Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

krista
29. srp 2008

Simone já ti úplně rozumím, řešili jsme stejnou situaci, nechci aby za mnou jednou přišla třeba Kristýnka (když budou dvě) a řekla: "Mami potřebuju na lyžák" a já řekla: "Nezlob se, ale nemám" to by mě asi zničilo ... vím že dopředu nic nenaplánuju, ale s manžou jsme si na to sedli, probrali naše finanční možnosti, kolik budu brát na MD, kolik vydělává on, kolik čeho platíme, co bude nejspíš v budoucnosti nutný platit, jaký splátky třeba i zkončí, jak se zvýší náš příjem až já začnu pracovat a shodli jsme se na tom, že na to bude, když se nebudou peníze vyhazovat zbytečně! 🙂 Manžel se toho dlouho bál, ale už si věříme, že to zvládneme 🙂

Janulle asi bych ti poradila aby si to taky všechno propočítala a ukázala přítelovi fakta 😀 Že to zvládnete a je to! 🙂

kristi
29. srp 2008

ja to jako chapu, ale on zrejme pracuje a kdyz si neni necim jisty, tak je mozna lepsi chvili (treba pul roku) pockat, ne?

simone
30. srp 2008

Tak my doma resili a diskutovali a pockame. Ja nechci taky privezt dalsi dite do nejistotu a nechci dite za kazdou cenu,ale jen pokud mu muzu dat i dobrou budoucnost a tim si ted jisti nejsme. Ekonomika je ted hodne spatna a nevime co bude,tak uvidime a zatim se aspon budu moc venovat Verunce,jak pujde do skolky a do skoly-v Uk pujde do skoly uz od 4let.Je mi 25,tak treba se do druheho dame za pet let nebo driv.

Bavila jsem se o tom s mamkou a ta taky rikala,ze v dnesni dobe by mela jedno dite a pak si udelal druhe pozdeji a uzila si tak obe dve materstvi na plno,bez zmatku........aspon si prodlouzim mladi 😉

Tak dik holky,docela jste mi tu pomohli a tem co se snazi o druhe,tak hodne stesticka 🙂

krista
1. zář 2008

Simone hlavně že jste se dohodli, tak se mějte hezky! 🙂

kuliskaa
autor
7. zář 2008

Tak co holky radíte když je jedno ,že se druhé musí vlést?? 😀

krista
9. zář 2008

Kuliska a vy se snažíte? 🙂

veranada
16. zář 2008

Ahoj holky, jsem tu nová. Mám 3 letou holčičku, žiju s přítelem, který má dcerku rád, ale není jeho. Za dva měsíce mi končí mateřská dovolená a tak si říkám, jestli s druhým prckem otálet nebo se do toho pustit teď. Stejně jsme si říkali, že druhé mimi bychom chtěli tak za rok za dva.
Příteli je stejně jako mě, jsme oba poměrně mladí (23 let), bojím se, abych to zbytečně neuspěchala, ale zas nevím co řeší rok v zaměstnání. Chceme si taky za čas vzít hypotéku a začít stavět, tak jsem si říkala, že by bylo lepší mít už i po druhé mateřské, aby se to netáhlo jen z jednoho platu. Bojím se, ale že kdybych teď otěhotněla, že po další mateřské budu špatně shánět práci. Co myslíte? 🙂

krista
17. zář 2008

deni78 • 1d • 29. červen 2008 v 19:57
Ahoj maminky!
mame doma skoro 2 rocneho matuska...manzel by velmi rad zapracoval na surodencovi...a ja nevieeeeeem!!!chceme dve deticky, to hej...ale mam pocit, ze do toho druheho sa mi pusta tazsie...aby som vam opisala nasu situaciu...mala som pohodove tehu, katastrofalny porod, kt. skoncil sekciou, neskutocne poporodne komplikacie, problemy s laktaciou (co sa ale spravilo a dojcila som 10 mes), matusko bol nas maly "lekvarko" neskoro zacal chodit, 16m, vymysla v jedeni, ale zase je hrozne mudri, nemame cez den plienky, a od 5 mes. spinka celu noc...co je super, je, ze obaja st. rodicia matuska zboznuju, nasi su uz na dochodku, s maminou si super rozumiem, vela mi pomaha a aj by mi pomahala...v praci mi zrusili miesto, takze sa nemam kam vratit, a inak sme na tom financne tak normalne...ja viem, a teraz si tuknete na celo ze " tak potom v com je problem???" problem je v mojej hlave...velmi sa bojim porodu, bojim sa ako to vsetko zvladneme, ci budem mat na obe deti cas, ci ich budem vediet viest k tomu, aby spolu dobre vychadzali, matus zacina mat obd. vzdoru, tak neviem, ci je toto vhodny cas (co sa vam deti hadzu o zem, asi viete o com hovorim) na druhej strane matuska sme miesali skoro rok, manzel mal zly spermiogram, ale sanca tu bola a motyka u nas vystrelila...ja budem mat 30 manzel 35
tak neviem, rozmyslam a uz som z toho zmotana...ja viem, skusala som to pustit z hlavy a bude co bude, ale ja hrozne veci analyzujem, som dost perfekcionisticka...teraz ma kamoska babo, tak som si ho vymojkala, matus ho pekne hladkal, ale akonahle som si ho zobrala na ruky, zacal vrieskat MAMA NIEEE MAMA NIEEE 😖
tak neviem ako to bude aj so ziarlivostou..ak mate viac deticiek napiste mi prosim ako ste to zvladli a nejake rady!

maart • 29. červen 2008 v 19:58
Deni: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jaduska • 2d • 29. červen 2008 ve 20:08
deni ja osobne sa riadim heslom, čo sa má stať, to sa stane. Nechajte to na prírodu...Ak bude tvoje telo a tvoja myseľ pripravená na druhé bábo, tak ho "zamiesite". Ja osobne som druhé dieťatko nechcela, hoci manžel veľmi chcel. Nakoniec ma presvedčila staršia dcérka, ktorá mi raz vykričala, či ona má spať v izbe sama, že Saška (jej sesternica) má dvoch súrodencov a ona žiadneho, že aj ona chce sestru atď.atď. A potom som zrazu mala aj ja taký pocit, že buď teraz, alebo nikdy...A keď sa maličká narodila ,tak som aj ľutovala, že sme ju nemali skôr...

junovka • 2d • 29. červen 2008 ve 21:02
ja si myslim, ze neni na co cakat.My sme takto odkladali , ze az ked bude mat Timeika 3 roky, a ke d ten vek prisiel, tak som nevedela otehotniet 2 roky, a ked sa to uz konecne podarilo, tak Timeika mala sestricku na 5 rokov.Co sa tyka toho porodu, tak si myslim, ze sa nemusis obavat, pretoze nikde neni napisane, ze aj ten druhy musi prebiehat rovnako.Ja som sa tiez bala ako dopadne ten druhy, lebo mam problem so srdcom, ale dopadol dobre, skoro by som povedala na rovnakej urovni. 😉 Taze, hor sa dotoho. 🙂

marselina • 1d, 29tt • 29. červen 2008 ve 21:31
v dobu kdy náš synek bude mít přesně tři roky a tři měsíce by se nám mělo narodit druhé mimi,nejprve jsme si tak říkali že to ještě odložíme,ale zase potom by byly mezi dětma velké rozdíly a to jsem nechtěla,navíc syn je moc hyperaktivní,tak věřím že se miminkem dost sklidní,už ted když ví že mám mimi v bříšku,mě chodí pořád hladit,pusinkovat.

lienka55 • 1d • 29. červen 2008 ve 21:42
Deni ja si tiez myslim ze nieje na co cakat.Ked to zvladaju ine mamicky s mensimi rozdielmi /do roka dve/ tak si myslim ze to zvladnes aj ty. A myslim ze mamina ti s radostou pomoze aj s druhym.Ja mam 10mes.syna takze si myslim ze je to este skoro uvazovat nad druhym.Chcela by som az ked bude mat Davidko 3roky ostat tehotna dufam ze to vyjde ze to nebude skor,ale ked by sa nahodou pritrafilo nic sa nedeje,budeme stastni.Aj ked sa bojim druheho tehotenstva este viac ako prveho lebo Davidko sa mi narodil s dvoma vrodenymi vadami /hypospadia a distopia pravej oblicky/.Takze strach je tam velky aby bolo vsetko v poriadku. Drzim palce aby to vyslo co naskor.

lenerka • 1d • 29. červen 2008 ve 21:48
ahoj

no tak naší malý bylo 26.6.18měs.a chtěli by jsme další mimčo,aby nebyli moc od sebe
my jsme se ségrou 2 roky a 2měs.a bylo to dobrý
manžel to má se ségrou to samé
3roky od sebe je tak maximum
ale uvidíme jak se nám to povede
🙂

junovka • 2d • 29. červen 2008 ve 21:53
kocky, je to uplne jedno aky vekovy rozdiel budete mat medzi detmi, len nech su zdrave 😎 😉

lenerka • 1d • 29. červen 2008 ve 22:12
junovka ahoj

máš naprostou pravdu
hlavně ať jsou děti zdravé šťastné
a maminky co nejmíň trpí při porodu a při těhu
a hlavně pevný nervíky s těma našema prckama 🙂 🙂 🙂

deni78 • 1d • 30. červen 2008 v 07:53
baby dakujem za nazory! ste velmi zlate! hlavne je, ze nech su deticky zdrave!!!!ja mam o 10r st. brata a vobec spolu nevychadzame, teda ked som bola mala bol pre mna ako Pan Bozko, ja som ho zboznovala a aj ho zboznujem, ale on sa ozenil a nepohodli sme sa s jeho krasotinou, no nepohodli, nikto, lebo je divna, ale je to jeho zena, tak sme sa ju snazili akceptovat, aleona nas jednoducho nemusi, takze spolu uz 3r nekomunikujeme, je toho este dooost a je to skor ina tema, a ja sa bojim, aby takto nedopadli aj nase deti, dost som tym poznacena...ja viem, ze kazdy vek. rozdiel ma svoje plus a minus, nikdy to nebude idealne, alebo najvhodnejsie...ja len dufam ze druhe sa nam podari, myslim, ze asi tiez nebudeme cakat, ked sa podari, sa podari a ked nie, mame tu matuska! 😉

