Kdy dítě přestane vyžadovat jídlo po třech hodinách?

mer
15. bře 2016

Mám chlapečka na UM od 4 měsíců, už měsíc přikrmujeme, ale pořád se mi nedaří nahradit jednu dávku um zeleninou, nacpu do něj tak 80g-100g zeleniny, ale opravdu nacpu neotvírá pusu a spíš mi to plive už nevím jak na něj vyzkoušeli sme skoro všechnu zeleninku ale prostě víc nedá spíš mín a dopíjí se mlékem.A to jak u kupovane tak u vařené,
A ještě řeším kdy dítě bude mít takový lepší režim, že už nebude tak striktně vyžadovat jídlo po třech hodinách, ale víc vydrží?

andelka
15. bře 2016

Na 6 měsíční dítě mi to přijde normální. Nehrotila bych to a dala tomu čas. Většinou se v 6 m s prikrmy začíná a 100g je úspěch a dopijeni normální.
Co 3 h ti přijde moc často? Pokud nemyslis v noci teda,to by vydržet mohl. Pokud přes den,tak jíst co 3 h by měl jíst i dospělý, natož dítě.

alboo
15. bře 2016

Jak ktery dite, ha dceru na um a od 4m sem zacala s prikrmy a na konci 4.m mela jedno um plne nahrazeno, na konci 5m dve um nahrazeny. Pres den ji po trech hod pořad i ja se snazim. Nocni pauzu mela od prijezdu z porodnice 10-12hod a nestradala, spise naopak.

olga_
15. bře 2016

@alboo Rozumím tomu dobře, že jste začínali s příkrmy už od 3. ukončeného měsíce?

pajuska252
15. bře 2016

Taky mi co 3 hodiny nepřijde často, já sama tak taky potřebuju jíst, malý když byl kojený mi jedl i co 1,5 hodiny a teď mi málokdy vydrží dýl jak 2 hodiny. S příkrmy bych to nehrotila, co vím, i 100 gramů je úspěch, některým maminkám dítě sní tři lžičky a konec... a taky jsem četla, že se jim to nemá nutit, aby se u nich nevypěstovala nechuť k jídlu. malý míval taky horší období, u nás zabíralo divadlo a zabavit ho a stále je někdy třeba - dělat letadýlka, povídat mu, strčit mu hračky do ruk, zabavovat druhým partnerem, prostě od jídla rozptylovat, aby "nevěděl" že jí... no je to někdy fuška ty děti nakrmit. u nás to ze začátku byl boj, postupně se to zlepšilo... a taky jsem četla že plná dávka je 150-200 a některé děti se na to nedostanou nikdy... a ještě mě napadá, když děti nechtějí zeleninu, přidat tam mm nebo um nebo některé maminky přidávají trošku oblíbeného ovoce...

patrusa
15. bře 2016

Ja mam deti 3 roky a 16 mesicu a jedi po 3 hodinach do ted. Nirmalni rezim snidane, svacina, obed, svacina a vecere. Od 10 mesicu mi ani jeden nejefl pres noc.

kulatakosticka
15. bře 2016

@mer jestli neotevírá pusinku a spíš plive, tak bych ho nenutila a nesnažila se nahradit to na sílu. Me začal po třech hodinách jíst tak starší tříletý. Mladší jí častěji.

ladyhacek
15. bře 2016

Syna kojím (ale s UM to bude asi stejné) po 2 měsících mi snědl 100g to bylo jeho maximum a to pusinku otevíral 🙂. Mám skoro ročního syna - přes den se snažím po těch 3h mu jídlo dávat > také to tak vychází. V noci se budí 2x 🙂.
Za mě nenutit (chápu, že UM něco stojí) ale pak dostane k jídlo odpor > snaž se dál > příjde na to > zkus do jídla zamíchat UM

nininka23
15. bře 2016

Dcera jedla každí tři hodiny asi do roka a půl. Synovi je 6m a i přesto, že nijak nestrádá a je puclík (68cm a 7,7 kg), tak ji 4xdenně. Okolo 7 ráno má mlíko (180ml), v 11 masozel příkrm (malou skleničku od hipp), ve 3 mlíko nebo přesnídávku a v 7 kaši. Víc toho prostě nechce, když mu dáváme v mezičase, nejeví o to zájem. Ještě dodávám, že po příkrmech vypije tak 120 ml čaje.

alboo
16. bře 2016

@olga_ beru zpet, stale tema, ukonceny a neukonceny mesic... zacala sem od 4m tedy id 16tydne a cca po mesici mela nahrazrnu jednu davku 🙂

mer
autor
16. bře 2016

Asi jsem hodně zvykla na to že starší dcera byla kojená a tak nějak mi to nevadilo a jedla po měsící už hezky, a ted ve 4 letech mi spíš nejí než jí takže furt musím nutit jinak skoro nic nesní
Spíš mě vadí jak skloubit jeho režim se spaním a třeba když někam jedem...

siiia
16. bře 2016

mě dcera přijala příkrmy až v 7 měsících, do té doby se z každé lžičky odporem poblila 😀 no a co 3 hodiny jíme dodnes, já i ona, i dospělý člověk by měl jíst cca co 3 hodiny v menších dávkách, takže nevím jak to přesněji myslíš.... já vydržím 6 hodin bez jídla, ale malé by mi bylo líto nechat ji hlady

lajla
16. bře 2016

To je docela velké množství, kolik do něj chcete jinak dostat?
Představte si sebe na jeho místě..jak Vám někdo cpe do pusy něco co Vám nechutna... Dejte mu pauzu a čas, nic mu neutece, zacli jste stejně zbytečně brzo... Vím že "můžou" ale z hlediska trávení potravin je to dost brzo
A ano, co 3 h ne úplně normální

lajla
16. bře 2016

@mer přizpůsobit okolí jemu, je malý má na to právo
Vařit do termosek, dělám to běžné, jídlo vydrží dlouho teplé, s um se to taky tak dělá běžně

kytkatka
17. bře 2016

Nic proti, ale já jim každé dvě hodiny a to jsem dospělá 🙂

lenista78
27. dub 2016

Vždyť je i pro dospělého zdravé jíst 5x denně, což na ty tři hodiny vychází... To že žijeme většinou tak, že to neděláme je druhá věc...

mer
autor
28. dub 2016

No už je to lepší, jime co tři hodky ale už to nevyžaduje tak striktně přesně 🙂