Kdy mít druhé dítě?

kuliskaa
25. říj 2007

Ahoj maminky-mám dcerku 1rok a 7 měsíců-rozhoduji se kdy se tak začít starat nad druhým miminkem...???? Až půjde malá do školky? po 2-3letech?? Fakt těžko říct.

kristi
25. říj 2007

tak to je asi na kazdym jak se citi a jak mu okolnosti dovoli. Jeslti chcete, tak nevahej...

verusky
25. říj 2007

kuliskoo,jdete do toho,idealni rozestup!!!

kuliskaa
autor
25. říj 2007

2 roky je dost? jako jak jedna skončí školku bude brát druhé sebou cestou do školky? 😕

kuliskaa
autor
25. říj 2007

A ty Veruš jak se ty cítíš?? Také už?-říkala jsem si aspon až vyleze Kačka z plen 😕 a ted od Nového roku se máme rozh.kolik roků chceme zůstat na MD tak se rozhoduji pro obě děti 3 roky-tak by to mohlo trošku navazovat 😉

kuliskaa
autor
25. říj 2007

Aha čtu! 😀 -very čeká už druhé ty jsi dobrááá tedy.... 😉 😵

danullinnka
25. říj 2007

ahojky,tak mezi mými kluky je rozestup 2 roky a 4 měsíce.Staršímu jsou 2 roky a 8 měsíců-všichni ho typují na víc- a mrnousek má dnes 4 měsíce 😉 zvládnout se to dá,ono Kubík je docela samostatný,fakt šikula a Lukáška má hrozně rád.

verusky
25. říj 2007

kulis,vidis,danullinnka to ma super.deti si hodne rozumi,kdyz jsou blizko sebe!a taky si hned zvyknou na sourozence a mizi tak pozdejsi zarleni.priklanim se spis k rozestupu dva roky nez tri.
a ja?psala jsem to uz jinde,ze ty moje dve budou u sebe dost blizko,par mesicu by navic nevadilo,trochu se bojim,ale ted uz nic nezmenim.a jen doufam,ze to bude jak u vsech deti u sebe-starsi je pry vychovatel a moc pekne pomaha!
takze klidne to nech uz na prirode,ta si to zaridi,jak bude potrebovat...

danullinnka
25. říj 2007

verusky,to zvládnete,taky jsem se bála jak to Kubík vezme,ale už první den v porodnici,jak uviděl brášku,tak ho chtěl hned domů.Pomáhá,když něco nemám po ruce,hned mi to přinese,šikulka 😉 Ale mám pocit,že je trochu hyperaktivní,tak je to někdy záhul 😖

kuliskaa
autor
25. říj 2007

Já mám více otázek k tomu-my máme hypotéku do 55let 😒 bojím se že 2 děti neutáhnem-a ted to zdražování...a taky bydlíme v odlehlé vesnici mezi Havířovem a Těšínem bojím se také že nebudu schopna vypravit 2 děti a jít do práce-ano auto auto mám jsem pojízdná manžel má svý já taky ,ale co když bude krize-buduho muset prodat co pak?? Poradte kdo máte zkušenosti....má se člověk dneska bát toho co bude??Prakticky 15let by se měl člověk bát-pak už jsou děti schopny si přivydělat samy brigádou a tak že...JSEM VE VELKÉM OTAZNÍKU

poupe
26. říj 2007

takove otazky si davam taky,hypoteka atd...

kuliskaa
autor
26. říj 2007

A jak to vidíš Poupě??

mikca
26. říj 2007

máme hypotéku máme půjčky, ale máme i druhé dítě a dá se to, jsou od sebe o dva a půl roku a řekla bych naprosto ideální, dřív jsem druhé nechtěla, bylo by toho moc najednou, malá si v tomto věku hodně už udělaá sama a i občas pomůže...