danca81 • 1d • 30. červen 2008 ve 12:57
Deni, to si musíš rozhodnout sama. Jak píšeš o tom porodu, tak každý porod je prý jiný (není to z vlastní zkušenosti 😉 ) Já mám doma ročního chlapečka. Chci taky druhé dítě, ale až tak za 2 roky. Nechci, aby mezi nimi byl veliký věkový rozdíl, ale taky nechci Dominička ošidit (samozřejmě nechci a doufám, že nebudu mezi nimi dělat nějaké rozdíly, ale přeci jen si to mimiko žádá častější pozornost např. co se týká kojení). Teď si užíváme spolu a nechci to měnit. Samozřejmě, kdyby se stalo, že otěhotním dříve, tak nebudu smutnit, ale ještě chci počkat 🙂

majaaita • 1d, 39tt • 30. červen 2008 v 16:43
Deni, asi bych to nechala, až přijdou ty správné pocity. My už druhé čekáme, rozdíl budeme mít 16 měsíců, druhý kluk je neplánovaný, ale prostě si říkám, že to asi přijít mělo, tělo si řeklo, na co má a rozhodlo to za nás 🙂 Jak píšeš, žádný věkový rozdíl není ideální, nikde není ten správný patent, ne všechno vyhovuje všem.
Takže - až budeš cítit, že ten správný čas je, jděte do toho. Uvažování dopředu asi moc cenu nemá - člověk míní a příroda to stejně udělá podle svého 🙂

janakade • 1d • 30. červen 2008 v 16:52
Ahoj, nevím, asi neporadím, ale zatím to taky plánuju, že až naše holčička oslaví druhé narozeniny, tak se "pustíme" do sourozence. Myslím, že rozdíl tří let je tak akorát, aby děti nebyly dva "jedináčci", jak jsem to viděla v jiných rodinách. Osobně mám o 23 měsíců staršího bratra a jen o 11 měsíců mladší sestru. Jako děti jsme se handrkovali a prali, ale dnes jsme super trojka a mylím, že i s podobnými starostmi, protože jsme si tak blízko. 🙂

atevi • 3d • 17. červenec 2008 ve 14:16
Ja som chcela drude dieta do roka, ale priroda to tak asi nechcela. Takze budeme mat rozdiel 2r a 5mes. Bola som sklamana, ked sa nam nedarilo otehotniet, ale podla Dr. to bolo vraj ovplyvnene tym, ze som 2r dojcila.

atevi • 3d • 17. červenec 2008 ve 14:18
P.S. Sme radi, ze cakame dalsie dietatko a dufame, ze bude zdravucke a vekovy rozdiel neriesime.

lenca13 • 2d • 17. červenec 2008 ve 14:28
Ahojte tak my mame rozdiel skoro sest rokov kebyze sa Timka narodi o dva dni neskor tak su presne na den.My sme si s manzelom hovorili ze pokym pojde Radka do skoly tak chceme druhe aj nam to vyslo.Ale ved to je kazdeho osobna vec aky ma rozdiel ale nam to vyhovuje uzili sme si aj Radku ktora je uz dost samostatna a aj sme s nou trochu pochodili a tweraz si uzivame Timku 🙂

veronika13 • 1d • 17. červenec 2008 ve 14:38
atevi a to najstaršie dieťa si kojila koľko? 😀 😀

kedysi som chcela rozdiel medzi deťmi 6 rokov, teraz 3, aby sa s polu aj zahrali a zžili, kým pôjde prvé do školy, lenže človek mieni, Pán Boh mení, uvidíme ako sa nám podarí alebo nepodarí.

deni78, ty sa neboj, pôrod zvládneš ľavou zadnou, druhé deti sa vraj rodia lepšie, tak mysli pozitívne.Ja osobne sa viac bojím tehu ako pôrodu, dosť som ležala v nemocke na rizikovom... tak chápem tvoje obavy, ale musíme to premôcť 😉

mtencerova • 2d • 17. červenec 2008 v 15:07
Vekovy rozdiel medzi mojimi ratolestami je 11 mesiacov (obaja sa podarili na 1x 😉 )a som nesmierne rada. Prvy rok bol namahavejsi, ale vsetko sa da zvladnut s podporou najma manzela a najblizsich pribuznych. Teraz budu mat 2 a 3 roky a uzasne si rozumeju. Druhe dieta ma vlastne prinutilo nebyt velmi ustrachanou maminou pri kazduckom udreti, placi ci len niekolko hodinovom odluceni. Ziskala som nadhlad nad niektorymi vecami a aj ked sme druhe babo nechceli "hned", teraz som stastna. A onedlho chcem tretie! 🙂

nikusska11 • 1d • 17. červenec 2008 v 15:15
pááááni pekná príííbeh mtencerova.a mala si lahke porody.lebo aj ja by som chcela viac deti ale ten porod ma odrááádza

sirinka • 1d, snž • 17. červenec 2008 v 15:45
ahojte...tak nasa mala teraz rok a chystame sa prave na druhe...a kedze chceme dokopy tri az styri, tak s tym nemienime moc otalat. mala som rizikove tehu a trochu sa bojim...niekedy teda dost 😅 ...ao to zvladnem ori dcerke, ale tie vyssie sily to uz urcite nejako zariadia

hubka • 1d • 17. červenec 2008 v 19:52
ahojte, aj ja uz zacinam uvazovat kedy druhe dieta...problem je v tom, ze som dost spolocensky typ, v praci to bolo rusne, kazdy den na cestach a more telefonatov, bola som z toho na nervy ale ked som zostala na MD, zrazu ma ten pocit stereotypu zacal viac pohlcovat........... 😝 a teraz neviem ci sa mam vratit do prace ked bude maly mat rok a pol, cize o rok a trochu pobudnut v praci- cca rok, alebo rovno zacat pracovat na druhom, a potom ist do prace, totiz mam 28r,a nejak do 30tky to chcem stihnut, viem, je to blaznive........ale bojim sa, ze mi na tej MD struhne, a tiez nechcem velky vekovy rozdiel medzi detmi.........krto to tak ma nech poradi, a ak nie, aj tak nech poradi papa

pizicek • 1d • 17. červenec 2008 ve 20:48
Ahoj hubka tak ja na tvojom mieste by som trosku pockala aspon kym nebude maly trosku samostatny ,ja mam 2 rocneho chlapceka a mam co snim robit je stesne aktivny vsetkych nas vycerpava .Vies je to kazdeho vec ,ale ja by som si na druhe zatial netrufla mozno ked pojde do skolky.Ale mam kamosku ktora ma dvojrocne babo a teraz v maji sa jej narodilo druhe hovorila ,ze zaciatok bol tazky ale teraz to je v pohode . 🙂

lienockaa • 1d • 17. červenec 2008 ve 21:04
hubka, na Tvojom mieste volim prvu moznost..😉mozes ist od 1,5 rocneho do prace a aj sa hned popri praci zacat snazit a uvidite ako to vyjde..hlavne ak Ti maleho ma kto postrazit, ked pojdes do prace..30tka nie je ziadny strasiak, neboj, je vela zien, ktore v 30tke maju este len prve../vid ja..😀/

dahlia23 • 1d • 17. červenec 2008 ve 21:17
Aj mňa trápi táto otázka. Druhé bábo by som aj chcela, aj nie. Chcela by som ho kvôli vekovému rozdielu, medzi mnou a sestrou je 5 rokov a veľmi si nerozumieme. A naša Lenočka keď vidí bábo (máme ich okolo seba dosť), tak je úplne happy.
Ale tiež sa bojí tehu, mala som rizikové, 3-krát som pobudla v nemocnici. druhá vec je, že v meste, kde bývame, nemáme nikoho, takže som na malú stále sama (manžel sa tiež veľmi nechytá, ale možno pri dvoch deťoch by musel). A za ďalšie, tiež sa bojím, že tak trochu "ošidím" Lenku, chcem si ju užiť, venovať sa jej, ale pri dvoch deťoch to sama nezvládnem.
Chodíme plávať a môj muž by s ňou zaručene nechodil. ☹

hubka • 1d • 17. červenec 2008 ve 22:10
Lienockaa, ved aj mne sa ta prva volba zda byt fajn, moja mama by mohla byt pri malom, ale vsetci mi vravia, ze prve babo si treba uzita potom ta nerespektuje, starke rozmaznavaju atd...manzel je zatial v tomto ok, pomaha ako sa zda, pokial nie je mimo mesta 😀 Tu 30tku neberiem ako strasiak, ale moja mama ma malôa v 20tke a mame super vztah...tak aj to zavazi
lucka1905 17. červenec ve 22:10 | Příspěvek byl smazán adminem. Nebyl v souladu s pravidlem NEPIŠ VELKÝMI PÍSMENY.

hackermartinka • 2d • 24. červenec 2008 v 11:07
Ahoj holky,
my máme ročního syna a během několika dní se nám má narodit dcerka, takze budou od sebe v rozmezí jednoho roka - plus-minus par dni a musim rict, ze se na to moc tesim, protoze se budou mit s kym hrat..Ja mam o 2 a pul roku starsiho brachu a celkem jsme si rozuměli, tedy samozřejmě mě šikanoval 😀 když jsem byla menší, ale to je asi u všech...rozhodně si nemůžu stěžovat..Jsem moc ráda, že neni starší o víc let, pak už by to bylo asi trochu něco jiného...
A ještě k tomu porodu, ikdyž bys ten prní porod měla Deni lehčí, tak by ses stejně taky bála. Ale jak už psaly holky, každý porod je jiný a ten druhý může být naprosto pohodový.
Já jsem první porod měla musim říci super, trval od prvních bolestí 4,5 hodiny, ale jelikož nesnášim bolest a z bolesti většinou omdlim, tak jsem měla strach..co tím chci říct je, že ikdyž ten můj porod byla "pohoda", tak se toho druhého bojim ale stejně, a možná i o něco víc než toho prvního..
Každopádně přeju moc štěstí a hlavně zdraví

anatanka • 1d • 24. červenec 2008 v 17:32
Pro sourozence je samozrejme lepsi, kdyz jsou u sebe vekove co nejbliz.
Ja to zatim moc neresim, dalsi dite nechci - Mirina mi uplne bohate staci, z dalsi Miriam bych se asi picla...
Pokud jeste nekdy otehotnim, tak urcite ale jen, pokud si budu uplne jista a budu to stoprocentne chtit a citit se na to.

