Používáme cookies. Více informací zde. OK

Kdy začalo miminko poprvé lézt a sedět?

nupta
15. kvě 2017
Za jak dlouho jste se po prvním houpání na kolínkách rozlezli?
A za jak dlouho po lezení jste si sedli?
verape
15. kvě 2017
Dcera houpala až po 9 m, když jsme 14 dní cvičili, do dalších 14 dnů lezla, sedla si o měsíc později. Syn 7m houpal měsíc, dnes se rozlezl😃
msimankova
15. kvě 2017
Dcera se houpala poměrně dlouho, už nevím přesně, kdy začala, lezla v 8m, o den později seděla.
nupta
autor
16. kvě 2017
@verape A jak jste cvičili? My se houpáme 2 týdny, občas nakročí, ale jen jednou končetinou.
verape
16. kvě 2017
Chodili jsme na rehabilitace a paní nám ukázala cvičení na overballu. Ten je částečně vyfouknutý a miminko se na něm houpe jakoby zepředu dozadu, ale je to už dva roky, přesně si to nevybavuju. A taky je dobré nechat miminko přelézat na zemi polštáře a své natažené nohy. A nejlépe to jde, když je nahaté.
zirafka1988
16. kvě 2017
Syn má za 6 dnů 11 měsíců a teprve tak týden leze po kolenech. Plazit se začal v 8 měsících.
nupta
autor
16. kvě 2017
@zirafka1988 To jsi mě uklidnila, lezení zdar!
nupta
autor
16. kvě 2017
@verape Rodiče "přelézá" o sto šest , zkusím ten míček, díky za tip!
zirafka1988
16. kvě 2017
@nupta dej tomu čas. Nejdřív mi prelezal nohy. Na kolínkach péroval krásně ale to bylo vše. Říkala.jsem si že to je možná tím že máme všude hladké podlahy proprietární u mamky na koberci mu to šlo lépe. No a pak najednou během týdne si začal sám sedat, přitahovat se k nábytku, chodit kolem nábytku a lozit po kolenech.
jipe
16. kvě 2017
u nás bylo dlouho plazení a pérování na kolínkách, pak si stoupnul a lézt začal až poté, co obcházel nábytek, sednul si myslím až nakonec 🙂. Stoupnul si někdy před 10. měsícem a těsně před rokem začal chodit. Koberec u nás nepomohl, plazil se vesele i na něm. Řekl bych ale, že mu to lezení chybí - slabý střed těla, preference sedu do w,..., každopádně jsem h nedonutila rozpohybat se, když byl na 4 - ukazovala jsem, zkoušela jsem s ním dělat trakař (to vůbec), vysvětlovala,..

Sem začni psát odpověď...

Odešli