Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

marta82
9. črc 2008

Tak ja chci se zacit snazit az malemu budou tak 3 a chtela bych jit tak na rok,mozna necely do prace. Doma bych se asi zblaznila.

mirka755
1. srp 2008

ahoj holky, pořidávám se k Vám 🙂. Máme 15 ti měsíční dcerku a až doberu Ha tak se začneme snažit o druhé 😉 , už se moc těším - možná víc než manžel 😀 (těhu, ultz a tak)

simope1
16. srp 2008

Ahoj, Kulisko mám stejnou otázku jako ty! Máme teprve teď 3 měsíčného klučinu, ale bojím se že dříve jak za 5-6 let si další dítě nebudeme moc dovolit, z hlediska finanční stránky, začli jsme splácet hypotéku a nevím jak to budeme zvládat. Máme ji na 27 let a je mi 23. Bohužel už nekojim takže musíme kupovat výživu a plenky také něco stojí a je to dost finančně náročné a nedovedu si živě představit mít po třech letech další dítě, ono když jsou malé tak to možná taky ještě jde, ale nechápou rodiny co si pořídí 4 děti po sobě (pokud jsou finančně zajištěný tak ano), poněvač jakmile ty děti začnou chodit do školy už se jen platí a platí pro nás dvě děti bude asi až moc velkej standart. Řikám si začali jsme v celku brozo a na druhé dítě v 28,29 letech si myslim že není dlouho někdo si první pořizuje až v 35.

mirka755
16. srp 2008

simope1: také máme hypotéku, na 29 let. Nejsme z těch co si přehazujou penéze vidlemi, ale dá se to zvládnout. Pokud si dítě naučíš, tak může být bez plen od 2 let. 4 děti jsou fakt na dnešní svět luxus, ale 2 se dají zvládnout. A 5-6 let se mi zdá už moc, to si pak děti nerozumí ☹. Ale to je můj názor

simope1
17. srp 2008

Ahoj míro určitě máš pravdu v tom že ty děti mají veliký odstup, ale všechno má své pro a proti, po dvou letech je to ideální z hlediska toho, že si pak spolu budou hrát, ale po sedmy mi zase přijde lepší, že přeci jen to starší už je schopno, alespoň chvilku to mladší ohlídat a myslim si, že bych si to druhé užila stejně jako to první, po třech letech si myslim, že to tříleté potřebuje abych se mu vě+novala a né abych měla další, ale nevím zatím je čas a ten se teprva uvidí, ale každopádně díky

misakulicka
18. srp 2008

Připojím se do debaty. Máme 5měsíčního klučinu----antikoncepce mi dělala teď velký problémy, dokonce jsem zapoměla na piluli-tak jsem ji přestala brát....na miminko se stejně čeká ještě 9 měsíců, a se zkušeností, že se to nemusí pokaždé podařit....bysme se nebáli mít druhé miminko. Odstup 5-6let je hrozně velký-nedoporučuju-jsme takle se sestrou a nerozumíme si....ale jsme každá povahově jiná-takže třeba to tím odstupem není...a taky už věk mi nedovoluje takové úvahy o odstupu 5-6 let....jóoo kdybych byla mladší, tak neřeknu....takže já jsem z těch nadšenců, co říká-čím dřív, tím líp...

motol
18. srp 2008

Ahojky,jak tady čtu,tak většinou se chystáte na druhé mimi,když je prvnímu,tak kolem 2let,my máme 7měsíčního syna a manžel by si přál druhé mimi až mu budou taky tak 2roky,aby neměli velký odstup,jenomže já se na to vůbec necítím po porodu,který nebyl zrovna lehký by mi jedno stačilo,ale nechci,aby byl malý jedináček,tak nevim teda co stím,říká se,že se na porod zapomene,ale já asi nikdy,dost se druhého bojím,jak byste to řešily vy Měj te se krásně

krista
18. srp 2008

Ahojky 🙂
Misakulicka to jsme na tom podobně 🙂
Po porodu jsem teda řekla že druhé už nikdy, trvalo mi asi dva měsíce než jsem se z toho srovnala, začla jsem brát HA, s tím že druhé bychom měli tak za rok či dva, aby byl max. věkový rozdíl 3 roky 🙂 no ale taky jsem začla mít s HA problémy, takže jsem ji po pár dnech vysadila a od té doby máme volný průběh, jsou to už 4 měsíce, plně kojím a těhu zatím nikde 😉 Ale těšíme se 🙂

kacka.va
18. srp 2008

motol: do dvou let Matyáška máš ještě dost daleko, tak bych to teď neřešila a uvidíš, jak to bude za pár měsíců 😉
miso: ani menší věkový rozdíl nezaručuje, že si děti budou rozumět. 🙂

kristi
18. srp 2008

motol: bud v klidku a hlavne se nenech nutit. Ja dalsi zatim neplanuji, protoze proste nechci, sice jsem mela vcelku pohodove tehu i porod, ale zase mam jen jedny nervy a nasi malou tak moc miluju, ze nevim, kde bych vzala stejnou miru lasky pro dalsi...a taky mame malej byt, takze zatim to proste neni v planu...