kristi • 1d • 24. červenec 2008 v 17:34
muze - ale taky nemusi. Je to o lidech, nikdy nevis, zda si budou rozumnet

danu • 1d • 24. červenec 2008 ve 22:53
Ja zatial stale tvrdim ze druhe urcite nie, moj partner by prijal aj hned, ale ked sme sa o tom blizsie bavili tak sme sa zhodli ze ked druhe tak o nejakych 5-6 rokov, nech si prve poriadne uzijeme

mata78 • 2d • 25. červenec 2008 ve 22:47
ahojte.
deni 78 celkom ťa chapem. medzi našimi deťurencami bude presne 22 mesačný rozdiel. druhé dieťa som ja osobne vôbec neplanovala a ani som nad druhým neuvažovala. prišlo to tak neplanovane. najskor som bola veľmi nešťastná, a prvé čo ma napadlo bolo, že mám zase rodiť? pri kristinke som mala veľmi ťažký pôrod a taktiež som mala aj popôrodné depresie. a už len predstava toho všetkého ma odrazdzala od dalsieho dieťaťa. aleteraz som aj rada, že som tak neplanovane otehotnela, lebo keby to zaležalo iba odo mna tak ta spravna chviľa asi nepride nikdy a my by sme skončili iba pri jednom dieťati. a čo sa tyka porodu, tak to už teraz poriadne nespím čo sa bojim, ale moj porodnik mi slubil, že už ma nenecha sa tak trapiť. tak sa tym utešujem. a mas oproti mne jenu vyhodu. mas rodicov co su na dochodku a mamu čo ti pomaha. naši rodicia su este dost maldi, takže mi nemozu tak pomahat ako by chceli a ani od manžela sa veľkej pomoci nedočkám, lebo okrem toho, že chodi do prace , tak sa este venuje trenerstvu, takže som stale dlho do večera sama doma a vikendy tiež.

winifred • 2d • 26. červenec 2008 ve 13:20
Ahojte holky kdy druhé to je otázka.My jsme osobně chtěli mít druhé ve třech letech naší dcerky.Tak jsme se o to pokoušeli,ale nevycházelo to bohužel.Dvakrát jsem samovolně potratila a loni se nám to konečně povedlo,ale věkový rozdíl je už velký 6 let.Sice dcerka mi pomáhá nedá na brášku dopustit.Ale já sama vidím že už je to moc velký odstup věkový.Tak si myslím že do třech let si pořidit další je asi tak nejlepší čas. 🙂

capyy • 2d • 26. červenec 2008 ve 13:32
deni78: ja mam medzi detmi rozdiel tri roky. podla mna je to tak akurat. a naozaj kazde tehu a porod su ine. pri prvom synovi som bola od konca stvrteho mesiaca doma. otvarala som sa a hrozil mi predcasny porod. takze som poctivo lezala pet mesiacov a nic som nemohla. strasne ma to ubyjalo. ale do nemocky som nachcela tak mi nic ine neostavalo. syn sa mi nakoniec narodil v 38 tyz. a bol to strasne dlhy den. kontrakcie mi zacali rano o osmej a narodil sa az v noci 1:40. tiez som sa bala mat druhe babo ze ako to zvladnem ked budem mat zasa rizikove. ze co bude s vikinkom ked budem musiet lezat, nebodaj budem musiet ist do nemocky. a druhe tehu uplne bez problemov a porod parada. potlacila som dvakrat a tomino bol na svete. teraz som uplne stastna, ze som sa nechala prehovorit. a dost mi pomohlo ze manzel bol pri obydvoch porodoch 🙂

orinka • snž • 28. červenec 2008 v 08:16
Zaujímavá otázka 😀 ja ešte bábätko nemám, ale s manželom takisto uvažujeme nad dvomi bábätkami... alebo teda sme uvažovali 😀 už nás to akosi prechádza a vravíme si, že stačí aj jedno.... ale... a som jedináčik a súrodenec mi vždy chýbal.... je to ťažké, že kedy druhé, pretože určite je vždy veľa faktorov za a veľa proti.... my napr. nechceme, aby bábätko bolo jedináčik, aby medzi detičkami nebol veľký vekový rozdiel, aby sa mali s kým hrať, zas na druhej strane, aj jedno dieťa je náročné na výchovu, financie atď... takže najlepšie je to asi nechať na "náhodu" 😀 čo má prísť príde.... 😀

evaka • 1d • 28. červenec 2008 ve 13:16
Podla mna sa na to treba hlavne citit a velmi chciet. Mama jeden a polrocnu dcerku a sama sebe sa divim, ale pristala by som byt tehotna s druhym aj hned, rozdiel by bol vyse dvoch rokov tak si myslim, ze by sa to dalo zvladnut. Zial, to druhe by som musela mat asi s inym chlapom, moj o druhom zatial nechce ani pocut 😀 Snad ho vcas zlomim, urcite nechcem mat viac nez stvorrocny rozdiel, zo skusenosti niekolkych znamych viem, ze je to uz moc a deti si nerozumeju.

veverca • 2d • 28. červenec 2008 ve 22:56
Ja som chcela mať 4ročný rozdiel, ale nedarilo sa nám hneď a je z toho 5 rokov a 3mesiace- a to sa mi zdá veľa, ale čo už. Teraz si myslím, že optimálny rozdiel sú také 3 roky. Určite som nikdy nechcela mať jedináčika.

vojtisek2007 • 3d • 29. červenec 2008 v 09:02
Ahoj maminy,
tak my máme věkový rozdíl mezi prvním a druhým celých dlouhých 8 let - to je vážně dost - ale dřív se bohužel nezadařilo ☹ - člověk míní, příroda mění - ale zase je z Honzíka super chůva pro Votju - zatím k sobě mají blízko,tak uvidíme, jak to bude dál - každpádně když jsme na druhý čekali tak dlouho, a chtěli jsme ještě třetí mimi, tak jsme na tom začali pracovat hned po porodu 😀 a Eliška se nám narodila 16měsíců po Vojtíškovi - zatím je to jenom honička a hlídání Vojty, aby v zápalu hry jí neudusil pusinkama nebo neuhladil a podobně 😅 , žázlivost zatím žádná nenastala - ale podle mě je tohle všechno o výchově a přístupu a je jedno jestli je věkový rozdíl 12měsíců nebo 5 let.....

marorlinko • 1d • 29. červenec 2008 ve 13:44
deni78, viem ako sa citis, ja tiez chcem 2dieta,ale sa bojim, porod bol ok aj maly , ja sa len bojim,ze maly bude velmi ziarlit, lebo je dost ziarlivy,m,ked vezmem nejake dieta na ruky,alebo ho pomojkam, odhana to druhe dieta drga don., vela ludi mi vravelo,ze najlepsie je mat dieta az po 3rokov, myslim dalsie, tak aj chcem, viac mysli to dieta v tom veku ho dam do materskej skolky,kde si zvykne aj na ine deti, nebude stale somnou, u inych to funguje tak, uvidime. moj maly je dost aktivny, ma obdobie vzdoru , dakedy si neviem rady ani s nim a neviem,jak by som zvladla druhe dieta, manzel je v praci cez den. takze ty musis vediet a citit sa nato, mas podporu rodiny, vzdy ti dakto pomoze, co ja tuna v uk rodinu nemam, ja aj manzel sme na vsetko sami, tym chcem povedat, ze to zvladnes. nesmies mysliet nato,ze si mala zly porod a vsetko potom, druhy porod moze byt bezproblemovy, vravi sa,ze druhe dieta ide lahsie,ako prve.

adetka • 1d • 29. červenec 2008 v 15:22
kazda tak, ako sa citi... ja by som uz mozno dalsie tehotenstvo prijala... ale nedovolia nam to financie... takze nastupim na jesen do prace (Mirka bude mat 21 mesiacov a pojde do jasliciek)... a dlasie babatko tak o dva, dva a pol roka... ked sa manzelovi zacne viac darit v podnikani... pripadne nasetrime... takze vekovy rozdiel cca. 4 - 4,5 roka... medzi mnou a sestrou je rozdiel 4 roky a bolo to fajn... aj sme sa dokazali spolu pohrat... aj si poradit... momentalne vela nekomunikujeme... ale dovodom je... ze jej sa nedari otehotniet... a mna sa na treti krat podarilo mat dietatko... cize momentalne nemame velmi vela spolocnych tem... a ani nechcem sposobovat smutok 😒

krista • 1d • 29. červenec 2008 v 17:21
Ahojky,
právě jak tady píše spousta maminek, tak člověk nikdy neví kdy se zadaří, my tomu necháváme volný průběh, chtěli bychom děti s max. 3letým věkovým rozdílem, ale když to nepůjde, tak to prostě nepůjde, počkáme si 🙂

mimakro • 2d • 5. srpen 2008 v 10:20
Medzi našimi je bez mesiaca trojročný rozdiel. Výhoda je v tom, že Ondrejko je už samostatný, chodí do škôlky a viac sa môžem venovať Hanke. Nevýhoda, že sa spolu zahrajú iba krátko, potom mu Hanka začne brať veci alebo búrať stavebnice a je po hre. Nikdy na ňu nežiarlil, nedá na ňu dopustiť. Keď ho ona uhryzne, alebo uštipne, on si to nedovolí. Ak by som mala čakať na to, kedy dozrejem na druhé tehotenstvo, tak by sa druhé nekonalo. Ale taktiež som si uvedomovala, že jedináčika nechcem. Ale ak by sa to dalo vrátiť, volila by som ročný rozdiel.

krista • 1d • 5. srpen 2008 v 10:23
Mimakro fakt roční rozdíl? 🙂
Ten by se mi taky líbil, ale už nestíhám 😀 Většinou co jsem se setkala, tak to hodně lidí rozmlouvá ten roční rozdíl a je fakt že naše Kristý je pěknej ďábel, dost často pláče nebo spíš řve a hysterčí 😅 ale já pořád věřím, že to se brzo spraví a nechci čekat na další těhu jen kvůli tomu 🙂

mimakro • 2d • 5. srpen 2008 v 10:40
Medzi mojim manželom a jeho bratom je rok aj tri dni a vždy sa mi to zdalo super. Myslela som, že ja by som to nezvládla, tak sme sa ani nenažili otehotnieť. Pravdou je, že som dojčila a nevedela som si predstaviť dojčiť a zároveň byť tehotná. Keď mal Ondrejko 17 mesiacov, tak som otehotnela, ale bohužiaľ to nevyšlo. A potom sa nám nedarilo. ☹

krista • 1d • 5. srpen 2008 ve 14:41
Mimakro to mě mrzí, no já taky kojim a ještě dlouho kojit chci a taky moc nevim jak by to šlo dohromady s případným těhotenstvím 😕

anjelik85 • 1d • 5. srpen 2008 ve 14:49
ahojky, tak mi by sme už hádam mali aj druhé na svete, kebyže nebývame zatiaľ u svokrovcov a máme len jednu izbu. chceme najprv vlastné. a ak prejde slivke starej tomanovej návrh, tak neviem, či bude druhé, keď budeme už potom splácať hypotéku. (30rokov po 10000sk) 😝

mirka755 • 1d, snž • 5. srpen 2008 v 19:05
ahojky, tak my máme 15 ti měsíční Anetku a až doberu antikoncepci tak se začneme snažit o druhé.

