Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

wsmoulinkaa
2. bře 2009

ahoj...tak já budu mít odstup 9-10let a jsem spokojená.....chtěli jsme tak 6-7let odstup, ale nedařilo se , ale vůbec nám to nevadí. Naopak dcerka je ohromná a jak se těší mě úplně překvapuje.
Já zase nechtěla děti po sobě.
Ikdyž vím, že si pak už nevyhrajou, protože kolka začne lítat za "klukama" jsme s tím počítali. Má to své výhody i nevýhody.
Švagrová zas např by už nikdy nechtěla děti po sobě 😀 -ale ty kluci jsou pěkný raubíři 😀 ...takže všechno má své...... 😉

markytkaaa
3. bře 2009

My teď s manželem hodně přemýšlíme nad věkovým rozdílem našich dětí ...

Páťovi je devět měsíců pryč ... dřív jsem plánovala a moc chtěla dětičky brzy za sebou, ale díky CŘ to nebylo možné ... chtěla jsem mít děti od sebe cca 12 - 18 měsíců ...

Každý ten rozdíl má asi svá pro a proti ... ráda bych měla děti blíže k sobě ... do tří let .. aby si vyhráli, abych měla mateřskou v kuse a pak se vrátila do práce, abysme volný čas mohli všichni plánovat společně díky stejný/podobným zájmům ... na druhou stranu, dvě malé děti, pořád doma ... např. šest let mateřský je síla, ale myslím, že se to dá ,...
Zase starší ... tam není moc starosti s tím větším dítkem, to se snaží pomáhat, chápe momentální zaneprázdnění maminky miminkem ... no je to těžké ...

Ale jsou zase jiné vlivy, bohužel ... například teď je to vysoká hypotéka ... ale tu budeme mít dalších 28 let ... no nevím ... každopádně to teď reálně vypadá, že se snažit začneme počátkem 2010 😵 😵 😵

tinka08
3. bře 2009

ahojky, my máme vekový rozdiel 15r. medzi najstarším a 2. synom a 11mesiacov medzi 2.a 3 miminom. medzi synmi sa skôr sa nezadarilo a potom dve deti hneď po sebe. 😀
ja si myslím, že čím skôr sú deti po sebe tým lepšie. ono je to teraz brutál ale očakávam, že o pár rokov si budú tí mladší výborne rozumieť. všetky maminy s ktorými som sa o tomto bavila a majú rozdiel medzi deťmi do 1,5 roka zhodne tvrdia, že zo začiatku je to kruté ale potom si to nevedia vynachváliť. tak uvidíme.

tomaslavka3
3. bře 2009

mam rozdiel medzi detmi 7rokov zo zaciatku to bolo super.lebo starsia dcera mala7a malu mala ako babiku,uz po 15.ke prestala byt pre nu zaujimava a do teraz to trva,pretoze uz chodi na disco za chlapcami a sastra ju nezaujima,

tinka08
3. bře 2009

tomaslavka3 stretávame sa... aj ty máš teraz keď spia chvíľu voľno?

martao
10. bře 2009

Náše deti sú približne po 3 rokov. Ti prví dvaja sa krásne hrajú. Starší ťahá toho mladšieho. Veľa so od neho naučil. Takýto vekový rozdiel nám vyhovuje. Tento vekový rozdiel sme si nevybrali. Rodila som všetky sekciou.

Záleží asi na žene ako to cíti. Kŕmenie mladšieho a dve deti s plienkami by bolo asi náročné aj finančne.

wendas
11. bře 2009

Ahojky,dnes jsem mezi vámi poprvé ,ale koukám na tyhle stránky už dlouho.
Máme dvojčata holky 2 roky a 4měsíce blíží se nám školka a já uvažuji o dalším mimču.
Máte někdo zkušenost dvojčata a další miminko? 🙂

akzeret1
11. bře 2009

wendas:máš můj hluboký obdiv,fakt smekam 😉

lenka1108
11. bře 2009

ahojte .presne aj my sa teraz rozhodujeme ze kedy bude naj mat dalsie babatko....mala ma 2 a pol roka.buduci rok v septembri by som ju chcela dat do skoly co bude mat akurat 4 rocky .zijeme v irsku a tu sa skola zacina od 4.
tak som rozmyslala otehotniet nejak ku koncu roka aby sa narodilo cez leto aby som mala co robit ked mi mala pojde do skoly.ale pred tym som si vzdy vravela ze dalsie babo budem chciet ked bude mat scarlett tak 6-7 rokou.no neviem.nejak sa ma zmocnila tuzba mat maleho drobceka...

