Kde inzerovat, aby to mělo smysl?

nugetka20
30. led 2019

Omlouvám se, nevím kam tuto diskuzi správně zařadit.

Chtěla jsem se zeptat, kde nejraději inzerujete věci po dětech (oblečení, hračky, potřeby pro miminko), aby to mělo smysl? Přijde mi, že Bazoš je úplně mrtvý, ve FB skupinách si maminky navymýšlejí milion měření fotek, aby byly všechny věci značkové, TOP stav, ideálně tak za 10,- a ještě dovézt až domů. Přitom nové věci stojí mnohdy v řádech stokorun a pak se párkrát vyperou, dítě vyroste .... a věci se kupí
Už jsem z toho docela smutná a unavená. Poradíte?

lennus
26. únor 2019

Já plánuju ty lepší kousky nafotit a dát třeba sem na bazar, ostatní nabídnu, kdo se bude chtít prohrabat, ať přijde - třeba na místní fb skupinu inzeráty naší městské části. Možná bych i zorganizovala nějaký bazárek u sebe doma. Ještě mě napadl Votočvohoz, jmenuje se to už tedy jinak, pak někdo chválí Mimibazar. Horší věci věnuju na donošení nebo dám do charity. Ještě mám pár bezdětných kamarádek, tak když tak pak prodám či věnuju jim.

jitukr
11. dub 2019

Zkus stránky dejdal.cz, docela se to tam rozjíždí 🙂

linbrno
11. dub 2019

Na prodej už docela kašlu, se zvýšením poštovnýho se to nikomu moc nevyplatí a abych přemlouvala dotyčnou, kdy má čas a páčila to z ní týden a pak se to stejně změnilo, to to raděj hodím do charitního kontejneru. Navíc to měření, přefocování a pak ospravdelňování, proč to není za 10 Kč...
Hodně věcí mám ze sekáče, i když kupované jako nové nebo velmi málo použité, tak mi to není tak líto. Hezké značkové (tím myslím HM, Lindex a jiné "dražší značky") podle toho, jak se mi chce. Něco schovám pro kamarádky, něco zkusím prodat. Mám výhodu dětí narozených ve stejné roční době, takže hodně věcí dědí.
U nákupu si hodně vybírám, nakupuju jen věci v top stavu a za normální cenu, to si třeba i dojedu, nebo když někdo má víc věcí, které se mi hodí.

Nakupuju tady a na vinted, na FB nemám dobré zkušenosti s komunikací prodávajících i kupujících.

elinka90
11. dub 2019

Prodávám většinu věcí na fb. Mám 3,5 letou dceru a 90% věcí prodáno včetně bot. Ale já dceři kupuji vše nové, takže ty věci většinou tak i vypadají. Teď jsem zrovna koukala na jedny tepláky na fb. Paní tam napsala dobrý stavu, když si to člověk přiblížil, tak za 40 kc se zmolkama. To pro mě není dobrý stav.

malanoha
11. dub 2019

Internetove bazary jsou strasne prehlcene detskymi vecmi a v dobe super levneho Pepca, Lidlu apod nikdo onosena trika nechce... Ja prodam obcas neco na facebookovem bazarku podle mého mista bydliste. Ale spis nez oblečení, tak nejake potreby pro mimina. Jako vanicku, zidlicku, kocarek.. S oblečením se vubec nenemaham. Nabizim porad jedny detsky boty. Znackovy, kozeny, vzaty sotva parkrat, drahy byly jako blazen. Za ctvrtinu ceny po nich nikdo ani nestekne🙄

nafuka
11. dub 2019

@malanoha Já tu mám po malé první botky, párkrát obuté a nikdo se neozve. Pořád to má někdo uložené a stejně se neozvou.

bruckner
11. dub 2019

@nugetka20 jedině vinted (dříve votočvohoz), tam prodávám po sobě i po dceři😉

prejeta_zaba
11. dub 2019

@bruckner To já jsem zas na vinted nikdy nic neprodala. 😕
@nugetka20 Za mě Sbazar a tady - MK, občas kupodivu i bazoš, ale je to o štěstí. Taky to chce mít pěkně nafocené a popsané. Nějaké zamaštěné fotky z mobilu, pokrčené oblečení apod. rovnou přeskakuju (a myslím že většina lidí). Dát si záležet na popisu, bez chyb, přehledně. A počítat s tím, že se prodají větší věci, za nějaké bodýčko s flíčkem by poštovné asi nikdo nedával, to se divím, že to lidi vůbec věsí na internet. 😅 Jo a nikdy jsem nikomu nic nevezla, to by mě ani nehlo. Ale máš pravdu, někteří lidi neví co by si ještě vymysleli, lepší ignorovat. 🙄 A prostě nenakupovat bezhlavě všecko nový značkový, když to je u těch dětí všechno na pár měsíců.