Jídelníček (množství jídla) u dvouletého dítěte

marjama
24. led 2011

Ahoj holky, mám na vás prosbu. V okolí nemám bohužel nikoho, kdo má dvouleté dítko a tak vůbec nevím, kolik by toho mělo sníst za celý den. Prosím, napiště mi jen tak v bodech, co dáváte a hlavně kolik toho vaše dětičky snědí. Vím, že každý je jiný, ale chtěla bych mít představu, jestli je naše Martí jedlík nebo jíme tak nějak průměrně. Díky moc.

andrusek
24. led 2011

ahoj,tak naše mala ji celkem malo,rano buď 180ml UM nebo pul rohlíku,ve 12h. polivka(menši miska) nebo druhe, oboji ještě nesni,v 16h.jogurt a v 19h. buď 200ml UM nebo rohlik. 🙂

vendulka
24. led 2011

ráno po probuzení mlíko cca 260ml, pak když chce tak snídaně (kousek buchty,rohlík,termix), svačina cca v 10h a to většinou ovoce-přesnidávka, cca ve 12h oběd (buď polévka nebo druhý), po spaní cca v 15-16h svačina (jogurt, brumík, chleba s lučinou-nebo s něčím a občas šunka,někdy i kaše) v 18h večeře(buď buchta nebo pečivo s něčím, sušenky) a před spaním kolem 20h mlíko také cca 260ml...
ono to vypadá, že toho sní hodně,ale od všeho si vždycky vezme pidi porci a nechce a poslední dobou teda vynechává snídaně a dopolední svačiny a dá si až oběd a jí spíše hodně až po spaní (odpoledním)...váží 10,5kg ve 22měsících

dagina
24. led 2011

ráno 150g bílého jogurtu + 1až 2 100g přesnídávky
svačinka - většinou žmoulá rohlík, nebo nějaké křupky, někdy kousek ovoce
oběd - talíř polévky + trochu druhého
svačinka - opět bílý jogurt + přesnídávka, popř. chléb se sýrem
večer - kaše nebo bílý jogurt s přesnídávkou

Během dne třeba malá ještě k tomu "vyžebrá" kousek šunky, nebo sušenky,ovoce..

@marjama a jak jí tedy tvoje malá???

mamkamarketa
24. led 2011

ahoj. Tomis snida jedine (nic jineho nechce) 200gr bileho jogurtu, svacinu moc neji, pokud ano tak je to treba ctvrtka rohliku nebo par susenek sunarka popr. 1-2 mesicku jablicka. k obedu sni tak 150gr jidla (dnes mel rybu s kasi a dusenou zeleninou) ke svacine (pokud si neco veme) tak si da sklenicku presnidavky a k veceri 200-220 gr (dnes brokolici se syrem a brambory) po veceri a behem noci vypije cca 300ml sunaru. nezda se mi,ze by se najek cpal, podle me ji normalne na svuj vek (jeste kdyby svacil 😒 ) ale zase neni kdejaky hubenour, tak mi prijde,ze nestrada 😉

marjama
autor
24. led 2011

Holky, díky moc za odpovědi. Tak jsme asi ten průměr 🙂 My to máme asi takhle: snídaně - 210 ml Sunaru + 1/4 housky, kousek sýru nebo šunky, svačina - ovoce nebo přesnídávka, popř. jogurt, oběd - polévka nebo hlavní jídlo, svačina odpo.- ovoce nebo 1/4 housky + sýr, Lučina, večeře - ještě dlabeme kaši, takže miska kaše. Mezi jídly se snažím nic nedávat, protože ve dvou letech vážíme 14,5 kg (Martí je teda vysoká - 92 cm). Má jen trošku bříško, jinak tlustá není, tak jsem v klidu. Tím nechci říct, že bych jí chtěla nasadit nějakou dietu 😀 , to nééééé, ale jenom mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní. Ještě jednou díky!

