Kdy si má dítě hrát aspoň chvíli samo?

vceluska
18. kvě 2010

Dobry den holky,jsem moc rada,ze jsem narazila na toto forum,mam problemy s prikrmy a je tady vse, co se k tomu mohu dozvedet, tak ode dneska na tom zacneme pracovat 🙂 Mam 6,5 mesicni dcerku. K dotazu - chtela bych se zeptat, je normalni, ze si mala neumi hrat sama? Myslim tim ze chodim s kamaradkama s kocarkem, na navstevy a tak, maji podobne stara miminka a ony si treba 30 minut hraji sami na koberci s hrackama a bavi se. Smeji se a nejdou nervozni. Ten muj maly dablik vydrzi byt v klidu jedine kdyz vedle nej lezim a koukam na nej :( Nevydrzi chvili sama, hned se zacne rozcilovat a nedej boze kdyz treba odejdu do vedlejsiho pokoje pro telefon nebo si odskocim na zachod. Holky, nemate nejakou radu, jak na to, aby byla trosku samostatna? Vidim, ze i ji samotnou to trapi, prece jen me potrebuje uplne ke vsemu, ty ostatni mica jsou spokojena, hraji si samy a tak. Ty maminky si s nima hraji, delaji paci paci a baf a vsechno tak jako my, ale pak taky potrebuji trosku chvili pro sebe, co si budeme rikat, ze :( predem dekuji za rady, zkusenosti a tipy 🙂

lamarika
18. kvě 2010

vceluska, tak jedinou radu kterou ti mohu dát je aby jsi si s tím nelámala hlavu 😉 Některý děti jsou na maminkách závislejší víc a některý míň. Já si tedy s malým moc nehraju, ale musím být u toho když si hraje, sedět někde poblíž a koukat na něj. Do nedávna jsem se pořád trápila tím jak jiný maminky si třeba zvládnou s prckama uklidit nebo uvařit a u nás to pořád vypadá jak po bombě, protože malej mě k ničemu nepustí. Jediný co ho na chvilku zabaví je když ho nechám kramařit v šuflatech. A na záchod chodí se mnou.
Tak se kvůli tomu netrap, není to nic neobvyklýho a byť na jednu stranu ráda, že jsi pro tu svou princeznu nepostradatelná 😉 Však ono se to jednou změní a to už nás bude zas pak mrzet 😉

momin
18. kvě 2010

vcelus u nas to bylo kolem toho pul roku taky silene obdobi..
Prejde to samo.. Tohle sou opravdu jen obdobi.. A pokud se ti zda ze se ted vzteka tak pockej po roce.... 😅
Dyl nez mesic to trvat nebude.. 🙂 😉
Danik je na me zavisly porad docela dost,taky sem ze zacatku chtela at je samostatnejsi a akcnejsi-je to prece jenom "chlap" 😎 ale uz na to kaslu..
Cas pro sebe mam proste jen kdyz maly spi.. kdyz si ho vezme pritel a ja jdu treba do vany maly to vetsinou prorve.. ja se tam zamknu a pustim si hudbu at ho neslysim.... 😀
Nastesti mame kousek od nas babicku na kterou je maly zvykly od malicka tak si ho obcas vezme.. ma z neho radost a ja taky... 😀 😎 pokud kojis tak to samozrejme moc nejde..

myslim ze rada na to jak udelat dite samostatnejsim neni... 🙂

vceluska
autor
18. kvě 2010

Ahoj holky, dekuju moc za odpovedi. Bohuzel tchyni mam hned vedle, ale ta nema o malpou vubec zajem, jeste si ani jednou nevzala ani kocar, ze by s ni chtela jit ven :( je pry porad v praci a kdyz se vrati kolem 3h domu, je strasne unavena. A vikend - ma zahradku a tam si malou vzit nechce. teda budu uprimna, nikdy jsem se ji neptala, protoze se nechci vtirat, ale ona si o ni nikdy nerekla :( A vlastni mamku nemam, umrela mi pred 5ti lety, a tatka s novou pani - tatka by chtel, ale taky mam pocit, ze ta jeho pani se do toho moc nehrne, tak zase nevnucuji :( je to slozite, mam jen kamaradku, ktera si malou bere a rada, treba i na noc kdyz potrebuju vypnout, tak jednou za mesic. neni to nic pstaneho, ne? Kolikrat premyslim, jestli tim mala nestrada, ale doktro rikal pravy opak, ze si ma zvykat na lidi kolem sebe i jine, at neni uplne zavislak. Tak nevim.

kveluse
18. kvě 2010

ahoj,
já mám holky závislé obě. Ikdyž si dokáží hrát samy, tak ale musím být pořád někde nablízku. Ta starší už to samosebou zvládá sama, ale když nemá náladu nebo je unavená, nesmí k ní nikdo jiný než já. Malá mě musí mít pořád na očích, jinak pláče a pláče. Je to únavné, ale až mi budou říkat "mami, to bylo před sto lety, jsi trapná", budu na to období ráda vzpomínat.

