Kdy může být dítě chvilku bez dozoru ve vaně?

danae
2. říj 2008

Dotaz Angy mne inspiroval k tomuto.

Do teď, kdykoliv se dcera koupe, tak se nevzdaluju ani na krok. Na kurzech do nás dula hučela, jak máme ignoroval telefony a všechno a já si na to tak navykla. Teď už budou dceři dva roky, tak mne napadlo, zda je OK třeba vyndat v koupelně prádlo z pračky, nebo dělat něco poblíž. Říkám si, že třeba u ročního miminka je jasné, že je ještě nemotorné a může se kdykoliv něco stát, ale od jakého věku stačí už jen být poblíž? Až třeba od tří?

sassi
5. říj 2008

nikdy nenecávam dieťa samé, teda do 5 rokov isto nie
šmykne sa a utopí sa aj v parcentimetrovej vode

lenerka
5. říj 2008

ahoj

já se tedy od té našé dračice vzdálit nemůžu
když se mě chce na WC volám manžela,aby jí šel pohlídat
už by taky nejraději vyskakovala a naskakovala do vany a z vany
máme ve vaně protiskluzovou podložku,ale stejnak se o ní bojím,že se bouchne do hlavy
chodíme plavat a tam je učí potápět skákat tak to zkouší i ve vaně a to se tedy musí opravdu hlídat

suki
5. říj 2008

No ve vaně malou nenechávám samotnou vůbec-to bych si teda nelajzla a myslím, že s tímto budu mít problém i až bude o dost větší, člověk nikdy neví co se může stát ☹

kubaka
6. říj 2008

Skvělé jsou to protiskluzové podložky do vany s přísavkami - je to bezpečné, neklouže to. A potom ji přicucnu na dlaždičky nad vanou, takže okape a nikde nepřekáží. Bezva se nám to osvědčilo. Ale i tak by se děti neměly nechávat nikdy koupat samotné a ani nijak dlouho -zbytečně se jen macerují, rozmáčí - my mrňouse je umejeme, tu chvilku si pocvrndá vodičkou, osprchneme a jde hned ven. Je zbytečné je tam nechávat dýl jak 5 minut.

kacka.va
6. říj 2008

já myslím, že nejde jen o to, že by dítě mohlo sklouznout, já bych se bála, že se třeba utopí

kalo
6. říj 2008

Nenechala bych ji ve vaně samotnou....jako abych na ni neviděla.

matica2
6. říj 2008

moje baby sa kúpu spolu a nenehávam ich samé. vždy pri nich sedím ja alebo manžel.

karot
6. říj 2008

Já nechávám Adama samotného ve vaničce,když mu(v té samé místnosti)vařím kaši.Vždycky jí odběhnu(3kroky)zamýchat a pak se hned vrátím.Podotýkám,že mám klidné dítě,které vydrží ve vaničce sedět a nenapadne ho ,aby si stoupal. 😉
Kdyžbych ho koupala v koupelnové vaně,musel by tam hlídat manžel.................netroufla by si,nechat ho tam bez dozoru. 😝

miriamkac
6. říj 2008

Ahojte.
Tak ja malu nechavam samu uz asi od dvoch rokov....Ja som s detmi sama cely tyzden a ani dula by ma neprinutila ignorovat plac vlastnych deti ☹ . Takze nejako som to musela zvladnut, chlapcom som kupila asi od 7 mesiacov sedaky do vane a ked som ich kupala, tak vzdy musel jeden 1 minutu sediet sam vo vani, kym som druheho aspon preniesla cez byt. (mame strasne malu kupelnu a nie je mozne ich tam co i len ponatierat, nie to este prebalit ☹ ) , potom som to riesila tak, ze sa kupala mala s jednym z chlapcov 😒 ...Teraz sa mi do sedakov uz nezmestia, ale uz mi pekne stoja vo vani, takze sa sprchujeme 😉 ....A je to bez strachu. (chalanov by som samych nenechala su riadni nezbednici, dcerka je velmi rozumna 😉 preto som si to pri nej mohla dovolit.)