vendulka
24. led 2011

@mamkamarketa to vaříš dvakrát denně teplé jídlo a každé jiné? 😕

mamkamarketa
24. led 2011

@vendulka predstav si,ze jo 😀 delam manzelovi do prace i obedy. Ja mam dnu (manzel nesnasi tu stravu 😅 ) takze treba brambory mam od obeda, manzelovi upecu kureci stehna a sparim brokolici a my s malym si dame brambory s brokolici a udelam na k tomu syrovou omacku 😉 tomas by k veceri nejedl kasi nebo rohlik nebo neco "studeneho" tak musim, ale delam vetsinou casove nenarocne jidla

vendulka
24. led 2011

@mamkamarketa tak to jsi dobrá, ne teda jako že vaříš dvě teplá jídla denně,ale že víš co pořád vařit 😀

endlessblue
24. led 2011

No to vypadá, že naše malá je trochu žroutík.. ale tlustá není, tak nevím. Jsou jí 2 roky, váží cca 13kg
Ráno mléko - asi 150ml, pak snídaně: jogurt s banánem, či musli, svačina ovoce, nebo mrkvička, nebo paprika.... oběd, polévka nebo druhé, svačina: přesnídávka, nebo jogurt, nebo tvaroh, během odpoledne zase ovoce. Večeře: chleba s něčím nebo kaše, a před spaním Sunar.... zase 150ml.

sylvka
24. led 2011

já mám martínka-ráno jogurt,v poledne rohlík(ovoce,zelenina) oběd jak co mu chutná-omáčka třeba i se třema knedlema,ale to je max. odpo moc nezná hranic,co mu přijde pod ruku,večer jogurt(dva párky rohík atd.)večer před spaním 250ml.kaše.. 🙂 myslím že jí dobře.

mamkamarketa
24. led 2011

@vendulka no tak pro me to je celkem jednoduchy (mam knihu s recepty pro lidi s dnou) a manzel ma smulu ten ji 12 jidel porad dokola 😀 😅

usounek25
24. led 2011

snídaně - jak kdy - buď mlíko 270 ml anebo jogurt, cornflakes s mlíkem, oběd - polívka nebo druhé jídlo, svačina - ovocná přesnídávka nebo ovoce, jogurt, večeře - chleba nebo rohlík s něčím, pudink, krupička, před spaním - mléko.

joa.n
24. led 2011

Ahoj holky,
sice jeste nemam 2 letou dceru, ale jen pro zamysleni: 🙂
rano hned po probuzeni cca 220ml Sunaru
snidane asi hodinu na to 1/2 sucheho rohliku nebo jineho peciva (namazene jeste nechce)
kolem pul 10 svacina - vetsinou pribinacek, tvarohacek nebo jogurt (cely)
kolem pul 12 obed - bud plnou misku polivky nebo druheho
po spinkani kolme 15 hod svacina - bud 1/2 jablicka, nebo cela presnidavka
behem odpoledne susenky, piskoty nebo krupky
kolem 18 vecere - bud krupicova kase (cca 200ml) nebo zahustene mleko s kasi (cca 200 ml)
kolem 19 hod pred spinkanim cca 100-150 ml Sunaru
Jsou dny kdy basti hodne, pak jsou dny ji prumerne (hodne papa kdyz ji rostou zuby - to pak dela bobek i 3x denne) 😀

Male bude teprve 1,5 roku, ale vazi "jen" 8,5 kg - tak mi tedy reknete, kam to jidlo dava?? 😉

crca
24. led 2011

@joa.n buď v klidu to co píšeš co ti sní ani my teď nesníme a to nám je skoro 21 měsíců,v 18 měsících měli taky 8,70kg a nějak to neřeším,jedí mě všechno v tom problém není,ale po troškách,. Ráno mají mlíko max 180ml ani ne,pak si ode mě kousnou o půl 9 dvakrát do chleba,mezi tím nějaká mandarinka,kolem půl 11 snědí(a taky ne vždycky) půl přesnídávky,nebo jogurtu,pak jdou spát,kolem půl 1-1 mají polívku,tu snědí celou a v druhým už se nípou 😀 ,kolem půl 4 nějaké ovoce,mezi tím teda nějaká křupka(nebo perník),o půl 6 večeře-to mají polívku s chlebem nebo rohlíkem od oběda a v 19.00hod mlíko max 180ml 😅 Jedlíci nic moc,ale prospívají,jsou hooodně živí,takže prostě jim to stačí a buď ráda,že to umí spalovat 😉 Mám kamarádku,ta má kluka,kterému je 9 měsíců a váží stejně jako my ve 20 😀

prezdivkos
24. led 2011

@marjama Ahoj marjamo, tak my to máme podobně, podobné složení jídla přes den i váha a výška, jen jsme o pár měsíců mladší.. Tak jsem zvědavá, jak to bude dál. Ale jsem ráda, že malé chutná. 🙂

marjama
autor
24. led 2011

@prezdivkos Já jsem taky ráda, že Martí papá dobře. Lepší než kdyby do ní člověk nemohl nic dostat, to by mě asi stresovalo. Já jsem zatím vždycky narazila na samé hubeňoury, Martí proti všem působí docela mohutně 😅 A to jsou klidně i starší děti 😅 No uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet!