motol
18. srp 2008

Kristi:nutit se určitě nenechám,ale musim stebou souhlasit nervy mám jen jedny a chci mít na malýho dostatek času,no uvidim třeba čas ukáže,ale jedno vydá iobčas i 🙂 za dva

kristi
18. srp 2008

no, a nekdy i za vic si myslim...ja "planuju" druhy, az pujde mala cca do 2.tridy

bejana
18. srp 2008

Vě věku dvou let toho prvního 😅 Chtěla jsem děti blízko u sebe, v odstupu tak rok a půl až dva a půl. Povedlo se otěhotnět tak, že pokud vše půjde dobře, budou mít naše dítka od sebe odstup 23 měsíců. Já mám bratra o 17 měsíců staršího a bylo to super. Zlom nastal v pubertě - to byl boj - a pak zase po ní, to už se zase máme moc rádi 🙂 Mateřství vezmu "jedním vrzem," protože se obávám, že s nástupem do práce už by se mi asi do druhého dítka (nočního vstávání atd.) nechtělo 😕 Nevim, jak by to bylo v reálu, tak si to myslím. Sice to bude zpočátku záhul, ale pak si doufám dítka vyhrajou a budou si rozumět - i když jak už tu padlo, zcela spolehnout na to taky nelze. O to, že bych jedno šidila o lásku se nebojím, resp. to tak nevnímám.

Motol, přesně jak píše Kristi, určitě se do druhého dítka nenech tlačit. Ani můj porod nebyl úplně v poho, ale já jsem "zapomněla." Resp. když chci, tak si vzpomenu, ale nemyslím na to. Myslím, že sama poznáš, až přijde tvůj správný čas 😉 Je fakt, že když bylo Markétce 7 měsíců, taky jsem si nedovedla představit být znovu těhotná 😨 ale věkový odstup na děti už by se mi líbil 😅 Je potřeba vzít to ze všech stran a ne jen tak, aby dítka měla takový a makový odstup 😎

mirka755
18. srp 2008

nikdo nikoho nemůže do ničeho nutit, když nechce tak nechce 🙂. Já jsem také do nedávna nechtěla druhé, furt jsem říkala až tak za 3-4 roky. Ale teď vím, že pro mě je to moc dlouho. Každá pozná kdy je její čas pro miminko 😉

petule.h
18. srp 2008

te´d se mi narodil lukášek, tomíkovi je 2 roky a 4 měsíce a neříkám, že to není záhul...ale jde to a už do toho vplouvám..po roce bych to asi nezmákla, ale chtěla jsem děti po 2-3 letech aby byli k sobě a myslím, že si spolu tak za rok budou hrát, jako to vidím u kamarádek okolo, co mají takhle děti..

misakulicka
18. srp 2008

Holky, když vidíme, jaký klučina šikovný se nám povedl.....tolik už se těšíme na Amálku.....příroda ví co dělá....takže případného těhulkování se vůbec nebojím, a na další porod se já osobně určitě budu moc těšit....protože to byl pro mě ten nejkrásnější den v mém životě....
Krista: takže se budu těšit že se zase sejdeme v diskusi Těhotenství....až teda k nám čáp najde cestu....

kacka.va
19. srp 2008

miso, snad vrána ne? 😉 když to bude amálka

misakulicka
19. srp 2008

hehe----no tak vrána....ale nám je to jedno, co to bude až to bude....někdy přemýším, co to muselo být za zvířátko, když k nám přinášel Ondráška-to je pěkný rarášek....toho uhlídat v pubertě bude nadlidský výkon....

mirka755
19. srp 2008

holky hlavně když to bude zdravé 🙂

krista
20. srp 2008

Misakulicka k vám čáp, k nám vrána 😀
Ale jasně že to bude jedno, to zdraví je nejpřednější, to víme všechny 🙂

