Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

kuliskaa
autor
9. únor 2008

KDE JSOU TY MAMINKY KTERÉ PLÁNUJÍ DRUHÉ MIMINKO............ 😕 😕 😕 😕 😀

kaca07
15. únor 2008

ahojky...taky se přidám.my nejen plánujem, ale taky se snažíme 😉 ikdyž jsem si původně (když jsem čekala Mikuláše) myslela, že druhé mimčo budem plánovat až bude mít Miky min 2-3 roky, tak teď nemá ještě ani rok a moc bysme mu chtěli pořídit brášku nebo sestřičku, ať není tak sám 🙂 takže hodně štěstí ke snažení 😵

kuliskaa
autor
20. únor 2008

Ahojky...... 😉

zuzka.l
29. únor 2008

Ahoj kuliskaa,tak jak se vede?Co snazeni?Ja stale prozivam nevolnosti,tak se citim vcelku na nic ☹

binki
3. bře 2008

Ahoj, kdy máte druhé mimi, když jste měly první porod císařem?

kuliskaa
autor
12. bře 2008

Můžeš...po 2 rokách......... 😉 😵

zany
13. bře 2008

Ahoj holky,

zrovna nedávno jsme s manžou diskutovali o druhém dítěti... 🙂
Nejdřív jsem si myslela, že budeme mít druhé po 2-3 letech. Jenže vždycky přišla nějaká krize a já v noci (hlavně v noci) vykřikovala, že druhé ne, že nejdřív tak po 4 letech 🙂 😕 a že bych šla ještě na rok do práce... Jenže teď jsme nad tím začali uvažovat a zjistili jsme, že bychom to oddalovali a nakonec bychom zjistili, že máme jedináčka 😒 Všechno má svá pro a proti...
Na jednu stranu se bojím, že to nezvládnu a bude to boj a na druhou stranu si to "odbydeme" a pak se bude moc leccos dohromady dělat... Kdežto kdybychom čekali, tak prckem by leccos šlo a najednou bychom do toho měli mimčo a zase bychom se vrátili hooodně zpátky. Takže si myslím, že je lepší to vzít jedním vrzem 😵
I když mám tak trochu blok, ale nejsem si jistá, že bych ho neměla i kdybychom se snažili za dýl... Prostě u prvního dítěte člověk ví, že ho opravdu chce, u druhého taky, ale už se jaksi ví co to obnáší...
No uvidímě jak se zadaří 😵

poupe
18. bře 2008

ja taky nad tim premyslim,ale jit do prace na rok,to mi prijde zbytecny,dostat se dotoho a pak odejit,alespon ja to tak mam.chteli bychom druhe az bude male 2,5-3,tak uvidime jak to vyjde.Je to hrozny,ale zalezi na penezich.

karotky
18. bře 2008

Mě se do práce honem vracet nechce,takže bych daší brala za 2 roky.Hodně záleží na samostatnosti a šikovnosti toho prvního.Potřebuji,aby uměl sám vyšlapat schody a aby to tu s taťkou zvládli,kdybych náhodou musela ležet ve špitále(trochu mi to hrozí 😖 ). 😉

kuliskaa
autor
20. bře 2008

Ahojkyyyyyy 😵 😵

Takže:-Zany-taky jsem měla tyto pocity a problémy............ále!!-malé jsou 2roky a už se tak necítím!-mě zase nejde o to že je neklidná nebo pláče -mě jde o finanční stránku........jsme dost náročná rodinka 😅

Takže i pro popupě pokud vás nebrzdí prachy-doporučuji kolem 2-3 roku z klidem!!

Páááááá jinak až tu někdo budete písněte na IP těším se............

Ps: malá je tak hotová ,že si už maluje miminka propiskou na bříško 😀

poupe
21. bře 2008

nas prachy brzdej a to me stve ☹

kuliskaa
autor
21. bře 2008

POUPĚ-POČKEJ AŽ BUDE MÍT MALÁ KOLEM 2ROKŮ....I TA FINANČNÍ STRÁNKA BUDE URČITĚ JINÁ 😉

kyka
25. bře 2008

ahoj holky ,
tak koukám jak to tu beží co baba to názor a tak to má být,ale abych pravdu řekla,hodně souhlasím se Zany čili se nebudu opisovat ,ale idelál bych viděla začít těhu když jsou prvnímu prckovi tak 2roky ,ale každého věc ..
vím ty finance je to děs ,ale zase jsem tu četla názor který taky sedí kdyby se člověk měl ohlížet na to co všechno by nejdříve chtěl nebo měl udělat před mimi tak je nemáme nikdy vždycky nám něco jokby bude stát v cestě a pak najdenou zjistíme ,že se nedej bože může stát taky něco jiného čili
Kulisko šla bych do toho být na tvém místě taky platíme dluhy barák jako bejk manža platí 4 auta takže žádný med a pokud by chom se prostě dostali do průseru hold budu muset máknout i já ,ale bude to na úkor pěkných a zdravých dětí a to za to stojí ne!!!!!!!!!!! 😉

kuliskaa
autor
25. bře 2008

Ano stojí,ale já už se i vidím v práci!! 😉

petule.h
22. dub 2008

Ahoj, tomík se narodil 8.4.2006 a te´d 28.7. čekáme druhého kluka, já jsem chtěla mít rozhodně děti po 2 letech, protože když to vidím okolo mě, tak si spolu pak sourozenci rozumí a vyhrají si.navíc jsem přesvědčená, že pokud by mělo 1 dítě třeba 6 let, tak mě by se už do druhého nechtělo, protože by už bylo rozumnější a zase vše znovu? od nočníků, nočního vstávání...atd, to slyším i okolo od maminek, ale každý má svůj názor, takhle to sfouknu při jednom, bude to trochu makačka, ale to se zmákne 🙂 Nás prachy nebrzdíj, manžel by chtěl 3 děti, ale to zase já nechci, no nikdy neříkej nikdy 🙂

luciferek
22. dub 2008

Ahoj holky, tak tohle téma se mi taky hodí 🙂. Naší malé je rok a půl a začínám přemýšlet, že by bylo na čase pořídit jí brášku nebo sestřičku 😉 . tak nějak by se mi líbilo začít se snažit až jí budou 2 roky 😉 . A co kuliskaa????
Naše malá je už teď docela samostatná, tak si myslím,že už mi pak (pořád je to za cca rok, pokud to vše půjde dobře) docela pomůže 🙂...

kuliskaa
autor
25. dub 2008

Ahoj holky,já to mám vyřešené........jasnačka,ale ted jsou nějaké potíže s ovu 😒
-ale jinak tady v té diskuzi mi nešlo o to,aby si rozuměli,věkový rozestup-tohle vůbec né........
Kdy druhé dítě při hypotéce,splátkách a bydlení v domku........nekonečná studna peněz........na rady nějak bylo a nějak bude.......jsem dala a přece nenechám holku samotnou-je to pro mě sobecké........takže jsem ráda a těším se na pokec!!-kdybych tu nebyla škrábněte na IP-tady se to moc nehejbá....... 😉
V květnové MS začínám podporu hormony-tak děj se vůle Boží..........poprvé zabraly hned 😵

kuliskaa
autor
25. kvě 2008

Změna....hormony odkládám jsem na homeopaticích. 😉 kúry od naděje

otaznik
4. čer 2008

já bych brala být pořád těhotná a kdyby byl každý porod takový jako ten první, rodila bych každý rok!!

Mateřství jsem si úplně zamilovala, chtěla bych další miminko co nejdřív.. 🙂

sue24
10. čer 2008

No tak my by sme chceli vekovy rozdiel tak 5-6 rokov. Mensi vekovy rozdiel je sice lepsi mozno pre tie decka, ale takyto vacsi je zas lepsi pre mamu, pretoze stihne pri tom "byt clovekom" a dat sa trochu dokopy.....
Ja chcem este dostudovat skolu, par rokov pracovat a potom sa prestahovat do vacsieho bytecku a urobit dalsieho surodenca 😎
....a potom sa rozhodne, kedy pride treti 😀

lenkabu
10. čer 2008

Já to vidím přesně jako sue24 😉

kacka.va
10. čer 2008

sue 24, lenkabu: holky jsem s vámi 🙂

sue24
10. čer 2008

no to som rada, ze nas je viac.....vacsinou pocuvam, ze kazdy sa do toho zenie po hlave, alebo ze im uz tykaju biologicke hodiny a tak sa musia ponahlat a potom to vsemozne obhajuju....ja si chcem malu vychutnat a ked bude mat uz rozum a bude mi trochu pomahat, tak jej dame bratricka, alebo sestricku 😀

marinka
10. čer 2008

Holky, taky jsem s váma 😀 5-6 je podle mě ideál!

kristi
10. čer 2008

aj ja, ja taky az dyyyyyyyyyyyyyyl

maart
10. čer 2008

......no Sue, ale treba jim opravdu ty biologicke hodiny tikaji...,mne teda tikaly jako blazen, vsechny deti mam po tricitce, takze opravdu nebylo na co cekat....mezi klukama jsou 2 roky a 5 mesicu, prdolka je takova tresnicka na dortu, je 6 let od starsiho klukana a 3 roky a 7 mesicu od mladsiho, prijde mi to takhle super 🙂 . Takze asi tak no.

kacka.va
11. čer 2008

mně netikají 🙂 aspoň ne tak, abych se pouštěla hned do druhého potomka, i když taky nejsem žádná mladice 😀

lenkabu
12. čer 2008

Mně vychází 2 potomek těsně po 30,to mi připadá v pohodě 😉

jitimitijita
2. črc 2008

Ahojky,ja mam ted petileteho syna a ted budeme mit druhe dite v unoru.Mam opravdu pocit ze to nezvladnu,syn je dost temperamentni ma svoji hlavu a obcas myslim ze znej vyletim z kuze.Tak nevim jak to bude vypadat az se to male narodi.

kuliskaa
autor
9. črc 2008

Lenkabu:-nemyslela jsem kolik bude Tobě až budeš čekat druhé,myslela jsem kolik věkový rozestup mezi dětmi.Víš 😉