Anjelik85: máme také úvěr, na 29 let po 5200 Kč. Bohužel v dnešní době to jinak nejde, ale druhé chceme hrozně moc. Nechceme aby Aňule zůstala jedináčkem

mimakro • 2d • 5. srpen 2008 ve 22:15
Bože, bývanie u svokrovcov som si užila ☹ 😠 😝 . Našťastie máme už vlastné bývanie. Ale zase to malo výhody - mal sa mi kto o malého postarať a ja som si mohla ísť nakúpiť, alebo tak. Splátky máme aj my, no kto nemá? Moc si nenavyskakujeme, ale aj to raz skončí. A možno mi bude za týmito časmi aj smutno. Raz.

dada07 • 6. srpen 2008 ve 13:04
Ahoj,

my máme 21m rozdiel a je to supeeer - dcérka má 3r, malý 16m, ľúbia sa ako kone, občas hádky, ale to tak býva všade, nie? Som s nimi oboma doma, malý má problémy s uchom, tak aby neboli často chorí. Myslím, že to bude aj väčšia sranda, hoci si neviem predstaviť skladať puzzle alebo hranie pexesa ... čo Terka zbožňuje.

Tehotenstvo aj pôrod boli v pohode. Druhý pôrod rýchlejší, ľahší a neporovnateľne lepšie zotavenie sa hoci ani ten prvý pôrod nebol asi ten najnáročnejší.

Stačí moc o tom nepremýšľať, my sme chceli rozdiel 2-3r a takto to dopadlo. Hlavne aby ste boli zdraví.

Držím palce.
Dada

krista • 1d • 6. srpen 2008 v 19:26
Dada super, doufám, že to i u nás klapne! 🙂
Ten rychlejší porod bych si hodně přála, jestli to bude stejné jako prvně tak se snad nechám kuchnout 😅 Myslím jako císaře 😖 No ale uvidíme 🙂

Co se týče těch splátek jak tu zmiňujete, my nemáme hypo ale za to úvěr na rekonstrukci a platíme taky tučnou čátku, to je fakt všude a vždycky se najde něco na splácení, i to je důvodem (ale ne hlavním) proč bych ráda děti brzo po sobě - abych mohla co nejdřív do práce a bylo to snesitelnější 😉

deni78 • 1d • 7. srpen 2008 v 06:52
Ahoj maminky!
dakujem za vase postrehy, pozorne som citala!!! No sme na tom tak, ze tento mesiac "ideme naostro" tak dufam, ze sa nam coskoro zadari...no a tiez je matusko v obd. vzdoru, okrem toho nam nechce jest skoro nic, sam uz vobec nie, dost sa preto trapim... maminky kt. deticky nepapaju asi vedia o com pisem, je to horor, vtedy ma tak aj prejde chut, lebo si to cele neviem predstavit...dojcit, nahanat s lyzickou matuska...ach jo...a tie jeho vystupy co mi zacal robit!!! ale nastastie nie casto....potom si poviem, ze "prave preto!!!"..no a do skolky podla mna nepojde v 3r, lebo okrem toho, ze mati nepapa(len malo) tak ma aj citlivy pazerak, z tuhej stravy sa davi, napyna ho a pogrcka sa, takze sme na kasovitej strave...ale uz sa naucil jest aj tycinky, a susienky...ide to ale pomaly...inak je to velmi mudri chlapcek (nie zato ze je moj 😵 )...tak okrem toho ci sa druhe podari, okrem fobie z porodu mi robi vrasky na cele aj matuskove jedenie...tento mesiac oslavujeme druhe narodeniny!!!

krista • 1d • 7. srpen 2008 ve 14:20
Deni tak hodně štěstí, Matuško se určitě brzo umoudří a bude vám dělat jen radost 🙂 😵
Naše malá taky hodně zlobí (i když jinak než váš Matuško vzhledem k věku 🙂) a já už jsem si taky párkrát říkala jak bych to teď zvládla být znova těhotná a nervovat se tady s prďolou, ale zvládli to jiní a já chci taky 🙂 ale věřím že pak si tady třeba párkrát postěžuju 😀 ale budu za to ve výsledku ráda jak to mám 😵 Jen aby se to povedlo!!! 😵

mimakro • 2d • 8. srpen 2008 v 09:50
V stredu sme boli u svokrovcov a svokra vraj počula, že v rokovaní je zákon o príspevku pri narodení dieťaťa. Vraj taký vysoký príspevok, ako teraz dostanú prvorodičky, sa plánuje dať aj pri druhom aj treťom dieťati. Mali ste vidieť môjho manžela, ako mu zasvietili oči. V marci má ísť do misie a že nebolo by odveci, keby sme predtým zarobili tretie, že ešte aj prachy dostaneme. No srandista 😀 A s druhým pôrodom to nie je také jednoznačné. Prvý - doma mi odtiekla plodová voda a bolesti nič. Beztak som išla do nemocnice, bolo 6 hodín ráno. O 9 ráno mi pichli nejakú injekciu, to už sa trošku rozbehlo, potom ešte jednu. Asi o jedenástej mi dali infúzku s oxytocínom, bolesti už boli riadne, za pol hodinu som išla rodiť a o 12 sa malý narodil(3830g, 51cm). Čakala som, že bolesti budú neznesiteľné, ale dalo so. Zato ma veľa šili (nástrih+konečník). Každý mi hovoril, že druhý pôrod bude v poho. No nebolo to celkom tak. Ráno, v deň termínu, mi začala odtekať zátka. Ako druhorodička som sa radšej poponáhľala, že čo ak to pôjde rýchlo. Do nemocky som prišla o 5 ráno a bolesti zase nič. O 7 mi doktor prepichol vodu, od 7:20 mi tiekol oxytocín a zrazu bolesti, ale strašne silné. Hanka (4000g a 50cm) sa narodila 9:25 a nebyť hematómu, ktorý sa mi spravil na labiu (prestrihnúť, zrazeninu odsať a zašiť), tak by to bolo super. Rodila som bez nástrihu a na hrádzi som mala po 1 stehu. Ale sekciou by som nešla.

mercy • 1d, 12tt • 8. srpen 2008 v 11:23
Niekedy je to sranda. my sme čakali, kým sa podarí Riško sedem mesiacov, tak sme si teraz povedali-malý má vyše dvoch rôčkov, kým sa to podarí, bude medzi nimi tak tri a pol, štyri roky a vyšlo to ehm hneď na prvý raz🙂

krista • 1d • 8. srpen 2008 v 17:12
Mimakro to já taky říkám jen tak ten císař 😝 Já jsem měla příšerný bolesti 29 hodin + křižový, voda nepomáhala, nechali si mě v porodnici, byla jsem tam skoro celou dobu bez manžela, protože to hlavní se tam odehrávalo v noci, takže jsem chodila sama po pokoji ... dva dny jsem nespala, byla jsem fakt vysílená, chtěla jsem umřít 😅 😀 nNástřihu jsem se bála jako čert kříže a ten dopadl naštěstí dobře, šitá jsem minimálně, ale to co bylo předtím to byl prostě mazec 😝 Po 25 hodinách bolestí mi konečně praskla voda, jinak bych tam rodila asi do dneška a pak už "jen" 4 hoďky 🙂 Ale malá byla teda prcek proti vám 3080g a 49cm (dle porodnice, dle dětské Dr. 48cm) 🙂 Rodila jsem týden před termínem ve 39tt 😉

Mercy to je paráda že se teď zadařilo hned 🙂 😵

mimakro • 2d • 9. srpen 2008 ve 22:11
krista, našťastie som dlho netrpela. Veru, kamoška bola podobne ako Ty, v bolestiach skoro 24 hodín a povedala, že nikdy viac. A k Davidkovi pred pol rokom pribudla Laura 😉 Na veľa vecí sa zabudne.

deni78 • 1d • 10. srpen 2008 v 08:50
No baby, kazda z nas to ma pestre!!!
MATA 78 drzim palceky, aby si druhy porod zvladla na jednotku a aby si mala krasne, zdrave babo!!! dufam, ze sme si kredit na smolu pri porodoch uz vycerpali!!! 😉

CAPYY klobuk dolu, ako si poctivo lezala hore bruskom...co by sme pre nase babiky nespravili vsak??? a vidis, duhe si zvladla super!!! 😉

EVAKA drzim palce na krasne prehovaranie muza..v spravnej chvili, v spravnom spodnom pradle... 😀 😉 🙂 😵

MARORLINKO dakujem za povzbudenie!!!