momin
18. kvě 2010

vcelus urcite je to super ze ti malou hlida kamaradka! 🙂 😉
ja ma tchyni taky nepouzitelnou-zese z jinych duvodu.... 😒 😖 tak aspon moje mamka pomaha..
Musis to vydrzet.. ono ti to za chvili uz nebude pripadat tak "hrozne"... clovek si na to jakoby zvykne...
A taky se na to snazim koukat tak ze az budou v puberte budeme trapne matky.. 😀 😎 takze je treba si to trochu uzivat 😉 i kdyz je to nekdy na hlavu... 🙂

vceluska
autor
18. kvě 2010

Holky a jeste dotaz,nemate nejake tipy,co s mimuskama porad vymyslite? protoze mi dochazeji inspirace :( porad bafam, packuju, beranuju, bubuju, mame se tak tak vselijak a uz nevim, co s ni delat... treba varim,tak ji mam u sebe,vykladam,nebo ji mam na zemi,to ale vysrzi jen chvilku,hned se zacne vztekat,asi je moc nizko 🙂 no a priznam se,ze obcas pustim telku,ji to bavi,uklidni,pustim ji dobu ledovou,ona je spokojena,zahlůedena,kousatko v puse a je to ... Ale jeste mi ani nelozi ani se neplazi. Tak nemate nejake tipy?

k.ate
18. kvě 2010

vceluska - my děláme ještě moty moty do roboty a "bramboru" - to se malýmu šíleně líbí 🙂 Jinak se mu obecně líbí, když mu zpívám... Ale on už i leze, stoupá si, takže udržet mu pozornost, když mu třeba čtu takový ty knížky z tvrdýho papíru je nadlidskej úkol, jednu si "vybere", když ji začnu číst, začne tahat druhou... 😀
Sice si vydrží hrát sám, ale jak je už docela dost mobilní, nemůžu od něj pořádně odejít, protože nevím, co ho zase napadne udělat... 😖

momin
18. kvě 2010

vcelus skus kouknou tady,... taky sem tu inspirovala... 🙂 ted nemam moc cas.. zasednu sem az maly usne..jestli usne..

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/moderni-...

Az bude teplo a pekne bude vsechno lepsi.. 🙂 😉

dejna02
18. kvě 2010

vceluska - Já tě úplně chápu, mám doma něco podobného. Mému synovi je 7,5 měsíců, pořád se chce jen nosit a nosit, běda, když ho dám do postýlky, když má dobrý den, tak tam v kuse vydrží půl hodiny, ale to je opravdu zázrak a ještě u něj musím sedět. Jinak když ho položím, tak řve, řve a řve, hrát si nebude ani za nic, a to u něj můžu sedět a bavit ho, podávat mu hračky, nic nezabírá, jen to, když ho zvednu do náručí a začnu chodit. Jinak taky ještě nelozíme, nesedíme, pořád říkám, že malý je lenivý, ale ono to určitě přijde. Navíc jsem s ním pořád sama, takže někdy je to opravdu na hlavu. Mí rodiče bydlí v jiné vesnici a tchýně i když je u baráku každý den, tak za malým nepřijde, to bych jí ho musela donést ven a musím říct, že mám zase svou hrdost, takže bych jí ho nenesla a neprosila, aby se mu chvíli věnovala. Takže nevěš hlavu, určitě v tom nejsi sama 😉

beruska24.9.
18. kvě 2010

Jsem na tom podobně, také musím být pořád poblíž malé. Až na to, že leze, u všeho si stoupá a to je na mnohem náročnější, než když se jen přetáčela na bříško. Takže každou chvíli řev a další boule, jednou je tady a najednou je někde jinde, teď navíc před malou chránit naší fenečku (má nemocnou nohu), takže o zábavu postaráno a v bytě jako by bouchla bomba.
Na hlídání nemám nikoho. u mmmmmmmmmmmmmmm mzuihbbbbbbb,,,,,,,,,,,,,,hhhhhh,

beruska24.9.
18. kvě 2010

Měla jsem na psaní malou pomocnici, prto na konci ten nečitelný zmatek 😀

kabu
18. kvě 2010

Vcelusko a nechceš zkusit šátek nebo nějaké (ergonomické!) nosítko? Tady je určitě taky nějaký nosící téma nebo koukni na nosenideti.cz. Malá chce být s tebou, tak jí to dopřej. A šátek ti uvolní ruce, malá se zabaví, navíc je to úžasná blízkost, já si to bez nošení neumím představit 🙂 My spolu od narození vaříme, věšíme prádlo atd. Super!

pett7
18. kvě 2010

ahoj, jsem na tom podobně od malého se ani nehnu...sám si hraje jen ráno když se dobře vyspí. Když vařím mám ho sebou v kuchyni sice se mu v lehátku nelíbí, ale nemá na výběr.. Žehlení a ostatní jedině když spí musím být neustále poblíž a hrát si s ním... jednou to přejde 🙂

lin18
18. kvě 2010

jsem na tom stejně jako pett...v lehátku vydrží max 0,5 hod po probuzení a najezení, jinak musím pořád dělat blbinky a bavit ho. Horší je, že už mi dochází nápady a jakmile něco zná tak už ho to příště nebaví....

lin18
18. kvě 2010

špatně napsáno...vyspí se v postýlce, pak se nají a pak ho dávám do lehátka kde vydrží max. 0,5 hod...v lehátku nespí 😉

vceluska
autor
18. kvě 2010

Holky dekuju moc, jsem rada, ze v tom nejsem sama... dekuju za tipy a povzbuzeni, zase dam echo jak to s tim malym certem pokracuje 😝