kuliskaa
autor
26. říj 2007

Neptám se kolik-hypo ,ale jen jestli na víc jak 30let 12000kč měsíčně 😉 Mám velké obavy živíme 2 auta,máme hospodářství-ale to má zatím v kompetenci tatka,a manžel není podnikatel podotýkám...a barák tam třeba pořád pumpovat-chtěli by jsme ,ale 2 děti-jenže člověk nikdy neví co bude! ☹

mikca
26. říj 2007

no my máme sice hypotéku na 25 let, ale manžovi už bude trochu víc let až jí spaltíme navíc taky není podnikatel, auto chceme koupit druhé taky a je mi jasné že do baráku se cpe peněz hafo..ale pokud by jsme se měli řídit tím co bude, tak nemáme dítě ani jedno...

kuliskaa
autor
29. říj 2007

Ahoj holky-jelikož jsem trošku slabší na imunitu tak jsem ted dostala imunomoduláty na měsíc a po půl roce mi to zopáknou!-takže pak se na to vrhnem napište své nazory pro a proti-po novém roce asi vysadím antiko.-to bude malé téměř 24měs.(v březnu) Iumunáty se začnou opakovat v dubnu na měsíc a pak by top mohlo klapnout asi na dovolené 😀 v létě-napište kdo máte slabší imunitku a jak jste to zvládaly mít 2 děti-při angíně která trvá třeba měsíc a víc ☹ tak to totíž mívám ☹ ☹

iwca
30. říj 2007

Ahoj holčiny, nedávno jsem se na toto téma bavila s kamarádkou. Je mi dvacet a zaměstnání jsem proto skoro nepoznala, ale i přesto bych ráda, aby má dcerka měla sourozence který jí nebude tak věkově vzdálený. Ráda bych se dívala jak se těší na jeho příchod na svět. Má kamarádka mě ale uzemnila tím, že podle ní bych měla jít aspoň na rok do práce, protože jsem si dítě pořídila moc mladá a kdybych si po dvouch-třech letech pořídila další tak bych (podle jejích slov) akorát okrádala stát o peníze.
S tím okrádáním státu o peníze naprosto nesouhlasím, ale přesto mi to co řekla vrtá hlavou. Vím, že je ještě brzo zabívat se tím jestli mít nebo nemít další dítě, protože Elišce jsou teprve 4měsíce, ale přesto by mě váš názor zajímal. Díky 😉

xsuzzi
30. říj 2007

iwco: To máš dobrou kámošku 😝 😒
úplně se na ten názor vykašli!Jak to budeš cítit,tak se do mimíska pusťte 😵 ať se zadaří hned co se tak rozhodnete 😵

kuliskaa
autor
31. říj 2007

Broučku Iwco!-ůplně se vy... na pitomé kecy ještě se v životě naděláš haba-kuk-a pokud máte dobrou finanční situaci tak neváhej!¨ovšem ted je ještě brzy ale já to vidím že jak bude mít malá 2 tak asi končím s hopsadly 😀 a jdeme na to co bude bude.... A KDO ODPOVÍ MĚ???????? 😉

viona
31. říj 2007

Kulisko,tak teda nevim,co ti odpovědět,protože angínu jsem měla naposledy na základce,ale musí to být dost nepříjemný,měsíc v kuse,brrrTak hlavně,ať ti ty imunomoduláty(ježiš,to je ale slovo)zaberou a třeba se těch angín zbavíš 😉
Iwce,já bych si rozhodně nenechala kecat do toho,kdy mít druhé dítě od nějaký kamarádky,to je přece jen tvoje a partnerova věc 🙂 Jak psala kuliska,ještě se v životě naděláme víc než dost.

kuliskaa
autor
31. říj 2007

Jee,Viono krásné jméno Vítek-můj mažel má bratrance Vítka je z dvojčat 😵 no já mám angíny streptokokové víš a sthafilokok-mi vychází vždy ve výtěrech..hrůůza...ted jsem opět nemocná!-imunáty se skládají z bacilů-beru je abych byla vůči nim imunní-no a bije se to jsem unavená a zahleněná-kašlu.

