Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

verapa
19. led 2009

Ahojte, jak tak čtu tak je to vlastně jedno, každý mimčo je svoje osobnost a vždycky záleží jak se k sobě budou později chovat. Z osobího života mlžu říct že mám bráchy o 3 a 9 let a rozumím si se všema, takže je pak jedno jak daleko sou děti od sebe, hlavně když sou zdraví.

markytkaaa
21. led 2009

Já mám s bráchou rozdíl 2 roky a 3 měsíce a bezvadně si rozumíme ...
Nevím jaký rozdíl bych preferovala pro svoje děti ... ráda bych do tří let ... uvidíme, radši nechci plánovat 😉 Ale každý rozdíl - minimální i více jak pět let má něco do sebe i nějaká ta minuska 😉
Ale obdivuju mamči co jim skončí šestinedělí a jdou zase na to 🙂

marta82
21. led 2009

Ja bych chtela tak rozdil 3-6 let,tak uvidime 🙂

aplless
22. led 2009

ahojte ja si myslim ze najlepsi je rozdiel do troch rokov aj my sme tak chceli len keby to bolo take jednoduche niekedy sa to neda naplanovat nam sa uz cez dva roky nedari no ale co uz

kuliskaa
autor
30. led 2009

Ahoj holky,tak vidíte..........

-založila jsem téma........dlouho jsem se rozhodovala........ a mezitím už děti nemůžeme mít........

PROTO KDO CHCETE NEVÁHEJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TED JE MI SMUTNO A NESMÍM NA TO MYSLET

já ze 3 dětí manžel ze dvou a dcera jedináček ....je mi smutno!! 😔 😔

mufo24
30. led 2009

V čom je problém?

kuliskaa
autor
30. led 2009

No celou dobu léčili mě+vyvolávali ovulaci....a mezi tím vším léčením a rozhodování nad druhým manžolovi spadlo spermio-ted není šance............

vikykiss
30. led 2009

Ahojte ja som chcela druhé bábätko keď mala naša Mayka už 1 a pól len sa nám niak nedarilo až teraz Maya má 3 roky a Alex 4 mesiace ale je to super rozdieľ 😉

luuciee83
30. led 2009

Tak se taky přidávám...Já jsem o 11měsíců starší než brácha 🙂 občas jsme se pošťuchovali i prali, ale naši nás vždycky dokázali "srovnat", takže se dá říct, že jsme si spíš rozuměli - obzvlášť dneska - jsme kamarádi a pomáháme si. 😉 🙂 Já bych si přála mít děti cca 3 roky od sebe - ale uvidíme, jak to nakonec dopadne... 😎 😝

mufo24
30. led 2009

kuliskaa niekedy sa podarí aj keď je výsledok spermiogramu veľmi zlý ale ako sa poznám ja by som sa na to nespoliehala. Nerozmýšľali ste nad umelým oplodnením?

kuliskaa
autor
30. led 2009

Nee....to vůbec ne........pokud to miminko má být tak bude a obdivuji lidi co jdou na umělé...

mufo24
31. led 2009

Veď to, umelé oplodnenie je strašne náročná záležitosť a aj tak sa nemusí podariť. Musíme byť spokojní s tým čo máme a tešiť sa zo života. A keď nám ešte niečo pekné prinesie, bude to bonus 😀

kuliskaa
autor
31. led 2009

Moje slova....kéž by každý myslel jako ty Mufo.......... to je přesně ono!!

