Kdy se zapisuje do školek?

kacka1992
14. únor 2012

Ahoj chci se zeptat malymu jsou dva roky tedka v Unoru materskou mam na tri roky kdy se zapisuje do skolek?? To je nak drive ne?? 😒

reruna
14. únor 2012

@kacka1992 když ho vezmou, tak klidně může do školky chodit a ty můžeš pobírat rodičák - do 3 let tam může chodit nějak omezeně - je to jen pár hodin v měsíci, přesně nevím, ale mohl by si tam od toho září takhle pomaličku zvykat a pak od 3 let najede na každodenní docházku a ty aspon budeš vědět, že si můžeš shánět práci...no a když ti ho nevemou, tak vždycky se může v průběhu roku třeba uvolnit místo - někdo se odstěhuje např. přestoupí atd. a když nic jiného, tak by možná pak zohlednili příští školní rok, že už jste se jednou hlásili a ty bys to od těch jeho narozenin musela půl roku vydržet bez školky....

kacka1992
autor
14. únor 2012

@reruna Jo dobre a tak kolik to tak stojí mesicne?? to je asi vsude podobny ne??? No tak by sme hold ten rok byly doma a pritel by to nak utahnul protoze asi me tezzko zamestanej abych si mohla vybirat kdy budu chodit do prace a nakou brigadu i skusit no

kacka1992
autor
14. únor 2012

@zuzkka88 jo dekuju🙂) uvidime snad to zvladnu😀

berenika39
14. únor 2012

@kacka1992 to víš, že to zvládneš. jediná možnost je opravdu zajít přímo do školky, kam chceš malého dávat a důkladně se vyptat, na všechno, oni jsou zvyklí, neboj. Nikdo sám od sebe neví🙂. A pokud mu budou tři za rok, určitě k zápisu letos, nastoupit může třeba až v tom únoru, ale žáčkem bude od září. Je to všude jinak.
Placení je taky různé, mimo velká města 300-500,-, většinou, v Praze platím za státní školku 1150,- plus 600,- jídlo☹

kacka1992
autor
14. únor 2012

@berenika39 Aha no kdyz v praze skoro 1500 já jsem z Kolina tak si myslím kolem 1000... Já se radsi zeptam to bude asi nejlepsi..

miskadis
14. únor 2012

@kacka1992 No určitě jděte letos k zápisu 😉
Nám bylo řečeno, že každá školka má svoje kritéria pro přijetí - jak píšou ostatní holky tady.
My jsme si ještě před zápisem byli ve školce pro papíry k zápisu do školky + papír pro doktora. A s vyplněnejma papírama jsme šli k zápisu. Ředitelka si jenom zkontrolovala ty papíry, mojí občanku a bylo hotovo. Sárinka ještě dostala dáreček, co dělaly děti a šly jsme domů.
Taky jsem nahlásila, že až budou malej 3 roky, že jdu do práce. A bylo nám řečeno, že pokud malou vezmou, tak až cca 3 měsíce před jejím 3. rokem na 5 hodin v měsíci a až jí budou 3 roky, tak celodenně.
Budou doufat, že jí vezmou letos, protože nevím, co budu dělat, kdyby jí nevzali, a já musela do práce....nechce se mi být doma zadarmo 😝

jijitka
14. únor 2012

@kacka1992 výše školkového bývá na webových stránkách jednotlivých školek. U nás je to v rozmezí cca 300- 600,- Kč. Myslím, že u vás by to mohlo být podobné - Kolín není zrovna velkoměsto 😅

kacka1992
autor
14. únor 2012

@miskadis Jj to me moc taky ne...My tam zajdem bylo tam napsano ze je zapis od dubna.. Tak ta zajdem já jsem i na te strance psala email tak snad brzo odepisou

kacka1992
autor
14. únor 2012

@jijitka No na tech strasnkach je napsala naka uplata a je tam 510 KC MESICNE

jijitka
14. únor 2012

@kacka1992 no, to je ono. A plus stravné, to bývá 40-50,- Kč na den.

kacka1992
autor
14. únor 2012

@jijitka No me to vyslo kolem 1500 plus tech 500 to je dost 2000

llluckaaa
14. únor 2012

Naše školka stojí 300 Kč na měsíc + 22 Kč/den za jídlo.

berenika39
14. únor 2012

@kacka1992 no jestli úplata - aby si rovnou neříkali o úplatek 😀 😀 😀 . (neboj,to je nejapný vtip, i když:-- ).
510,- je měsíčně školné a k tomu strava 20x cca 30kč, do bys měla do 1200,- měsíčně, orientačně. nestraš s dvěma tisíci.