Bejano přesně jak jsi to napsala, tím "jedním vrzem" bych to chtěla vzít taky, protože přesně s tou prací nevím jak by to bylo a až budu po MD někam nastupovat, tak už chci "s jistotou" že jim zase neuteču na MD po pár letech, navíc se také obávám toho, že by se mi pak do druhého třeba kvůli tomu "komfortu" kdy už bude Kristý větší a samostatná nechtělo 🙂

krista
20. srp 2008

To jsem tomu dala na zadek 😀
Chtěla jsem napsat k vám vrána k nám čáp 😀

kristi
20. srp 2008

krista: to je tady duvod, najednou bude ditko samostatnejsi, clovek bude azse moct delat spoustu veci, ktery treba tedka jeste nejdou a prave ten komfort se bude blbe opoustet, no.

janulle22
28. srp 2008

ahpj holky muzu se pridat..?Adamek ma 14 mes a ja by jsem chtela druhe,uz sem si delala nadeje,ale mrcha bohuzel prisla.Jenze pritel se k tomu stavi tak,ze zatim nechce.Nevi co bude v praci a ze na to nemame financne!!!pripada mi to jako blbost,co to mimi potrebuje-pliny,obleceni(mame po Adovi)papani,ale snad budu kojit a neskoncime na um jak s Adou.On vzdycky vidi vse moc cerne...🙂treba se mu to rozleti v hlave a bude ho brzy chtet...jinak ja se asi zblaaaaaazniiiimmm 😀

janulle22
28. srp 2008

tim jsem chtela rici ze bych si prala otehotnet kolem 1,5-2 let Adiska... 😉

simone
29. srp 2008

holky taky to ted resime. Manza,ze na druhe nemame,miminka nic nestoji janul,ale spis pak. Chces diteti doprat nejaky krouzek,jet s nim na dovcu,vylety a to uz penize stoji,nase mala uz bude mit dva roky a tak uz to vidim,kolik stoji tanecnni,kolik stoji zoo,kolik stoji letenky,dovolena...........jak byla miminko,tak mela sunar,pleny a hotovo a jen spinkala,ted uz se s ni neco musi delat. My jsme oba dva ze tri deti a nechci aby nic nemohla delat,protoze na to nejsou penize.chci aby mela moznosti,lprilezitosti si vybrat. TAk ted nad tim strasne hodne premyslim,v srpvnu jsme se ted snazili,ale neotehotneli jsme a ted premyslim,jestli se nevrarim zpatky na Ha.
No a taky je pravda,ze mala uz je samostatna,konecne v noci spime,.............a uz se nam nechce tak moc zas do plen a vseho toho zmatku.
Tak nevim,jestli mit jen jedno nebo mit druhe,aby nebyla jedinacek.............poradte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

janulle22
29. srp 2008

simone-jasne ze pak dite neco stoji,ale radeji si odtrhnu od huby aby malej mel co by si pral(za zasluhu) a hlavne aby mel sourozence.Ja ma sice brachu ale o 13let starsiho a stejne jsem byla porad sama a strasne me to mrzelo kdyz ostatni meli sourozence se kterymi si hrali a tak...takze pro me jednoznacne ze druhe dite chci at to stoji co to stoji...vzdycky se to da nejak zvladnou..jsou mminy ktere jsou treba se dvema detma sami a zvladaji to a ty deti jsou uplne normalni a vic si vseho vazi..tak se nebojte a hupsnete na to a uvidis ze pak budes rada ze mas dva prcky... 😉

simone
29. srp 2008

janull,ja se neboji,ze druhe neuzivim,jako jidlo,obleceni,hracky apod.Male deti jsou levna zalezitost,ale budu mit pak misto 1000kc mesicne za krouzek 2000kc? Na lyzka misto 5t.kc 10t.kc? Tabory,zabava...........to pak stoji penize.Nemluvne i skola.
Ja jsem ze tri,jsme co dva roky a opustene jsem si nikdy nepripadala,chodila jsem ven s kamoskouk ze skolky,pak s deckama ze skoly a segry meli zase svoje kamarady,po skole jsme doma nesedeli a nehrali si spolu.
Ja se proste bojim,ze chci dve deti tak budu mit dve deti a pak jim ne budu moc nic doprat.Nemyslim tim rozmazlovat,ale myslim ty moznosti.Nechci aby moje deti byly ty,co nejedou na dovcu,co nemuzou na lyzak,co nemuzou do tanecnich,co nemuzou delat jazyky................a to vse jim utvori budoucnost.

No mam ted hlavu jak meloun z toho 😖

kristi
29. srp 2008

janulle, tak to se mi zda nejak nezodpovedne. Vzdyt ten chlap vas zivi a jeste dlouho bude a urcite by z vlastni vule neprivedl dite do nejaky nejistoty....

janulle22
29. srp 2008

kristi-ale penize jsou a budou...to je jen jeho vymluva...ale to je jedno...co jsem napsala je muj nazor tak sory... 😖

janulle22
29. srp 2008

teda sorry 🙂 jsem to blbe napsala...