Kdy k zápisu do školky? Syn je narozený v dubnu

andrea5
20. led 2014

Mám otázku týkající se zápisu do školky.. synovi budou letos v dubnu 2 roky.. kdy k zápisu? letos nebo až příští rok? vemou mi syna mladšího 3 let - letos v září by mu bylo řekněme 2,5 roku..díky moc!

dadushe
20. led 2014

@andrea5 Každá školka to má jinak, můžeš to letos vyzkoušet za to nic nedáš, ale podle mě jsi prakticky bez šance syna na příští rok školní umístit. Je to všude strašně natřískané a při výběru dětí se v drtivé většině postupuje od nejstarších dolů. Některé školky se dvouletým dětem také dost brání, protože je to pro ně obrovská komplikace v sebeobsluze a a spol., prostě nejsou na ně vybavené, navíc i vzdělávací program mš je koncipován od 3 let 😖
Moje dcera bude mít v září 4 roky a doufám, že se do MŠ dostane, je to fakt boj o místo, natož s 2 leťákem 😝

P.S. Koukám, že jsi ze Stodůlek, tam letos na Hůrce otevřeli novou zrekonstruovanou školku, která má právě pokrýt ty nejmenší děti...je to na Suchém Vršku, tak mrkni🙂 Co já vím brali tam i hodně malé děti🙂

wendy_
20. led 2014

@andrea5 zalezi na skolce,ale duben je hodne na hrane. Znam jen jednu holcicku, ktera se narodila v dubnu a nastupovala v 2,5 letech. Dite samozrejme musi zvladat urcite veci. Ale zkusilabych to. Moje princezna bude mit dva v breznu a taky to zkusim. Uvidime, klidne bych si ji nechala doma, ale pokud bude stejna jako syn,tak pocitam uz bude chtit byt v kontaktu s detma a ja ji budu malo a bohuzel zatim neznam v okoli podobne stare deti.

skajana
20. led 2014

Dcera bude mít 2 na konci března a k zápisu s ní nakonec po uvážení taky půjdeme. Nepočítám, že by ji vzali, ale příští rok se ten bod navíc za opětovnou přihlášku může hodit 🙂

lusyy
20. led 2014

@andrea5 má dcerka je taky narozena v dubnu a do školky nás vzali,měli jsme teda velké štěstí,protože někdo vypadl. Nastoupila tedy v 2,5letech,podmínka byla bez plín,sama se najíst a trošku obléknout. Naštěstí toto ona dobře zvládala,takže to v pohodě dala,i to odloučení od maminky 🙂
Já bych to určitě zkusila 😉

pear
20. led 2014

@andrea5 Naše školka děti mladší 3 let přijala, ale můžou k nám chodit až když jim opravdu 3 roky jsou. Máme dvě holčičky od září přijaté (musejí tudíž platit školkovné), ale přijdou až v březnu. A toto pravidlo jsme zavedli, protože se nám nahlásilo 22 dětí a všechny děti tříleté (tudíž nováčci) - takhle se to krásně rozložilo - polovina přišla v září a další až v lednu po dovršení 3 let - takže taky záleží na tom, kolik a jakých dětí v té MŠ je.
Ale je to opravdu školka od školky.

andelka
20. led 2014

Můj je v půlce března a půjdem letos. A uvidíme. Pokud bude místo je šance že by ho vzali od ledna nebo od března (já už bych chtěla příští rok do práce). Když to nevyjde, tak půjde v září, ve 3,5, to už ho vezmou určitě.

scai
20. led 2014

Já šla když byly dceři 2 roky v dubnu k zápisu, ale ani nás nechtěla zapsat, ale ukecala jsem to. Přijata samozřejmě nebyla. Ale pak další rok měla aspoň plusové body za opakovanou žádost a ve 3,5 letech jí pak přijali. Kdyby jsme tam rok předtím nebyli, nebyla by přijata ani v těch 3,5 letech

ivca_doubek
27. led 2014

To se ještě někde dělá, takhle na body?? Já myslela, že už je to konečně zakázané a rozhoduje jen a pouze věk a bydliště... Náš Kubík je přijat, jen ještě nechodí. (u nás se právě žádné body za sourozence apod. neuplatňují, rozhoduje pouze bydliště a pak se jede podle věku). Při zápisu mu dva roky ještě nebyli, je narozen 31.8., takže mu byli dva až v posledním možném termínu pro přijetí - byl přijat, loni byla půlka školky předškoláků, takže po x letech konečně vzali všechny přihlášené děti. U nás dítě musí být do školky pouze bez plen a musí si umět říct (či jinak vysvětlit) že chce na záchod. Nemusí se sám oblékat, najíst, mluvit, ani na ten záchod nemusí umět chodit sám, jen musí učitelce říct že chce... Takže teď už jen čekám až se zbaví plíny na odpolední spaní, a pošupajdí do školky 😀

hojda
27. led 2014

Mám taky dubnovného syna, byla jsem ve 2 letech, ve 3 letech, ve 4 letech a vezmou mi ho až teď v 5 letech, takže při nástupu do škoilky mu bude 5,5. Dceři bude příští týden 2 roky a už teď vím, že mi ji příští rok až jí budou tří do školky nevezmou, ačkoliv u nás školku rozšiřovali, ale každopádně k zápisu jdi, aspoň si to tam okouknete.

marton
29. led 2014

@andrea5 ahoj,teda to bys měla veliké štěstí,kdyby ti v Praze vzali takto malé dítě do školky.Z mých kamarádek nevzali ani jedno tříleté,včetně našich.Skončili v soukromé,letos to možná zkusíme znova/kluci jsou srpen 2010/.
Ale uvidíš,třeba nebude ta vaše školka přeplněná 🙂 .

kami277
12. únor 2014

záleží na školce ale malá je 28.3. a od září chodí do školky 🙂