Kdy dát do školky únorové dítko?

timbouctou
30. čer 2009

Ahoj, mám takový problém. Vím, že je ještě naše děcko malé, ale chtěla bych vědět, jak se řeší to, když je dítě narozené v půlce školního roku. Vezmou mi ho do školky v tom únoru? My bohužel nemáme hlídací babičku, takže bych jinak musela s malým zůstat půl roku doma jen tak zadarmo a to přece nejde. Nevíte někdo, jak se tohle řeší?

cermonca
30. čer 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tohle téma jsem zakládala tak se mrkni 😉

Jsem to nakonec vyřešila že jsme byli u zápisu te´d na jaře(ve 2 letech) oficiálně nastupuje od září jako že musím platit školkovné ale na celý den bude chodit až od tří let 😉

Když nepůjdeš k zápisu tak je šance jen pokud školka není plně obsazená a nebo se někdo přestěhuje 😉

timbouctou
autor
1. črc 2009

Dík 😀 u nás je šance jedině na to, že se někdo přistěhuje sem, než že by se odstěhoval. Bydlíme v Řevnicích, což je oblast kde žijí dva typy lidí: 1. starousedlíci, 2. milionáři. No a na třetí jsem zapomněla - ty co to tu zdědili. Těch taky není málo. Naopak čím dál víc, v poslední době tu bydlelo hodně starých lidí a ty teď umřeli. Takže nezbývá doufat, že malý bude ve dvou a půl letech dost samostatný na to, aby prošel u "přijímaček"

astrane
12. črc 2009

malej je přihlášenej do školky s tím,že nastoupí v březnu na 4 hodiny,pokud budu chtít můžu ho tam začít dávat dřív,stačí se domluvit,na těch 5 dní v měsíci...normálně jsme byli u zápisu letos v dubnu,tři mu budou taky v únoru....blbý je,že musíme platit školkovné celou dobu,ale za ty 5ti denní je to myslím 60kč měsíčně,tak to nás snad nezruinuje 😉

timbouctou
autor
18. črc 2009

a odkud jsi, šťastná ženo? 😅 Tady kolem Prahy, hlavně kolem Řevnic, je to hodně špatný. Tady ti kolikrát nevezmou ani tříletý, máme tu i soukromou školku za 5 500,- měsíčně a jídlo zvlášť a i ta je beznadějně plná... Zrovna jsme s holkama říkaly, že jediná naděje je dát si ještě jedno mimčo, bude to kdo s koho, kdo vydrží nejdýl a nejvíc mimin, vyhrává 😀 😀

astrane
18. črc 2009

Já kousek od Brna.Ve školce je asi 20dětí🙂V Brně je to podobný jako u vás...i se čtyřletýma je to problém a moc je nechcou,pokud je matka na MD.S tříletým je to bez šance,pokud nejde do práce....a i tak se může stát,že nebude místo...

timbouctou
autor
19. črc 2009

no tak jdem do dalšího, nic jiného asi nezbývá 😀

karotky
21. črc 2009

Tak mě bude MD končit v dubnu 2010,letos začátkem dubna jsem musela podat přihlášku a budeme do školky nastupovat za 2,5.měsíce.Stejně bych musela platit udržovací poplatek,takže ho tam budu dávat jen občas na nějaké dopolko,aby si postupně zvykal na kolektiv dětí a na to,že bude chvíli bez mámy. 😉
Hlídací babičky taky nemáme,takže to ani jinak řešit nemůžeme. 😔