Jěště se neplazí a neleze

tega
22. zář 2008

Ahoj, mojí dcerce bude za týden 10. měsíců a stále ještě se neplazí ani neleze. Podstoupili jsme dlouhodobou léčbu kyčlí (omezení v pohybu téměř do 7. měsíce) a nyní cvičíme už měsíc a půl Vojtovu metodu. Dcerka válí pěkně sudy, na bříšku se jí líbí, ručkuje a dělá hodiny (otočí se kolem své osy), dosahuje v poloze na bříšku na hračky,když jí posadím tak se v sedu udrží. Teď poslední asi dva dny se začala trochu plazit, ale spíš když je hračka blízko u ní, tak se natáhne a když jí hračkou odjedu kousek dál, tak se párkrát odrazí nožičkama a doplazí se pro ní. Ale když je hračka příliš daleko, tak se o to ani nepokusí, když jí nechám samotnou na dece, tak jenom válí sudy a plazení jí ani nenapadne. Trochu se snaží podsouvat kolínka tak, že se zapře ručičkama a jde zadečkem dozadu a zvedne bříško, ale nožičky má pořád díky léčbě doširoka a tak se jí to nepodaří. To udělá za den třeba 3x a víc se taky nesnaží. Už nevím jak ji mám motivovat a mám strach, aby nebyl problém někde jinde. Na cvičení nás pořád povzbuzují, že už to nebude dlouho trvat a holčička na to přijde, ale týdny letí a my se doslova nemůžeme hnout z místa. Už jsem z toho hodně nervozní a mám strach, aby vůbec holčička začala jednou chodit. Navíc Vojtova metoda mi po psychické stránce moc nepřidá, pokaždé to obrečím a říkám si, že to dál asi nezvládnu. Máte někdo podobnou zkušenost, že bylo vaše dítko takhle lenivé? Děkuji za každý názor.

womenne
22. zář 2008

Ahoj asi každa maminka ktora cviči tak si mysli že to nema zmysel ale ma to,neda sa to behom 1_2mesiacov ale dlhšie,my sme cvičil rok 😉 ine matky cely život.Neboj sa ona sa rozhybe len jej to dlhšie trva,možno ma tym obmedzenym pohybom menej pohyblive svalstvo a tym že cviči sa jej pomaly roztahuje len nezanedbavaj cvičenie ked som ja zvladla cvičit 3xza den s dvoma ty to tiež zvladneš 😉 skus ju motivovat že daj pred nou hračku a kedsa natiahne tak jej ju posun zase dozadu možno ju to zabavi a bude sa snažit.Ked cvičite vojtovku ako ti reaguje na stlačane body?

anezena
22. zář 2008

tega, kamaratkina mala bude mat v oktobri rok a tiez ani nelezie ani neplazi, ani nechodi. a nema ziadne porblemy, aj porod bol ok, aj mala je ok. jednoduchi sa jej asi nechce.
ale je pravda ze mala ked sa narodila mala 4,5 kg a teraz je tiez dobry tucko tak asi preto 🙂

kalo
22. zář 2008

tega: má to svůj čas....Naše malá v 10měsících taky jen ležela nebo válela sudy. Týden před 1narozeninama si sama sedla. Ve 12měsících začala pomalu lézt, ve 13 měsících se postavila v postýlce a teď chodí kolem nábytku. Jinak taky cvičíme Vojtovku (i když už asi přestáváme, protože to nezvládám...malá se mnou hrozně bouje) Dr. nám řekla, že bude chodit nejdřív v 18 ti měsících...Tvoje kočička si asi taky dá na čas. Ale cvičte, pomůže to. Ostatní nech na ní, na kdy si to načasuje 😉

lendy1
22. zář 2008

tega, nech to na malé 😉
to, že ještě neleze v 10.měsících nevadí, důležité je, že se nějak pohybuje, že vývoj jde dopředu a že cvičíte. Taky jsme vojtili kvůli hypotonii a malý začal lézt až na 11,5měsících, vzal to pak hopem a rovnou si stoupnul a začal obcházet nábytek, až někdy ve 13.měsíci si sám sedl přez lezení, teď mu je 15.měsíců a o víkendu začal pěkně ťapat za jednu ručičku a neurolog nám řekl, že do 18.měsíců určitě chodit bude.
Někde tu je i diskuze o lezení a tam jsem psala co pomohlo nám, aby se malý rozlezl.

