Jesle v Praze, kolik zhruba stojí?

miparime
19. dub 2013

Ahoj holky, mám možnost nastoupit místo kamarádky zpátky do práce, ale na podstatně placenější a zajímavější místo, ale než si dám meetikng se šéfkou, tak bych potřebovala vědět, kolik zruba stojí v Praze jesle? A jaká je šance, že se ještě někam od září podaří prcka upíchnout? A poslední otázečka – dávaly jste 18ti měsíční dítko do jeslí? Jak to snášelo??
Díky moc

berenika39
19. dub 2013

@miparime chce to zjistit u konkrétních jeslí, petr chodil jednou týdně v Praze 4 a tam to bylo tak, že kdo byl z P4 a nebo tam měl živnost, platil 4 000,-, kdo nebyl z MČ, platil 10 000,-.. Bez stravného. A byly to, resp. jsou to státní jesle, zdravotnické zařízení☹.

sarihy
19. dub 2013

MŠ Korálek..mají i jesle..soukromá školka a jesle a finančně taky vcelku OK..

adelkav
19. dub 2013

@miparime my dávali v 18 ti měsících a nesnášel to nejlíp. Ale v jesličkách mají většinou aklimatizační program. Prcek chodil tak jednou týdně na dopoledne a bylo to formou permanentek. Za deset návštěv jsme platili 5500 + svačinky a obědy cca 100 Kč na den. Nevýhoda těch permanentek byla v tom, že platili při návštěvě jednou týdně jen 12 týdnů a pak to propadlo. Ale bylo možné v těch 12 týdnech jít i několikrát týdně, což mě osobně bylo k ničemu, protože jsem potřebovala být v práci pouze jednou týdně. Tyto jesličky jsou na Praze 8. Chtěli jsme začít chodit od září a už někdy v červnu jsme museli zaplatit vratnou kauci, aby nám drželi místo.

terezkax
20. dub 2013

@adelkav a jméno těch jeslí?

miparime
autor
20. dub 2013

@berenika39 tyjo tak to je teda hodně velkej rozdíl

berenika39
20. dub 2013

@miparime hm, o jesle je zájem, prostě toho využívají. bohužel.

anushka111
20. dub 2013

pokud se jedná o jesle rabasova,tak ty jsou prý teď přednostně pro úředníky z mč praha 4 co teď sídlí na Budějovické. Dostat dítě do jeslí je opravdu kumšt, asi bych hledala v těch soukromích.Prý jsou v celé praze momentálně troje státní jesle a praskají ve švech. Netuším jak je to jidne v ČR.

monad
20. dub 2013

no nevím jak jesle, ale sháněla jsem se po soukromé školce a chtějí toto:
na dopolene na celý den
docházka 7.30 - 12.30 7.30 - 17.30
1x týdně 4.150,-Kč (83,-Kč/h) 5.150,-Kč (52,-Kč/h) 3 měsíce
2x týdně 3.850,-Kč (77,-Kč/h) 4.850,-Kč (49,-Kč/h) 2 měsíce
3-4x týdně 3.500,-Kč (70,-Kč/h) 4.500,-Kč (45,-Kč/h) 1 měsíc
denní 3.000,-Kč (60,-Kč/h) 4.000,-Kč (40,-Kč/h) 2 týdny
Uvedené ceny jsou za jednu permanentku = 10 návštěv.
to jsem málem spadla

adelkav
20. dub 2013

@terezkax dej si do vyhledávače školka Čertův Vršek. Přeju hodně štěstí při hledání.

brisalek
21. dub 2013

@miparime zkus jesle v městké části kde bydlíte zavolat...oni se jim někdy místa uvolní průběžně. V sokromých školkách asi místa budou. Cena v soukromých okolo 10-15tis za měsíc. Ale mají to většinou hodně rozdělené podle docházky (1x-5x týdně , dopoledne , celý den...).

miparime
autor
25. dub 2013

@adelkav Děkuju podívám se

miparime
autor
25. dub 2013

@brisalek Ano hledám v soukromých a na praze 4, našla jsem rodinné centrum Honzík, znáte někdo holky?chodí tam některé z vašich dětí?

brisalek
25. dub 2013

@miparime kolegyně má dceru v soukromé někde mezi Pankrácem a Budějovickou. Je tam spokojená, ale je to hodně drahé. Mají to nějak rozdělené pro ty mladší než dva roky a myslím, že snad až 18 tis za chození každý den...Ale nevím jak se jmenuje a nevím ty ceny přesně, ale zeptám se azítra napíšu.