jjjb
25. led 2011

ahojk, tak u nás je to zhruba takhle:
ráno cca v 8.30h 150ml nutrilonu
svačina(snídaně)cca 10h pečivo s něčím (každý sní tak čtvrt rohlíku), nebo cornflakes + 1hrušku (jablko) mají na na celé dopol v mističce a berou si jak chtějí
oběd ve 12h každý talíř polévky
po probuzení cca 14h hlavní jídlo porce pro dospělého dohromady
svačina + večeře v jednom 😖 cca 18h jogurt nebo pečivo s něčím, +zelenina
před spaním ve 20h 180ml nutrilonu, ale poslední dobou klidně půlku nechají a nechtějí

jinak mají pořád nějaké ovoce po ruce, sušenky apod moc nedávám, poslední dobou mi stávkují u jogurtů a mlíko taky nechávají. Nelinka má bílé skvrny na nehtíkách, tak nevím jak ho do ní dostat ☹ No mlíka máme fakt asi málo.

jenovefa
26. led 2011

cca 8h: kojení
9h jogurt+chléb (takový ten těžký - hnusný)+lučina/sýr/med/džem
11h ovoce/zelenina + sušenka
13h jídlo (nebudu rozepisovat... cca 6 vrchovatých polévkových lžic)
14h kojení (na usnutí)
16h/17h ovoce+sušenka/chleba polystirén
19.30 polévka/kaše s ovocem
21h kojení + v noci 1 až 2x)
Pije bylinkové čaje, vodu, ovocné šťávy - nejvíc mrkvovou

jenovefa
26. led 2011

Promiň, nějak jsem pozapomněla připsat to množství, o to Ti asi jde hlavně. Takže jogurt 150g, chleba 1/2 toho čtverce (cca 5cmx 15 cm), celé jablko/banán+1 až 2 sušenky Sunarky/1 Nestlé, odpol =, večer 250ml kaše/polévky. Vypije tak 1,3l (včetně mm).
Jo, ještě si někdy vyžádá datli (směje se, že táta je ťululum - plete si datle a fíky... 🙂 )
Kdybych do něj jídlo pravidelně necpala, asi by si neřekl. Hubenej ale není...

mamusa1611
27. led 2011

tak náš jedlík spapá za den:
Snídaně: hrnek mléka,kakaa,nebo čaje, k tomu pečivo,(rohlík a půl,nebo krajíc chleba) namazané bud nutellou,máslem, džemem či sýrem, nebo jsou to 2.krajíčky bábovky..
Svačinka: ovoce,(celé jablko,banán,nebo oplatka)
Oběd:0,2dcl polévky(jakkdy podle hustoty) druhé třeba když jsou knedlíky tak sní 3.krajíčky+plátek masa+2.menší naběračky zelí,nebo omáčku tak 200ml...jakkdy a podle toho co je na oběd,ale vždy sní vše,někdy mu i přidávám,když mu chutná...
Svačina: jogurt,ovoce,oplatka...hrnek mléka..
Večeře: rohlík se salámem, nebo chleba obal.ve vajíčku,to sní krajíc... Na večeři už tak moc nesní,protože i mezi jídly přes den něco uďobne ode mě,či taťky, a na stole je pořád nějaká ta křupka,brambůrek... Takže si myslím že jí dost,a prospívá pěkně...narozdíl od staršího kluka,který sice taky prospívá,ale do jídla ho musim nutit...

romulda
31. led 2011

Ahoj maminy. Koukám, že vaše prťata mají hodně mlíčka. Já jsem malou kojila cca 21 měsíců. na očkování mi mudra řekla, že jí mám dávat ráno nutrilon, nebo jakýkoliv jiný mlíčko. jenže ta potvůrka to prostě evidentně odmítá. Baští jogurt k snídani a odpolčo po spinkání spapká velkýho pribináčka. Tak snad doufám, že má v sobě mlíčka dost. 😒

denisa31
8. dub 2011

@romulda máme to úplně stejně, mě doktorka řekla, ať umělý nedávám, že je normální, že to dlouho kojený prckové odmítají, nechutná jim. Naše malá si teda dá občas kaši, když má náladu, ale jen malinovou Sunarku, jinou do ní nedostanu

venuss
21. led 2012

Náš dvouletý syn:
snídaně: někdy vánočka ( kousek), chleba (pulka) namazaná s marmeladou,syrem se salámem, většinou lipana, tvaroháčka
svačinku: sušenky, oplatek, banán
oběd: polévka a druhý ( po troškách,žádný plný misky ani talíře)
svačinka: přesnídávka, tvaroháček nebo lipánek
večeře: někdy teplé jídlo, někdy kaše, chleba, bábovka aj.
v noci 2 x 180 ml nutrilonu .
Má 23 měsíců a váží 11,5 kg. a měří cca 85cm...

nae
21. led 2012

Ahoj, nas maly jedaval kedysi omnoho viac, ako teraz... je tenucky, rastie asi 1 cm za mesiac, teraz nosi na oblecenie c. 98 (nohavice c.92, lebo vacsie mu dost padaju, su mu siroke).
Ranajky: trochu kase (mala miska) alebo polovica rohlika s maslom/marmeladou/Lucinou apod. Potom este uzdibava ovocie z misky, niekedy viac, niekedy menej.
Svacina: jogurt (150 g), vynimocne este plus trochu ovocia, radsej par piskor.
Obed: trochu polievky (mala miska), druheho tiez len trochu ☹
Svacina: cela presnidavka, alebo nejaky tvarohovy dezert, banan, detske keksy apod.
Vecera: pecivo s niecim, max. 1/2 rozka alebo tenky platok chleba.
Pomedzi tieto jedla este po troskach uzdibava od nas, ked jeme, ale nie su to ziadne velke mnozstva... skor potrebuje jest minimalne kazde 2 hodiny nieco, ale po troskach.
Ked bol mladsi, dokazal spraskat na svacinu jogurt a takmer celu presnidavku naraz, alebo velku porciu obeda, dvojnasobnu porciu kase a tak...
Na pitie dostava bud normalne mlieko, ale omnoho radsej ma kysle vyroky (kefir, zakys apod., neochutene), vodu, vynimocne caj, obcas stavu ci nariedeny dzus. Cokoladu nedavam.

dana3262
21. led 2012

Nas dvoulety syn:
Snidane:
1.Bily Chocensky jogurt+bio psenicne pukance s medem+probiotika+sirup z Agave na oslazeni (DMko), pak kousek chleba s maslem a syrem (uzeninu ani sunku nedavam)
2.Vanocka s maslem a medem
3.Pecivo+maslo+syr
Svacina:
1.Banan
2.Jablko
3.Kousek okurky
4.Nic a brzky obed (10:30-11:30)
Obed:
1.Polevka (nekdy i 2 plne misky-hov.vyvar s vejcem, krupickou, zeleninou, vyjimecne drubezi vyvar)
2.Omacka s knedlikem nebo ryzi
3.Dusena zelenina s bramborem nebo kasi
4.Testoviny nebo cous cous se zeleninou
Svacina:
1.Oblozene pecivo (maslo+syr nebo tvarohova pomazanka, led.salat, okurka, rajce) Susenka (bio se trtinovym cukrem nebo bez cukru), Bonbon (lekoricovy pendrek slazeny melasou), Nekdy lizatko-to pak lize 2-3dny (z kukuricneho sirupu-bez cukru)
Mrkev, okurka, redkev..
Vecere:
1.To, co bylo k obedu
2.Nekdy delam tvarohove knedliky
3.Knedliky s vajickem s kys.okurkou (s cukrem-bez um.sladidel)
4.Oblozene pecivo

Lipanky tak 1x za 2mesice a nekdy a to casteji si uslehame parizskou slehacku 🙂. Jime spolu totez, krome toho, ze ja obcas mlsam cokoladu nebo cerealni tycinky (ciniminies, chocapic atd)to synovi nedavam.
Nechce vubec maso, tak delam hodne omacky z hov.masa a vyvary.

Vecer 260ml materskeho mleka
Rano 180-260ml MM (ne kazdy den, tak ob den) podle toho, jak mi zbyva.

spark
20. srp 2012

Ahoj!
Přidávám náš jídelníček. 🙂 Radímek 22 měsíců 😵
Ráno 150ml Beba mléko a půl misky dětských cereálií nebo dvě Bebe sušenky.
Sváča jeden jogurt nebo přesnídávka nebo čerstvé ovoce.
Oběd po 12 hodině polévka nebo hlavní chod..někdy sní vše někdy jen trošku..už si začíná vybírat.
Odpolední svačina zase ovoce nebo rohlík nebo chleba,sýr,už jsem zkoušela i pudink,ale moc se netvářil.
Večeře bud co zbyde od oběda,nebo chleba s máslem a medem,nebo marmeládou + 150 Beby mléka.
Někdy mám pocit že jí pořád,ale hlavně že papá!! 😉 Dokonce máme zalepený šuplík s pečivem,protože tam má tu hlavu strčenou celý den 😀

andelka
20. srp 2012

Tak u nás..2 roky a 3měsíce - jí jak kdy, někdy ho neohlídám a dopoledne pobuchá kde co najde, takže z oběda sní pár lžic, jindy sní polívku i druhé - někdy sní k večeři kousíček chleba, jindy sní celý krajíc...
Snídaně:
300-500ml UM + piškoty, rohlík, domácí perníček
Svačina: ovoce nebo trochu jogurtu - většinou si dá trochu toho, co snídá babička, když přijde k nám nebo někdy likviduje to, co chystáme k obědu, třeba si dá strouhanou mrkev
Oběd: polévka nebo druhé, někdy jen polévka někdy obojí - obvykle to co máme my, jen třeba jinak upravené, občas sladký oběd (dneska budou těstoviny s tvarohem)
Svačina: kousek pečiva, třeba loupáček, nebo dětská tyčinka (Hipp, Babydream), BeBe sušenka, pudink nebo piškoty s přesnídávkou
Večeře: pečivo se sýrem, šunkou, nebo mléčná kaše
Na pití čaj, voda a hodně ředěný džus - asi 1,5l

rennu
26. srp 2012

Tak koukám, že většina dětiček pije mlíčko (MM nebo UM), to náš Honzík po odstavení v cca16měsících UM ani kravské nepřijal, ani ochuceném kako, nic ...
Snídaně: (7h)půl rohlíku-namazaný nechce, kousek chleba s pom. máslem nebo žervé, někdy máslo s marmeládou, buchta, jogurt nebo ovocný tvaroh s cereáliemi
Dopo svačinka:(8:30-9) ovoce - hroznové víno, hruška, jablko, banán, nebo sezónní, málokdy pohankové křupky nebo kukuřičné, piškoty nebo i okurka či mrkev
oběd (11-11:30)- polévka - děláme vývary s nudlema, uzenou s kroupama, bramboračku, pohankovou s houbama, drožďovou, brokolicový krém, rajskou, dětskou gulášovku, rybí z pangase, hrachovou, z červené čočky - té sní talíř a druhé jak kdy, většinou aspon půlku sní
Odpo svačinka (po spaní mezi 15-16h): ovoce nebo přesnídávka
Večeře: pečivo se sýrem, občas šunka, pomazákou, slaný závin, palačinka, kaše, někdy polévka nebo něco od oběda
Pitný režim: k snídani má ovocný čaj, jinak pije vodu, ředěné džusy nebo šťávy

Jen teda lumpík nechce jíst sám ☹ pár lžic nebo vidličkoz t druhého párkrát a vrazí mi to a mamííííííí ham a chce krmit... když ho nenakrmím, zas je hladný a moc po o nespí, tak nevím, kde najít nějaký ígl...nemáte někdo? 😉

zaneta87
3. říj 2013

holky super co tu čtu ale nějakou vychytávku jak dítě naučit jist nebo zkoušet něco nového? mám 2,5letého syna a klidně by byl živ jen ráno večer ze sunaru vůbec nic nechce jíst, když do něj narvu jogurt sní jen termix nebo bobíka vanilkový. Normální jogurt by mi nesnědl, jsem fakt zoufalá z toho už. Nemáte rady?

blahova_andrea
3. říj 2013

syn ještě dva roky nemá, ale: 6-7h UM cca 150-200ml, 9-10h půl rohlíku nebo chleba s pomazánkou a zelenina na křoupání, v poledne oběd, někdo polévka i druhé, podle toho, co je a jak je to syté, každopádně plná keramická ikea miska jídla to je vždycky, po probuzení odpo jogurt, tvaroh nebo lipánek 1-2ks a ovoce na křoupání, 19h večeře s námi, výjimečně kaše, 20:30h UM cca 150-200ml...no myslím, že máme docela jedníka, protože když mimo tyto jeho jídla jíme něco my nebo starší děti, tak se samozřejmě rád přidá. to, že nám ukusuje od kde čeho a nebo pojídá nějaké ty své žížalky apod. jsem ani nevypisovala 😀