kacka1992
autor
14. únor 2012

@berenika39 sem to asi spocitala spatne😀 No bylo tam vazne uplata😀 a 510 mesicne sem se ted koukala🙂,

brusinka.pusinka
14. únor 2012

chodíme u nás ve městě Havířov do soukromé školky a platím 650kč školné a + 35 kč za jídlo /den celodenní je za 40 kč.... ve státní to bývá na školném +- 200-250 kč míň 🙂 V raze Kamoška dává malou do soukromé a platí cca13 000 tisíc 😠 a po porovnání jjeou na tom stejně jen mají lepší postýlky😀

jijitka
14. únor 2012

@brusinka.pusinka do které soukromé ti chodí děti? Já to se státní vidím dost špatně, malý bude mít 3 roky až v lednu, takže nevím, jestli ho vezmou. A soukromá za takovou cenu 😅

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@jijitka chodí mi tam jen dcera syn chodí na gympl😀 chodíme na Karla Čapka je to u beskydu 😀

alti
14. únor 2012

@brusinka.pusinka tiše závidím soukromou školku za 650,- Kč. 🙂 U nás jsme se do (vesnické) školky nedostali tak jezdíme do soukromé do Brna a platíme 2.500,- školné i s jídlem a to chodí jen 2x v týdnu na dopoledne až nastoupím do práce budeme platit 6.000,- Kč a letos se zase chystáme na zápis k nám do školky, ale po zápise do škol víme, že bude pouze 6 míst tak se obávám opětovného odmítnutí! 😒 Blahopřeji všem co se dostanou do státní školky.
Jinak se syn ve školce moc spokojený a mají opravdu pestrý program a kdyby jsme platili co vy nechala bych ho tam! 😉

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@alti no také mě překvapili hold tady je to trochu jiné nejsou tu velké platy a proto to není tak nákladné....za vyšší peníz by asi měli prázdno. Jinak škoda že nevytvoří pár míst navíc ve vaší školce☹

alti
14. únor 2012

@brusinka.pusinka bohužel pořád všichni tvrdí, že je to jen na pár let tento babyboom - prostě přechodné. U nás je školka na 30 míst opravená krásná jen udělali před 2 lety novou třídu a hygiena jim schválila pouze 10 dětí (podle m2 na dítě a hygien. zařízení) a tak tuto třídu pro 10 dětí využívají jen na dopoledne hlavně pro děti, které chodí po obědě domů s učitelkou na 1/2 úvazku což pro nás na nic.... Teď jsem ještě zvědavá kolik z těch 6 volných míst bude na celoden a kolik na dopoledne. Takto to u nás rozdělují jo a školné je 500,- Kč/měs. 😖

lojzina
14. únor 2012

u nas je taktez termin,,uplata" 😀 😕 a ta je 350,-mesic,plus jidlo 31 za den,od 5 let je to 35,.- tusim...a taky se zrejme nedostanem,sme v breznu a mist malo 😅

takyja
14. únor 2012

@alti No i za 6000 je to láce, v Praze jsou mnohem dražší, celodenní s jídlem je nutno počítat tak 10.000 /měsíc. A některé jsou i za tyhle peníze katastrofální.

hasky24
14. únor 2012

@kacka1992 dávali jsme kluka do soukromé a nechtěli vůbec nic jen nám řekli že ho berou 😀 😀

alti
14. únor 2012

@hasky24 to je pěkný a z čeho ta soukromá školka "žije" a platí pedagogy? Vím, že některé soukromé mají různé granty z EU, kraje ap., ale i tak se platí zákl. školné....?

berenika39
14. únor 2012

@alti asi jakože nechtěli nic u zápisu 😀 😀 😀 . peníze určitě jo 😝

kacka1992
autor
14. únor 2012

@hasky24
@alti
@berenika39 No nevim jestli bych mela na soukromou😀 Zas tak bohaty nejsme😀.. Kolik takova stojí?

hasky24
14. únor 2012

@berenika39 přesně tak 😀 😀 😀 pochopila

berenika39
14. únor 2012

@kacka1992 V Praze stojí soukromé do 16 000,- nejvíc je jich kolem 10- 12 000. Mimo nevím, ale určitě méně, ale musíš zapátrat v místě.

kacka1992
autor
14. únor 2012

@berenika39 no abych davala 10 000 to nemam..😀

alti
14. únor 2012

@hasky24
@berenika39 tak to jo my jsme zápisný taky žádný neplatili 🙂 , ale soukromou bez placení bych určitě brala 😀
je to dost peněz za ty soukromý školky a taky počítám, že se nám povede sehnat místo do státní, ale pokud nechci přijít o místo (bohužel pak najít místo za podobných podmínek nemožné) nezbývá mi nic jiného....

@kacka1992 určitě na zápis jděte pokud budeš mít štěstí a v okolí bude místo můžeš prcka dávat i na 5 dní v měsíci a až nastoupíš do práce budeš mít po starostech. 😉