Jsme povinni informovat matku dítěte, co s ním o víkendech děláme?

ninaa1
26. dub 2018

Ahoj, jen jsem se chtela zeptat, mate nekdo zkusenost? Jsme ze zakona povinni informovat matku ditete, co s nim o vikendech delame, kam jezdime a s kym se stykame? Ziju s otcem ditete, vidame ho cca 1 az 2 krat za mesic na vikend. Matka chce vzdy dopredu vedet nase plany...ma na to pravo? Mame povinnost ji informovat? A jak je to s cestami do zahranici? Diky

zelenaesmolda
26. dub 2018

U cest do zahranici musite mit souhlas druheho rodice,mohlo by se vam stat ze vas bez toho na letisti nepusti.
Jinak nevidim duvod proc byste nemohli matku ditete informovat o svych planech?Docela chapu,ze chce vedet co budete delat,uz jenom aby mu mohla zabalit adekvatni obleceni.

zuzineckah
26. dub 2018

pokud informuje i ona vás tak v rámci korektních vztahu by jste měli informovat i vy ji. Jinak k tomu nevidím sebemenší důvod. Pokud tedy partner (otec dítěte) není bývalý trestanec, feťák nebo tak něco...

luciiinka87
26. dub 2018

Neznam tedy vase vztahy mezi sebou, ale ze sveho pohledu mamy bych take chtela znat priblizne plany - pro svuj vnitrni klid. Jestli je to normalni milujici mama, ktera s ditetem bezne travi vetsinu sveho casu, muze byt velmi nervozni, kdyz ma najednou dite v peci tata. I kdyby byl sebelepsi, tak porad tam strach a nervozita muze byt. Kdyz bych se ted mela sbalit a odjet na vikend pryc a deti by mel na starost manzel, budu stejne neskutecne nesva a myslenkama stale u det a manzelovi budu kazdou chvili volat a ubezpecovat se o tom, ze vse doma probiha hladce. Berte to tak, ze to nemusi byt vubec nic proti vam, ale zkratka sveruje svoje vsechno nekomu jinemu, nema pocit plne kontroly. Jestli jsou jeste vztahy u vas ke vsemu vypjate, muze to byt pro ni o to tezsi.

priefi
26. dub 2018

@ninaa1 ja se matce nedivim, taky bych to chtela vedet. Je to prirozene, az budes mit sve deti, budes to chapat. Jestli ma na to narok, to nevim, ale co se tyce zahranici, urcite musi dat souhlas.

caverina
26. dub 2018

@ninaa1 tak tohle nechápu...jako proč by jste byli povinni ji to hlasit...zahraničí ano,a stejně by vám musela dát pas,ale takhle.. Jsem taky rozvedená a v životě by mě nenapadlo se na tohle ptát..

zelenaesmolda
26. dub 2018

@caverina tak me to prijde zase naprosto normalni ze chce aspon zhruba vedet kde bude jeji dite a co bude o vikendu delat

caverina
26. dub 2018

@zelenaesmolda tak bude snad u svého otce ne? Tohle fakt nechapu,i když svého ex fakt nemusím,tak tohle mi příjde moc..

zelenaesmolda
26. dub 2018

@caverina ja nevim mi to prijde logicke,uz jenom z toho duvodu,ze vi jake ji nachystat obleceni nebo jine veci.

caverina
26. dub 2018

@zelenaesmolda vždy když syn jde k otci tak mu nabalím věci tzv.na pěkno,věci ven,v létě kratasy...co je na tom složitého?

zelenaesmolda
26. dub 2018

@caverina nerikam ze je to slozite ale ja bych osobne asi taky radsi vedela co ma otec meho ditete v planu kdyz ho ma.aspon ramcove,nemyslim tim,ze ho budu vyslychat s kym a kde bude minutu po minute...

caverina
26. dub 2018

@zelenaesmolda rámcově...ale i to se přece může změnit...a jenom proto,aby neměl problémy tak budou raději sedět doma...mě to prostě příjde jako hloupost a schválnost,kteří si ti bývalí manželé dělají a bohužel vždy na to doplatí to dítě...opravdu není povinný to říkat...

eldrag
26. dub 2018

ze zakona povinni ji sdelovat napln volneho casu nejste, nicmene zalezi jake panuji vztahy. Jako matka bych to třeba chtěla vědět. Kdyz si mé děti půjčí tchánovci tak chci také vědět co plánují. protože je občas napadnou fakt hovadiny.

zelenaesmolda
27. dub 2018

@caverina samozrejme ze se to muze zmenit,asi nepujdou do zoo kdyz venku lije ze? 🙂

caverina
27. dub 2018

@zelenaesmolda a nebo naopak...řeknou,že budou doma a pak nakonec pojedou na hory...a bude pak zle?

purplerain
27. dub 2018

Nemáte povinnost matku dítěte o svých plánech informovat. Záleží jen na vaší dobré vůli a vztazích, které panují mezi vámi a matkou dítěte.

