Používáme cookies. Více informací zde. OK
lesni_vila
9. kvě 2016

Řešila jsem s klukama to samé. Kuba byl opravdu kousavé dítě a Vašík jen seděl a pak brečel. Snažila jsem se domlouvat a vysvětlovat, ale nezabralo Pak jsem ho jednou, když jsem viděla jak Vašíka opět kousnul, opravdu silně štípla do tváře. Plakal bolestí, ale od té doby nekousl. Teď jsou ale klukům přes dva roky a začalo pošťuchování a štípání. To jsem zatím bohužel nijak nevyřešila.
Jinak celkově máme teď opravdu hodně náročné období. Kluci dělají jen naschvály a ničí věci. Bohužel domluvy nepomáhají. Hodně sil.

vevevee
11. kvě 2016

mame stejny problem kluci maji 14 mesicu a taky se kousou a to oba navzajem... pry se radi kousat taky, kdyz vidim ze jeden druheho kousl tak ho taky nekdy kousnu aby si to uvedomil jak to boli...vysvetlovani teda nepomaha...:-/

78marcela
11. kvě 2016

U nas prej pomohlo kousnout taky a fest. A byl pokoj. Rikaji nasi.

micaella23
11. kvě 2016

Ja bych taky kousla, zjisti, ze to boli a uz si to nezkusi, do ted si neuvedomuje co vlastne dela, ona to prezije, kdyz to musi do ted zvladat i druhe dvojce takovou dobu 🙂 Proste kousni taky v ten moment. Nic za to nedas

melodygirl
11. kvě 2016

Psychologové tvrdí nekousat. Dáváš tak vzor, že kousat je normální, když to oplacíš stejnou mincí. Postupovala bych stejně jako když dítě kouše dospělého. Neustále důrazně říkat, že se to nedělá. Jistě to nějakou dobu potrvá, než to pochopí, ale z vlastní zkušenosti vím že to funguje.

lenkalenulka
11. kvě 2016

No aby to kousnuti od tebe nebrali jako ze.je normalni ze se kousem.. Tak jako pohlavky.. Ja bych ji asi vzala a.odvedla pryc- do vedlejsiho pokoje s tim ze to se nedela ze to sestricku boli a neni to od ni pekne.. Furt dokola a maminka ze se zlobi a zamracit se na ni at vi ze to neni dobre.. A kdyz bude na segru mila tak mooc chvalit ..

barulina
12. kvě 2016

Me kdyz mala kdysi kousla,tak jsem ji to vratila. A zadne lehce, proste jsem.ji rafla. A mala uz me nikdy nekousla, ale musis zo udelat hned v ten okamzik.

dana3262
12. kvě 2016

Na kousání staršího syna pomohlo, že jsem mu dala dudlik. Strašně pistel, stipal a kousal a pak téměř přestal. Bylo mu asi 2 a čtvrt.
Mladší kousal, ale jen když byl (podle něj) zahnán do kouta a nemohl se už jinak bránit. Ostatně mám pocit, že by kousnul ještě dnes. Starší ho strašně u všeho buzeruje a nenechá ho nic dělat "špatné" a furt ho opravuje atd..když už mu pak do všeho zasahuje mladší ho odstrkuje, křičí až nakonec kousne.. ale většinou to podchytim a ted uz se to prakticky nestává.

milejka
12. kvě 2016

Naše dvojčátka taky mají takový kousací období,ten menší kouše toho většího a je mu jedno kam kousne.Nejdřív jsem jen domlouvala,nadávala a hrozila-bez učinku. Jednou,když jsem viděla jak kouše,tak jsem mu dala facku na tvář,aby to bolelo a ted si dává sakra pozor 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli