Kdy se zapisuje do školek?

kacka1992
14. únor 2012

Ahoj chci se zeptat malymu jsou dva roky tedka v Unoru materskou mam na tri roky kdy se zapisuje do skolek?? To je nak drive ne?? 😒

reruna
15. únor 2012

@kacka1992 školkovné je různé, běžně se pohybuje od 200-600,.Kč plus stravné, to bývá tak kolem 30,-Kč za celý den, do oběda méně. U nás na malém městě máme jedno z nejnižších - 250,-Kč a 28,- stravné a ještě ředitelka může rozhodnout, že pokud dítě celý měsíc nebylo ve školce ani jeden den, tak je o polovinu školkovné nižší - takže napříkad od září do toho února byste platili jen půlku a malý by byl doma s tebou, nebo by tam chodil těch 5 dní v měsíci a platili byste školkovné celé... dále může být školkovné snížené, pokud pobíráte nějaký sociální příspěvek, ale to by ses musela zeptat přímo v té školce.

takyja
15. únor 2012

@berenika39 Tak na ten horní limit zapomeň 😀 Jsou i dražší, naprosto úžasné, ale je to i kolem 20000 bez jídla.

betynulka
15. únor 2012

no,tak než dát dítě do školky za 20 000,tak to s ním radši budu doma a vyjde mě to levněji 😀 a mohla by být sebeúžasnější....

ined77
15. únor 2012

@berenika39 🙂 ...my jsme prdelka s 20 000 obyvateli a za MŠ platíme 650 + stravné ( den 32 kč)😝 🙂 .my měli i jednu z nejdražších vod v čr ještě tři roky zpět 😠 .
jsem celkem překvapená jak se ty ceny liší 😨 ..a na prahu my ta státní přijde celkem v pohodě... i když 😅 😉 .

ale teda haleluja naší prdelce, protože u nás město letos vybudovalo nové 3 třídy a dostaly se všechny děti 😵 .
i když teda dávat 10 000 za školku, tak se asi ve zbytku dne paseme na trávě 😅 😀 .

dvojka
15. únor 2012

tak my jsme teda prdelinka s 2500 obyvateli a celkově platíme za školku 650 kč (školné+stravné)

ined77
15. únor 2012

@dvojka 🙂 ...no...tak asi čím menší, tím se víc platí 😀

betynulka
15. únor 2012

u nás žije kolem 80 000 lidí a za školku platim 350+28 za jidlo

dvojka
15. únor 2012

@ined77 -možná 😀. Za půl den se platí měsíčně 490,to myslim je dobrý.Naše starší dcera byla beztak víc doma než ve školce(často nastydlá)-no jak se pak peníze hodily😀

ined77
15. únor 2012

@dvojka ..my jsme ve školce průměrně 4 dny v měsíci 😝 , ale školkovné platíme plné ať tak či tak 😅 .

dvojka
15. únor 2012

@ined77 -to je fakt, z toho se nic nevrací :-/

ined77
15. únor 2012

@dvojka ...hmmm ☹ , ale tak...zase jsem ráda, že ho co by čerstvého tříleťáčka vzali...s tím se holt musí počítat 😝 😉

dvojka
15. únor 2012

@ined77 - no a počkej ve škole 😀-To ej každou chvíli v úkolníčku přineste příspěvek na toto,na tamto a taky ono 😀

mates22
15. únor 2012

my ani k zápisu nejdem, pí učitelka mi říkala, že budou brát maximálně ledňáky .. (a trochu mimo téma mě udivilo, že navíc prej žádaj potvrzení od zaměstnavatele a to že jim bylo doporučeno nebrat na to ohled, to je nezajímá)
...no co nadělám, budu s malým doma do tří let a pak bude muset asi zafungovat babička, ještě, že jí máme

pajule
15. únor 2012

Ahoj holky,
u nás je to tak že je zápis v květnu a nejlepší je si do MŠ zavolat. Přihlášky se vyhodnocují až v den zápisu, takže není to třeba tak že by byly brány děti stylem kdo dřív příjde.....
je pravda že každá MŠ má svá kriteria, dle kt. se děti berou a přednost mají předškolní děti, pak je to na řditelce jak má kriteria seřazená.
Školné je např u nás 300 a strava cca 28 za den. Děti u nás musí být bez plen a jíst by měly samy, Oblékat a svlékat pomáháme🙂
Pokud by nkdo chtěl vdět víc ráda zodpovím. Pa pa P.

kacka1992
autor
15. únor 2012

@reruna
@berenika39
@alti
@brusinka.pusinka
@miskadis
a chci se zeptat jak to delate s dochazením rano do skolky?? Kouukala jsem a vte nasi by meli od pul 7 a nevím co teda budu delat za prací ale kolikrat se chodí uz od 6 pritel má od 6 a v 5 uz jezdíí, de to spis asi o domluve co?