ANJELIK tak teeeeeda, ze byvat u svokrovcov!! ja viem, ze dnes sme radi, ze niekde mozeme byvat... 😨 tak dufam, ze vam to nejako nezasahuje do vztahu...ze sa nehadate a vychadzate spolu dobre...ja by som u mojej teda nevydrzala, tak nedelnu navstevu zvaldnem ale nic viac... 😎 dufam, ze si zriadite byvanie podla svojich snickov! 😉

MIMAKRO ja som mala krvnu zrazeninu na krcku....koli tomu som nemohla tlacit..dali mi cipok a cakali, ci sa nevstrebe....nebudem to cele popisovat...staci, ked napisem, ze som 4 hodiny mala tlakove bolesti kazdu minutu, bol to pocit, ked uz jednoducho MUSIS tlacit a ze som NEMOHLA!!!!!4hodiny!!!! trhala som uterak, cela som sa triasla, krizila som si nohy a cely cas mi hustili, ze nemozem zacat tlacit...potom ma pozorovali, zial pri kazdej kontrakcii mi edem stvrdol a matuska by som nevedela vytlacit, iba by som mu ublizila a sebe asi tiez...museli by mi nastrihnut krcok, matuska vytiahnut vakuom, a zrejme by mu museli zlomit klucnu kost, aby sa cez to vsetko zmestil...az pri sekcii mi povedali, ze mal2x zamotanu snuru okolo krku a este bol do nej aj tak nestastne pomotany, ze by som ho nevedela vytlacit, aj keby nemam edem...ze by vysiel kusok a zase by sa vcucol...a nebol spravne natoceny...a uz mu slablo srdiecko...brrrrrr 🤐 myslim, ze staci....
ja len dufam, ze sa nic neopakuje 2x....a ze to bude ine...
a bojim sa aj rannych nevolnosti...pri matuskovy som ani raz negrckala...tak si ani neviem predstavit, ake to je objimat zrana wc misu... ☹

krista • 1d • 10. srpen 2008 v 10:46
Mimakro to máš pravdu že na spoustu věcí se zapomene, mě teda trvalo asi dva měsíce než jsem se z porodu psychicky sebrala, protože si ještě pamatuju jak jsem si vrývala do paměti: "pamatuj si to, už se to nesmí opakovat" 😀 Jo ale teď už je to dobrý, říkám si, že člověk nerodí pořád, tak ještě jednou bych to mohla zvládnout 😅 A nevíš jak dlouho rodila kámoška po druhé? 😅

Deni tak to si nedovedu představit nesmět tlačit, já hned jak jsem ucítila tlak na konečník tak mě porodní asistentka zkontrolovala a řekla, že běžíme (doslova) na porodní sál, tam jsem ještě párkrát vstávala z toho porodního boxu, protože mě přecházeli bolesti, ale fakt jsem nemohla vydržet netlačit a to bylo pár minut, nedovedu si fakt představit nesmět tlačit 4 hodiny, já bych to prostě nevydržela! Hlavně že to dobře dopadlo!
Co se týče nevolností ty jsem měla do 5.měsíce, takže taky dobrý 😅 😀 Věčně jsem brečela na záchodě 😝 Kristýnka kdyžtak bude muset mít pochopení 😅 A je dost možný že ty nevolnosti zase mít nebudeš, tak toho se neboj 🙂

deni78 • 1d • 10. srpen 2008 ve 20:34
Krista a ty chces urcite cisarsky???
mne povedal gynekolog, ze ked uz som rat mala sekciu, zrejme aj druhe bude sekciou...no neviem, ved to uz bude skoro 3r od prvej....
ja nie sopm presvedcena, ci chcem sekciu...a to som vam este nepisala, komplikacie, ake som mala po cis. cely ten moj porod-neporod, bola malina...

len v skratke...stratila som prilis vela krvy, sestricky, mi po sekcii doslova spod zadku vyberali cele premocene vlozky aj plachty, tie igelitove, vsade bola sama krv...tocil sa so mnou svet, mala som zo seba depky, ze mi je NAJHORSIE NA SVETE, KEDY BY SOM MALA BYT NAJSTASTNEJSIA, strasne mi opuchli ruky a nohy, slablo mi srdce z nedostatku krvi, asi 100x mi ho chodili merat, mala som desnu tachikardiu...a co bolo horsie, krv som nemohla dostat, lebo som jedna z mala percent ludi, co maju v sebe vsetky protilatky...cize by som cudziu krv neprijala a skolabovala by som...tak som dostavala silne davky zeleza...nemusim vam popisovat, ake krce v bruchu som z nich mala, ako som sa 2t. nevedela vyweckovat, ako som to skusala s rozrezanym bruchom a nic...a nakolko som dojcila ani som si nemohla dat nic celozrnne, ani ovocie, ani prehanadlo...to boli strasne muky...a ak mi nevysla zlata zila po porode, vysla mi z tohto vsetkeho po porode... ☹ ☹ ☹
a to som nepisala o zapalenych prsiach a blbych sestrickach...kazda mi radila nieco ine, jasne, ze osm odsavala, ale aj tak som ich mala tvrde ako fras...az kym neprisla do sluzby jedna sestricka-zachranca, ta si ma pozrela, povedala len ze PREBOHA!!!! povedala mi, ze to co bude robit musi, lebo mozem dopadnut velmi zle...dala mi do ruk uteraky a zacala mi masirovat prsia...ak to niektorej z vas robili asi viete, ze toto este len bola ta najhorsia bolest...vytlacala mi stuhnute mlieko dobru hodinu, ja som kricala na celu chodbu...chytila som triasku, teplota mi vyskocila za tu hodinu na 39, toto bolo neskoro vecer asi o 22.00, a povedala, ze o 01.00 si to zial musime zopakovat..viete si predstavit ako som spala...na prsia mi dala mokry uterak, pekne ma zakryla...a o jednej ma prisla zobudit...aj tak som oci nezazmurila...bolelo to, ale uz nie tak...matuska si zobrala k sebe, aby som si oddychla...sice dostal UM, ale aj tak som nemala mliecko...
a potom som kojila asi takto...pred kojenim som si soluxovou lampou nahriala prsia...kojila som 30min. z jedneho a 20min. z druheho a zvysok odsat...s klobucikmi, lebo som mala v prdely bradavky...cize za chvilu sa kolotoc opakoval...a ja som koli chudokrvnosti bola strasne unavena a dokolo som sa len cicikovala, a potom to na mna prislo,....depresie ako vysite, bolo mi zle, bolelo ma brucho, nevedela som ist na wc, tocila sa mi hlavam chcelo sa mi spat...
teda pobyt v porodnici bol pre mna fakt najhorsi zazitok...ale kojenie som nevzdala, nakoniec sa mi aj mliecko rozbehlo, kojila som 10mes. kym sa matus sam neodstavil...jednoducho nechcel...aj ked som MM mala...tak mi to bolo luto...chcela som kojit co najdlhsie, uz ked som sa s tym tak vytrapila...no co uz...ale keby mi nepomahala mamina tak asi nekojim...ved by som nemala cas na nic...len som kojila a kojila...potom sa to samoska upravilo..

no tak som sa zase raz vykecala.... 😎 😎
a dilemu ci sekcia, alebo prirodzeny porod vo mne zostava...
ale co trepem, ved este ani druhe necakam...teda neviem.... 😉 😒

krista • 1d • 12. srpen 2008 v 17:44
Deni to s tím císařem myslím jen jako takovou "srandu" je mi jasný, že ani ten císař neni bez komplikací a že je to kolikrát určitě horší, protože ta jizva se hojí asi dýl než spodek, zase záleží jak je maminka šitá apod., já jen že ty bolesti pro mě byly straáááášně dlouhý, rodit aspoň o polovičku míň tak bych možná mluvila jinak a taky mě několikrát gynekologožka poslala do porodnice že už porodim a já pak byla zklamaná když nic, to byla ale její chyba 😖

No ale proti tobě jsem měla teda porod jako procházku růžovou zahradou ☹ To je děs ☹ I to kojení ☹ Mě teda první dva měsíce bolely prsa jako blázen, věčně jsem měla popraskaný bradavky, z porodnice jsem odcházela s ragádou, ale všichni byly na mě moc hodný a snažily se vyjít vstříc, já jsem si dlouho vybírala porodnici kam vlastně půjdu a nakonec jsem si zvolila jinou než ve svém městě a udělala jsem dobře, nemůžu si stěžovat, jim určitě vděčím za to, že kojim a že jsem dobře šitá, o tom žádná, oni byli max. profesionální 🙂

To se ti Deni nakonec ani nedivim že se toho druhýho těhu bojíš ☹ Člověk už nějak ví do čeho jde a asi bych si nedovedla představit takový porod jako jsi měla ty, jak říkám, můj byl teda procházka ... a klobouk dolů před tebou, hlavně že jste oba dva s Matúškom v pořádku po tom všem!!! 🙂

anmary • 1d • 12. srpen 2008 ve 22:06
Deni, pred Tebou klobúk dole.

deni78 • 1d • 13. srpen 2008 v 07:02
Baby mam to uz za sebou, uz som zabudla...teda v ramci moznosti...
ale na obhajobu doktorov a personalu...boli fakt v pohode,dokonca by som chcela rodit s tym istym porodnikom...velmi sa o mna staral...aj ked to tak nevyznieva...mozno niektory iny by ma odrodil normalne aj napriek tymto istym problemom...cely den som tam bola sama, dokonca ku mne pustili aj manzela, aj ked to u nas funguje tak, ze poloviciaci mozu prist az v zaverecnej faze...takze sa o mna staral manzel, porodnik, por. asistentka, a detska dokina cakala a cakala co bude...a asistentka velakrat prisla, pritulila si ma, povzbudila ma, posuchala mmi chrbat, isla so mnou na wc...len to moje telo akosi nezvladlo...aj som sa na seba hnevala, ako ma tak mohlo zradit...viem, je to blbost, ale ak ste si zazili poporodne depky, viete, ze v hlavach sa melie kadeco...

ked sa matusko ku mne rozbehne a krici mama mama mamaaaaa a prituli sa ku mne, vsetky zle myslienky su fuc... 🙂 😉

krista • 1d • 13. srpen 2008 v 08:42
Deni to víš že vím o čem mluvíš 🙂 Jo za ty poklady to stálo, hlavně že je to za námi 🙂 a přeju ti aby si druhý porod měla jako med!!! 🙂 Já někde četla že když byl první císař tak neni pravidlo že i druhý porod musí být císař, ale možná taky záleží na tobě, takhle si myslim, že jsi se hodně natrápila než na toho císaře došlo a kdyby to bylo rovnou nemuselo by to tak být, že 😖

A už se teda snažíte o druhé? 🙂

deni78 • 1d • 13. srpen 2008 v 19:53
KRISTA zacali sme sa snazit tento mesiac...no teda nemam rada to slovo, ideme na to tak pozvolna, ziadne meranie baz. teploty, ziadne pocitanie v menstruacnom kalendari, ziadne sviecky, vankus pod zadkom a tak pod. zacali sme tento cyklus a dnes mi prisla mrcha...
nechcem na tom byt tak ako pri matuskovi...snazili sme sa rok a stale nic a so mnou to uz riadne psychicky mavalo...manzel ma pomale spermie, takze ja aj ratam, ze sa to rychlo nepodari...davame si tak dva roky, ak nic, pojdeme zase na vysetrenia...matusko sa podaril tak, ze som chodila na folikulometriu, vedeli sme presne kedy mam ovulaciu a doki mi povedal, ze mozno nam motyka vystreli, inak to vidi na IUI, alebo IVF...a presne motyka vystrelila...ale to som bola vo sviecke asi hodinu...
ale teraz to je uz ine...mame matuska a ked budeme mat len jeho, aj tak budem vdacna...zatial to beriem tak pohodovo...

