Kdy se zapisuje do školek?

kacka1992
14. únor 2012

Ahoj chci se zeptat malymu jsou dva roky tedka v Unoru materskou mam na tri roky kdy se zapisuje do skolek?? To je nak drive ne?? 😒

kjajule
14. únor 2012

Zkus kouknout do nějakých témat výše 😉

petrajurinova
14. únor 2012

Zápisy do školek na školní rok 2012/2013 budou v březnu - přesné data jsou v každém městě jiné. Pokud chceš zkusit, jestli ti malého příjmou už od 3 let, teda od toho února 2013, tak k zápisu musíte letos.

kacka1992
autor
14. únor 2012

@kjajule dekuju hned jukunu
@petrajurinova no proc by nevzaly?? aha takze uz tedka musim

petrajurinova
14. únor 2012

@kacka1992 no protože dětí je moc a míst ve školkách málo a přednost mají většinou děti, které nastoupí na celodenní docházku už v září a na celý rok. Většina ředitelů školek nerada přijímá děti, které mají nastoupit až v druhém pololetí školního roku.

llluckaaa
14. únor 2012

U nás bývá zápis do školky v dubnu - v dostatečném časovém posunu po zápisech do základních škol, aby se vědělo, kolik dětí ve školce ještě zůstane a kolik jich půjde už do školy.

smardik
14. únor 2012

u nás je zápis ted v únoru-jeden byl už 1. a ted bude 28 a 29, další školka ještě nevím takže si hlídej stránky školky kde chceš jít, to je nejlepší. mladší syn bude mít 3 v lednu a nějak moc nepočítám že by ho vzali

miskadis
14. únor 2012

Naší malé byly minulý týden 2 roky a u zápisu jsme byli včera. Nevím, jestli jí vezmou, ale zkusily jsme to, za to nic nedáme. Pokud by jí nevzali, tak alespoň máme plus na příští rok k dalšímu zápisu 😉

hasky24
14. únor 2012

u nás jsem byla před 14 dny u zápisu 😉 😉

kacka1992
autor
14. únor 2012

@miskadis
@hasky24
@llluckaaa
@smardik
já co jsem cetla u nas ve skolce tak tam bylo v dubnu no,tak tam pujdem ale já nechapu treba podle ceho se to vybira nebo co by syn mel umet já mam ale materskou jen na 3 roky jsem si ted dala a co vlastne bych delala kdyby mi ho nevzaly? já vim,ze mam hloupy otazky ale vubec nic nechapu a co se dela na takovym zapisu??

llluckaaa
14. únor 2012

@kacka1992 V naší školce se jen vyplní formulář. Tak to by sis asi musela sehnat jiné hlídání nebo si vzít neplacené volno nebo dát výpověď 😒

kacka1992
autor
14. únor 2012

@llluckaaa takze teda az bude vty skolce zapis tak tam dojdem a vyplnime papiry?

llluckaaa
14. únor 2012

@kacka1992 U nás to tak je. Jestli to tak probíhá i v jiných školkách, to netuším. Výsledek se dovídáme pár týdnů poté, až vyhodnotí všechny žádosti.

ined77
14. únor 2012

@kacka1992 ...ahoj 🙂 , je to jak kde, u nás třeba berou přednostně předškoláky, pak 4 leťáky, pak tříleťáky zaměstnaných rodičů a pak zbytek 😉 .
dítko by mělo jít do MŠ bez plenek, mělo by se částečně samo vysléknout a obléknout a umět se najíst lžící, jinak nic 😉 .aspoň u nás 🙂 .
kdyby ti ho nevzali...tak holt budeš muset zůstat doma a nebo zajistit hlídání...chůva, babička a pod. 😒 .
jde to ještě zkoušet v průběhu roku jestli se nějaké dítko např.neodstěhuje nebo třeba i nenastoupí...ale na to moc spoléhat nejde, je to víceméně vždy náhoda.
přeji hodně štěstí! 🙂

ined77
14. únor 2012

@kacka1992 ..přihlášky se většinou dají stáhnout i na netu.vyplníš, myslím, že budeš potřebovat i potvrzení kdy ti končí rodičák..to asi zaměstnavatelem...to přesně nevím, já tohle nepotřebovala, protože mám ještě mladší dítko.ale to ti všechno řeknou 😉 .