A keby sa něpodarilo tak pri hypotéke jsme finančně vyřízení! 😉 som takto spokojená! 😵

kacici
31. led 2009

Kuliskaa to je mi moc lito ☹ . Priznam se ze mi jsme druhe zatim neplanovali a ani nechteli,lakali nas s malou hory,cestovani a taky se aspon trosicku dospat,mame doma nespavce a peknou dracici 😀,takze se v peci o ni dost stridame,jednoho cloveka by utahala 😅
Navic ted mam velke zdravotni problemy(jsem na hormonech,kortikoidech a neni jiste zda bude mimi o.k.,musim na amnio),teda ja mela problemy i u Terezky,ale ne az takove,ale na miminko uz se oba moc tesime - nekdy me prijde,ze vic manzel 😅 Rozdil budou ty dva roky,coz je fajn - ja jsme se segrou taky presne o dva roky a skvele si rozumime 😉
Je to nase posledni sance mit mimi,muj imunitni system se zblaznil 😠 a bez leku by mimi urcite nebylo,takze ted jen doufam,ze je miminko v poradku 😉

kacici
31. led 2009

Kuliskaa - treba to vyjde,zazraky se deji 😵 .Napr. muj bratranek ma necekane po ctyricitce holcicku - byli na IVF a nic,pak to vzdali a male uz jsou 4 roky 😀

kuliskaa
autor
31. led 2009

jj to já všechno znám.............. 😉 😉

ssissi
1. únor 2009

kuliskaa, to je mi moc luto ☹ . Ale asi to tak malo byť, a možno... ktovie 🙂 - ako píše kacici.

Ja ale nie som nejaký nadšenec dvoch detí hneď za sebou. Naša dcérka mala teraz rok a vyžaduje ma na 100%, neviem si predstaviť nejaké preležané tehotenstvo, nebodaj v nemocnici, kto by bol s mojou dcérkou vtedy, to netuším, keďže manžel pracuje a musí pracovať..A potom novorodenca, ktorý vyžaduje neustálu maminu náruč a k tomu táto moja dračica...
Nemám s tým ani dobrú skúsenosť - ja a moja sestra, je medzi nami rok a pol a nie je to dobré. Keď sme boli deti, tak sme sa pohrali, aj pobili, teraz - sestra je úplne iný človek. Ak mám byť konkrétna, tak napr. nechodí ku nám ani na návštevu, na prechádzky, hocikam.... pozrieť napr. moju dcérku bola, až keď mala rok!!!!!!!!!!!!!! - a to podotýkam, že bývame v tom istom bratislavskom obvode. A nie sme ani pohádané, ani nič také. Skrátka má svoj okruh priateľov a svoje záujmy. Takže to, že je medzi nami tak malý rozdiel, nehrá žiadnu rolu. Manžel má brata - dvojča a je to podobné.
A moja mama - to je ešte horšie. Nerobila medzi nami rozdiel v tom, čo ktorej kúpi, v trestoch... to nie. Avšak sestra (o rok a pol staršia, prvorodená, vytúžená) je jej prvorodené dieťa, všetko s ňou tak vždy prežívala, prvá škola, stredná, vysoká... ja som bola taký samorast, mám pocit, že som ani nemala detstvo, lebo to, na čo si nepamätám, akokeby ani nebolo - prvé slová, prvý krok, čas narodenia, výška, váha, ako som rástla.... A trvá to tak dodnes. Ja som taký samorast, sestra žije dodnes s rodičmi v nejakej symbióze či čo..

Takže tu je trocha iný uhoľ pohľadu. Prípadnému tehotenstvu nestaviam prekážky ako je napr. HAK, nechávam to viac - menej na prírodu, ale fajn by bolo, tak aspoň tie tri - štyri roky. Ak sa však zadarí skôr, budeme sa veľmi tešiť a viem, že to druhorodené treba brať s rovnakou výnimočnosťou a láskou.

mufo24
1. únor 2009

ssissi našťastie máš svoju rodinu a môžeš si veci zariadiť ako ty chceš. Moja rodina tiež funguje inak ako tá z ktorej pochádzam. Nie že by to u nás bolo bývalo nejaké zlé ale veľa vecí teraz vidím inak a robím ich podľa seba.