deni78 • 1d • 13. srpen 2008 v 19:58
Jaj a este KRISTA aj tebe drzim palceky, aby sa podarilo ked sa rozhodnete!!! 😉
zatial si to este uvivaj v "malom"...ja ked si chcem matuska dat na ruky ako som ho nosievala v perinke, tak uz vsade trcia nohy, ruky a je mu to desne smiesne...a ked zacnem robit "haji haji haaaji" tak sa ide popucit...som mu povedala, ze nech sa nesmeje, ze som ho takto zvykla cicikat a ze mne to vtedy teda smiesne vooobec nebolo... 😀

mimakro • 2d • 14. srpen 2008 v 09:33
deni, by ma zaujímalo, kde si rodila a či pôrodník dopredu nevedel, že je tam zarzenina a malý je celý zamotaný v pupočníku. Ja teda neuznávam zaplatených doktorov, ale vtedy sa aspoň trochu viac o Teba zaujímajú. To, že si mohla zomrieť Ty aj malý nikomu nenapadlo? Ja som mala takú menšiu výhodu, že moja svokra bola dlhé roky sestričkou v nemocnici, kde som rodila. Tak si ma tam všetci podávali, lebo ona to obtelefonovala. Ale z vlastnej iniciatívy, ja nemám rada prehanú pozornosť. Ale občas mi to dobre padlo. Prvé dojčenie a popôrodnej depresie som si užila viac ako dosť. Preplakala som dva týždne, nadávala som si do neschopných matiek. Bola som zničená zo seba, vtedy ma najviac trápilo, že "tam dole" už nebudem ako predtým, ako som pribrala. Mala som ploché bradavky, dojčila som iba cez klobúčik. Hneď po prvom dojčení sa mi na bradavke spravil krvavý pľuzgier a na druhej ragáda. Každé priloženie som plakala. No des. Beztak som to nevzdala a dojčila som rok. malého som odstavila ja, lebo bol nočný papkáč. Bývali sme u svokry a ja som bola noc čo noc asi 10x hore a aj svokra mi jemne naznačila, že keď malý plače, tak sa ona nevyspí. Cumel nechcel, tak len čo spustil, už som k nemu letela, len aby bol ticho. Tak som to vzdala. Ale oproti Tebe som to v pohode rozchodila. A práve kvôli takýmto možným komplikáciám po sekcii sa čudujem všetkým babám, čo si ju dobrovoľne vyberú. Len ta, aby si to medzi nohami nepoakzili a aby ich nič nebolelo.

deni78 • 1d • 14. srpen 2008 ve 12:40
Mimakro nemala som dohodnuteho porodnika...u nas sa to ani neda...celu noc som predychavala kontrakcie a rano som volala do nemocky, co mam robit, uz som mala 5min. tak mi kazali prist a sluzbu mal tento porodnik...aj sestricka...ale je to mlady doktor, tak asi preto...no a mozno aj tak trosku, ze sme si chceli dat zobrat pup. krvicku, tak to sa im tam oci roziarili, to ma napadlo, ze zo to urcite musia nieco dostat...
co mi ale najviac vadi, a preco mam strach ist nma druhy porod, je, ze v KN nemame moznost rodit s epiduralom...mozno to v mensich porodniciach ani nie je, ale ja sa tych bolesti uz desim....keby je moznost epi, chcem prirodzeny porod a basta...
cisarsky som mala v spin. anesteze, ale tak vam poviem, ze po celom dni a vlastne predtym aj celej noci, som uz bola total K.O, takze mam dost okno...prve co mi povedali, ze jeeeej cikaaaa, potom mi ho ukazali, bol hrozne drobunky (teda mne sa zdal mal inak 3300a 50cm) a potom som ho videla chvilu v zavinovacke a potom az neskoro v noci... a mala som take okno, ze mi manzel musel poslat mms ako asi vyzera...
inak ako mi ho vyberali...no citila som sa ako na masiarskom stole, cela som sa mykala...bleeee a to nekonecne sitie v tej zime!!!!

s klobucikmi som kojila aj ja...asi 4mes v kuse...a koli tomu aby sme necicikovali donemoty, som mu uz cumlik zobrala aj do porodnice...takze sa nan naucil a velmi mi pomohol...ale VZDY ma cumel (aj ked je uz velky) LEN v postielke ked ide spat...nikdy ho nemal len tak v kociku, alebo ked sa hral...to sa mi nepaci...ide spinkat, ma dudu, vstane, dudu "zahodi"..

a svokra mohla mat trosku pochopenia nie????

mata78 • 2d • 14. srpen 2008 ve 23:12
ahojte.
ako rada by som teraz aj ja pisala, že uvažujeme o druhom. pani ja už poriadne celý týždeň nespím čo sa tak bojim porodu.ani nie tak bolesti, to sa dalo prežiť, ale skor toho či budem vedieeť malú vytlačiť a aby som sa poraidne otvorila. nechcela by som , aby aj teto porod skončil tak, že malú budu ťahať zvonom. zatiaľ to vyzera všetko ok. už som otvorená na 2 prstya podľa ultrazvuku mi stanovil nový termín už teraz v nedeľu.

viem, že som už druhorodička ale kedy stačí ist do nemocnice? pri prvom pôrode som bola už v nemocnici ked mi ho vyvolávali, takže preto sa pýtam.

deni78 • 1d • 15. srpen 2008 v 08:09
MATA dzim drzim drim vsetky palceky aby si to mala rychlo za sebou!!!!
a kedy do porodky???hmmm to je dobra otazka...ja ako prvorodicka som isla s 5min. kontrakciami...ja by som asi isla radsej skor, ako na poslednu chvilu...oni asi nemaju radi ked nemas za sebou klistir a holenie a sprchu a vlastne vsetky tieto bleee veci...aby ta stihli este aj napojit na pas...no ja neviem...ved uvidis sama...mozno ti len odtecie voda a bolesti nebudes mat...alebo budes mat hned 5 minutovky...kazdopadne radsej skor...v nedelu na teba myslim a hned ako to bude mozne, nam daj vediet!!!

capy • 2d • 27. srpen 2008 v 01:19
ahoj mata78 aky bol druhy porod?

gratulujeme k lee marii 🙂

krista • 1d • 27. srpen 2008 v 08:31
Ahojky 🙂

Chtěla jsem jen napsat že co se týče odjezdu do porodnice, tak já bych znova nevěděla kdy odjet, protože jsem odjížděla když jsem měla hodinu kontra po 4min., pak mi to po sprše zkočilo na 3, tak jsme rychle odjeli a rodila jsem stejně až za nějakých 25 hodin 😠 takže já jsem se zapřísáhla že příště odjedu až budu sotva lézt a hlavičku mít mezi nohama 😖 Bylo to pro mě strašný v tý porodnici, radši bych měla doma soukromí, ale sama jsem zvědavá jak bych to podruhé udělala 😉 Možná bych byla radši kdyby mi prdla voda a já věděla že fakt jedu rodit, i když pak to může být taky na dlouho 😖

Deni taky vám držím palce ať to brzo vyjde! 🙂
My na to jdeme stejně! Také pozvolna, i když občas se neubráním a tu baz. teplotu si změřim, jen abych věděla jestli třeba náhodou neproběhla ovulka a nemám se testnout 😅 a hlavně manžel se do toho hodně vžil 🙂 😵

Mata moc gratuluju doufám, že druhý porod byl lepší a uklidníš mě 😅 😀

nursik • 1d • 27. srpen 2008 ve 12:42
Ahoj Holky, tohle je pro mě taky aktuální téma. Dcerce je 19.měsíců a já přemýšlím, co dál. No, vzhledem k tomu, že jedináčka nechci a bylo mi 31 let, tak asi není moc na co čekat. Moje původní představa byla, že se vrátím do práce, ale teď si uvědomuju, jak by ze mě byl zaměstnavatel nadšený, kdybych nastoupila a třeba za půl roku otěhotněla 😀 Hypotéku taky máme, ale vyžili jsme doteď, vyžijeme i potom. Navíc já si ještě celkem slušně přivydělávám, takže to není zas tak hrozné.
První porod byla taky katastrofa, otěhotněla jsem neplánovaně a dneska jsem za to ráda, protože s mým racionálním uvažováním bych děti asi neměla plánovaně nikdy 😀
Minulý měsíc jsem dobrala antiko, tak se pomalu asi začnem snažit. Jen mě zajímá, jak je to v případě, že bych otěhotněla a rodila bych až když dcerce budou víc jak 3 roky, jak je to potom s prací? Musela bych třeba na neschopenku nebo jak se to řeší?
Asi taky potřebuju jen trochu utvrdit, že v naší situaci je nejlepší řešení zapracovat na prckovi 😀

kojzarik • 1d • 2. září 2008 v 16:31
neviem moc poradit kedy druhy porod ale ja planujem mat druhe ked mi mali dovrsi 3 roky ,neskor nechcem myslim ze takych 5-7rokov rozdiel nieje az taky hrozny

ikuska26 • 1d • 2. září 2008 ve 22:35
Nursik, riad sa srdieckom, a podla moznosti aj biologickymi hodinami, v tvojom pripade, je to jasne, chod do toho....zabezpeceni ste, ...ja by som sla niekedy do toho hned, ale mam len 21 tz cas, prijali ma na vysku, maly bude mat 20 mesicu, tiez chcem nastupit do nejake prace a az potom, a to pocitam cca 5 rokov a mam obavy, ze to je dost velky rozdiel vekovy, Sebik by urcite chcel surodenca uz skor, no ktovie....