kacka1992
autor
14. únor 2012

@ined77 No ale já jsem predtim nechodila do prace

smardik
14. únor 2012

@kacka1992 vybírání neporadím každá školka jede jinak-většinou ale dostávají přednost děti matek co se vrací do práce a doloží to, pokud tam mají staršího sourozence. na zápise po nás loni nechtěli nic, jen vyplnit přihlášku a to bylo vše

při nástupu by mělo být bez plen, umět se najíst, vysvléct a obléct se- s knoflíkem třeba pomůžou (prý) ale komplet dítě oblíkat nemůžou

kdyby ti ho nevzali zůstat ještě rok doma, platit si hlídání

kacka1992
autor
14. únor 2012

@smardik Aha no já tam zajdu sama do skolky tedka nekdy a na vsechno se radsi zeptam No na nocník uz Filip chodí ale teda s kakanim je to horsí:( a umi se slikat oblikat moc ne ale vi co je tricko kalhoty a tak to ví no a ji sam to je vpohode.. No já vubec nevím

ined77
14. únor 2012

@kacka1992 ...nejlepší bude opravdu do té školky kam by jsi chtěla malého umístit jít a poptat se, určitě ti rádi vše vysvětlí 😉 .
a s těma dovednostma...do září je ještě daleko, takže spoustu věcí dopilujete...náš malý má skoro 3,5 roku a oblékat se moc neumí...teda spíš nechce, ale prostě se neobléká 😠 😅 .hlavně ty plenky...u těch malošků se s dopomocí počítá 😉 .

marecek4
14. únor 2012

no já jsem taky zvědavá jak dopadnem,ale zápis tu bude prý až někdy v dubnu až květnu,ještě rozmýšlím,že bych ho přihlásila ve městě kde chodím do práce,školka je kousek,ale zase má nastat stěhování tak nevím,musím jezdit na půl šestou-že by byl chvíli se mnou jaksi vedoucí pomlčela,ale nelíbí se mi ho budit každý den ve 4

na nočník i na záchod chodí malý bez problémů,jen prcku si ještě neutře,domluvit se domluví,nají se taky obstojně,ale s tím oblíkáním je to horší-to dojde a prý ty ty ty 🙂,takže s převlíkáním na spaní budou určitě problémy,ne že by potřeboval všecko navlíct,ale taková ta asistence že se podrží triko,pohlídají kalhoty,no a ponožky vůbec,ale každopádně máme ještě nějakou dobu na trénink

kacka1992
autor
14. únor 2012

@ined77 No já jsem do ty skolky taky chodila a moji kamaradky mama tam pracuje😀 No curaní si rekkne kakani taky ale jen kdyz tady je pritel kdyz sme tafy jen my dva tak se vykadí do kalhot .. já vubec nevim proc jj este mame rok..

zuzkka88
14. únor 2012

Pokud vím, teď už se nesmí dělat v přijímání dítěte do MŠ rozdíly mezi dětmi zaměstnaných a nezaměstnaných matek.

kacka1992
autor
14. únor 2012

@zuzkka88 No já ted nechodím do prace ale az bude Filipek chodit do skolky tak je jasny ze pujdu hnedka

kjajule
14. únor 2012

Koho přijmou přednostně si určuje sama ředitelka, kromě předškolních dětí ty vzít musí, ale pak už je to jen na ředitelce jaká si stanoví kriteria...
@kacka1992 Pokud ti dítě do školky nevezmou a ty nemáš práci zůstaneš s ním doma zadarmo bez nároku na podporu v nezaměstnanosti a bez mateřské...Pokud by jsi chtěla jít do práce musíš si zařídit hlídání vlastní...

kjajule
14. únor 2012

Pardon bez rodičovného příspěvku jsem myslela ne bez mateřské... 😉

kacka1992
autor
14. únor 2012

@kjajule Jj to chapu no nak to musim udelat kdyztak asi bude lepsi to hlidaní zas abych byla doma dalsi rok to uz bych sebou sekla:D:D:D

reruna
14. únor 2012

@kacka1992 určitě běžte na zápis letos, jestli chceš dát malého do školky v průběhu příštího školního roku. Tam se jen vyplní přihláška, dítě se z ničeho nezkouší. U nás ve školce průběžně nastupují děti v průběhu celého roku, prostě až mají ty 3 roky... ale klidně i dříve, pokud jsou přijatí. Takže to záleží na tom, jestli bude místo ve školce...

kacka1992
autor
14. únor 2012

@reruna Dobre dekuju na ten zapis dojdu

kjajule
14. únor 2012

Určitě zkus zápis a uvidíš...malej je v listopadu takže taky nastupoval jako 3-letej déle...brali děti narozené do konce listopadu aby měli 3 roky...

zuzkka88
14. únor 2012

@kacka1992 jo já to jen psala jako reakci na to, že tu někdo zmiňoval upřednostňování dětí zaměstnaných matek, což už by teď být nemělo 🙂 Přeji hodně štěstí u zápisu.