viona
31. říj 2007

Díky za pochvalu jména,však jsme vybírali dlouhých devět měsíců 🙂
a máš ještě mandle?mám pocit,že někomu angíny pak přestaly,když je vyndaly ven.Antibiotik jsi už asi měla spoustu,viď?Tak snad ty imuno ti pomůžou 😉,aby jsi mohla mít brzo to druhý mimi,můj manžel chce taky brzo druhý,ale já mám docela obavu,i když je to asi tak nejlepší,aby měly děti k sobě blízko a já se nemusela mezi mateřskýma vracet do práce,počítám,že až bude Víťovi rok,zařadim se taky mezi snažilky 😀 😝 Takže taky v létě 😉 No,možná spíš na Vánoce 😕

kuliskaa
autor
31. říj 2007

Jo mandle mám-nechtějí mi je vzít-to bylo pro mě horší-nejen angíny často rýma a celkové bakteriální zahlenění...ale neřeším to...obracím list!-No Týnka má 16.3 -2 ročky...na Nový rok vysazuji hopsadla 😀 -antiko-a nechám to osudu-ale kdyby nic v létě na tvrdo!U malé jsem musela brát hormony -neprodukovala jsem žluté tělísko! 😒 Ted mi imunitu tak jako před Týnkou povzbuzují,tak uvidíme jak rychle to bude-mezi snažilky se zařazuji 28.12-přesně 😀

viona
31. říj 2007

Hopsadla,to jsem ještě neslyšela takový pojmenování,ale líbí se mi to,asi ho budu požívat,já mám s tabletkama utrum,jsem měla po porodu nějaký zdravotní problémy,tak mi je dočasně zakázali,blbý,snad nebudu těhule dřív než snažilka 😝 ty máš ale už velkou holčičku,já bych taky moc chtěla druhý mimi děvčátko,ať na mě ty moji chlapi nejsou v převaze a mám si koho čančat.Třeba to budeš mít s druhym otěhotněním v pohodě,se říká,že porodem se většinou hormonální problémy srovnají,tak já mažu do koupelny a chrnět 🙂

kuliskaa
autor
31. říj 2007

To doufám-oni právě říkají že bud mě to druhé posílí nebo ještě více zničí-ale mě je to fuk...jestli se to vůbec povede... 😒 😵

viona
1. lis 2007

Kulisko,to víš,že se to povede,musíme myslet pozitivně 😀 Mimochodem,koukala jsem,že máš nové album?Týnka je moc krásná holčička a taky máš čerstvě po Svatbě,viď?Tak velká gratulace 😉A co tvoje angína,už je líp?

petraluk
1. lis 2007

Ahojky holky, já si myslim, že mít děti od sebe 3 roky je tak akorát. První dítě už chodí a hlavně je schopno se aspoň trochu samo o sebe postarat, myslim jako, že se umí obléknout, najíst atd. Plánuju to zrovna tak, ale uvidíme. 😉

kuliskaa
autor
2. lis 2007

Viono-ano a děkuji...Petro-taky si říkám,ale...ale...ještě sama nečůra její 17měs.-tak mě to sem tam odrazuje to její pobrekávání...

kuliskaa
autor
4. lis 2007

Ahoj holky,tak jo jsme def.rozhodnutí že ANO-27.12 vysazuji antiko a uvidíme.. 😕 ...jak to má být tak to bude ,budeme se modlit 😉 🙂 Kikča se strašně nudí...mezi dětma jí je dobře doma je sama ... ☹

viona
4. lis 2007

Ahoj Kulisko,tak hurá,Týnka určitě bude mít ráda brášku,nebo sestřičku,pěkně si spolu vyhrajou,když se vám brzo zadaří 🙂 Dneska jsem byla s Vítkem u švagrový a je super koukat,jak jsou z něj neteř a synovec unešený(pět a sedm let),ale je to proto,že je zatim ještě mimčo,až začne lézt a chodit za nima,oni budou o dost starší,přestane je brzo bavit,proto mu musíme udělat brzo sourozence,aby si měl s kým hrát. 😀

kuliskaa
autor
4. lis 2007

To máš pravdu-max.je chci mít od sebe 3-4 roky-takže musíme makat-jak jsem řekla po 30tce už děti nechceme..jsem po 4 operacích břišní stěny slabší atd,atd..a malou jsem normálně taky neporodila a to ve 24letech tááákžé... 😉 😅 Pusinku Vítkovi,stále přidávám fotky jukejte 😉 😵