Jesle v 16ti měsících. Co si o tom myslíte?

karono
3. led 2011

Ahojte holky, mám dotaz a prosbu o zkušenosti. Chodím od 4měsíců malutké do práce na 2 dny v týdnu, je s ní doma v té době manžel nebo je u babičky. Teď babička nastoupila zpět do práce a manžel si ty 2 dny nemůže dovolit auvažujeme o 1 dni v týdnu nebo o těch 2 umístení do jeslí. Co si o tom myslíte? máte některá prosím nějaké zkušenosti? Pořád přemýšlím a bojím se, jestli malá nebude ztrátná... bojím se, aby věděla, kdo je její máma a táta, když jí tam budeme dávat a tak. prostě se to ve mně pere. Nechci skončit v práci, podnikám a nemůžu si to dovolit. ale kdyby to nutné bylo, asi to nějk vyřešíme. prostě nevím a obracím se na ty zkušenější 🙂
děkuju moc předem

delapa
3. led 2011

@karono a nebyla by lepší paní na hlídání? Že by byla s malou doma, to by bylo pro ni určitě lepší....

karono
autor
3. led 2011

myslíš, že by to bylo lepší? můžu se poptat jestli by nějaká v okolí byla, ale proč je to lepší než jesle?

delapa
3. led 2011

@karono tak domácí prostředí je domácí prostředí. 😉 Mimoto v jeslích je jedna paní na víc dětí, je to trošku pak ochuzené. Když bude paní na hlídání, bude to pro ni naopak zpestření, jakoby "hrací teta". Ta s ní může pak chodit na hřiště nebo mezi děti, ale malá bude pořád ještě jakoby kdykoliv moct domů. Ta jistota "hnízda" je důležitá. Nehledě na to, že v jeslích jsou jako jinde hodně virozy a taky by mohla být často nemocná - a tím pádem byste stejně tase museli být doma vy. Takhle u ní může být hlídací teta, když bude zdravá, nemocná, prostě kdykoliv. 🙂

sicinka
3. led 2011

Ahoj, dítko mám hlídané dosud byl sám u nás doma nebo (převážně) venku. Dneska je poprvé u hlídací tety (sousedky), která má sama 1 chlapečka. Volila jsem tak proto, že od dvou let plánuji školku a chtěla jsem aby se o péči musel alespon trochu dělit, jako že všechny hračky nejsou jeho, musí počkat atd... Finančně to vychází podobně školku chci od těch dvou let kvuli rozvoji, imunitu má naštěstí dobrou. V tvém případě bych asi taky volila paní na hlídání a až malá začně výrazně preferovat děti (což už Dáda začal), tak potom školku či jesle.

lamarika
3. led 2011

@karono malej je sice o něco starší, ale mám i dvouměsíční dcerku, dvakrát týdně na dopoledne mi je hlídá paní na hlídání. Jsou pořád s jednou paní a je to prostě teta. Syn moc dobře ví, že já jsem máma 😉 S jeslemi nemám zkušenosti, takže ti mohu doporučit jenom tuhle variantu 😉

misi78
3. led 2011

Pokud na to mas , tak bych taky doporucila pani na hlidani. Ja sem s jeslema jinak spokojena, malej si rychle zvykl, tety jsou super, ale ty nemoci :(((.

janneke
3. led 2011

Dcera chodí od jejích 7-mi měsíců na 2 dny v týdnu do jeslí. Rozhodně tedy nemá problém s tím, kdo jsou její rodiče a kdo jsou učitelky/ vychovatelky. To mě ani nikdy nenapadlo řešit, přiznám se.
Počítej ale s tím, že se vstupem do dětského kolektivu vstupuje dítě do prostředí plného bacilů a že zpočátku nějakou tu chorobu chytí, než si vybuduje imunitu.
Kdykoli přijedeme do ČR, jsou všichni pryč z toho, jak je dcera otevřená, komunikuje se všemi, nepláče, když se na ní podívá vousatý strýc, kterého v životě neviděla (narozdíl od ostatních stejně starých dětí v rodině). Je zvyklá hrát si s dětmi.
Já bych do toho šla.

weri1
3. led 2011

já moc dobře nechápu, proč od tak malinkýho miminka odcházíš do práce? ☹

weri1
3. led 2011

pardon, píšeš v 16 měsících, tak to se moc omlouvám 🙂 já četla jen tvůj příspěvěk

janneke
4. led 2011

@weri1 Šla jsem tak brzo do práce, protože mateřská a rodičák jsou v zahraničí, kde žiju, podstatně kratší než v ČR.

lucie.krajcarova
18. bře 2011

tak já se přidávám do klubu... malému budou dva roky, pomalu ho zvykám na soukromou školku.. ale začíná plakat, nevydrží tam ani 2,5 hodiny... a to za 3 týdny nastupuji.

monja
20. bře 2011

nas to ceka na podzim.synovi bude 17mesicu a vubec se teda netesim ☹ ale snad si brzo zvykne, budu jeste 3mesice doma a pak nastupuju do prace,tak mame cas na zvykani a nebude muset byt v jeslich cely den...