ellit
13. bře 2009

ahojte, tiez nad tym premyslam, aky vekovy rozdiel je najlepsie, ale vsetko ma svoje za a proti. Moj drobcek bude mat na buduci tyzden 8 mesiacov a chcela by som co najmensi rozdiel medzi detickami. Chceli sme sa pokusit o babo ked bude mat Sebastianko 1 rok, ale stale kojim a neviem, ci sa mi ho podari odstavit dovtedy. On je teraz na prvom mieste a nechcem aby koli druhemu mimcu bol nejako krateny. Tak neviem, ci ho mam pomaly odstavovat aby to nebolo naraz, alebo ma niektora z vas podobnu skusenost?

petrolejka
13. bře 2009

Ellit, třeba se odstaví sám. Já měla taky plán kojit do roka a v 11 měsících, jak se nahrazovalo postupně kojení jídlem a malá začala spát celou noc, tak mi mlíčko prostě vymizerlo. A to jsem ho měla opravdu hodně. A i víc kamarádek, co kojily takto dlouho (skoro do roka), tak se jim mlíčko samo přestalo tvořit při nahrazování kojení jídlem. je to asi nejlepší varianta. vyplyne to tak přirozeně. A po odstavení to chce aspoň malou pauzu, aby se tělo zregenerovalo. (No to se nám moc nepovedlo, nekojila se ani ne 3 měsíce a už v tom lítám zas 😀 ).

ellit
13. bře 2009

no lekarka mi tiez povedala, ze ho mam kojit len rano a vecer, ze cez den uz nemusim, ale nejako sa mi to zatial nedari 🙂

petrolejka
13. bře 2009

To je v pohodě, já v necelých 8-mi msících taky kojila ještě aspoň dvakrát přes den, pak ráno, večer a určitě jednou v noci. Však za 3 měsíce může být situace plně jiná. Je ještě docela malej, tak buď v klidu. 🙂 Nakonec jsem kojila už jen před spaním a to právě mlíčko vymizelo. Pár dnů zkoušela sát, vždy jen pár kapek, pak se začala vztekat, tak jsem dala poprvé Sunar a naštěstí ho přijala ... za pár dnů už nebyla mlíčka ani ta kapka a bylo po všem. Žádné bolesti ani scénky s malou. Třeba vám to taky tak vyjde. Držím palce. 😉

ellit
13. bře 2009

petrolejka, ja kojim rano, potom az na "olovrant", potom ma vecer kasu, nakojim ho este pred spanim a potom raz az dva krat v noci. Takze mi to tak vychadza ako tebe.

babara
25. bře 2009

Tak, ja se asi za mesic pridam taky mezi snazilky, chteli jsme mit deti co nejbliz, aby si hraly a rozumnely, ovsem protoze jsem mela cisare, tak ta pauza bude cca 2 roky (tedy pokud se zadari).
Hynecek je navic moc sikovny, prakticky ve vsem napred, tak mi to neprijde brzy, ale to se teprve uvidi, jak to budu zvladat 😀
Akorat stale kojim, malej je odmalicka peknej zavislak na prsu, od desateho mesice konecne hezky papka, tak jsem rada, ze vim, ze uz prezije i bez toho mlika.
Takze pomalu taky planuju odstaveni, asi jeste pred tehu, abych se pak moc nestresovala.

iinuska
28. bře 2009

Ahojte, tak Petko ma 13 rokov a teraz v maji cakame druhe babenko. Povodne sme chceli mensi vekovy rozdiel, ale nedarilo sa. Teraz sa ale uz vsetci traja veeelmi tesime na Adamka 😉

caira
28. bře 2009

tak my porad zvazovali zvazovali co bude nejlepsi, ale nakonec jsme se rozhodli, ze se zacneme snazit uz ted koncem leta, chtela bych tak 2 roky a vic rozdil, pod dva bych to asi nezvladla, ale manzel je ze tri deti a jsou od sebe po dvou letech a maji vazne hezky vztah a i tchyne si to chvalila, ze si vsichni tri hezky vyhrali - i kdyz jsou kluk-holka-kluk. Takze do toho pujdeme taky, mam vyhodu, ze tchynka je fakz zlata, bydli 10 minut chuze od nas a malou hlida moc rada, takze uz se i ted nabidla, ze bude pomahat jak budu potrebovat 🙂

babara
29. bře 2009

caira, taky mam super tchyni, a blizko, uzasne vychovala 6 deti, bohuzel nam ted dost vazne marodi, tak by me moc mrzelo, kdyby deti prsili o skvelou babicku, ta druha totiz za moc nestoji ☹

caira
29. bře 2009

barbara: to jo, mit super babicku se neda nicim nahradit, ja musim rict, ze na vlastni babicku taky strasne rada vzpominam, bydlela od nas taky kousek a ja tam travila hodne vikendy atd a bylo to super, nasi bohuzel bydli mooc daleko, takze tam jsme jen parkrat rocne, ale alespon, ze mam tchynku 🙂

