Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

mywiel
21. pro 2008

Ja rozmyslam o druhom v novembri 2009 teda zacat skusat. 🙂 😵 Kedze si prajem mat 3 deticky. 😅

stvura
22. pro 2008

Ahoj kocky,
mywiel...no ja som na tom podobne ako ty...cucim ze mame i skoro rovnako stare deticky 😀 . Kvoli praci a tiez kvoli veku premyslame s manzelom o dietatku tiez tak na november 2009, pripadne februar 2010. Uvidime co a ako vyjde ale bolo by to najlepsie obdobie, i ked sa trocha obavam pri tom ako je narocny nas maly ci take dve male deti zvladnem ked som prakticky neustale sama a nemam pomoc {akurat vecne pracujuceho manzela}.

mywiel
22. pro 2008

Stvura podobne aj ja mam vecne pracujuceho manzela, ale co uz, niekto zarabat musi, mne sa uz nechce chodit do roboty a stresovat sa so sefkou, radsej sa budem stresovat s mojimi detickami... 😀 😉 😵

mamamima
22. pro 2008

mam presne ten nazor co tTajo...idealne je ak ide dieta uz do skolky a mamicka si moze vychutnat tehotenstvo bez stresu...to je aj moj pripad, neviem si predstavit, ze by som mala uplne malicke dieta co je na mna odkazane a behala s bruchom, alebo ako mi byvalo zle na zaciatku...vsetko ma svoj +, aj - 😉

stvura
22. pro 2008

Mamamima, potom napis ako to zvladas!
Ja mam dve kamosky, co maju deti s odstupom 3.5 roka a pochvaluju si. Maju vsak nieco co ja nemam - obetave maminy a svokry, vzdy ochotne pomoct.

ivka2007
22. pro 2008

ahojte baby-zapojim sa do vasej temy-mam dve deti s rozdielom 17mesicov(stalo sa 😉 )a je to dost vycerpavajuce,mam manzela ktory robi 2tyzdne v zahranici a potom je 2tyzdne doma,ked je doma velmi mi pomaha 🙂 a ked je prec pomaha mi mama,svokra,kamosky.Tiez som chcela vacsi rozdiel medzi detmi,ale nejako to zvladneme a ked budu vacsi aspon sa spolu zahraju 😉

mywiel
22. pro 2008

Vsetko zalezi aj do veku mamicky, kolko deticiek chce a ci ma v blizkosti nejaku pomoc, rodinu a tak... 🙂

stvura
23. pro 2008

Ivka..moja mama nas mala so sestrou do roka (ja som koniec januara, sestra zaciatok), mala 24 a 25 rokov ked nas porodila, byvala s otcom na druhom konci Slovenska ako stary rodicia, otec pracoval ako sprievodca a tlmocnik, takze skoro nikdy nebol doma a podarilo sa jej to zvladat. Vzdy si to predstavim ked si neviem s malym rady a kedze tiez viem ze som nikdy nevedela co je to ziarlivost na sestru, lebo co sa pamatam bola vzdy tam, ak i ja by som chcela dve deticky s malym odstupom...apropo, o veku je to tiez. Nemam nad cim vahat, lebo budem mat 32...takze...

krista
23. pro 2008

Ahojky, po dlouhé době nakukuju 🙂
My jsme se začli snažit v květnu a doteď nejsem těhu, takže jsem vlastně i ráda, že "neplýtvám" časem, člověk si to fakt nenaplánuje 🙂

Stvura já jsem strašně chtěla děti o rok, ale nevyšlo, tak doufám, že třeba do dvou let věkového rozdílu se vejdeme 🙂

ivka2007
25. pro 2008

stvura-aj ja budem mat 32 😉 aj my sme so sestrou po roku a pol,tiez si vravim ze ked to zvladli nase mamy musime aj my 😝

majatob
30. pro 2008

ahojte, my mame za sebou prvni neuspesny mesic...a zacalo mi vrtat hlavou jestli opravdu uz ted nebo aspon jeste pul roku pockat ☹ my bysme chteli hned...kdyz pockame, bude to pro vsechny ostatni stravitelnejsi...ach jo, to je dilema... 😀

frzko
30. pro 2008

ahojte babulky.
aj ja mám podobný " problém." mám 4.ročného synčeka Sebinka a veľmi túžim po druhom drobčekovi. problém je v tom, že od všetkej rodiny bývame vzdialení 150 km a okrem toho moja drahá polovička chodí na týždňovky. takže na všetko som sama, preto nemám odvahu byť sama s dvomi detičkami. nemám tam "po ruke" nikoho, na koho by som sa v prípade potreby mohla obrátiť o pomoc. takže na jednej strane je u mňa veľký strach a na druhej zase veľká túžba. bola by som rada, keby ste mi napísali, ako by ste to riešili vy. budem vďačná za každú radu. pa.