ka4
22. zář 2008

ahoj!my máme 10 a pol mesačného zdravého chcalca aten začal až teraz pred týždnom liezť.a to deň predtým ani náznak že by sa rozbehol.Tak je to individuálne u každého.tak sa neboj raz sa to naučí.a starší najprv začal chodyť a potom liezť

ssaara
22. zář 2008

Tak náš malej na tom bude asi podobně. Je nějakej línější. Je mu 7 měsíců a ještě se vůbec neotáčí, ani na boky. Na bříšku moc dlouho nevydrží a hned se vzteká. Trochu se odstrkává nožičkama a nebo se točí jak hodiny,ale to je tak všechno.

kim
22. zář 2008

Anezena, váhou to fakt nebude 😉 naše por.váha taky 4,5kg, teď 11kg!!!Leze měsíc po 4, sedí 3 týdny, momentálně se staví na nohy a dělá krůčky...

Tega, myslím, že to opravdu dlouho trvat nebude, když si princezna už podsouvá kolínka a vzpírá se na ručičky 😵 vím, že Vojtovka není nic moc, spousta kamarádek jí cvičilo a taky z toho neměly dobrý pocit, ale určitě je to cvičení dobré!!!!!!A taky znám spoustu dětiček, co ani nelezli, ani neseděli, jen se plazili a váleli sudy a třeba v roce se najednou postavili a začali až chodit, prostě to lezení přeskočili.Určitě jste pod dohledem Dr.takže kdyby byl problém jinde, určitě by vás poslala ještě někam.Moc na Tebe myslím a drž se a věř, že bude vše tak jak má 😉

szivem
22. zář 2008

Anezena,tak to sa ani mne nezda,preco nezajde na neurologiu,tam to nieco nebude dobre.Môj tiez neleze,nechodi ani nesedi a zistili ze ma epilepsiu,sice sa narodil skôr ale epilepsiu môze dostat hocikto a hocikedy.Ja by som kludna nebola urcite

gabinaf
22. zář 2008

Tega,

mám kamarádku, její holčička měla třmeny taky asi do 7 měsíců, v červenci jí byl rok a teprve začala lézt, pořád se báli, jestli vůbec ví, na co ty nohy má 🙂, teď leze jak dábel, začala se stavět. Její doktorka jí řekla, že to bylo opožděné právě kvůli třmenům. Myslím, že si nemusíš dělat starosti, dřív nebo pozdějc se to naučí 🙂

kvietocek7
22. zář 2008

ahoj tega tiez patrime k tym co sa neplazia, nelozia ci neskusaju stvornozkovanie, lebo jednoducho nam to akosi nejde alebo sme viac pohodlny. Poloha na brusku nie je velmi pohodlna a tak sa premahame aspon co to a trenujeme, skusame zatial bez uspechu. Nasa dcerka ma 10mes a 2tyzdne ale vyzera to ze skor budeme chodit ako plazit sa/ Na spevnenie chrbatika a vobec chodievame plavat a to velmi pomaha.
Myslim,ze deticky su rozne preto sa netreba stresovat ved ony to maju v telicku vsetko akoby naprogramovane.

petra.vavra
22. zář 2008

Až začne, zase si budeš řikat, kde jsou ty časy, kdy byla na jednom místě 🙂.....pokud měla omezení, kvůli kyčlím, je to naprosto normální....všechno dožene, neboj 😉

nensy
23. zář 2008

no jasně jak říká petra všechno dožene a to potom bude uvidíš 😀

jonatanka
23. zář 2008

ahoj tega, moj maly bol tiez velmi pohodlny nic a nic ho nedonutilo lozit, mal stuhnute svaly a tak sme poctivo cvicili 8mesiacov, a zazu zacal sam ukazkovo stvornozit sediet a uz sa aj stavia, vsetko chce len cas, tvoja mala sa tiez nema kam ponahlat, vsak ma na to este cely zivot. neboj este sa len za nou nabehas 😉

segricka
23. zář 2008

maminky, len vydrzte. ja som sa tiez nevedela dockat, kedy bude nas poklad lozit a z nicoho nic sa rozlozila a potom to uz islo jedna radost. chodime plavat, to asi trosku pomohlo uvolnit svaly a teraz sme uz v poho dobehli ostatne baabatka. 😀