fejusa • 1d • 5. září 2008 v 08:48
ikuska26 ahoj,ja mam tak jak ty vek a druhe veru neplanujem,teda neviem kedy ho mat.chcem ist do roboty a potom znova skusit vysku a aj trochu sa zabezpecit,tak hadam krd budem mat 30r 😀

nursik • 1d • 6. září 2008 ve 22:51
Vám se to plánuje 5-7 let, to já se už budu připravovat na důchod 😀
Tak studium už mě neláká, spíš začnu od nového roku podnikat, takže uvidíme, jak to půjde všechno skloubit. Je fakt, že s Niki už tolik práce není a při představě půlročního nevyspání a křiku mi naskakuje husí kůže 😀 , ale čím budu starší, tím to budu snášet hůř ☹

lienka55 • 1d • 7. září 2008 ve 12:50
Ako to tu tak sledujem podla vizitiek vela maminiek planuje druhe baby uz dost skoro po prvom.Niektore deticky maju nieco len cez rok alebo okolo roka.Pre mna je to dost skoro.Ja tiez planujem druhe ako kojzarik ked maly dovrsi 3roky.

didusa.risulo • 1d • 7. září 2008 v 19:22
ahojte, ja som si povedala s mazelom ze druhe budete mat ked bude mat risko 5 rokov, je to dobry vekovy rozdiel, a budem sa moct ucit s malym aj do skoly ked bude prvacik a s tym druhym to uz bude lepsie ale teraz je moj nazor taky ze uz by som pristala aj teraz, moj syn potrebuje surodenca, tento vekovy rozdiel by bol dobry, len moj manzel teraz nwechce

tigri • 1d, 5tt • 8. září 2008 ve 14:18
my sme uz zacali na druhom pracovat 😉
a uz teraz sa velmi tesime, ake to bude super, ked bude mat dcerka partaka/cku na hranie...

mata78 • 2d • 8. září 2008 ve 23:11
ahojte.

tak už tri týždne máme Leu Máriu. malá sa narodila o tri dni skor. rano 19.8 som isla do poradne a už som tam zostala. celý porod bol veľmi rýchly. od rana 8 hod do 12.00 hod som mala kontrakcie, boli podla mna celkom slabé. dali sa v pohode predýchať, ale ako mi o 12 - tej odtiekla plodová voda bolo to už o niečom inom. našťastie som hned dostala epi, takže to potom bolo už dobré. otvárala som sa veľmi dobre a celkom rýchlo. no a o 13.20 som začala rodiť a Lea bola na svete na tretie zatlačenie o 13.24 hod.keby bol aj prvý pôrod takýto tak by som mala aj 10 detí. 😀 😀 😀 aj samotné zotavovanie po porode bolo fajn. už 3 hod po porode som uplne sama dokázala fungovať a chodila som ( z toho 2 hod som ležala este na porodnom stole).
tento porod sa jednoducho s tým prvým neda ani len porovnať. všetko bolo oveľa rýchlejšie a aj menej bolestivejsie. a ani popôrodná depka sa nedostavila ( zatiaľ ). dokonca aj kojim. a este jedna pre mna veľmi doležitá vec. bala som sa ako budem zvladať dve deti. baby ale je to lepšie ako ked sa mi narodila prvá, lebo už mám nejaký režim a viem si veci usporiadať čo pri prvom som sa iba všetko musela učiť. a pravda je tá, že maličká cez deň veľa spí ( ale v noci mi to zráta).

mipako • 9. září 2008 v 10:19
ahoj mata78 gratulujem k leuske................my planujeme dalsie baby buduce leto, to sa teda zacneme snazit.... aj ja by som chcela mat taky fasa porod 😎 ja som dostala take slabe kontrakcie v soboru rano, to boli take kazdych20min takze pohoda do vecera som mala kazdych 6min to si ma uz nechali v porodnici a porodila som v pondelok na obed cisarskym a aj to len vdaka svagrinej co tam mala znamych.........a poto som s poporodnymi komplikaciami bola este 3tyzdne v nemocnici takze som bola na nervy dosla som o mlieko.............a potom sme boli doma4dni a naspat do nemocnice s malym lebo mal zapal pluc, co si z nemocnice doniesol.............takze mam z dalsieho porodu tak trochu stres 😝 😅

lienka55 • 1d • 9. září 2008 v 10:52
Mata78 gratulujem k dcerenke,aj ja by som bola velmi stastna keby nam druhe vyslo dievcatko ale ja uz teraz viem ze ked to niekedy bude tak to bude chlapec. ☹

mipako kedze planujete na bucuce leto druhe ,aky rozdiel budes mat medzi detmi (cca) ,ako stare mas prve dieta?

mipako • 9. září 2008 v 16:35
lienka - maly bude mat tento mesiac 24. rok tak to vychadza priblizne na 2,5 roka, no nie j to samozrejme presne ved mozeme sa snazit napr zaciatkom leta ale je vo hviezdach ci sa mi podari otehotniet tak ako s malym- s nim som totiz otehotnela hned 🙂
aj ja by som chcela dievcatko........ 😀 no uvidime to je este daleko
a ako to ze uz vies ze to bude chlapec ak to niekedy bude ????si jasnovidka 😀 ? a kedy planujete?

lienka55 • 1d • 9. září 2008 ve 21:25
mipako nie som jasnovidka ale myslim si ze to bude tak a ked sa pozries trosku vyssie tak tam pisem kedy chcem druhe. 😉

mipako • 10. září 2008 v 07:45
lienka ved sa nechaj prekvapit, predsa je nakoniec jedno ci budeme mat dalsich rostakov alebo bambulky 😀 hlavne nech su zdrave a stastne tie nase deturence, tieto aj tie dalsie 😉

anatanka • 1d • 10. září 2008 v 08:09
Posledni dobou taky premyslim o druhem diteti, jestli nekdy prijde. Ja uz dite spis nechci, ale mozna, ze jednou po nem znova zatouzim, ale bude to asi az za dlouho, takze od sebe budu vekove urcite daleko.

Porodu se nebojim, spis mi jde o to, co prijde po nem. Zda se mi, ze bych dve deti nezvladla. Uz takhle mam Miriam casto plny zuby a byt na meterske mi moc nevyhovuje, moc se mi nechce to vsechno absolvovat znovu, rada bych se vratila zase do normalnejsiho zivota. Porad se tesim, az Miriam trochu vyroste a bude samostatnejsi a necha me trochu vydechnout a kdybych do toho mela zase otehotnet a celej ten proces znova.

Prvni tehu a prvni dite si clovek aspon tak nejak uziva, ma klid, stara se jen o sebe a brisko, ale to druhe uz je asi o necem jinem.

mipako • 10. září 2008 v 09:53
no to mas urcite pravdu, ze druhe tehotenstvo uz tak neuzijes, a ja som tiez tak uvazovala ze byt 6rokov na materskej nie je ziadna vyhra....ale zase na druhej strane si neviem predstavit mat len jedinacika-vzdy som chcela vela deti - teraz uz asi len dve 😉 a myslim ze je jednoduchsie mat to v jednom kole ako ist pracovat a potom sa znova stat zienkou domacou.......ale praca mi chyba uz teraz tak neviem co bude o tych par rokov 😝

kubaka • 10. září 2008 v 18:57
Anatanka - mipako . Mám opačnou zkušenost: teprve to druhé si užijete. 🙂 V klidu, bez strachu co bude, protože to už znáte. Taky neřešíte spoustu věcí, nejste tak úzkostlivé, nebojíte se. I ty noce jsem zvládala mnohem lépe teď, dokázala jsem si srovnat priority a zapojila manžela.
Mám kluky totiž po 12 letech, je mi 39 a nemůžu se nabažit toho druhého 18 m. raracha. Kluci se zbožnují, puberťák mi už pomůže, řádí spolu, neřeším žárlivosti, tahaní o kyblíček 😅 To je výhoda většího rozdílu. 😵
Podruhé jsem byla neobyčejně v klidu - ano, je to jiné, ale podle mě mnohem lepší 😉 A udělali jsme si mimi až když jsme oba opravdu chtěli. Ještě ke vše teď podnikám, což by se mi při první mateřské stát nemohlo, jak jsem byla vytížená "výchovou" 😝 Přijde mi, že při druhém už je to polovina práce. Nebála bych se, dámy.

mipako • 11. září 2008 v 10:47
tak to vdaka za povzbudenie..............uz teaz sa tesim na druhe mimi 🙂 😉

krista • 1d • 12. září 2008 v 11:27
Mata78 jééé super, díky že jsi písla, moc ráda to slyšim, že jste to takhle dobře zvládly ten porod, i teď že vám to jde 😵 Tak jen tak dál, ať jsou holky hodný! 🙂

Kubaka taky jsi mě povzbudila tím, že u druhého je to lepší

nikka.vo
17. zář 2008

Tak já jsem taky vždycky chtěla rozdíl tak 4-5 let 😎 , užít si jedno, vrátit se zase do práce a ,,odfrknout,, si od jednotvárnosti. No ale asi to skončí tak, že se budeme snažit dřív a na mateřské zůstanu těch 6 let v kuse 😕 , chceme si koupit po mateřské byt a kdybych se vrátila na rok, nebo dva do práce a pak 3 roky doma, to je moc dlouhá doba.Hypotéku si můžeme vzít až se vrátím na trvalo do práce. Tak se to ve mě mele, přítel se k tomuhle zásadně nevyjadřuje.On taky neví, v podstatě bych ho do diskuze na tohle téma musela nutit a k ničemu bychom se asi nedobrali. Mám pocit že mu akorát vnucuju svůj názor a je to podle mě a ne že se dohodnem na nejschůdnější variantě 😒 Co bych dala za to, kdyby přišel a řekl by: Já bych se chtěl příští rok snažit a já bych do toho šla s hezčím pocitem, než že to děláme ,,jen,, kvůli bydlení. Koupit si nový byt není nutnost, jen chtíč. No a teď nevim který chtíč je větší, jestli mít větší rozestup mězi dětmi, užít si první, pak když bude samostatnějš, tak jít do druhého a mít na něj čas... Uňuňat si to druhé v klidu 😵 😅 Si přijdu jako dementka už 😔

miriamkac
17. zář 2008

nikka.vo.....uzivaj si teraz matersku...a nezaoberaj sa tym. 😎 , ked to bude treba, tak to pride. Vsetko ma svoje pre a proti: 1. zacni uz teraz, stihnes to potom do 5 rokov, pri troche stastia aj skor... 😝
2. Mozes pockat aj 7-8 rokov....a druhe si "uzit" vo vlastnom byte. Ale kazdopadne je to rozhodnutie vas oboch! Takze doporucujem komunikovat s partnerom.... 😉
A este jedna vec: "nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byt este horsie"