marii90
27. dub 2018

Kdyby slo o to, kam jedete na dovcu (i po Cechach), tak v pohode... ale z vlastni zkusenosti bych neinformovala...
V dobe, kdy jsme rekonstrukovali pres prazdniny (cervenec-zari) dum, abychom mohli co nejdrive bydlet (docasne jsme bydleli u mych rodicu), jsme poslouhali, proc nejedeme do ZOO, proc nejedeme sem na vylet, proc nejedeme tam na koupaliste, proc nedelame tohle a tamto, ze chudak holka.... pritom - holka tu mela na prazdniny kamaradku, aby se nenudila (mala vesnice, venku mraky deti na kolach atd.) a predem jsme ji nabizeli, jestli nechce jet na 14 dni na tabor (na kterem byla uz X krat predtim) a nechtela ani jedna a pak jsme krome starosti s domem meli jeste hlavu v pejru, aby byly maminka i dcerenka spokojene. Tudle nudle! Kdyz ji posle do ciziny, ani se nam to neobtezuje sdelit ani se zeptat. Ve 13 ji pusti na festak na 3 noci se stejne starou kamaradkou a ani to s otcem nekonzultuje... takze proste NE. Jestli ma problem, at to naridi soud 😉

marii90
27. dub 2018

Holky, vy balite diteti veci k tatovi? 😯 my musime mit vse vlastni, protoze si to maminka preje. Tskze shrabne aliky a stejne kupujeme vse podruhe - kdyz tu je 1x za 14 dni, tak je to vazne super s oblecenim a obuvi, kdyz ji teda nechci nicit nohy nekvalitni obuvi, kterou ji kupuje mama a samozrejme za 2-3 mesice ji to uz neni 😦 A to ji nacini na sport - kolo,lyze, brusle, kolobezku kupujeme my a samozejme si to muze vzit i k mame... To jsme asi docela trubky koukam 😂

cuuza
27. dub 2018

@marii90 To je maminka opravdu vy**caná, to se jinak říct neda... Oblečení a obuv je snad skoro povinnost sbalit, ne?

marii90
27. dub 2018

@cuuza hmmmm no u nas ne... copak obleceni... ale s tema botama je to na prd. A to ze zacatku zkousela, ze chce k alikum jeste pulku na boty,ktery by u nas stejne nesmela nosit, ale to uz jsme s ni vybehli 😂

luciebx
27. dub 2018

@marii90 co to je za trubku proboha. Vy*cana jak díra do sněhu fakt.

luciebx
27. dub 2018

To je jak bejvalka od brachy. Furt brachu tahá po soudech ze chce víc a víc aliku. Samozřejmě ze ji soud prikyvne a když bracha řekl ze ať teda nepočítá s tím ze bude mslymu nakupovat oblečení atd tak spustila ze ty onoseny hadry co já posílám po mem synovi nebere jako ze to brachu něco stalo atd. Ale to ze mamka mu furt něco nakupuje já to samé a stejně k bráchovi dojede ušmudlsnej v zapsaných kalhotách tak potom nevím co s tím oblečením děla. Některým matkám proste nestačí nic.

marii90
27. dub 2018

@luciebx Taky k nam jezdila umyslne v kratkych kalhotech a teplacich, abychom ji teda museli prevliknout 😂 a to byly ty nejmensi starosti. Ale beru to tak, ze to nepotrva vecne ☺

uzivatelkapetra
27. dub 2018

@marii90 nejste jediní "hloupí "🙂
Manželův syn si balí sám, zavoláme mu vždy co je třeba ať nezapomene, boty a většinu oblečení taky my(on), zrovna dnes jdeme koupit kolo, které si vezme domů, jeho dětské vybavení (ať už sportovní, či jiné) zmizelo kdesi v černé díře (nejspíš bazoš, atd).
Ale je to jeho syn a nikdy by mě nenapadlo mu ty peníze vyčítat.
Mimoto jeho mamka dodnes ani netuší kde bydlíme, občas mu večer zavolá jak se měl a co dělal, je u nás všechny víkendy i volna(alespoň výhoda toho že se moc nestará).

katkatris
27. dub 2018

@ninaa1 Souhlas do zahraničí od druhého rodiče mít musíš, když jí má ten druhý v opatrování. Jinak pokud je maminka vyčůraná, tak bych se na ní vykašlala a nic jí neříkala, jen třeba jednu věc co budete dělat. Ona se vám asi taky nesvěřuje co bude dělat. jako z pohledu maminky bych chtěla vědět, kde dítě bude, ale pokud jste schopní se o něj postarat, tak v pohodě, ale záleží jaké mezi sebou máte vztahy.

luciebx
27. dub 2018

@marii90 já tyhle matky nechápu. Měli sme s mužem před x lety krizi. MalYho si bral na víkendy. Já vždy vše nabalila a ještě malej přijel s nákupem od muže. V životě by mě nenapadlo ho poslat nepripraveneho. Ať se děje vodě děje mezi rodiči tak děti by to rozhodne neměli odnášet

fifina1234
30. dub 2018

Samozřejmě otec je povinen,matce říci a informovat,kde s dítětem bude a kdy ji vrátí matce.matka je za dítě zodpovědná.i do zahraničí musí dát matka souhlas.lepe přes úřad a písemně.rodice mají o rozhodování nárok ať žije s jakýmkoliv řidičem dle zákona.

fifina1234
30. dub 2018

Rodicem překlep,. stejně je to ať je to s matkou nebo s otcem zodpovědní jsou oba

zuzineckah
30. dub 2018

@fifina1234 na základě čeho by měl být otec povinen hlásit kde a jak bude trávit čas se svým dítětem? Případně matka otci?

caverina
30. dub 2018

@fifina1234 to si v praxi neumím dost dobře představit.....jako hlásit ex každý den kde jdeme...

fifina1234
2. kvě 2018

Na základě zákona oba rodiče se musí dohodnout oba jsou zodpovědní za své dítě i když nebydlí společně je to i logické