala a nič.Tak som to už vzdala,že snád raz musí byt aj hladná a si vypýta.A po týždni začala tak papat,že až v noci nemože spinkat. 😀

emjee
24. čer 2008

pelmisek • 1d • Dnes o 15:17
Hledala jsem podobné téma, ale nenašla takže holt zakládám🙂
Jsem tak trochu bezradná, protože moje dítě nejdřív moc nechtělo jíst ale teď je to lepší a já vlastně nevím čím ji mám krmit. Je jí cca 18 měsíců a to co jedla doposud, protože nechtěla moc kousat, tak teď moc nechce tzn. pribináky, jogurty, puding a kašičky nám moc nejedou. Nevím proto co jí mám dávat. Už nechce ani moc mlíčko (UM), takže bych to viděla na nějakou snídani - třeba chleba nebo něco sladkého, svačina ovoce, oběd normálka (to zas není takový problém - aspoň teď už ne) a co k odpo svačině a k večeři? Zase chleba třeba s ramou nebo kiri sýrem? Čerstvou zeleninu moc nepapá. Už jsem kapku zoufalá, protože mi to přijde stereotypní. Můžete mi prosím poradit? Je fakt, že dvě teplá jídla se u nás doba moc "nenosej" ale jsem občas ochotná Verče něco uvařit i kvečeři (ostatně co bych pro svýho miláčka neudělala).
Napište třeba příklad vašeho jídelníčku.
Díky moc všem za pomoc

danielala • 1d • Dnes o 19:09
Ja si myslím, že suchá večera by mohla byť v týchto horúčavách celkom fajn. Keď som au-pairkovala v zahraničí, tak tie detičky mali na večeru najradšej chlebík s trebárs avokádovo-jablkovým alebo paradajkovo-syrovým šalátom, bez octu, iba s olivovým olejom. Tiež napr. čistý biely jogurt na olovrant nezjedli, ale keď sa v ňom rozmočil a rozmiešal keksík (niečo také ako bebe alebo marina), tak to spapali. Najrýchlejšie a také všeobecne obľúbené varené jedlo mi príde chvíľočku podusená cukina s paradajkou na olivovom oleji a k tomu cestoviny, čo máš fakt za pár minút. Len si nie som istá, čo všetko už môžete papať v roku a pol.

pelmisek
25. čer 2008

no tak koukám, že jsem se jednak přehlídla, že taková diskuze není a jednak koukám že všechny jedí tak podobně co Verča, takže díky

maja22
20. srp 2008

Neviem, kde sa to mám opýtať, tak skúsim tu - odkedy sa mňže dieťaťu podať polievka, príp. mäso na šťave s kupovaným bujónom? Lebo občas robím zeleninové polievky a ak majú nevýraznú chuť,pridám zeleninový alebo mäsový bujón. Malému zatiaľ odkladám čistý zeleninový vývar, ale začína byť maškrtný na slanosti a sladkosti - má byť po kom... 😅

mumumu
20. srp 2008

Bertica, co blbneš? Holčina jí parádně! Můj starší kluk takhle nejí někdy ani ve 3 letech, má sotva 15kg, nic mu nechybí, v 18měsících určitě neměl 10kg, kojil se do 20měs. Mladší má slabých 10kg teď ve 14měs, jí ale míň, než tvoje dcerka. Oba se narodili skoro 4kg...

drobcek2007
30. srp 2008

od kedy ste zacali davat syry a ake?

emjee
11. zář 2008

didusa.risulo • 1d • Dnes ve 12:58
Ahojte mamicky, budem rada, ak sa pridate do tejto diskusii, velmi ma zaujima, co papaju vase deticky trebars aj od roka a pol, moj syn Richard oslavil v pondelok 2 roky a od vtedy mi krasne papal, on nikdy nechcel normalne doma uvarene jedlo, casto som musela kupovat tie zeleninove vyzivy, aby som aspon nieco do neho dostala, vela krat som spravila aj doma jedlo, a horko tazko som to do neho dostala, napriklad rajcinkovu polievocku velmi lubi s cestovinkou, ale napriklad kuraci perkelt s haluskami on nemusel ani ryzu s maskom, a od kedy dovrsil 2 roky, teda uz aj ked sa priblizoval k dvojke tak zacal krasne papat a vsetko.

Ako je to u Vas?

Dakujem

geegee • 2d • Dnes ve 13:01
U nas maju uspech akekolvek polievky, omackove jedla, privarky, cestoviny. Ale nemala som nkdy problem, ze by vyslovene malo jedol, resp. odmietal jedlo. Skor sa mu nechcelo zut jeden cas A vyzivy kupujem aj teraz - mam vzdy zo dve v zasobe, keby som nestihala uvarit nieco Ale to tak mozno raz za mesiac sa stane, ze mu ich dam.

didusa.risulo • 1d • Dnes ve 13:20
no aj my uz sami papame, ale to len ked on chce, aj my mame so serblikom problemy a uz som bezmocna

ivushka • 2d • Dnes v 15:50
Ahojte,
moje dvojky maju uplne odlisne chute. Emusa by dala zivot za cestoviny, Kubo ich pluje, nezje ani jednu jedinu, betarisko. On miluje zemiaky. Zeleninove polievky s krupicovymi knedlickami miluju obaja. Celkom vdacne jedlo je uvarene zemiacky s mrkvickou trosinku osmazit na masielku, dat tam hrasok, to lubia. Alebo palacinky - na slano, na sladko alebo len tak, uplne suche. Alebo take lievanceky, robievam jablckovo-vlockove.. Alebo rozne zapekane veci, besamelovy karfiol, brokolica, kadejake sote.. A maju radi hranolky - peciem ich len trosku pokropene olivovym olejom v trube na papieri na pecenie. Na mlsanie som minule podrvila piskotky a zmiesala s rozmixovanou broskynou a spravila z toho gulicky Alebo nieco podobne tvarohove.. No a husty bebe puding.. U nas vyzivy moc nejdu.. Ani omacky, to je nuda, neda sa to totiz jest rukami
geegee, a s tym zuvanim, potom zacal sam od seba? Alebo si to nejak riesila? Lebo moja slecinka vypluva komplet vsetky supky (paradajkove, hroznove, dokonca zo slivkoveho kolaca slivkove supky!!!) Pekne to pozuje, vyzdima stavicky, duzinky a supku sup-sup von.. Niekedy by som jej uz zalepila pusinu