Jídelníček a recepty pro roční mimčo

anulis
26. dub 2015

Ahoj holky, dcerka bude mit za chvili rok a tak by me zajimalo, jak moc se zmenil jidelnicek vasich deticek. Porad stridam cca 5 jidel na obed a prijde i to docela malo. Mrkev, hrasek, cervenou repu ani polevky mi neji. Vetsinou vse jen uvarim. Budu rada za inspiraci, pripadne receptiky, ktere varite 🙂
Nas jidelnicek: cca 8 hod - snidane - vetsinou rohlik nebo chleba samotny nebo namazany lucinou
10.30 - svacina - ovocna presnidavka nebo banan
12.30 - kojeni a nasledny spanek cca 1,5 hod
14.00 - obed - zelenina, maso a priloha (ze zeleniny ji dyni, brokolici, spenat, kvetak, cuketa)
16.00 - svacina bily jogurt
18.30 - kase
19.30 - kojeni a spanek
V noci kojim jeste cca 3x. Pres den jeste dostane nejakou krupku ci piskor

Vazne budu moc rada za cokoliv, cim rozsirim jidelnicek a za nove recepty.

astra13
26. dub 2015

Ahoj, ja mam 13m holcicku a jidelnicek mame hodne podobny, take hledam inspiraci na rozsireni. Mala neni velky jedlik, takze obed i snidani ji vetsinou na etapy.

anulis
autor
27. dub 2015

Prave mala je taky nejedlik, tak hledam inspiraci 🙂

luciekolmanova
28. dub 2015

Ahoj, mé dceři je 14 měsíců a máme to podobně. Večeře jsem po 1. roce změnila tak, že měla v 18 hod. buď kaši nebo jinou večeři ve formě pečiva, či co zbylo od oběda. Ve 20 hod. před spaním jsem dávala mléko Hajaja, ale začala se mi budit okolo 5 hod. s hladem, tak jsem zase začala dávat kaši před spaním. Obědy jsou občas utrpení, je poslední dobou dost vybíravá. To co jedla minulý týden najednou odmítá 🙄 ale řekla jsem si že to nebudu hrotit, však ona tomu časem zase přijde na chuť. Takže pro isnpiraci, u nás jsou oblíbené k obědu vývary na všechny způsoby, střídám s nudličkami či jáhly. Také boloňské špagety nebo ryba s bramborovou kaši. Pro inspiraci, doporučuji ke svačině kefírové lívance, ty mají úspěch 😉 a když je kefíru dost tak dávám pít i ke snídani.

suzanna123
28. dub 2015

pomůže tohle? https://www.modrykonik.cz/blog/suzanna123/article/prikrmy-snadno-a-rychle-kjgq24/
a zkus se podívat do alb ke @katyxq - velmi inspirující 😉

anulis
autor
30. dub 2015

Diky holky...ke katyxq urcite mrknu 🙂
@suzanna123 ten lilek je super napad 🙂. Ten jsem jeste nedelala. A nemas nejakou vychytavku na cervenu repu? Jednou jsem ji uz zkousela varit a uspech nemela ☹

suzanna123
30. dub 2015

@anulis tu jsem teď dávala Danečkovi - pro sebe jsem ji pekla celou v alobalu a jemu jen trošku rozmačkala s olejem. Ale Julinka taky moc řepu nemusí, i když není moc vybíravá

lennus
30. dub 2015

@anulis Já ještě často dávala červenou čočku a odpoledne pak k svačině avokádo. Jinak jogurty jen kozí a ovčí a ne v zimě, to míval častěji kašel a mléko zahleňuje, i mě, takže to jsem v zimě vyřadila, stále kojím, takže to neřeším.
U nás je to asi takto - k snídani kaši (rýžová, jáhlová, pohanková), svačina - ovoce, v zimě často jabko, oběd - zelenina, luštěniny, obiloviny - jáhly, quinoa, pohanka a občas maso. Odpoledne již zmíněné avokádo, někdy pečivo s něčím, večeře často polévka, pak rýžové nebo (občas) umělé mléko a těsně před spaním kojení. Jinak kojím podle potřeby, v noci ne, až ráno kolem půl 6 nejdřív. 😉

Skvělé tipy na jídla má katyxq