brisalek
25. dub 2013

@miparime teď jsme na to koukala na jejich stránky a myslím, že je to ono, ale radši se zeptám🙂

miparime
autor
26. dub 2013

@brisalek Jo určitě a dejte mi vědět děkuju moc

brisalek
26. dub 2013

@miparime tak jsem měla pravdu dcera kolegyně tam chodí od asi 15 měsíců a jsou moc spokojené. Chodí teda dost nepravidelně (často je nemocná), ale hned od začátku ji tam 2x týdně nechávala celý den a malé se tam moc líbí a kolegyně jen a jen chválí. Ale musím říct, že její dcerka je hodně "spoůečenská", když jí sem vzala do kanceláře tak jí vů§bec nevadí, že mamina odejde a ona tady zůstane chvíli sama s cizím člověkem....To naše malá by se zbláznila v tom věku 🙂 a držela by se mě za nohu jako klíště, ale ona je fakt zase extrém v mamánkoství, takže nemám moc přehled co je norma🙂

miparime
autor
27. dub 2013

@brisalek Tak to jste mě potěšila-děkuju, asi ho tam šoupnu, je taky společenskej typ 🙂

eyael
12. čer 2013

@miparime omlouvám se předem za případnou nevyžádanou informaci, ale pokud se ještě stále rozhodujete ohledně jesliček, nabízím Vám možnost domácího hlídání dětiček ve školičce Korálek v Krči. Základní cena 4000,- za měsíc, začínáme na 40,- Kč za hodinu. Individuální dohoda možná. Budu ráda, pokud nás kontaktujete.

miparime
autor
12. čer 2013

Děkuju za info, ale nakonec jsme se rozhodli pro Centrum Honzík, mají tam teď dny otevřených dveří, tak jsme se byli podívat, mají to tam krásně zařízené a hlavně mají i cenovou akci na docházku

terezkax
19. čer 2013

@eyael Nemáte nějaké net stránky? Nemůžu to na netu najít. Děkuju

eyael
19. čer 2013

@terezkax dobrý den, zatím jsme stránky nedělali, nepotřebovali jsme je 🙂 fungujeme spíše na doporučení známých 😉 Máme ale profil na FB, tady na koníkovi jsem ho zrovna 15. tého zrušila, nechceme totiž být "masové" zařízení, ale i díky cenám spíš fungujeme jako výpomoc pro maminky co musí do práce a nemají peněz nazbyt. Ono vydělávat jen na školku za 10tis měsíčně se nevyplatí, znám to z vlastní zkušenosti 😉 pošlu Vám ještě info do IP, může se stát, že to tady admini stopnou, že je to nabídka profesionála...

eyael
19. čer 2013

tady je odkaz https://www.facebook.com/SkolickaKoralek/info , v detailu pak najdete i ceny

petrabam
7. lis 2013

My tedy neměli problém s Jeslemi Rabasova na Praze 4, a to nejsem zaměstnanec MČ 😉 Podali jsme si klasicky přihlášku - dle rady paní ředitelky "kdo dřív přijde, ten dřív mele" a byli jsme přijatí bez problémů. Dcera je začala navštěvovat, když jí byly dva roky a 3 měsíce a je naprosto spokojená. Hodně se jim tam věnují. Školné je 4.000 Kč měsíčně a 40 Kč stravné na den. Je v tom snídaně, dvě svačiny, oběd a pití na celý den. Dokonce i teď mají volná místa v Jeslích Kotorská na Pankráci za stejných podmínek.

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ciernavila
18. bře 2015

Prazske mamicky, nejake doporucenia na sukromnu skolku najlepsie Praha 1 /prip. 2 a 3/. Dnes som bola na Prahe 1 a celkom fajn. Aj skolka, stravovanie super, vsetko cerstve, same ovocie a zelenina.../kde sa hrabe Danielova strava v jeho statnej skolke ☹ / Negativnum je ale to ze to nema ziadnu zahradku, ale zase nemozem od centra Prahy ocakavat kvality lesnych skolok. Tie su bohuzial zas strasne od ruky. Vsetko ma svoje pre a proti. Ale rozmyslam ze obeham i nejake dalsie nech neberem prve co dojde, pripadne uvitam referencie.

katka.stran
Odpověď byla odstraněná
Zobraz