ssissi
1. únor 2009

mufo, presne tak 😉 .
A hovorím si, všetko zlé je na niečo dobré. I keď niekedy mi je smutno, že mama so mnou vôbec neprežíva moje strasti, starosti... radosti, ako s mojou švegrou, že ma berie štýlom "nejak bolo, nejak bude", kým za sestru máva migrény, tlak, nervy v keli pri každej i menšej životnej skúške, a nielen to... Ale na druhej strane som možno aj vďaka tomu samostatným človekom, nezávislým na nich a na nikom (ak nerátam manžela 😀 😅 ). Veď čo ťa nezabije, to ťa posilní, no nie? 😝 😅

mufo24
1. únor 2009

My sme piati súrodenci, ja najstaršia. Tak si vieš predstaviť koľko sa mi asi naši venovali...A dosiahla som najvyššie vzdelanie zo všetkých, nikdy so mnou nemali problémy, ešte aj keď som im ako 18 ročná nabúrala auto tak som ho dala opraviť a potom si to splácala tak, že sa to dozvedeli náhodou o tri roky 😀 Teraz mám svoju rodinku, jasné že máme ešte kopu túžob a snov ale sme šťastní a spokojní. A moja mama mi tiež nikdy nezavolá ako je malej(jej jedinej vnučke)keď je chorá, alebo ako sa mám ja v druhom tehotenstve 😢

ssissi
1. únor 2009

U vás to je presne opačne - ty si staršia a tak ťa (asi) mama aj berie - tebe pomáhať netreba, vždy bol niekto mladší. U nás je to naopak, ja mladšia z dvoch, a (myslím, vlastne som o tom presvedčená, že) pes je zakopaný v tom, že sestra je vytúžená (nemohli mať nejaké obdobie deti), prvorodená, ich zázrak. Ja som prišla neplánovane, v tom najnevhodnejšom čase a navyše som nebola ani chlapec 🙄 😕 . Takže u mňa sa nekonal žiaden krst, žiadne ateliér fotky, žiadna radosť z nejakého pokroku.. spala som v postieľke, kým švegra celý predškolský vek s mamou v posteli, ak som ale ja neskôr (vo veku, keď sestra spávala s mamou) zašla v noci za mamou, ráno som počúvala drísty o tom, ako so mnou pôjdu za "lekárom, ktorý sa stará o takéto deti"... asi som nemala ani detský slang žiaden 😀 , lebo naši stále hovoria len o sestre, ako nazývala niektoré jedlo, dopravné prostriedky..... Netvrdím, že ma nemali radi, len to bolo také skrátka iné...

Je to presne, ako hovoríš. Myslím, že ťa to tiež posilnilo. Ale asi obe vieme, aké chyby nerobiť pri dvoch deťoch.. Teba to skoro čaká (podľa pasu), tak držím palce 🙂 .

mufo24
1. únor 2009

Ja som si priala obe detičky, dúfam, že z nich budú kamoši alebo kamošky, chcem ich vychovávať tak aby sa mali radi a pomáhali si. A prisahám už teraz že sa budem snažiť nikdy medzi nimi nerobiť rozdiely.

kanel
2. únor 2009

Ahojte, mi bychom chtěli druhé dítě asi tak po těch třech letech, ale hodně to u nás udělalo to, že jsme přemýšleli, jestli se po třech letech vrátit do práce a druhé mimi teda mít třeba až po pěti šesti letech...nebo to udělat zaráz a jít do práce až pak. Takže jsme se rozhodli, že bychom to chtěli zaráz, jelikož nikdy nikdo neví, jestli se bude dařit nebo ne a tak se chceme na jaro snažit o druhé mimi a doufám, že půjde všechno v pořádku a v pohodě a podaří se...i když kdo ví že... A co se týče toho rozestupu dětiček, tak si myslím, že to bude asi individuální a pokaždé jinak. Jak to tak slyším, tak si děti spolu rozumí i nerozumí, at jsou od sebe jakkoli.... 🙂

leonik
3. únor 2009

Ahoj, tak my jsme chtěli tříletý věkový odstup, vyšlo nám to, ale jak si budou jednou děti rozumět se uvidí časem. Hlavně holka-kluk 🙂