berenika39
15. únor 2012

@kacka1992 no s největší pravděpodobností budeš muset najít práci takovou - dohodnout se o pracovní době - abys malého dala do školky, až otevřou, no. s tím nic nenaděláš. ono by to asi bylo i pro trochu brutál, dávat ho tam dřív než v půl sedmé, mysli na to, že ty děti musí vydržet až do oběda a to u čerstvého tříletáka je třeba moc - od nějakých půl šestý do dvanácti, zvlášt když je dítě zvyklé spát poo. nebo aspon jeden z vás, aby ho mohl vodit na tu půl sedmou, nebo nějaká hodná sousedka, někdo, kdo bude mít dítě ve stejné školce? neboj, to se vyřeší, na to je čas. co víš, třeba budeš doma s dalším potomkem🙂))). problémy zásadně řeším až nastanou.
Já pracuji sama, většinou od devíti, školku mám v ulici, co firmu, takže petr je ve školce od 8.45. Ale dojíždíme, takže vstáváme před sedmou, 50 min cesta autem po dálnici a jsme tam. Pohoda. Bála jsem se toho, ale je to v klidu.

kacka1992
autor
15. únor 2012

@berenika39 Aha no dalsiho potomka to doufam ne, já jsem ted uplne hotova mame trosku zivejsi mimco😀 No Filipek stava tak kolem 7.. No tak nebyl by problem babicky by sním klidne dosly ale taky jsou v praci nekdy.. No budu si muset najít praci od 8-9 aby sme nemusely stavat zas tak brzo:( No vsak je jeste cas. Me by se hodily jen odpolední rano bych ho odvezla do skolky a odpoledne by ho vyzvedaval pritel😀😀

jijitka
15. únor 2012

@brusinka.pusinka a jo, koukám, že syn už asi do školky ne 😀 Nevíš ještě, prosím, jestli je i do té soukromé nával nebo je větší šance než do státní?

reruna
16. únor 2012

@kacka1992 no tak otevírací doba školky se dodržovat musí, tam se asi nic domluvit nedá, když se začíná v 6:30, a oba rodiče chodí do práce po 5 h ráno, tak musí dítě do školky vodit třeba babička, sousedka, kamarádka, nebo prostě si musí najít takovou práci, abyste to stíhali. U nás jsou školky otevřené 6-16, což je třeba taky hloupé pro ty, kteří pracují od 9 do 17 třeba na úřadech atd. to by musely být školky otevřené 24 h denně, aby vyhověly všem rodičům, někteří třeba mají směny, noční...takže už o tom dopředu přemýšlej při hledání práce. Já jsem teď doma s mladším, takže je mi otevírací doba jedno, od září by měli chodit oba do školky a já do práce na 7:30, takže to budu stíhat...nebo i mm by to stihnul, ten chodí na 8:30...a vyzvedávat budu bu´d já nebo babička

berenika39
16. únor 2012

@reruna ono se to liší i velká města - venkov. jsem zjistila...v Praze otevřeno 7.00 - 17.00, ale u nás na vsi, kde bydlíme, je 6.30 - 16.00 😉

mates22
16. únor 2012

@kacka1992 no to je problém, u nás zatím vozí ráno manžel na 6:45, ale to zas nestíhá odpoledne vyzvednou, což momentálně neva, když jsem doma s mladším. Ale jak to budem dělat až půjdu do práce, to taky nevím ☹ , jedině to nějak sesynchronizujem se sousedama, mají stejně starého klučinu, zatím to prostě neřeším .... každopádně ve školce se nedomluvíš určitě, budeš muset se zaměstnavatelem

brusinka.pusinka
16. únor 2012

u nás školka od 6 do 16.30hod jinak máme to naštěstí vyřešené manžel má pohyblivku takže se budeme střídat když budu mít odpoledku odvedu jí já Manža vyzvedne tím pádem pojede dřív do práce on... na noční ji odvede já vyzvednu a na raní ji odvede já vyzvednu... jinak s manžou jezdí na 7 do školky 😀 manžel pak jede do vedlejšího města do práce 😀 a jěště v případě nouze máme syna a babičku😀
@jijitka no nával tam nebyla už je 😀 ale pokud by jsi se zeptala možná by ses domluvila😀

kacka1992
autor
16. únor 2012

@mates22
@brusinka.pusinka
@reruna
No jeste mame rok tak snad se to pak vyresí samo😀😀 ne ale je jeste casu dost🙂)) No já myslela domluvit s zamestnavatelem potom-.

muvee
23. srp 2012

holky, pokud některá hledáte školku v kolíně, tak teď jsem narazila na jednu novou soukromou, ale finančně to není zas tak hrozný (oproti praze třeba) a ještě berou dětičky - už od dvou let. mluvila jsem tam s moc milou paní. jmenuje se to Krokodýl a myslím, že budou mít i mateřské centrum 😉

renatkak
4. zář 2012

Ahoj holky, u státních školek probíhá zápis většinou v únoru, další pak tuším v květnu. Soukromé školky pokud jim to kapacita umožňuje nabírají celoročně. Do státních školek doporučuji zistit za co všechno je možné získat plusové bodíky....