bufina
28. zář 2008

Naše malá začala lézt až týden před prvníma narozeninama, do té doby se jen plazila, nebo kousek popoletla a pak zase plácla na břicho. Sedla si po 11 měs. Vojtovku jsme cvičili taky, měli jsme to jako vývojovou rehabilitaci, protože byla předčasně narozená. Taky jsem z toho nebyla nadšená, protože u toho strašně plakala, tak jsem se na to po třech měsících vykašlala. Teď jsme byli na kontrole na neurologiii a malá má trochu křivou krční páteř, tak opět musíme cvičit. Takže i když se to miminkům nelíbí a vám to taky trhá srdce jak plačou, je lepší to odcvičit, doktoři vědí proč to máte dělat.

szivem
28. zář 2008

môj je tiez nedonoseny,ma 16mes. a este ani nesedi,nelozi no ked ho drzim za ruky tak krasne chodi,neviem ako bude dalej.Cvicime vojtu aj bobatha,tiez mam pocit ze stojime na mieste ale nevzdavame to.naozaj to plavanie tak pomaha na spevnenie svalstva?Mame moznost chodit plavat do FRO nemocnice v Saci tak ju asi vyuzijem.Aj ked lekari tvrdia ze urobil velke pokroky ja to akosi neregistrujem,je to asi tym ze som s Mariom kazdy den.Inac mame uz 9zubky a 10 je na ceste

janula2008
28. zář 2008

Anezena, myslim, ze vahou to urcite neni, mame v 7 a pul mesicich dobrych skoro 10kg a mala leze, ted se zacla i stavet. Myslim, ze je to dost individualni ;)I kdyz ja byla pry pekny macek, byl me vzdy plny kocarek a zacla jsem chodit az po roce a pul, tak tezko rict 😉

johanka13
28. zář 2008

Ahoj,mam 8nes holcicku,je silene hyperaktivni,zatim se houpe na ctyrech,haca uz pres mesic,ale jako lezeni taky nic moc! spis ma tendenci se stavet,treba v postylce atd 😕

mkr
28. zář 2008

johanka ani lést nemusí třeba rovnou bude chodit, znám hodně takových dětí 😉

johanka13
28. zář 2008

mkr- no mne je to v celku jedno,spis mi jde o to,aby to treba nebylo moc brzo,bo spatne na kyclicky,vis 😖

caira
28. zář 2008

ahoj holky ja zatim "strach" nemam..teda trochu, nase mala je asi taky nejak pozadu {hadam, ze je proste lina}
Je nam 7 mesicu a na brisku vydrzime tak maximalne pul minuty a pak je rev, ze zad na brisko se vubec nepretaci - z briska na zada to umela docela brzo { fakt nema rada byt na brisku} ale celkove mi prijde, ze je proste spokojena jen na zadech, nebo kdyz treba sedi na kline a muze koukat, pretaci se na bok za hrackou atd atd ale mam proste pocit, ze jsme asi pozadu - tady v anglii se zadne cviceni vojtovou nedela nebo tak, vpodstate od narozeni, kdy ji videl pediatr ji nikdo ani neprohlidl, takze nemam predstavu jestli ma treba dost silne svaly, nebo ok kycle atd atd.. ma nekdo radu treba co bych mohla delat doma sama abych ji trosku podporovala v pouzivani spravnych svalu, nebo cemu se naopak vyhnout ? diky za radu

daleja
28. zář 2008

Tega: moja mala bola tiez do 7 mes balena nasiroko perinkou od ortopeda. My sme zacali cvicit vojtovku uz v 4 mesiacoch, lebo mi povdali, ze ak nezacneme hned, tak jej ochabnu svaty na nozickach a bude pozadu oproti rovesnikom. Ze sa postavi az poo 18mes. Pomohlo to, ked uz nebola balena, hned robila pokroky, 9mes lozila, sama sedela a 13 mes chodila. Myslim, ze aj u vas sa to rozbehne, len cvic poctivo dalej, aj ked je to tazke. Ked ju dostanes na 4, potom budu tie cviky uz lepsie, take hranie sa na kolienkach. Urcite ti zacne napredovat, neboj sa. Chce to len cas. A hlavne ste pod dohladom Dr, tak je to ok. Drzim palce.