lowe78
10. únor 2009

ahojte holky,já mám u dětí velký věk.odstup ale já jsem spokojená-uvidíme co na to řeknou mé děti až budou starší 🙂

lena27
10. únor 2009

my chceme taky tříletý odstup, hlavně už je to první dítko samostatné

mata2310
14. únor 2009

Ahoj baby! ja mam medzi dievcatami odstu 4.5 roka myslim si ze je to super. starsia dcera je uz dostatocne samostatna tak mi este pomoze aj smladsou. je to super a myslimze by som vekovy rozdiel medzi nimi nemenila.

daducha
22. únor 2009

Ahojte,

tak mi mame medzi detmi rozdiel 3r a 2 mes a myslim, ze sme este mohli chvilku pockat.Pôvodne sme to planovali presne takto, presne to vyslo, otehotnela som na prvy pokus 😉 , hovorili sme si, maly nastupi do skôlky, uz bude samostatny,pomôze mi atd... No a realita je taka, ze mam pocit, ze sa poriadne nestiham venovat ani jednemu, ani druhemu.Teda presnejsie, tie dni, kedy je starsi v skôlke, tak to este ako tak ide.Spolu ich mam od nejakej pol stvrtej a pri troche stastia ten mensi prave spinka a do siestej sa hram s tym starsim.Sam sa totiz hra velmi malo.Ked mam smolu, tak mam mensieho na rukach a snazim sa hrat s tym starsim.Najhorsie je, ked malinky place,chce napr. spinkat, uspatie nam trva aj hodinu a do toho zacne ten starsi-poloz ho, pod ku mne, nechaj ho plakat atd...Vtedy je do placu aj mne,neviem co skôr.K tomu manzel je doma iba cez vikend, este ze mam mamku, ktora chodi kazdy vecer a jedneho okupe a ulozi spat ona.Bez nej, neviem, neviem ☹
Takze podla mna, tak 5-6 rokov je asi lepsie, aj ked v realy som to nezazila.

akejka
28. únor 2009

ahojte,
my sme chceli 3 ročný odstup medzi deťmi, ale človek mieni, pánboh (príroda) mení...Keď mala Miška 2 roky, potratla som v 8TT. Potom sme sa báli o pár mesiacov skúšať ďalšie, rozhodli sme sa pre niekoľkoročnú pauzu, aby si moje telo (aj myseľ) oddýchli.
Nakoniec máme 6 ročný rozdiel medzi deťmi a zdá sa mi to akurát. Staršia chodí do školy, celý deň je v škole, večer sa s ňou učím...na mladšiu mi dozrie, hrá sa s ňou, vysvetľuje jej. Mladšia si berie príklad zo staršej...
Počas druhého tehu som si mohla pospať a oddýchnuť, koľko som chcela, 6 ročná dcéra sa zvykne hrávať sama, nikdy nás nerušila ani cez víkend, keď sme si chceli pospať dlhšie...je veľmi tolerantná a už počas tehu som vedela, že nebude žiarliť. Keď sa nám narodila mladšia dcérka, prvé 2 mesiace som na staršiu takmer vôbec nemala čas, všetko sa točilo okolo miminka...tak sa jej večer venoval hlavne manžel, aby nebola ukrátená. Ale ona vedela, že mladšia ma potrebuje viac, chápala to 😉

sisa29
28. únor 2009

ahojte no ja mam 3 rocny rozdiel neplanovali sme to ale stalo sa.mladsia dcerka ma sice len 9 dni dneska ale myslim ze je to ok.starsia sa chce stale starat tak ju zapajame do cinnosti okolo mladsej.je sice pravda ze prve dni bola starsia dcerka zlostnejsia a neposluchala ale je to zo dna na den lepsie.kazdy z nas si musi zvyknut na novu sytuaciu v rodine.uvidime co bude o mesiac 🙂 🙂 🙂