anxuska
1. dub 2009

ahoj, aj ja premýšľam nad dalším čo najskôr, ale ešte stále mám panickú hrôzu z tehotenstva, skoro celé som ho preležala, tak asi ešte počkám 😀
dúfam, že ma to prejde, kým bude mať malý rok.
mňa skôr hnevá že chcem byť s deťmi doma čo najdlhšie a už z 3 rokov mam paniku akeby je rozdie medzi detmi 3 roky, tak čo potom, 6 rokov?ble, rozumom chceme čo najskôr, ale ešte nemám na druhé... ☹ odvahu

wendas
2. dub 2009

Taky stále přemýšlím a přemýšlím ☹
Máme dojčat aholky mají ted 2.5 a jsou moc šikovný a tak jsem si říkala že bysme už mohly začít docela bych už i chtěla.Ale zase si říkám že když půjdu do práce tak si chvilku odpočinu dostanu se ven.
DOma máme obě babičky takž eby nebyl problém s hlídáním Tak já fakt nevím nevím 🙂 ☹

babara
2. dub 2009

wendas, mozna by bylo dobre jit na cas do prace, kdyz uz ses asi blizko konce materske? A holky aspon nejsou samy, vyhraji si,... Ale je to na Tobe se rozhodnout 😉

strunka
8. dub 2009

Ahojte 🙂
tak my sme tiež chceli nie moc veľky vekovy rozdiel, ale akosi maly nam dal dosť zabrať, kojila som ho 14 mesiacov aj iackrat v noci ( aj 8-9 krat) a tak ma to vyčerpalo, že som ostala uplne zoslabnuta a rok som sa davala dokopy a ked som sa už začala psychicky pripravovať na to že tak teraz, tak mi doho skočili zdravotne problemy a musela som isť na operaciu a možno hrozi druha tak teraz nemožem a rozmyšľam, že som asi nemala tak dlho čakať... neviem ja len toľko že niekedy je lešie ked sa da moc nerozmyšľať, lebo potm už človek nevie či bude môcť... 😖

eppik.m
6. kvě 2009

Ahojky, taky si přeji druhé dítě, na pohlaví nezáleží, sama jsem ze třech sourozenců a taky nechi mít doma jedináčka a myslím si, že v životě je lepší když člověk pak není sám, když rodiče tady taky věčně nebudou ... 🙂 Šla bych klidně do toho hned, ale manžel nechce o druhém dítěti vůbec slišet a říká že už žádné nechce. Snažím se s ním o tom mluvit ale on si za svým rozhodnutím tvrdošíjně stojí ☹ . A co teď, říkám si nebudu tlačit na pilu a dám mu čas a počkám třeba rok ... ale co když rok přejde a bude to stejné. Taky nejsem nejmladší a dlouho čekat nemůžu ... Říkám si tak dobře, nejdéle do 35tky. Taky si říkám dobrá, tak půjdu tedy do práce, Michal bude větší ... no jo, ale nechci mít ze staršího dítka chůvu a 5-6 let rozdíl je nejspíš hodně, takhle si spolu ani nevyhrajou ... antikoncepci od těhu žádnou neberu a nechci brát, ráda bych tomu nechala volný průběh ale když oba nejsou toho stejného názoru tak co teď ... 😔

marki12
7. kvě 2009

Ahoj,taky tu napíšu něco z našich zkušeností. Mám dceru která bude mít v srpnu 2 roky, můj porod byl rychlý,ale ne hladký,poležela jsem si na ARU a trochu dýl v nemocnici, s malou jsme spolu nebyli skoro vůbec ☹ manžel se zařekl a já vlastně s ním,že 2 už mít nebudem,strašně se o mě bál. Já po roce uvažovala že bych 2 jednou chtěla,ale netlačila jsem na pilu,můj manžel přišel za mnou před měsícem že by chtěl taky 2,ted je to jen na mě,ale já ještě čekám,protože se bojím porodu a aby se mi ty komplikace nestaly znovu a nedopadly hůř.. ☹ ale sama jsem ze 3 holek..a od té 1 jsem o 10 let a od té 2 o 7let. Nemyslím si že záleží na věkovém rozdílu dětí..já si třeba nepohrrála ani s jednou,ale jsou tu a to je hlavní..ted se hodně stýkáme a naše děti si pohrajou ikdyž mezi mou dcerou a nejstarším synovem je 14 let rozdíl,to nevadí hlavně že tu ty sourozence máme a máme si s kým popovídat a komu věřit,před měsícem se mi zabil otec a věřte,že sourozenec,hlavně on -si pomůžete nejvíc.Můj manžel je jedináček a ví o čem mluvím..tak neuvažujte o věkovém rozdílu dětí a jděte do toho do kud můžete..je hezké když je dětí v rodině víc a pomáhají si..vězte,že některým z nás ten uzlíček štěstí nejde a nejde..a tolik by chtěly. Mějte se holky..