majatob
30. pro 2008

frzko, kamaradka ma dve deti a chodi k ni ted nevim jestli dvakrat nebo trikrat tydne kamaradka ji s nema pomoct... urcite tam par znamych mas, ne? kdyby aspon na dve hodiny nekdo prisel, uz to je myslim docela velka uleva... 🙂 my jsme taky od nasich docela daleko (150 a 250 km), ale mame tu tetu, ktera kdyz je nejhur pomuze.. 🙂
ale myslim si, ze se to da zvladnout, Sebik uz je dost velkej a urcite by ti pomahal s mrnousem, nosil masticky a plinky a tak 😀

krista
31. pro 2008

Frzko já taky tady nemám nikoho, manžel dělá od rána do večera, někdy do noci 😖, někdy je pryč i víkendy, babička je v práci a tchánovcům bych naše dítě nesvěřila, ani manžel ne 😅 Když si potřebuju něco zařídit tak si to musím naplánovat, tak aby měl manžel volno a on si ho potom zařídí, buďto si vezme dovču nebo přes práci odskočí (je řidič). Myslim, že když je Sebik už větší tak to zvládnete líp, určitě to bude starostlivej bráška, kterej rád pomůže, máš určitě výhodu v tom, že už je samostatnější oproti prců, určitě se sám obleče, dojde na WC atd. 🙂

Majatob já jsem taky hodně váhala, ale uteklo strašně moc neúspěšných měsíců a ve výsledku jsem ráda, že už se snažíme 🙂

majatob
31. pro 2008

kristi: no, nam se s Tobikem zadarilo hned, tak co kdyby to bylo stejny aj s druhym... 😀 vidim to tak, ze tomu nekdy od dubna nechame volnej prubeh a uvidime kdy se zadari 😀

dupinka
31. pro 2008

frzko:

my byvame na opacnom konci Slovenska ako zvysok nasej rodiny, ked sme sem prisli, nepoznali sme tu ani nohu, cudzie mesto, nova praca.....
Momentalne cakame dietatko a manzel ma tiez pracu, kedy chodieva casto na sluzobky a pod.
Naucili sme sa spoliehat sami na seba, ak clovek chce, siahne na dno svojich sil, a dokaze aj pre neho doposial nezname veci. A na strane druhej, uz tu nie sme sami: mame uzasnych susedov, priatelov, s ktorymi sme jedna velka rodina a vieme, ze sa mozeme na nich spolahnut.

Stale su tu dovody, preco nie, a co tak dovody, pre ktore ano??? Co ak budete odkladat druhe babatko a potom sa vam nebude darit? (co dufam nebude...)

dupinka
31. pro 2008

co sa tyka vekoveho rozdielu medzi detmi, my by sme chceli cca 4 rocny odstup... 😉

kristi
31. pro 2008

ja zatim duvod PRO nenasla, zatim hraje vsechno proti, takze to neresim....

krista
31. pro 2008

Majatob nám trvala Kristý taky "jen" čtvrt roku 🙂

Každý ať si to zařídí podle své chuti 😵

majatob
31. pro 2008

ja mam aj docela dost PRO 😀 akorat su strasne nerozhodna a asi aj zodpovednejsi nez s Tobikem... 😀

cazadora
31. pro 2008

tak naší natálce bude 15 měsícu teď 6.1 a asi tak před půl rokem jsme se chtěli začít snažit teď v lednu, no ale posunuli jsme to až na léto ale pořád taky přemýšlím jestli by nebylo lepší už teď nebo prostě kdy jsem taky hrozně nerozhodná, natálka se povedla takříkajíc na první vrznutí tak uvidíme jak to bude s druhym

varticek
2. led 2009

Moj Martinko ma teraz tri mesiace, chcem ho kojit este tri mesiace a potom sa zacat snazit o dalsie babo 🙂 lebo sa mi nechce byt take dlhe roky doma, keby bol napriklad rozdiel tri roky, aj ked pre mna by to bolo urcite prijemnejsie co sa narocnosti tyka

