Jesle nebo hlídání na 1 den v týdnu, Praha

romcatko
6. srp 2009

Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo konkrétní zkušenost s jeslemi, miniškolkou nebo případně hlídáním pro roční dítko v Praze. Potřebovala bych od září hlídání pro dcerku ale jen na 1 den v týdnu a uvažuji i nad cizojazyčným prostěřím. Máte někdo zušenost nebo doporučení? Díky.

ronie
6. srp 2009

ahoj romcatko, do jesli bych určitě nešla-rok je hrozně málo, krom věku bych se bála i kolektivu kvůli nemocem, pokud jde o jazyk, tak tomu nevěřim, že se něco jedním dnem týdně zafixuje. Já to řeším chůvou 😉, je možné si i najít jinou maminku na md, která hlídá společně s tvým dítětem, to si myslím, že je fajn, že je kamarád(ka), je to tak levnější ale musíš počítat, že maminka má na starost i to svoje dítě, já osobní zkušensot mám jen s chůvami bez dětí a dobré, dá se vybrat, ale důležitý je osobní pohovor a sympatie, hledám normálně přes inzeráty na hyperinzerce.cz, nespálila sem se ještě nikdy-intuice mě vede opravdu dobře, sama sem mnoho let hlídala, tak do toho kapku vidim...

sisi.v
6. srp 2009

romcatko - já jsem normální jesle zkusila, když byl malé rok a půl, ale nějak to nebylo ono, mohla jsem tam zůstat s ní, aby si zvykla, byly jsme asi 8x (ne za sebou 🙂 a prostě mě to nepřesvědčilo - moc dětí, málo tet, stále některé brečelo, běhalo s rýmou, děti tam byly hrozně smutný, malá tam nechtěla spát... ale třeba to byly jen tyto jesle, možná je to jinde lepší.

miniškolka je určitě lepší, ale zkušenost nemám, záleží asi na tom, jak staré děti budou spolu... u ročního dítěte bych se ale jako ronie bála, že bude pořád nemocné od ostatních.

my máme rok chůvu 2x týdně (chodím do práce) a jsem spokojená. je to sice dražší než jesle, ale zase se mají navzájem rády a jsem si relativně jistá, že ji skutečně hlídá protože ji to baví, a není věčně odřená a omlácená, jak jsem viděla v jesličkách (samozřejmě to tam nedělají schválně, ale je nad možnosti kohokoli uhlídat 20 batolat ve 3třech ženských).

jinak cizojazyčné prostředí 1x v týdnu...upřímně si myslím, že je to k ničemu - my jsme dvojjazyčná rodina, manžel mluví denně na malou jen italsky, dívá se na IT pohádky a stejně její mluvená italština dalece kulhá za češtinou.

soanpe
8. srp 2009

romcatko
kuk sem 😉 ententyky.cz/praha:skolicka-certuv-vrsek

nara
13. srp 2009

Holky, teda vy jste mě vystrašily. Malej jde od září na 5 dní v měsíci do jeslí. Taky se vracím do práce. Ale mám naštěstí ještě v záloze babičku.
Sisi.v - kam jste chodili do jeslí?

sisi.v
13. srp 2009

nara: chodily jsme na prahu 8, jesle v Mirovické ulici. ale 5 dní v měsíci se určitě dá přežít 😉

nara
14. srp 2009

Já si taky říkám, že to zvládne. Bude tam max. 6 - 7 hodin. My jdeme do Rabasovy na Prahu 4

evi3
27. srp 2009

Dcéra ide tiež od septembra na nácvik na 5dní v mesiaci, od novembra naostro. To bude mať 2roky. Boli sme tam dnes a bol to ohromný rozdiel oproti prvej návšteve pred pol rokom, keď sme tam boli len pre formuláre pre potvrdenia. Vtedy sa mi skryla za nohy a len tak vykukovala. Dnes, kým som ja úradovala, suverénne skontrolovala umyvárku a zapadla do herne medzi deti ... nemohla som ju odtiaľ dostať.
Takže obrovský skok, v 15 m. ani omylom, v 21 m suverén. Ale každé dieťa je iné.
A jasle, začínajú byť plné. Dnes som sa dozvedela, že majú po 15-tich rokoch stav, že nebudú mocť zobrať všetky deti

side
27. srp 2009

moje mamka pracuje v jedněch pražských jesličkách. Většinou jsou tam děti tak od roka a půl, ale oficiálně od půl roku by se tam dávat mohly. Když jsem tam byla juknout, tak děti vypadaly spokojené. Jo a mají i hlídačky, když si potřebujete něco zařídit a nemáte hlídání.

S těma nemocema je to fakt, ale na druhou stranu člověk nemůže dítě držet doma na věky a jednou ty rýmičky stejně přijít musejí