jeudi
7. kvě 2009

rika se ze idealni vekovy rozdil mezi detmi 2az 3roky mi to tak mame filipek bude mit o tri roky mladsiho brasku.. 😉

babara
7. kvě 2009

eppik, to je blby, a jinak je manza dobry otec? Rekl proc si nepreje dalsi ditko? Preju at brzo zmeni nazor.

marki, je to pravda, kazdy sourozenec se hodi, ne-li v detstvi, treba pozdeji. Ja jsem taky jedinacek a hlavne jsem trpela, ze nemam spojence, kdyz ke mne nasi byli nespravedlivi. Vlastne ani dalsi rodinu jsme nemeli, jen mamy sestra a 2 sestrenky, ty ale byly daleko. Ted mi to vynahrazuje manzelovo pocetna rodina, jsou skveli, uzasne si pomahaj!

jeudi, tak pak dej vedet, jak se to da zvladat 😉

petra.vavra
7. kvě 2009

ahoj všem.. tak mi máme 18m cácorku a už bychom chtěli druhé baby...proč sem vlastně píšu....
Když mi bylo asi 12 let, zařekla jsem se, že nikdy nebudu mít děti, protože jsem neměla zrovna hezké dětství a než přivést na svět další nešťastné dítě, tak raději žádné. Měla jsem takové plány, že budu cestovat apod. Toto mě drželo do mých 24 let, mezitím jsem stačila mít dva vztahy, které skončily strašně a pak jsem potkala kamaráda, se kterým mi bylo dobře (to jsem ještě chodila s bývalým přítelem). Povídali jsme si a moc si rozumněli, ale nikdy jsme se nebavili o soukromém životě. Občas jsme zašli na oběd a cournout se po Praze, ale nic víc. Po 8 měsících jsme zjistili, že bez sebe nemůžeme být. On měl 7-letý vztah a já přítele se kterým jsem bydlela a měla už nějaké závazky. Ze dne na den jsme to oba ukončili naše vztahy a začali být spolu. PO třech letech jsme se vzali a rok na to se nám narodila naše potvůrka. Kdybych měla psát náš společný žívot, tak to bude na červenou knihovnu. závěrem tím vším chci říct, že se moc těším na naše další dítě a pokud bude vše v pořádku, ani třetímu se bránit nebudu 😀 😀 😀 ...a to jsem nechtěla nikdy děti 😀 😀 😀

babara
8. kvě 2009

vidis, petro, ja zas naopak kvuli nestastnemu a osamnelemu detsvi touzila odmala po velke rodine. Pokazde, kdy mi nasi krivdili, jsem si planovala, jak ja to jako matka udelam jinak...
No a porad chci velkou rodinu, ale planovany pocet deti se holt prizpusobuje realite (z puvodnich 10 a pak 5 to ted vypada na 3-4 😀 , ale uvidime).
Tak preju at Vas stesti neopousti!

brumdinka
8. kvě 2009

Ahoj holky, tak já mám 5 ti letýho kluka. Vždycky jsem chtěla aspon dvě děti (nebránila bych se ani třetímu) a říkala si že tak 3 letý rozdíl by byl akorát - tak to už asi nestihneme 😀 😀 no ale letos by sme se chtěli vzít a příští rok až malej půjde do školy zapracovat na mimi - no snad se povede - i když mužskýmu už se do toho moc nechce že už je to velkej rozdíl a že už je na dítě starej (je mu 40) a bla bla - natož mu říkám že nezáleží na rozdílu ale na lidech - já mám např.dvě segry obě starší, jedna o 10 a druhá o 12 let - jasně když sem byla malá byla sem spíš jedináček (to když se obě vdaly a vypadly z domu 😀 ) , ale dneska mám z oběma supr vztah a jsem ráda že je mám a zas přítel je se svým bratrem od 5 let a zrovna moc se v lásce nemají ☹ a že je v nejlepšim věku 😀
No občas překvapí, že nad tím už taky uvažuje (když jsme onehdá šli pro malýho do školky, tak učitelka na nás že zlobil ale že máme jenom jedno dítě tak to ještě jde a my oba najednou, že zatim 😀 ) - tak uvidíme - ono všechno má svůj čas - o svatbě taky nechtěl dlouho slyšet a jak to tak vypadá letos se tomu nevyhne 😀 😀 😀