dannynka
2. led 2009

my uz ho mame na ceste 😉

3558
2. led 2009

ja to mam takto: mam pol rocneho syna, a 31 rokov. keby sa dalo,brala by som hned dalsie dieta, ale mam obavy,ze to nebudem zvladat. nezijem na slovensku, a nema mi kto okrem muza pomoct. naozaj robi vsetko 100%tne, ale obcasna vypomoc babky by sa zisla.
kedysi som si to predstavovala ze v tridsiatke budem mat jedno dieta a v 33 truhe dieta. nebojim sa financii, nejako bolo, nejako bude, ale mam strach ze uz sa naozaj nikam nedostanem. neviem si predstavit obliekat dve deti naraz na prechadzku, a pod.
strasne tuzim este po jednom babu, a aj porod som mala taky, ze po porode dve hodiny som povedala ze mozeme ist na dalsie. skor mam problem v tom, ako budem tie deti zvladat, ako sa im dokazem venovat. chcela by som co najskor, ale 4 roky vekovy rozdiel je vela, pretoze ja som so sestrou tak, a nerozumieme si vobec.
co mi poradite????? 🙂 🙂 🙂

prasiatko30
2. led 2009

ja mam dceru 2r3m a v juli sa narodi dalsi drobcek - ak pojde vsetko aako ma - tiez byvam v zahranici pomoc minimalna zo strany mojich rodicov, manzelova mamca ma chuda dost sama so sebou nie to aby mi este vypomahala doma ale u nas na stastie - i ked je to strasne skoro - zacinaju decka povinnu skolsku dochadzku od 3r - takze male sa narodi v juli mala bude mat cas zvyknut si na novy prirastok a v septembri zacina skolu takze rano od 9-13-14tej bude v skole a ja budem zase len s malym takze u nas je to fakt dobre nacasovane 🙂

slaviq81
2. led 2009

Ja by som brala uz aj druhe. Vychovat dve deti naraz stoji riadne nervy, ale tiez si neviem predstavit zeby som mala stravit 6 rokov na materskej.

marinka
2. led 2009

Holky, u nás se to furt mění 😀 Když byla Anička malá, tak jsem si říkala, že tak pět šest let a až pak druhé, před pár měsíci se mi nějak vzbouřily hormony a začala jsem manžu přesvědčovat, ať druhé stihneme do tří let Aničky a teď už jsem se zase vrátila k původnímu šestiletému věkovému rozdílu 😀 Manža by chtěl druhé taky později a mě čím dál víc láká jít na chvíli do práce a pak si zase v klídku užít druhé mimčo, až už Anička bude mít rozum, nebude žárlit a ještě mi s ním i ráda pomůže 😀 Ale uvidíme, třeba mi za pár měsíců zase začnou bláznit hormony.. 😉

miriamkac
2. led 2009

zuzana29 dve deti obliekat naraz nie je problem. 😉 A da sa dostat "niekam" aj s dvoma detmi, presne tak isto ako s jednym. 😝

marinka medzi mnou a mojou sestrou je sest rokov a mozem napisat, ze mama si sice uzila obe deti, ale ja som si neuzila sestru...ani sestra mna....zacali sme si rozumiet, az ked sestra dospela....
😒

marinka
2. led 2009

miriamkac, je pravda, že si děti spolu nepohrajou, jako by si hrály, když by byly o dva roky od sebe, ale co slyším od maminek, které mají děti o víc roků od sebe, tak si to právě moc pochvalujou, že k sobě mají děti i tak krásný vztah. Starší ochraňuje mladšího, mladší k staršímu vzhlíží, má v něm vzor.Je jasné, že je ten vztah jiný, ale myslím, že může být stejně hodnotný. Moje mamka má o 15 let starší sestru a asi do mamčiných 20 let byly každá někde jinde, ale od té doby jsou nejlepší kamarádky a mají naprosto úžasný vztah! Naproti tomu znám rodiny, kde jsou sourozenci o dva, tři roky, ale vůbec se nestýkají, nerozumí si.. Je to všechno individuální, každý věkový rozdíl má své pro a proti 🙂

mirjanka
2. led 2009

Tak já mám všechny děti s rozestupem pěti let, nejstarší syn se na sourozence moc těšil - když se narodil, chodil kolem něho, tahal ho po posteli, když začal v kočárku plakat, tak na mne hned volal, abych si ho vzala...prostě miloval ho...jenže jak se dostával syn do batolecího věku...vztahy se začaly zhoršovat...mladší syn měl dost silné období dět. vzdoru...místo Danečka tu byl pro mého staršího syna Daňák - zvířák...teprve poslední dobou se spolu nedohadují, řehtají se neustále něčemu a rozumí si...já si je užila oba dobře...jsem pro rozestupy do pěti let - čím míń, tím llíp