Kdy dítě začíná říkat základní slova?

ladyhacek
9. dub 2016

Ahoj prosím ,,zatím´´ mi to starost nedělá na vše si přišel a na něco i brzo 🙂 > ale kdy dítě začíná mluvit? Je to moje první a vůbec nevím 🙂
Občas už ,,řekl´´ mama - ale spíše takové mumlání neurčitě. Jediné co říká Je občas Ne (ale spíše kroutí hlavou) a pak na všechny psi Be )máme psa Bena - tak proto) a na auta dělá brmbrm.

Má 12,5 měsíce - na vše čas že?
Jak to bylo u vás?

kalipso
9. dub 2016

@ladyhacek dle tabulek má dítě v roce používat 2-3 slova a za to se považuje cokoli co má význam, takže i to "be" pro pejska 🙂 A navíc jsou to jen tabulky, každé dítě je jiné 😉

leneee
9. dub 2016

Nase byla docela napred-rekla prvni cilene slovo v 8mi mesicich-mama.V roce uz umela cca 50slov a 30znaku. (Oproti tabulkam kdy mela znat cca 5-10slov).Ale kazde dite je jine,kamaradky chlapecek ted v roce a ctvrt nerekne skoro nic,zato leze do vysek,beha jak rychlik atd.To nase dite v tomto veku teprv delalo prvni krok.Tim chci rict ze kazdy umi neco a nekdy jindy 🙂 zalezi jak je vase dite zalozene 🙂 on to mluveni brzy dozene.

edeltraut
9. dub 2016

To je hrozně individuální, první používal víceméně citoslovce do více než dvou let a mluvit začínal až někdy ve dvou a půl - co chtěl si vyřídil, jen nepoužíval slova 🙂. Nejmladší před prvními narozeninami pojmenovala celou rodinu, zvířata, řekla si o pití.... a ve dvou a půl, kdy nastupovala do školky mluvila jak encyklopedie 😀.

naomi6
10. dub 2016

@ladyhacek Přesně jak píše edeltraut. Je to individuální. Naše obě děti mluvily hodně brzo - už před prvními narozeninami uměly dost slov, ale neboj se, některé děti opravdu začínají až po druhém roce. Můj synovec nemluvil do tří let, pak teprve se rozmluvil a dneska studuje vysokou školu 🙂

autumn11
12. dub 2016

môj syn začal mama tak skúmavo hovoriť asi v jedenástich mesiacoch. Teraz má skoro trinásť a opakuje ako robí psík - haf. Cica miau a minule povedal tik tak na hodinky. Čiže žiadne litánie, ale postupne začína opakovať, keď mu niečo hovoríme častejšie.