Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

petronelie
8. lis 2010

@kristi souhlas 🙂 Já pokud druhé ano, tak až ve třech - čtyřech letech Davídka. Jinak my jsme s bráchama po 8 letech a celkem jsem na tom byla bita, ale zase jsem samostatnější a zodpovědnější 😉 a vztah máme fajné

arietiska
10. lis 2010

@melanche myslím, že jsi mohla mít klidně i děti po 9 letech od sebe jelikož víš z vlastní zkušenosti kde udělali rodiče chybu a ty už bys ji určitě neudělala. Nedělala bys ze svého dítěte chůvu a určitě by to bylo v pohoě. 😉 Ale jinak pokud to jde a jde mít kratší rozestup mezi dtěmi je to asi pro všechny lepš a určitě jsi se rozhodla správě /přeji ať se máte všichni krásně/. 🙂 😉 No a komu to nevyšlo jak si plánoval, tak třeba jako mě i větší rozdíly mají svoje pozitiva. 😉 🙂 Neteř se synovce jsou od sebe 7 let a pohodička, druhý 2 roky dosud to ještě není úplně pohoda /kluk 4,5 roku a holka 6,5 roku/.

imzadi
10. lis 2010

my teda teprve cekame na prvniho prcka (ale uz to brzo bude 😀 ), ale uz ted je nam jasne, ze do prace budu muset hned po 2 letem rodicaku a to kvuli financim...mame vysokou hypoteku a proste byt doma treba 5 let si nemuzu dovolit...takze u nas prichazi v uvahu druhe nejdriv v 5ti letech veku prvniho prcka...takovy je plan 😎

andreasek82
16. lis 2010

ahoj holky, taky uz aktivne premyslime, kdy druhe, nasi sabince je 16 mesicu, vidim to asi na snazilkovani po oslave jejich 2. narozenin. 🙂 jelikoz jeste kojim a po novem roce bychom uz asi pomalu prestaly, chci si taky jeste uzit obdobi bez kojeni a bricha 😀 proste byt chvili "normalni" 😀

adigabi
24. pro 2010

Ahoj,na to bych ti napsala jedine.
Druhe dite si porid az se na to budes citit.Kazdy clovek je jiny.Ja mam vekovy odstup u svych dcer skoro 2,5 roku,
to ta druha prisla neplanovane,zapomela jsem uzit dve tabletky antikoncepce.
Me osobne dve deti staci a tim koncim 🙂
Drzim se hesla-jedno je malo a tri je moc 🙂

marim85
7. únor 2011

ahoj, tak my jsme uvažovali o druhém miminku, když měla holčička 12 měsíců, teď má téměř 24 m. a stále se nedaří..

babulinkab
7. únor 2011

ahoj, druhé dítě se mi narodilo ve 2letech a 10 měsících prvního.
Myslím, že je to tak akorát. První dítě už je částečně samostatné, vysleče se, obleče se, nají se, je bez plen, chodí bez kočárku, přece jen už má trochu rozumu - nestrká do pusy malé hračky, když ho poprosím ať je zticha, že jdu malou uspat, tak to pochopí.