nikka.vo
17. zář 2008

Mít druhé až v novém bytě nejde, já nemůžu být na mateřské a splácet u toho hypotéku (nebo teda MY) No teď to vypadá že spolu s přítelem nekomunikujeme, to joooo. Jen přítel je takový, že všemu nechvává volný průběh, neřeší... nepřemýšlí moc do budoucna. Sní o novém bytě,ale už mu nedojde, že pokud budeme mít děti dýl od sebe, že byt budeme schopni začít splácet až za nějakých třeba 8 let 😖 na to že chodí kolem novostaveb a vzdychá 😅 by měl taky trochu přemýšlět 😅 Někdy až bude vhodná chvilka a budeme mít kecací, tak si o tom promluvíme a snad se něčemu dopracujeme. Ale nevim nevim. On Robert pořád říkal že nechce ještě miminko a já chtěla už dlouho a přišlo to z ničeho nic, nesměla jsem ho do toho tlačit a on se prostě odhodlal sám. To stejné se svatbou. Neřešili jsme svatbu, já bych se už celkem vdávat chtěla, přítel to zatím neřeší, potřebu nemá a já za ním nepřijdu a neřeknu mu: Tak kdy se vezmeme??? Chci aby to chtěl, nechci aby mě požádal o ruku někde v restauraci, ale chci aby přišel a řekl třeba. Vezmeš si mě příští rok? 😵 Ale aby to udělal sám od sebe. To nejdůležitější mi už dal a to našeho syna 😵 svatba je jen doplněk 😅 Ale než bude druhé, tak bych už vdaná být chtěla. Jenže ani to mu nedojde, že svatba se plánuje déle dopředu, že se nechci vdávat s pupíkem, že bychom se na tom všem měli dohodnout co nejdřív 😒 Asi to zatím fakt nebudu řešit, ještě máme čas...

akzeret1
22. zář 2008

mám dceru 21.měsíců,je mi 31 takže není na co čekat,nechci,aby zůstala sama.Na druhou stranu se bojím jestli zvladnu 2 děti,finanční stránka.Zatím u mě převládá cit.Když půjde vše dobře,tak se začnem snažit po novém roce

shela
22. zář 2008

no ja mam rocnu dceru a druhe(mozno dvojicky -uvidim o 4 tyzdne) je na ceste-postastilo sa( uplne neplanovane)

miriamkac
22. zář 2008

akzeret1 vsetko sa da. 😉
shela aj s dvojkami sa da..... 😉 je to sice "makacka" ale "ked musis, tak musis"...drzim palce...

shela
22. zář 2008

miriamka...no to dufam ze nebudu..jedno uplne postaci...vies mne je len to divne ze pred mesiacom a pol som mala pas 65cm a teraz 91cm.. takto ako teraz som vyzerala v 8 mesiaci ked som cakala malinku...ale na vahe ukazuje iba kilo nahor

akzeret1
23. zář 2008

miriamkac díky a smekám před tebou,jak řikáš,když musíš tak musíš...

kuliskaa
autor
27. zář 2008

Jééé tady se to kapku rozjelo 😲 😲 😀

Snažíme i nesnažíme,dle chuti Kristi 😎

Shela paráda gratuluji moooc nám to taky hrozí!!

ninka123
27. zář 2008

ahojte, miriamkac obdivujem Ta, mas super deticky...
mala ma teraz 4m, a chceli by sme buduci rok dalsie, niekedy na jesen, zimu 😉 tak uvidime 😀

annaola
28. zář 2008

ahojte, ked vidim tu v Irsku, ze maju vacsinou dve- tri deti hned po sebe, celkom sa mi to paci, aj ked vidim ze je to riadna zaberacka prve roky. zena je sice von z pracovneho kolobehu naraz dlhsie, ale potom sa moze realizovat.
Vcera predo mnou v buse sedela pani s nadhenym cernoskom. Hovorim manzelovi, ze musime vela cokolady jest, lebo aj ja chcem take 😀 Keby sme boli na Slovensku, uz by asi aj surodenca mal, ale tu je to zlozitejsie.

dckami
16. říj 2008

ahoj kočky,
máme doma 6-ti letou slečnu v první třídě, už přes 2 roky se snažíme o sourozence a zatím se nám nedaří 😢 Začali jsem navštěvovat CAR a tak nám snad lékaři k vytouženému miminku omohou. 😉

pensadorcallisto
20. říj 2008

Ja mam tiez 6 rocnu dceru a teraz s manzelom cakame noveho clena rodiny... Nastastie sme sa nemuseli dlho snazit, vyslo to na 2. pokus. Medzi mnou a mojim bratom je 5 rokov rozdiel, ja som starsia a takisto medzi mojou dcerou a jej bracekom bude rozdiel 6 rokov... Teraz uz to vsak nie je take hekticke ako vtedy, takze si to naplno vychutnam, byt doma s detickami... Planujeme este jedno babo, ale asi az tak o 3 roky. Ako pise miriamkac, to druhe babo si uz uzijeme vo vlastnom novom byte, nastastie vsak bez hypoteky, takze o to sa nam bude zit lahsie a veselsie... 😀 😀 😀

chymenitta33
26. říj 2008

ahojte ja by som chcel a teda druhé dieťa tak keď bude mať synček 6 rokov aby bol v škole a ja by som s drobčekom v kočíku ho išla počakať. ja viem že to je väčší vekový rozdiel ale nevadí neviem si predstaviť že by som teraz mala druhé☹

bambulik
26. lis 2008

Ahojky holky!!!
Tak tohle je otázka na kterou si dost často snažím odpovědět....
Takže Kačenka se mi narodila pár dnů po mých třicátých narozeninách a v těhotenství, i díky tomu že vyšlo hned a bylo bezproblémové i včetně porodu, tak jsem jsme si říkali že do tří let budu chtít další abych nemusela znovu do práce a taky kůli věku že už nebudeme čekat, miluju totiž ty reakce okolí že už nejsem v tomhle věku tolik chytlavá a Honzovi táhne na 40. Ale o věku to teď až tak není myslím.
No ale jak jsem doma už skoro rok tak cítím že mi chybí lidi, práce a taky že kdybych na rok dva šla do práce tak by se nám zvedla životní úroveň, protože moje výplata nebyla zanedbatelná oproti téhle almužně co budu brát tři roky. Ale druhé určitě chci, ale nevím teď momentálně fakt kdy.
A bojím se i toho že neotěhotním. Moje kamarádka má pětiletou dceru a o druhé se snaží již dva roky a nic.
Toho se taky děsím.

capy
26. lis 2008

my mame rozdiel skoro presne tri roky a je to super. maly mi uz dost pomoze.

miriamkac
26. lis 2008

Ahoj bambulik....rozhodnut sa musis sama....su pozitivne argumenty za dieta po sebe (budu spolu vyrastat, "odbachas" si matersku naraz, do rizikoveho veku 35 rokov to stihnes, 😀 ...) ale aj negativne (treba sa pripravit na kolotoc, ja sa citim teraz ako rozhodca pri hre amer. futbalu 😝 , stratis moznost finance si prilepsit na dalsich par rokov,....) vsetko su to velmi vazne veci...treba si ich usporiadat podla svojich priorit a rozhodnut sa. Akokolvek sa rozhodnes drzim tebe aj tvojej rodine palce... 😉

kuliskaa
autor
28. lis 2008

Tak jsem tady...díky za názory tady i do IP,ale my už to máme vyřešené druhé dítě ANO!!

Momentalně jsem podstoupila 1. IUI takže se docela snažíme se vším všudy...má-li být bude 😵 😵

denisocka
28. lis 2008

ja sa presne stotožnujem s tým,čo napísala bambulik

ked sa maly narodil,veselo som každemu tvrdila že si hodím aj zo 3 deti po sebe,že nemusím 9 rokov do roboty 😀 a take fantasmagorie..... ale po skoro 2 rokov doma (kedže som bola cele tehu na Rizikovom) už ani neviem čo chcem. Je sice pravda že či mám 5 či 9 tisic mesačne a sedím doma,to mi je jedno-ale z psych.hladiska je to naozaj na uvaženie....ale jednooznačne ešte aspon rok nechcem bábo,lebo tento maly ma uplne vyčerpáva a obdicujem všetky čo maju doslova dva po sebe, si neviem predstaviť teraz zas na rizikovom a s bruchom ho tu nahanať a striehnuť

ale dufam a verím,že ked sa rozhodneme pre dalšie,že sa nám aj podarí-lebo viem aky probem bolo vynosiť toho nášho maleho lapaja

miholka
28. lis 2008

ahojte 🙂
no ja obdivujem vsetky holky, ktore maju tesne po sebe deturence! je to sice super, ja osobne mam tiez so sestrou super vztah, ktora je odo mna len o rok starsia...ale priznam sa, neviem si to predstavit, ze by som v tomto veku v akom je moj Maly uz mala dalsie pol rocne babätko! Nas Drobec ma rok a pol prave dnes
Urcite chceme druhe dieta!!to je iste! ale tiez bojujem s otazkou KEDY ??? preto som rada, ze som si mohla precitat vase nazory...najskor som bola za taky 5-6 rocny rozdiel, kazdy ma odhovaral, ze to je vela...a maju asi pravdu...clovek si zvykne uz na samostatne dieta a potom znova to vstavanie...atd...no ale kedze ja mam uz po 30-tke a manzel pomaly 6-ty rok po 30-tke, asi tych 5 rokov cakat nebudeme... 🙂 do kelu...kedy to je idelane?? 😔

saska.t
28. lis 2008

no ja som doteraz tvrdila ze nikdy viac, ale poslednu dobu som sa pristihla, ze rozmysla zeby som zvladla este jedno. Este som to manzelovi nepovedala, aby som nevyzerala ako idiot, lebo ked to navrhol dala som mu prednasku ze si ho moze porodit sam a nikdy viac. Asi by sa divil, keby si to tu precital 😀 Urcite nechcem v najblizsej dobe druhe ale mozno 2-3 rocky a skutocnost bude ina ...

tajo
4. pro 2008

ja by som veľmi priala babatko.... myslím, že ten ideálny vek je približne troj - ročný rozdiel. Malá by išla do škôlky a je fúru času na druhé. 😉