johanka13
28. zář 2008

Ahoj,obecne na tohle plati Vojta 😒taky jsem v UK zila a vim,ze osveta Vojtovi metody tam jeste nedorazila 🙄 ale asi bych byla trpeliva,furt ji nechavala na brisku co to jde,moc neposazovat pac si nici pater pokud jeste moc neleze natoz pak pokud ani nekonikuje 😔 my mely obdobny problem,je fakt ze ve 4mes,ale taky byla nejvice spokojena kdyz sedela a cucela na svet,ale to je prave to spatne pac se nevyvijeji ty reflexy a neposiluji spravne svalstva tudiz je pak linejsi v lezeni na brisku a celkove bych to nepodcenila,my mely nabeh na zkriveni patrere,ale snad jsme to zarazily vcas 😕 jo taky plavani je dobry,hodne nam pomohlo,jednou do tydne chodime plavat a cele leto v bazene 😎 😉 a strach nemej,kazde ditko je individualni,nezapomen,v necem pozadu,v necem napred 😀

caira
28. zář 2008

johanka vis co je nejhorsi?ze tady nam porad rikaji jak ji mame posazovat, oblozit polstarema a buh vi co a v cr naopak rikaji jak je to spatne 😒 jsem to ted rikala manzovi a ted se docela rozcilil, protoze tady Healt visotors mi porad rikaji jak ji mam posazovat..tak chce nazor doktora..takze zitra schvalne domluvim schuzku u anglickeho doktora a uvidime co nam rekne..prece se dve zeme nemuzou tak desne lisit v nazorech!?nebo snad jo??

leninn
29. zář 2008

Cairo, tak to je mazec!!! Úplně naopak 😠 Co to je...tak až budeš mít názor od doktora, tak napiš, dost mě to zajímá, protože já Barču neposazovala....jak nám tu kladou na srdce

szivem
29. zář 2008

mne fyzioterapeutka zakazala Maria davat sediet,nesmieme ho davat ani do choditka,vraj nema spevneny chrbatik.Mame ho nechavat hoci aj cele hodiny lezat na brusku,nech sa trapi,place a namaha si chrbatik,tym si ho spevnuje.A naozaj to asi zabera.Od piatka mali nebol v choditku,na zem sme dali spacak a Mario sa tam krasne prevaluje z boka nabok.Vôbec neplace a zda sa mi ze sa aj lepsie dviha na rucky a snazi sa aj plazit,no to mu zatial velmi nejde.

mirin
29. zář 2008

Tega moje holčička začala lézt minulé úterý, a to jí bude ve středu 11 měsíců. Dr. z toho nikdy porblém nedělala, každé děťátko je prostě jiné. Přišlo jak blesk z čistýho nebe, minulý úterý se po obědě vyspinkala, a pak jsem jí posadila chvilku na zem k hračkám a najednou začala lézt. Mě mohly vypadnout oči z důlků 😀 😀 😀

amelias
29. zář 2008

ahojte,
moj maly tiez nelozi a ani nechce.krok nerobi ziadny.myslim si,ze je to uplne v poriadku.ved ma cas 🙂

chico
29. zář 2008

čauvec ja mamholčičku 7 měsícu a taky nic ani sama nesedí.Jenže musíme chodit na rehabilytace protože když se narodila tak měla šlapky zkroucený do vnitř. Takže tak musíme asi chodit těd pořád. Ale ta sestra je hrozná......a počujemě že musí přesně podle tabulek něco novýho umět. Ted se musíme naučit aby sizvedala ruku pod sebou aby si s teho mohla sednout. Malou to ale strašně bolelo bylo to ještě horší jak nastřelování naušnic. Mužu tam přestat chodit.

daleja
30. zář 2008

chico: nechapem tu sestru. ja ked som chodila cvicit so svojou malou, tak nikdy nepozerali na tabulky. povedali len, dostante ju na 4 a potom uz nech robi co chce a kedy chce. len nech zacne lozit po 4. A aj to nemuselo byt prave ked mala 8-9m, ale kedy uz mohla a vedela. hlavne, ze to urobila sama. vzdy, ked som sa pytala, ci by uz nemala robit nieco nove mi povedala, ze mam pockat, ona vie kedy to urobi. a tak aj bolo. na silu by som nic nerobila a asi by som menila sestru!